» »

Banka N26

Banka N26

Temo vidijo: vsi
««
176 / 204
»»

PARTyZAN ::

Če dobivaš mesečni priliv, ki zgleda kot plača, dobiš 5 zastonj dvigov na bankomatu.

amacar ::

badabim je izjavil:

Se pri plačevanju položnic kot referenca vpiše SI12 presledek številka ali SI12številka?

Načeloma je vseeno, ampak nekje od lani FURS zahteva vnos skupaj, saj pri uporabi presledka ni nujno, da bo pravilno poknjiženo (čeprav je v mojem primeru bilo vedno poknjiženo, čeprav sem vnašal s presledkom).

musicfreak ::

zadnje 3 tedne imam neke cudne transakcije na racunu... 4, 1, 9 dolarjev, ki pa so potem cez par dni refundet vse brez da kaj naredim. nisem nic narocal razen amazon ali paypal.

ve kdo kaj bi to blo?

kao soutwest kidney insti (tucson)
30.1 tudi nek birch equipment rental (bellingham)

dev ::

Na tvojem mestu bi preklical kartico in naročil novo.
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

Meee ::

jaz tudi. Kontaktiraj magar isupport in jih vprašaj.

Punci so tako klonirali kartico v Braziliji (verjamem da se to ni zgodilo v tvojem primeru:) ). in potem je dobila eno manjšo transakcijo (par dolarjev) s katero so verjetno preverjali, nato pa poskus večjega nakupa na Floridi, kar je pa banka sama blokirala, saj ji je bilo sumnljivo. Takoj preklicali kartico in naročili novo.

musicfreak ::

kaj pa ce kartico zaklenem je ok? ker drug teden nekam potujem in ne vem ce mi bodo poslali novo do takrat...in bi jo potem unlock samo ko bi kaj rabil

vinkop ::

musicfreak je izjavil:

kaj pa ce kartico zaklenem je ok? ker drug teden nekam potujem in ne vem ce mi bodo poslali novo do takrat...in bi jo potem unlock samo ko bi kaj rabil

če kartico zakleneš jo ne more nihče uporabljati. Lahko uporbiš to opcijo, ker v tednu dni druge sigurno ne boš dobil.

k4vz0024 ::

Preko spletne banke sem želel nakazati na N26 UPN plačilo določen znesek. Pod račun prejemnika sem navedel št. kartice. Pa javlja napačen IBAN. Je to napaka in je treba navesti 18-no številko, ki je navedena pod čipom? Oz. Ali lahko nakazujejo iz ene debetne kartice na N26?

clix ::

IBAN se začne z DE66 ..... in je drugačen od št. kartice.

k4vz0024 ::

Kje je v N26 naveden IBAN?

buttcrack ::

V appu ga imaš, na kartici ga že dolgo ni več.

Začne se z DEXX XXXX XXXX...

k4vz0024 ::

clix je izjavil:

IBAN se začne z DE66 ..... in je drugačen od št. kartice.


Kje je zapisan IBAN pri N26?

clix ::

V aplikaciji klikni zgoraj desno, krogec z tvojimi inicialkami. Na kartici pa mislim da je nekje na zadnji strani.

Tidule ::

Poglej v app. Zacne se z DE....
To jima nobene veze z stevilko kartice.

ales85 ::

clix je izjavil:

IBAN se začne z DE66 ..... in je drugačen od št. kartice.

Zacne se z DE, naslednji dve stevilki nista vedno isti.

k4vz0024 ::

A se prejemnika napiše s šumniki Ali brez? V imenu imam šumnik.

Kaj pa referenca? Še pusti prazno?

Je država prejemnika, se pravi mojega N26 Nemčija ali Slovenija?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: k4vz0024 ()

AgiZ ::

Zakaj pa taka vprašanja ne vprašate raje support? Njihov Support chat je odziven in bo hitreje rešil težavo.

k4vz0024 ::

Oni so trdili, da ne morem nakazati denarja iz ene debetne kartice na N26. Pa je to res?

