» »

Banka N26

Banka N26

Temo vidijo: vsi
««
179 / 204
»»

twom ::

delavec44 je izjavil:

Na pladnju ti je bilo prinešeno, kar smo ostali morali sami raziskati. Če nočeš razumeti, se raje drži slo bank.
No daj me prosim razsvetli kako položim gotovino kamorkoli, Revolut, Viso Elektron, N26, karkoli. Nisem bral zadnjih 178 strani.

Namreč, šel sem 5 minut peš do pošte, naredil polog, in imel naslednji dan na računu. Res ne vem, kako lahko čakam toliko časa 8-)

Sicer pa, sem rekel da imam samo N26 in nič drugega. Kako naj se potem držim slo bank? Še to mi prosim razloži.

Thanks, večno hvaležen

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: twom ()

delavec44 ::

Piše ti, NKBM Visa elektron, odpreš račun stane 10€ za 4 leta. Položiš gotovino do 2000€ na mesec instantno. Brezplačen top-up na Revolut instantno. Sepa nakazilo iz Revolut na N26 instantno. Torej to je instant brezplačen polog gotovine na N26.

Seveda če imaš samo N26 in nočeš drugega, potem pač ne moreš. Na pošti plačaš za nakazilo, pa še omejen si z zneskom. Enako lahko recimo do 1000€ nakažeš preko sepa na Petrolu za 1,35€, če si v ločenem programu prej generiraš QR kodo. Ni pa instantno.

Lahko greš pa v Avstrijo pa menda v DM lahko položiš gotovino na N26 račun direktno.

miko22 ::

Da prišparaš kak €, bi moral pol odpreti še 2 računa? Neumnost.

velikBrokoli ::

A vi dejansko uporabljate gotovino? A fušate popoldan na črno :))

Jaz tako redko potrebujem polog ali dvig gotovine, da mi je to totalno nepomembno.

uvodV?? ::

velikBrokoli je izjavil:

A vi dejansko uporabljate gotovino? A fušate popoldan na črno :))


Še vprašaš? V Sloveniji smo prijatelj.

Tidule ::

miko22 je izjavil:

Da prišparaš kak €, bi moral pol odpreti še 2 računa? Neumnost.

Se vecja neumnoat je pol jokat zakaj ni nakazil za veliko noc.

delavec44 ::

miko22 je izjavil:

Da prišparaš kak €, bi moral pol odpreti še 2 računa? Neumnost.


Prvo kot prvo ne rabi N26, lahko ima samo Revolut. Lahko ima pa samo NKBM in plačuje s kartico.

Drugo kot drugo neumnost je na Pošti plačevati:
nad 501,00 EUR
5,90 + 0,30 % od vrednosti

ker imaš polno cenejših alternativ kot je zgoraj omenjeni Petrol.

mm&r ::

Meni ee Petrol ni zdel ravno poceni, ko sem nazadnje polagal 800 Eur, cena 1,35 Eur je samo do 100 Eur potem se kar podraži:

Cenik

Vplačila sprejemamo v imenu in za račun MBILLS d.o.o.

Najvišji znesek položnice je 1.000,00 €.

Provizija ob plačilu je sledeča:

Pri vrednosti transakcije do 98 € je provizija enaka 1,35 €.
Pri vrednosti transakcije med 98 € in 501 € je provizija enaka 1,35 % vrednosti transakcije.
Pri vrednosti transakcije nad 501 € je provizija enaka 6,75 €.
Za plačila računov prejemnikov Petrol d.d. velja plačilo polovične provizije, od 0,68 € do maksimalno 3,38 €.

Vir: Petrol

delavec44 ::

To ne drži, če imaš QR kodo, potem je fix 1,35€ do 1k€. Gre lahko vsak testirati na lokalni Petrol.

cortez ::

Folk, tle komplicirate preveč.

Mel bi N26, ne pa Revolut...al pa obratno...itak moreš oba prijavit..Kaj te stane ?

Revolut ma to prednost, da omogoča virualno (mixcard) Viso oz. Mastercard.

