» »

Banka N26

Banka N26

Temo vidijo: vsi
««
128 / 189
»»

Dajarra ::

Morda sem spregledal, pa vseeno..V Sloveniji lahko uporabljaš N26 na Androidu za plačevanje?

Kaj pa Revolut?

PARTyZAN ::

Kaj pomeni "N26 na Androidu za plačevanje"? Če misliš Google Pay (NFC), potem je odgovor na tvoje vprašanje ne. Vsaj za kartice s Slovenskim BINom.

juroz ::

ker sem malo out - n26 še vedno lahko brezplačno dvigam na bankomatih ali ne? ter do kdaj, nekaj naj bi se spremenilo baje

Killermode ::

juroz je izjavil:

ker sem malo out - n26 še vedno lahko brezplačno dvigam na bankomatih ali ne? ter do kdaj, nekaj naj bi se spremenilo baje

Link

Kripto mesi ::

Dajarra je izjavil:

Morda sem spregledal, pa vseeno..V Sloveniji lahko uporabljaš N26 na Androidu za plačevanje?

Kaj pa Revolut?

oboje se da, ampak malo po ovinkih.
Na revolutu si spremeniš naslov (npr v UK) in narediš novo virtualno kartico.
Na N26 spremeniš naslov (na DE) in naročiš novo fizično kartico preko posrednika (npr cheaperandmore), ki ti kartico spravi do Slovenije.
Imaš pa še opcijo Curve, kamor lahko linkaš Revolut, N26, tudi kartico svoje banke (če ni maestro).

Zgodovina sprememb…

OrkAA ::

Zgleda deluje tudi na Bunq https://together.bunq.com/d/8480-what-i...

Jaz sem ravno pred kratkim dobil kartico. Mogoce sprobam, ce mi revolut neha delat.

BigWhale ::

Na koncu bomo pa spet brali kaksni prasci so pri N26, ker so nekomu zaprli racun zato, ker se je lagal v naslovu? :>

con28 ::

Sem pri koncu registracije, uporabil kodo s foruma. Pri "issuing date: tap to select" če pritisnem s prstom na datum izdaje na foto osebne se nič ne zgodi in nikamor ne premakne. Kaj ste ostali naredili? Moram s prstom kam potegniti?

šernk ::

na Bunq deluje, če ne izdajajo kartic s slovenskim BINom. To da bunq podpira gpay ne pomeni, da deluje tudi v SLO. N26 in revolut sta oba podprta na gpay pa noben ne dela več, razen če narediš obvoz.

A se kaj ve kdaj bo google pay podprt v SLO? Vse kar sem uspel zasledit je nekje omemba 2020, ko naj bi se spet širili ampak nič oprijemljivega.

Android mi ga je samodejno onemogočil na telefonu, ampak ker imam vse v ozadju že nastavljeno izpred pol leta mi še vedno deluje skoraj normalno. Zasledil sem le majhno upočasnitev v delovanju. Če je prej sprejelo kartico v sekundi, sedaj rabi ene 2-3s. Zgleda da mora NFC iz ozadja priklicat googlepay.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

con28 ::

con28 je izjavil:

Sem pri koncu registracije, uporabil kodo s foruma. Pri "issuing date: tap to select" če pritisnem s prstom na datum izdaje na foto osebne se nič ne zgodi in nikamor ne premakne. Kaj ste ostali naredili? Moram s prstom kam potegniti?


Prišel čez. Upam, da uspe čez "updating your documents" traja več minut in enkrat že moral znova. Ne vem v čem je tu problem?

buneech ::

OrkAA je izjavil:

Zgleda deluje tudi na Bunq https://together.bunq.com/d/8480-what-i...

Jaz sem ravno pred kratkim dobil kartico. Mogoce sprobam, ce mi revolut neha delat.

Direkt na temu linku piše spodi:
Keep in mind that you can only use Google Pay if you reside in Italy, Spain, France, Germany, Ireland, Belgium or the UK.