Mogoče, ima kdo na tem portalu izkušnje s transfernem denarja iz debetne MasterCard na N26. Našel sem IBAN, sprašuje pa še za nadaljno vnos potrebnih podatkov. Hvala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: k4vz0024 ()

Groot ::

Ojoj tebi pa precej osnov ni jasnih. Glede na ostale pretekle težave bi bilo morda bolje, da bi razmisliš o klasični SLO banki.

Sicer pa še odgovor na zadnja vprašanja. Ločiti moraš dve različni možnosti polnjenja računa, ki ju ti sedaj mešaš vse povprek:

1) Nakazilo iz drugega transakcijskega računa: v tem primeru nakazuješ iz transakcijskega računa kar pomeni, da moraš izpolnit SEPA obrazec in nakazati na tvoj transakcijski račun pri N26. Kot so ti omenjali že drugi, številko svojega N26 TRR najdeš v app-u, začne se z DE. Za to da izpelješ takšno nakazilo, potrebuješ mobilno ali spletno banko pri tisti banki, z računa katere nakazuješ.

2) Top-up neposredno iz debetne Mastercard: to omenjaš pa v zadnjem poastu. V tem primeru pa ne nakazuješ na TRR pri N26, ampak delaš top-up (enako kot spletno plačilo) z uporabo debetne kartice. To opcijo izvedeš tako da v app-u daš add money in izbereš top-up. Nato vpišeš podatke svoje Mastercard kartice (to je 16 številk, ki so praviloma na prvi strani kartice, varnostna koda in čas veljavnosti). Za to opcijo ne rabiš podatka o TRR številki pri N26.

GupeM ::

k4vz0024 je izjavil:

Oni so trdili, da ne morem nakazati denarja iz ene debetne kartice na N26. Pa je to res?

Mogoče, ima kdo na tem portalu izkušnje s transfernem denarja iz debetne MasterCard na N26. Našel sem IBAN, sprašuje pa še za nadaljno vnos potrebnih podatkov. Hvala.

Ti še moraš najprej izobrazit.

Kaj je debetna kartica, kaj je kreditna kartica, kaj je IBAN, kaj je TRR, kaj je sepa nakazilo, kaj je nakazilo s kreditno/debetno kartico, ...

Tudi jaz priporočam klasično slovensko banko.

k4vz0024 ::

Drži, da marsikaj ne poznam,ker sem bil navajen na slovenske banke, ki imajo drugačen sistem kot evropski bančni sistem. Pri nas imamo pač specifični bančni sistem. Vsekakor pa na forumu, če zastavim vprašanje znalci poskušajo pomagati. Jaz pa še kaj naučim. Neumnih vprašanj ni, so neumni odgovori. Prav forum je mesto, da si ljudje pomagamo.

Tidule ::

Daj ne budali in trolaj kje drugje. Tudi pri slovenskih bankah poznamo nakazilo na TRR in placilo z kartico. In tudi pri nas nakazila med racuni ne mores naredit tako da kamorkoli vpisujes stevilke kartic, in ravno tako uporabljamo IBAN. Tudi nas bancni sistem ni v nicemer bistveno drugacen od evropskega bancnega sistema (karkoli si pod to predstavljas).

k4vz0024 ::

Pri nas se zahteva referenca, da sredstva pridejo na pravi bančni račun. Nemci reference ne poznajo, zato je treba v polju za referenco označiti, da ni reference. Če budalim, me boste z veseljem koregirali in ne bom nič užaljen.

Tidule ::

Pri nas se zahteva referenca, da sredstva pridejo na pravi bančni račun.

Motis se. Na kateri racun pride nakazilo je odvisno od IBANa, referenca je samo standardiziran zapis preko katerega se lazje identificira placila. Referenco mirno lahko napises v polje namen nakazila in vecina placil bo se vedno pravilno identificirana. Pri parih pa bo moral racunovodja na roke preverit. Ampak to je v 21 stoletju v prvi vrsti slabajazarstvo prejemnika. V vsakem primeru pa bodo placila prisla na tocno tisti racun na katerega bos nakazal, ne glede na to kaj bo pisalo v referenci.

