» »

Banka N26

Banka N26

Temo vidijo: vsi
««
184 / 204
»»

Netrunner ::

@Jakkob => nisem se še spuščal v podrobnosti tega zavarovanja vendar tam je navedena namerna škoda, kar je normalno da ti nobena zavarovalnica tega ne bo krila. Jaz sem se nanašal na škodo ki se zgodi npr. zaradi neprevidnosti kot je npr. da na kaki skali podrsaš čoln ali odbiješ vijak dol z motora in ne da ga greš namerno poškodvati ali se zapelješ na obalo z njim.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Steinkauz ::

Mešate stvari
To ne krije škode na vozilu, ampak te krije, če moraš oškodovani osebi plačat odškodnino.

Za rent a car je to ponavadi vključeno.

Najboljši primer je npr smučanje. Ti priletiš v nekoga, mu zlomiš noge, on te toži, ti si krit.

mirkuma ::

Steinkauz je izjavil:

Mešate stvari
To ne krije škode na vozilu, ampak te krije, če moraš oškodovani osebi plačat odškodnino.

Za rent a car je to ponavadi vključeno.

Najboljši primer je npr smučanje. Ti priletiš v nekoga, mu zlomiš noge, on te toži, ti si krit.

Temu se reče zavarovanje odgovornosti, navadno je vključeno npr, pri zav. polici za hišo...
...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...

leeon ::

Thomxy je izjavil:

To je edina pomanjkljivost teh bank: potreba po kreditni kartici. In to le enkrat na leto, ko greš na dopust v tujino za rent-a-car.


za to jaz uporabljam bunq. aktiviram tist 1 mesec ko rabim rent a car, stane tiste 3 eur na mesec in je.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: leeon ()

Thomxy ::

leeon je izjavil:


za to jaz uporabljam bunq. aktiviram tist 1 mesec ko rabim rent a car, stane tiste 3 eur na mesec in je.


Hvala! Ne poznam... Bom pogledal.

Thomxy ::

Torej... če sem to prav prebral:
- odprem osnovni račun za 3€ na mesec;
- si naročim "kreditno" kartico, ki mi jo dostavijo za 10€;
- spremenim račun v varčevalnega, ki je brez stroškov;
- ko v nekoč potrebujem najem vozila, spremenim ponovno račun v osnovnega za 3€ na mesec;
- vzamem avto;
- ko se vrnem domov, spremenim ponovno račun v varčevalnega.

Vendar ta kartica le zgleda kreditna, a v osnovi deluje kot debetna.
A ve kdo koliko denarja moraš imeti na računu, da lahko najameš vozilo? Koliko si "rezervirajo"?

Hvala.

SmeskoSnezak ::

Revolut kreditna zacenja rollout:
https://blog.revolut.com/earn-extra-rew...
https://community.revolut.com/t/revolut...

BUNQ kreditna, z letom 2019:
https://together.bunq.com/d/12958-bunq-...

N26 ocitno se ne:
https://n26.com/en-eu/debit-vs-credit-c...
Does N26 offer credit cards?
"All N26 bank cards are debit Mastercard cards with contactless NFC technology. Credit cards are not currently offered."
@ Pusti soncu v srce... @

kgtjera ::

Ima N26 kak limit na znesek za dvig na bankomatu? Drugače rečeno, koliko max. lahko dvigneš? Vse kar imaš gor ali so kaki limiti/omejitve?

Kebo ::

2.500€ na teden je omejitev.

amacar ::

Pa max 1k naenkrat.

valdo ::

Mogoče kje že piše, pa vseeno vprašam - izkušnje,
kako prekličete nakazilo, ki ga niste želeli narediti ali če ste napisali napačen IBAN?

Hvala!