Dodatna varovalka, ko puščaš podatke na kaki spletni strani ali aliexpressu.

Najbolj ekonomično je, da dobivaš mezdo/pago/džeparac na N26, pol pa razpalceriraš; npr. za dnevne izdatke na revolut, depozit nkbm varčevalni račun itd.

Ko odpreš viza electron lahko zaprosiš tudi za vpogled geslo, preko katerega lahko plačuješ drugim deležnikom pri nkbm oz si omisliš flik.

lp

Na pošti lahko brezplačno nalagaš na vizo electron...Pošta je od Nkbm :-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cortez ()

delavec44 ::

Jaz osebno sem ugotovil, da je od vsega naštetega N26 še najmanj uporabna in sem jo kar skenclal. Revolut jo z brezplačnimi tup-upi, instant sepo in virtualnimi enkratnimi karticami žal poseka po celi črti. Za gotovino NKBM, za položnice s QR kodo pa mbills.

twom ::

delavec44 je izjavil:

Piše ti, NKBM Visa elektron, odpreš račun stane 10€ za 4 leta. Položiš gotovino do 2000€ na mesec instantno. Brezplačen top-up na Revolut instantno. Sepa nakazilo iz Revolut na N26 instantno. Torej to je instant brezplačen polog gotovine na N26.

Seveda če imaš samo N26 in nočeš drugega, potem pač ne moreš. Na pošti plačaš za nakazilo, pa še omejen si z zneskom. Enako lahko recimo do 1000€ nakažeš preko sepa na Petrolu za 1,35€, če si v ločenem programu prej generiraš QR kodo. Ni pa instantno.

Lahko greš pa v Avstrijo pa menda v DM lahko položiš gotovino na N26 račun direktno.
Nekdo je pisal koliko časa traja transakcija, par dni. Jaz sem napisal da sem položil gotovino pozno popoldne in je bilo na računu naslednji dan (kdaj ne vem, ker sem račun iz firbca preveril šele okoli poldneva). Če odštejem čas za pešpot, je bilo vse skupaj instantno.
Toliko pa že imam nadzora nad svojimi financami, da si lahko privoščim počakat prespano noč, da je transakcija poknjižena.

Če tebe zastopim, bi bil hitrejši, če bi odprl račun na NKBM (mislim da odpiranje računa traja nekaj časa), odprl račun na Revolutu, šel v banko in položil sredstva na račun (najbližja poslovalnica NKBM mi je 15 minut stran z avtom, da ne omenim iskanja parkplaca), potem pa inštaliral app za prenakazat in še en app za še nekrat prenakazat? Wau! Zadeva me tolk fascinira da si bom odprl kar ene 5, če ne 10 računov.

miko22 je izjavil:

Da prišparaš kak €, bi moral pol odpreti še 2 računa? Neumnost.

velikBrokoli je izjavil:

A vi dejansko uporabljate gotovino? A fušate popoldan na črno :))

Jaz tako redko potrebujem polog ali dvig gotovine, da mi je to totalno nepomembno.
+1

N26 imam par let in sem rabil sredstva za večjo direktno bremenitev. V načrtu nimam novih pologov. Ne razumem zakaj se eni čutijo poklicane, da se spotikajo ob mojo objavo na prejšnji strani (koliko časa traja da pride gotovina na račun).

delavec44 ::

Kaj potem sploh sprašuješ.

Utk ::

N26 imam par let in sem rabil sredstva za večjo direktno bremenitev. V načrtu nimam novih pologov.

Če gre za tako enkratno oz. redko stvar, nekomu daš keš, on ti pa gor nakaže.

buttcrack ::

če je tak v real lifeu kot tukaj v tej temi, potem te osebe skoraj zagotovo ni

twom ::

delavec44 je izjavil:

Kaj potem sploh sprašuješ.
Saj nisem spraševal. Nekdo je bil pameten z nasveti kjer ni bilo problema. Le kdo?