Nemci reference ne poznajo, zato je treba v polju za referenco označiti, da ni reference
kako tocno bos v neobstojecem polju karkoli oznaceval, ce polje ne obstaja?

Nakazilo na nemski racun seveda popolnoma normalno pride cetudi je izpolnjena referenca. In obratno, cetudi v nemcij nimajo reference denar normalno pride na slovenski racun.

Referenca nikakor ni pogoj za to da denar pride iz enega TRR na drug TRR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

delavec44 ::

Pismo Tidule, da se ti da :) 5 min googla bi rešilo taka vprašanja.

Uporabniško imek4vz0024Čas prve prijave04.12.2001 19:28:16

Človek je 21 let tu. Po moje nas trola.

Zgodovina sprememb…

matobeli ::

Pri nas poznamo za debetne kartice neko vmesno varjanto, imaš sicer nek trr (ker ga moraš met), ampak ne dovoljuje klasičnih sepa prilivov in odlivov, zgolj tiste prilive z pravo referenco preko katere "polneš" debetno kartico.

Odlivi pa so samo preko MC/Visa.

Sem celo uporabljal od NKBM tako predlačniško visa, preden je prišlo do N26/Revolut/ipd.
In ko sem nakazal z napačno referenco denar ni prišel direktno na račun, je blo treba klicat pa so potem raziskovali kako mi omogočit da porabim ta denar...

ales85 ::

k4vz0024 je izjavil:

Neumnih vprašanj ni, so neumni odgovori. Prav forum je mesto, da si ljudje pomagamo.

To morda drži v začetku. Ko pa nekdo stalno vztraja pri svojih napačnih trditvah, in drugih, novih, pa to ne velja več.

k4vz0024 ::

Poskusil sem plačati Gen-i račun. Odprem Send a bank transfer. Ike Gen-i, vnesem IBAN, izpiše UniCredit banka Slovenije da.d. Nato znesek plačila, Schedule transaction One time, starting on 24.02.2023. Vnesem referenco, nato Transfer. Sledi Please enter your PIn, čakanje na sporoćilo, ki pa se ne pojavi. Prekliči in ročno Vnesem PIN, ki sem jo določil pri aktivaciji kartice. Dobim sporočilo, da je omenjeni PIN blokiran in da naj nastavim novega. Morda, kdo ve zakaj do tega pride? Kaj naj storim? Hvala.

estons ::

Pri N26 imaš 2 pina. Eden je za dokazovanje identitete (tega vnašaš pri plačilih), drug je za dvih na bankomatu ali plačilo s kartico. Če si prevečkrat vtipkal napačnega, te blokira.

k4vz0024 ::

Vnesel sem PIN za dvig na avtomatu. Torej je napačen. Kako dobim PIN za dokazovanje identitete? Tx

amacar ::

Enak kot za vstop v aplikacijo.

k4vz0024 ::

Vstop v aplikacijo je geslo ali biometrični podatek s katerim brez problema vstopim v aplikacijo.

Po moje bi aplikacija morala poslati PIN. Ali se motim?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: k4vz0024 ()

amacar ::

Moja napaka, geslo se nastavi v nastavitvah pod security -> confirmation pin. Ze par let odkar sem nastavljal, se ne spomnim, kdaj sem ga prvic nastavil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: amacar ()

k4vz0024 ::

Še Pravi, da moram ročno nastaviti še en PIN?

amacar je izjavil:

Moja napaka, geslo se nastavi v nastavitvah pod security -> confirmation pin. Ze par let odkar sem nastavljal, se ne spomnim, kdaj sem ga prvic nastavil.


Kje se nahaja opcija security?