Na suportu, prek chata, so napisali da to traja do 7dni ...
Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: valdo ()

Tidule ::

Odvisno v kateri fazi je nakazilo. Če še ni bilo procesirano potem je teoretično možno, da ga banka prekine. Če je bilo enkrat nakazilo izvedeno ga ni mogoče kar tako enostransko preklicat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

leeon ::

Thomxy je izjavil:

Torej... če sem to prav prebral:
- odprem osnovni račun za 3€ na mesec;
- si naročim "kreditno" kartico, ki mi jo dostavijo za 10€;
- spremenim račun v varčevalnega, ki je brez stroškov;
- ko v nekoč potrebujem najem vozila, spremenim ponovno račun v osnovnega za 3€ na mesec;
- vzamem avto;
- ko se vrnem domov, spremenim ponovno račun v varčevalnega.

Vendar ta kartica le zgleda kreditna, a v osnovi deluje kot debetna.
A ve kdo koliko denarja moraš imeti na računu, da lahko najameš vozilo? Koliko si "rezervirajo"?

Hvala.


drzi vse, kar si napisal v prvem delu, kako rezervirat avto. al je to prava kreditna al je debetna pa ne vem... vem samo, da rent a car deluje. jaz sem imel na tenerifih na racunu 2 tisoc eur in sem dobil avto

class_1A ::

Good morning,

Thank you for getting in touch with us and for your kind reply. At the time being the Slovenia market is closed however rest assured that as we are fast expanding we may offer an account to you soon. We hope to be able to re-open signups to all customers soon.

There is no specific time frame to promise you when that will happen however you can kindly keep an eye on our support page.


Odgovor danes iz supporta, še kdo čaka, da bi odprl račun že dalj časa?
Ne diraj lava dok spava ;)

Karen ::

Jaz sem čakal ene 3-4 mesece, slabo leto nazaj (ne vem na pamet, ampak tam nekje je bilo). Po ene 3h mesecih sem dobil mail da se lahko registriram, pa sem odprl brezplačni račun in naročil fizično kreditno.

class_1A ::

Karen je izjavil:

Jaz sem čakal ene 3-4 mesece, slabo leto nazaj (ne vem na pamet, ampak tam nekje je bilo). Po ene 3h mesecih sem dobil mail da se lahko registriram, pa sem odprl brezplačni račun in naročil fizično kreditno.

Neverjetna brzina.. škoda.
Ne diraj lava dok spava ;)

dussan ::

class_1A je izjavil:

Karen je izjavil:

Jaz sem čakal ene 3-4 mesece, slabo leto nazaj (ne vem na pamet, ampak tam nekje je bilo). Po ene 3h mesecih sem dobil mail da se lahko registriram, pa sem odprl brezplačni račun in naročil fizično kreditno.

Neverjetna brzina.. škoda.

Zanimivo, ali uporabljate invite? Ker je znanka odprla račun takoj z povabilom. (Pa ne delam reklame za povabila, da ne bo kdo mislil.)

Ascendor ::

Meni je tudi javljalo na spletni strani, da ne morem odpreti, preko mobilne aplikacije pa sem lahko takoj. Probajte, če še niste.

class_1A ::

dussan je izjavil:

class_1A je izjavil:

Karen je izjavil:

Jaz sem čakal ene 3-4 mesece, slabo leto nazaj (ne vem na pamet, ampak tam nekje je bilo). Po ene 3h mesecih sem dobil mail da se lahko registriram, pa sem odprl brezplačni račun in naročil fizično kreditno.

Neverjetna brzina.. škoda.

Zanimivo, ali uporabljate invite? Ker je znanka odprla račun takoj z povabilom. (Pa ne delam reklame za povabila, da ne bo kdo mislil.)

Probal sem brez invite-a, ne poznam nobenenga, ki bi mi ga dal.. Se priporočam, da probam. :)

Ascendor je izjavil:

Meni je tudi javljalo na spletni strani, da ne morem odpreti, preko mobilne aplikacije pa sem lahko takoj. Probajte, če še niste.