Še enkrat, jaz sem samo napisal, da sem z gotovino na Pošti naredil nakazilo na N26 ob 18. uri in da je bil denar na N26 naslednje dopoldne (ker ste filozofiral kje pa kdaj pa kolk časa trajajo transakcije). Drugi ste pametovali kako bi to lahko naredil hitreje...

Jaz mislim, da je bila moj način daleč najhitrejši in najmanj kompliciran, ter predvsem... dovolj hiter. Pa glede na to da sem dal danes za 3 runde pira po fuzbalu, strošek smešno zanemarljiv, sploh glede na pogostost nakazil. Pir je na vrsti vsak teden. Pa o potrati časa in hipnosti transakcij se mi v tem kontestu tudi zdi popolnoma nesmiselno razpravljat.

Meni N26 (brez stroškov) pokrije vse situacije in ne iščem in ne rabim drugega.

Ajd uživejte

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: twom ()

twom ::

Utk je izjavil:

N26 imam par let in sem rabil sredstva za večjo direktno bremenitev. V načrtu nimam novih pologov.

Če gre za tako enkratno oz. redko stvar, nekomu daš keš, on ti pa gor nakaže.
Nekomu bom dajal jurja? Zakva? Grem na pošto in si nakažem.

cortez ::

A se je komu pokvaril, razbil telefon, kjer ima gor N26 ?

Kar ima N26 slabo je to, da če zamenjaš telefon, moraš najprej odjavit le-tega (Unpair), šele nato pa povezat nov telefon.

Je pa tukaj spet ponovna verifikacija, ki traja kar 24h. Torej, si brez banke v tem času.

Če pa tulifon razbiješ, pol pa ???

Lahko pa N26 povežeš samo z 1 telefonom !

Pred kakim letom so tudi umaknili plačilo UPN preko web-a (https://app.n26.com/), tako da sedaj lahko plačaš UPN samo preko appa na telefonu.

Revolut dela bp na 2 telefonih, ni potrebna ponovna verifikacija.

kixs ::

Ne gre vec placevati preko weba? Vcasih sem samo tako placeval. Zdej pa res kako leto samo preko telefona.

matobeli ::

Rabiš telefon za preko weba, kot potrditev transakcije.

Sicer je že nekaj časa nazaj, ampak nazadnje ko sem menjal telefon se nisem čisto nič odjavljal iz prejšnjega, je blo zrihtan takoj vse. Številka in kartica sta bili seveda enaki kot prej.

Tko da... yout milage may vary.

cortez ::

Verificiraš se vedno preko appa na telefon; v preteklosti pa si lahko tudi plačeval preko weba po verifikaciji pri log-inu.

Vsako transakcijo verificiraš s osebnim pinom.

No, po 8. letih na Android 6 (še iz časov Wirecarda), je bila potrebna ponovna verifikacija.

Samo sedaj ni bilo videoklica kot l.2015.

kixs ::

Ja. Potrditev si moral vedno narediti na telefonu - tudi, ko placas preko telefona, moras se vedno narediti potrditev na telefonu :lol:

velikBrokoli ::

To je zaradi EU direktiv, pred tem ni bil obvezen 2FA. Po eni strani je glupo, ker že tako verifyaš pri loginu, po drugi strani mi je pa OK, da je še dodaten mehanizem za varnost pri vsakem nakazilu.

musicfreak ::

Ali je kdo v skrbeh malo glede n26 in prihodnost? Sem nekje bral da bi naj dosti vodstva ze odstopilo in je slaba klima na vrhu in da bi naj bla n26 naslednja banka ki bo zasla v tezave kot credit suisse. Ali so to le internet pametnjakovici spet?
Razmisljam da bi preselil vse prihranke na ing

ales85 ::

musicfreak je izjavil:

Razmisljam da bi preselil vse prihranke na ing

Kam?

OldSkul ::

velikBrokoli je izjavil:

To je zaradi EU direktiv, pred tem ni bil obvezen 2FA. Po eni strani je glupo, ker že tako verifyaš pri loginu, po drugi strani mi je pa OK, da je še dodaten mehanizem za varnost pri vsakem nakazilu.