Je to pod Account details?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: k4vz0024 ()

k4vz0024 ::

Pod Security je zgolj ena opcija Change confirmation PIN? Kako naj vem, da to ni sprememba PIN za dvig z bančnega avtomata?

amacar ::

Ker je PIN od kartice v zavihku Cards. Je dobro iti malo cez app, ne pa da te nekdo vodi za roko.

k4vz0024 ::

O saj si ogledujem opcije, pa ne najdem ustrezne rešitve. Že sam opis plaćila računa kaže na to, da pregledujem aplikacijo.

k4vz0024 ::

Če bi spremljali moje zapise nekaj postov nazaj, je bila napaka na strani N26, za kar so se tudi opravičili. Kako naj prepoznam, da ni ponovno napaka na N26? Aplikacija ni ravno prijazna uporabniku, ker ga ne opozarja z opombami. Že neuporabni skener QR kode je minus. Da ne omenjam slabega opisa postopkov. Ok. Je brezplačna pa bomo to tolerirali. In ne ne trolam, ker sem do enega leta nazaj plačeval položnice z Mercatorju. Potem pa prešel na eno od slovenskih mobilnih bank in nisem imel nobenih težav. Ker pa so se bančne storitve podražila sem se odločil presedlati na N26.

uvodV?? ::

k4vz0024 je izjavil:

Če bi spremljali moje zapise nekaj postov nazaj, je bila napaka na strani N26, za kar so se tudi opravičili. Kako naj prepoznam, da ni ponovno napaka na N26? Aplikacija ni ravno prijazna uporabniku, ker ga ne opozarja z opombami. Že neuporabni skener QR kode je minus. Da ne omenjam slabega opisa postopkov. Ok. Je brezplačna pa bomo to tolerirali. In ne ne trolam, ker sem do enega leta nazaj plačeval položnice z Mercatorju. Potem pa prešel na eno od slovenskih mobilnih bank in nisem imel nobenih težav. Ker pa so se bančne storitve podražila sem se odločil presedlati na N26.


Super TED talk.

GupeM ::

k4vz0024 je izjavil:

Če bi spremljali moje zapise nekaj postov nazaj, je bila napaka na strani N26, za kar so se tudi opravičili. Kako naj prepoznam, da ni ponovno napaka na N26? Aplikacija ni ravno prijazna uporabniku, ker ga ne opozarja z opombami. Že neuporabni skener QR kode je minus. Da ne omenjam slabega opisa postopkov. Ok. Je brezplačna pa bomo to tolerirali. In ne ne trolam, ker sem do enega leta nazaj plačeval položnice z Mercatorju. Potem pa prešel na eno od slovenskih mobilnih bank in nisem imel nobenih težav. Ker pa so se bančne storitve podražila sem se odločil presedlati na N26.

Sklepam, da ti bo lažje plačat nekaj eur več na mesec, kot pa ugotavljati fintech banke. Saj ne, da je kaj posebnega za ugotovit pri njih, ampak vsaj osnovnošolsko znanje pa vseebo rabiš.

Tidule ::

k4vz0024 je izjavil:

Če bi spremljali moje zapise nekaj postov nazaj, je bila napaka na strani N26, za kar so se tudi opravičili. Kako naj prepoznam, da ni ponovno napaka na N26? Aplikacija ni ravno prijazna uporabniku, ker ga ne opozarja z opombami. Že neuporabni skener QR kode je minus. Da ne omenjam slabega opisa postopkov. Ok. Je brezplačna pa bomo to tolerirali. In ne ne trolam, ker sem do enega leta nazaj plačeval položnice z Mercatorju. Potem pa prešel na eno od slovenskih mobilnih bank in nisem imel nobenih težav. Ker pa so se bančne storitve podražila sem se odločil presedlati na N26.


Evo, si povedal rešitev. Drži ze Merkatorja.

estons ::

Po mojem k4vz0024 že ima kakšno leto (glede na datum pridružitve Slo-Tech) in se ne znajde toliko s tehnologijo.