Sem poizkusil najprej preko appa, ker sem zasledil da preko telefona gre hitreje.. Pa me je takoj vrglo na waiting listo.
Ne diraj lava dok spava ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: class_1A ()

Kodrnusa ::

Invite: Hey! Sign up for N26 with my referral code and see how easy banking can be. Use jurek1787. https://n26.com/r/jurek1787

class_1A ::

Samo za informacijo, tudi prek invajta te vrže na waiting listo..
Ne diraj lava dok spava ;)

Freezy ::

Kaj se zgodi, ko poteče N26 kartica? Pošljejo novo avtomatsko?

kixs ::

Ja. Tako kot pri ostalih bankah.

OrkAA ::

Verjetno odvisno od paketa. Mislim da pri zastonjskem dobis notification, da ti bo kartica potekla in si lahko narocis novo, ter jo seveda placas.

matobeli ::

Jo dobiš tudi v osnovnem paketu zastonj. Mi je spomlad pretekla in so vse nardil sami, mene samo obvestil.

OrkAA ::

Ah super, hvala za popravek! Zna biti, da sem si narobe zapomnil, ker sem bil takrat ravno v tujini in sem moral dostavo doplačat.

Recordman ::

Mislim, da je odvisno od tega, kdaj si odprl racun. Sprva so bile fizicne kartice brezplacne, kasneje so jih zaceli zaracunavati. Ce je bila prva free, je tudi nova free. Sicer placas.

Za moj mid 2018 free biz acc sem letos dobil obvestilo, da bo kartica potekla. Narocil sem novo in jo dobil brezplacno.

solatjek ::

Kaj pa če je ne naročiš? Ti dajo novo virtualno? Imam fizično, a sem jo mogoče 3x uporabil v treh letih. Bila pa je free.Nekako se mi zdi, da fizične ne potrebujem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: solatjek ()

Steinkauz ::

Meni ravno poteče in sem dobil email

Expiring card FAQs

Can I keep using my card after it has expired? Once your card is expired, you'll no longer be able to use it. When you've confirmed your address, you will receive a new card to replace the expired one.

How much will my new card cost? If you opened your account before 2021, both the new card and shipping are free within the countries where N26 operates. If your account was created after that, your replacement card will incur the standard card-ordering costs.

How long will it take to receive my new card? All replacements for expiring or expired cards are shipped via Standard delivery, and we estimate a delivery time of up to 20 business days.



Torej če si odprl pred 2021, so nove kartice zastonj, drugače plačaš.
Revolut ima vedno zastonj za menjavo pretečene kartice za primerjavo.

Freezy ::

Meni je potem kar app predlagal, da naročim novo. Zlo simpl.

karafeka ::

Tudi meni bodo poslali novo kartico, ampak so mi hkrati onemogočli staro. Vse nastavitve kartice so onemogočene in jih ne morem spreminjat. Online plačila in dvigi na avtomatih so izklopljeni. V trgovinah še pa nisem probal, če mi trenutna kartica še dela (datum veljavnosti je sicer oktober).
Je bilo tudi pri vas tako?

karafeka ::

Eh, moja napaka. Sem prepozno ugotovil, da sta zdaj dve kartici na voljo in da moram izbrati staro, ki je še aktivna.

k4vz0024 ::

Zakaj na N26 težijo, če gor leži denar?

Netrunner ::

k4vz0024 je izjavil:

Zakaj na N26 težijo, če gor leži denar?

Težijo?
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

blink ::

karafeka je izjavil:

Tudi meni bodo poslali novo kartico, ampak so mi hkrati onemogočli staro. Vse nastavitve kartice so onemogočene in jih ne morem spreminjat. Online plačila in dvigi na avtomatih so izklopljeni. V trgovinah še pa nisem probal, če mi trenutna kartica še dela (datum veljavnosti je sicer oktober).
Je bilo tudi pri vas tako?


Zelo jasno vse pise:
1. V app te sprasujejo ce si prejel kartico. Ko jo dobis tapknes "Confirm"
2. Vneses 10-mestno stevilko, ki se nahaja pod imenom in priimkom na novi kartici
3. Dvakrat vneses zeljeni PIN za novo kartico
4. Gres v trgovino, jo das v POS terminal in odtipkas novi PIN in omogocis contactless
5. Razrezes staro in jo vrzes v smeti

k4vz0024 ::

Netrunner je izjavil:

k4vz0024 je izjavil:

Zakaj na N26 težijo, če gor leži denar?