N26 aplikacija vsaj dela perfektno, vsaj meni na A13, za razliko od NLB Pay. Tako da potrpim tudi tisto dodatno potrjevanje s prstnim odtisom v mojem primeru.

kixs ::

musicfreak je izjavil:

Ali je kdo v skrbeh malo glede n26 in prihodnost? Sem nekje bral da bi naj dosti vodstva ze odstopilo in je slaba klima na vrhu in da bi naj bla n26 naslednja banka ki bo zasla v tezave kot credit suisse. Ali so to le internet pametnjakovici spet?
Razmisljam da bi preselil vse prihranke na ing


Sicer so neke govorice, da Allianz X prodaja svoj delez:

https://live.finance.si/9012348/FT-Alli...

velikBrokoli ::

https://www.ft.com/content/642eb029-abe...

Očitno res.. ne vem kaj to pomeni za N26. Morda bo pa res potrebno večino denarja prenakazati dol iz tega računa.. banke zadnje čase padajo za šalo.

wcpapir ::

cortez je izjavil:

A se je komu pokvaril, razbil telefon, kjer ima gor N26 ?

Kar ima N26 slabo je to, da če zamenjaš telefon, moraš najprej odjavit le-tega (Unpair), šele nato pa povezat nov telefon.

Je pa tukaj spet ponovna verifikacija, ki traja kar 24h. Torej, si brez banke v tem času.

Če pa tulifon razbiješ, pol pa ???

Lahko pa N26 povežeš samo z 1 telefonom !

Pred kakim letom so tudi umaknili plačilo UPN preko web-a (https://app.n26.com/), tako da sedaj lahko plačaš UPN samo preko appa na telefonu.

Revolut dela bp na 2 telefonih, ni potrebna ponovna verifikacija.

Čakaj čakaj, sem menjal že 5 telefonov odkar imam n26 pa se nikoli nisem nič odjavil.

Utk ::

Morda bo pa res potrebno večino denarja prenakazati dol iz tega računa.. banke zadnje čase padajo za šalo.

Jaz imam tudi n26 račun, ampak že od štarta nakazujem dol vse viške. To je vse fajn dokler je, ampak denar ni zajebancija. Isto me skrbi pri vseh brokerjih itd. Pa ni važno tolk ali so tuji ali slovenski.

velikBrokoli ::

Jaz sem preventivno prenakazal 90% sredstev dol. Da ne bo spet kakšen bank run in bomo ugotovili, da niso likvidni. :))

uvodV?? ::

velikBrokoli je izjavil:

Jaz sem preventivno prenakazal 90% sredstev dol. Da ne bo spet kakšen bank run in bomo ugotovili, da niso likvidni. :))

Če je bank run, nobena banka ni likvidna.

PARTyZAN ::

A naj ne bi imeli sredstva zavarovana do kolk že? 50k?

Hovdra ::

Po EU jamstveni shemi do 100k torej vse do zadnjega centa bo povrnjeno...nad tem zneskom pa lahko propade.

velikBrokoli ::

uvodV?? je izjavil:

velikBrokoli je izjavil:

Jaz sem preventivno prenakazal 90% sredstev dol. Da ne bo spet kakšen bank run in bomo ugotovili, da niso likvidni. :))

Če je bank run, nobena banka ni likvidna.


Vseeno imam raje sredstva potem na slovenski banki.

wcpapir ::

Vseeno je kaj imaš ti raje.

velikBrokoli ::

Hovdra je izjavil:

Po EU jamstveni shemi do 100k torej vse do zadnjega centa bo povrnjeno...nad tem zneskom pa lahko propade.


To je res, vendar to se lahko zavleče. Jaz sem pa ravno v procesu nakupa in gradnje hiše in bi mi to praktično celoten projekt uničilo, če bi kar naenkrat ostal brez denarja in bi moral čakati..

wcpapir je izjavil:

Vseeno je kaj imaš ti raje.


Raje imam na slovenski banki kot pa na fintechu, ki ima probleme s financiranjem, največji stakeholderji pa prodajajo njihove deleže po izjemno nizki ceni.

Bo tako bolje?