@k4vz0024: Res, poskusi najprej preklikati celo aplikacijo in spletno stran, da vidiš kje je kaj. Ko se boš lotil nekega dejanskega opravila (npr plačila položnice), boš tako imel vsaj idejo kaj je kje.
Aplikacija in banka je pač zastonj, lahko bi marsikaj spremenili ampak niso. Tudi slovenske banke imajo zajetno mero raznih cvetk v svojih aplikacijah in spletnih straneh. Lahko jamramo, lahko jim pošiljamo predloge za spremembe, lahko se naučimo kako narediti tisto kar od njih rabimo z najmanj stresa.

Torej, "Kako naj vem, da to ni sprememba PIN za dvig z bančnega avtomata? " Zato, ker piše "confirmation PIN". Confirmation pomeni potrditev identitete. Če bi bil PIN za plačila s kartico in bankomat, bi pisalo nekaj s Card PIN. Pa saj, kaj te pa košta, če spremeniš en ali drugi pin. Zamenjaš enega, probaš, zamenjaš drugega, probaš. Zapiši si seveda začasno oba PINa nekam na listek, da ne bomo čez 1 dan brali vprašanje "pozabil sem PIN kaj zdaj". Listka pa ne držat v denarnici skupaj s karticami. :P

delavec44 ::

Jaz bi mu dobronamerno predlagal mbills.

Utk ::

Ne bi bli malo praktični in oba pina nastavili na isto?

GupeM ::

Ja saj mu predlagamo slovenske banke, preden se z vsem denarjem zaklene na N26 in ne bo mogel do njega, ko ga bo najbolj rabil. To, da ti referentka za pultom lahko pomaga pri težavah, pa pač stane.

Utk je izjavil:

Ne bi bli malo praktični in oba pina nastavili na isto?

Potem verjetno spet ne bi vedel kateri je kateri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

Tidule ::

delavec44 je izjavil:

Jaz bi mu dobronamerno predlagal mbills.

uff, app na mobitelu... prekompleksno. Merkator in trafike je domet in to je to.

TheHijacker ::

Bili na smučišču. Ko sem se peljal domov vidim, da telefon žvižga. N26 app in neke čudne transakcije. Visoki zneski od 800-1000 €. Ker sem imel na računo samo 10 € je seveda vse bilo zavrnjeno. Doma preverim in nikjer ni bilo sledu o transakcijah. Zvečer pa ena za 2 €, ki je bila uspešna. Preklical kartico, že prejel novo in tudi 2 € so mi vrnili.

Se je še komu kaj podobnega zgodilo?
http://www.google.si

k4vz0024 ::

Sem pogruntal kako poteka plačevanje. Hvala vsem za dobronamerne nasvete! Če ne bi bilo spodrsljajev s strani N26 bi se zagotovo bolj samozavestno lotil odkrivanja N26! Tako pa bi lahko kaj sam zašuštral! Zatorej toliko vprašanj na tem forumu!

Hvala vsem za razumevanje in podporo!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: k4vz0024 ()

lithium ::

TheHijacker je izjavil:

Bili na smučišču. Ko sem se peljal domov vidim, da telefon žvižga. N26 app in neke čudne transakcije. Visoki zneski od 800-1000 €. Ker sem imel na računo samo 10 € je seveda vse bilo zavrnjeno. Doma preverim in nikjer ni bilo sledu o transakcijah. Zvečer pa ena za 2 €, ki je bila uspešna. Preklical kartico, že prejel novo in tudi 2 € so mi vrnili.

Se je še komu kaj podobnega zgodilo?


Meni, cca tri tedne nazaj. Naenkrat notification za potrditev letalske karte v indijskih rupijih.
Blokiral kartico, že imam novo.

Je pa vse tole mal sumljivo.. da niso v kako N26 bazo heknal :|
Neuradni Telemach forum https://red-pill.eu/forum070

delavec44 ::

Pismo, skoraj bolje imeti zaklenjeno in jo odkleniti preden jo rabiš.
««
176 / 204
»»