Težijo?


Ker ne dvignem celotnega zneska, dobivam sporočilo, da imam "pozabljen" denar na računu! Sporočila pošiljajo na vsake dve tedna!

GupeM ::

Jaz česa takšnega še nisem videl...

Netrunner ::

Jaz imam stalno nekaj gor in nikdar nisem prejel nič. Res pa je, sa nikoli nisem dvigal iz bankomata.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

estons ::

Jaz sem vsaj 10x dvigal z bankomata in imam skoz na računu vsaj nekaj denarja, pa še nikoli nisem dobil nobenega sporočila. A lahko daš screenshot? Mogoče je kakšen phishing napad.

velikBrokoli ::

k4vz0024 je izjavil:

Netrunner je izjavil:

k4vz0024 je izjavil:

Zakaj na N26 težijo, če gor leži denar?

Težijo?


Ker ne dvignem celotnega zneska, dobivam sporočilo, da imam "pozabljen" denar na računu! Sporočila pošiljajo na vsake dve tedna!


Tole se sliši kot slab trol ;((

AnubisOfDoom ::

Ali je mozno na kak nacin dodat N26 kartico v Google pay, Samsung pay ali Garmin pay? Mislim, da ima slovenski BIN...

Ali z Wise racunom/kartico gre?

Zgodovina sprememb…

Karen ::

Ni nujno trol. Jaz sicer ne dobivam tako pogosto, samo so mi pa že poslali (nisem ene 3 mesece nič kupoval z N26 pa so mi napisli, da imam denar gor:(). Mogoče mislijo, da sem pozabil nanj. Skratka živijo od provizije na karticah, zato malce spodbujajo.

amacar ::

AnubisOfDoom je izjavil:

Ali je mozno na kak nacin dodat N26 kartico v Google pay, Samsung pay ali Garmin pay? Mislim, da ima slovenski BIN...

Ali z Wise racunom/kartico gre?

N26 ne gre, Wise, Revolut, Curve (v katero dodas N26) gre.

k4vz0024 ::

velikBrokoli je izjavil:

k4vz0024 je izjavil:

Netrunner je izjavil:

k4vz0024 je izjavil:

Zakaj na N26 težijo, če gor leži denar?

Težijo?


Ker ne dvignem celotnega zneska, dobivam sporočilo, da imam "pozabljen" denar na računu! Sporočila pošiljajo na vsake dve tedna!


Tole se sliši kot slab trol ;((


Tu imaš slab trol:
There's money waiting in your N26 account

Hey K,

There's nothing like finding some long-forgotten cash in a coat pocket, and this is a little bit like that! We noticed that you have some money in your N26 account that's just waiting for you to spend.

Log in to your N26 app now to view your account balance.

velikBrokoli ::

Najbrž premalo uporabljaš zadevo, se jim ne splača imeti neaktivnih računov :D

kixs ::

Kartice kot take nikoli ne uporabljam. Imam N26 samo za placevanje racunov in za PayPal.

matobeli ::

Isto počnejo na Revolutu. Sej ni popolnoma spam, veliko ljudi je odprlo te zastonjske račune za spletne nakupe, paypal, tujino... in se zgodi da na sekundarnem računu pozabiš desetaka ali par.

Karen ::

Po mojem nima veze z višino, da dobiš mail zaradi neaktivnosti (tudi pri višji cifri pride sporočilo).

AnubisOfDoom ::

Se pravi naredis si Curve zastonj paket in brez provizije placujes z N26 s telefona? Predvidevam, da lahko potem isto Curve kartico dodas v GPay na vec telefonov naenkrat?

PARTyZAN ::

Odgovor na prvo vprašanje je ja, lahko. Za drugo pa ne vem, ker nimam potrebe po tem, da bi imel kartico na večih telefonih.
««
184 / 204
»»