Zgodovina sprememb…

Utk ::

wcpapir je izjavil:

Vseeno je kaj imaš ti raje.

Ja ne, ni. Vsak bo denar dal tam kjer ga ima "raje".

barakus ::

Skoda, če bi N26 imela težave... Ker imajo vseeno dobro ponudbo in so protiutež revolutu in našim dragim slovenskim bankam. Upam, da ne bodo propadli.

Pat_MaGroin ::

A se kaj ve, kam N26 poriva denar uporabnikov?

musicfreak ::

ales85 je izjavil:

musicfreak je izjavil:

Razmisljam da bi preselil vse prihranke na ing

Kam?


https://www.ing.de

je podobna scena kot n26, nizozemska banka le da so dlje na sceni in na boljsem glasu, tudi ze veckrat bli zbrani za najboljso banko. sem v nemciji, ne vem ce je v slo ta banka mozna. je pa N26 lani mel dosti negativnih novic z zapiranjem racunov folku tukaj brez razloga. sam sem pri n26 5 let ze sicer pa se nikoli tezave kake.

Zgodovina sprememb…

anketar ::

kixs ::

Bilo bi nic posebnega, ce ne bi prodajali z velikim popustom. Vprsanje kaj je zadaj in zakaj je tak popust.

Curve Ball ::

Je treba takšne navedbe prav brati. "Popust" je glede na ocenjeno valutacijo iz leta 2021. Poglej koliko so od takrat padli praktično vsi fintechi ki kotirajo na borzi. Pa še tole: Allianz would still be able to multiply its investment at that valuation, the sources added.

driver_x ::

velikBrokoli je izjavil:

Vseeno imam raje sredstva potem na slovenski banki.


Medtem ko so razne izbrise delnic in obveznic delali ravno v Sloveniji ...

Curve Ball ::

driver_x je izjavil:

velikBrokoli je izjavil:

Vseeno imam raje sredstva potem na slovenski banki.


Medtem ko so razne izbrise delnic in obveznic delali ravno v Sloveniji ...


Še zdaleč ne samo v Sloveniji. Povsod po Evropi leta 2009, pred kakšnim mesecem pa 2 banki v USA. Komitenti niso imeli izgube.

Zgodovina sprememb…

velikBrokoli ::

Jaz verjamem, da denarja do 100k ne bi zgubil, ampak nočem biti en izmed tistih, ki bo potem čakal na povrnitev tega denarja. To se lahko zavleče, jaz pa trenutno potrebujem likvidnost.

Tidule ::

Ker jamstvo da bo enak postopek Slovenija izpeljala bistveno hitreje od Nemcije, je pa kaj?

velikBrokoli ::

Tidule je izjavil:

Ker jamstvo da bo enak postopek Slovenija izpeljala bistveno hitreje od Nemcije, je pa kaj?


Jaz sem uporabil predpostavko, da so trenutno slovenske banke bolj varne od fintecha, kot je N26. Imajo že več let probleme s financiranjem, račune zapirajo ljudem, nemški regulatorji so jim omejili število novih računov na 50k na mesec, dokler ne zrihtajo anti money laundering zadev, pred leti so imeli union busting in so spet kazni dobival, interna kultura je baje shit, CTO in COO sta dala odpoved, head of risk management tudi, nemški regulatorji so jih tudi kaznovali, ker so imeli interno shitlisto uporabnikov, ki so jim zapirali račune.. in tako dalje.

Pa ne me narobe razumeti, uporabljam N26 vsak dan, imam celo plačljiv račun, ampak trenutno nisem najbolj prepričan v njihovo poslovanje, pa sem 90% lastnih sredstev raje premaknil na slovensko banko.

Zgodovina sprememb…

Tidule ::

Povej to pravljico uporabnikom Sperbanke.

Kadarkoli imas vsa jajca v eni kosari je tveganje prisotno.

Problem likvidnosti in zascito pred zamikom dostopa do sredstev se resuje z diverzifikacijo, ne s tem kake barve je kosara v kateri nosis jajca.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()
««
179 / 204
»»