šernk je izjavil:

Android mi ga je samodejno onemogočil na telefonu, ampak ker imam vse v ozadju že nastavljeno izpred pol leta mi še vedno deluje skoraj normalno. Zasledil sem le majhno upočasnitev v delovanju. Če je prej sprejelo kartico v sekundi, sedaj rabi ene 2-3s. Zgleda da mora NFC iz ozadja priklicat googlepay.

Na vsake tolk mi to nardi. Ponavad je takrat že kakšna posodobitev, dam nov APK gor, pa je za nekaj časa spet prisoten.
Plačevanje še vedno dela, ne morem pa pogledat katera kartica je, ali pa zamenjati kartico.

OrkAA ::

buneech je izjavil:

OrkAA je izjavil:

Zgleda deluje tudi na Bunq https://together.bunq.com/d/8480-what-i...

Jaz sem ravno pred kratkim dobil kartico. Mogoce sprobam, ce mi revolut neha delat.

Direkt na temu linku piše spodi:
Keep in mind that you can only use Google Pay if you reside in Italy, Spain, France, Germany, Ireland, Belgium or the UK.


Pazi na en pomemben detajl. Pravijo, da Google Pay deluje le v tistih drzavah, ne omenjajo pa njihove kartice specificno. Itak je znano, da pri nas Google Pay ne deluje, ampak lahko si ga vseeno zlovdas iz interneta, recimo tule https://www.apkmirror.com/apk/google-in...

kakob ::

Bitwala izdaja tuje kartice, iirc Nemške. Je pa prava banka, kot N26, dobiš svoj IBAN etc, tako da morate račun prijavit fursu. Račun je brezplačen, če uporabiš referral link dobiš 15e izgleda (ni preverjeno). App je kul, nakazila so tudi brezplačna.


Bitwala is the bank account that allows you to easily send, receive and trade cryptocurrencies. Sign up for free, create a wallet and get EUR15 with my personal link:


https://app.bitwala.com/r/uZqeOjanY-h
Never take a financial advice from someone who works for a living.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kakob ()

buneech ::

OrkAA je izjavil:

buneech je izjavil:

OrkAA je izjavil:

Zgleda deluje tudi na Bunq https://together.bunq.com/d/8480-what-i...

Jaz sem ravno pred kratkim dobil kartico. Mogoce sprobam, ce mi revolut neha delat.

Direkt na temu linku piše spodi:
Keep in mind that you can only use Google Pay if you reside in Italy, Spain, France, Germany, Ireland, Belgium or the UK.


Pazi na en pomemben detajl. Pravijo, da Google Pay deluje le v tistih drzavah, ne omenjajo pa njihove kartice specificno. Itak je znano, da pri nas Google Pay ne deluje, ampak lahko si ga vseeno zlovdas iz interneta, recimo tule https://www.apkmirror.com/apk/google-in...

Mislm, ja, ampak je to napisano na bunq.com. Nekako lahko predvidevaš, da če imajo oni napisano, da Google Pay deluje samo tam, je to verjetno mišljeno za njihove kartice. Ne za Google Pay splošno.

OrkAA ::

Zna bit, da imas prav, ker sem ravnokar preveril svojo Bunq kartico in ima slovenski bin. Skoda.

Kripto mesi ::

kakob je izjavil:

Bitwala izdaja tuje kartice, iirc Nemške. Je pa prava banka, kot N26, dobiš svoj IBAN etc, tako da morate račun prijavit fursu. Račun je brezplačen, če uporabiš referral link dobiš 15e izgleda (ni preverjeno). App je kul, nakazila so tudi brezplačna.


Bitwala is the bank account that allows you to easily send, receive and trade cryptocurrencies. Sign up for free, create a wallet and get EUR15 with my personal link:


https://app.bitwala.com/r/uZqeOjanY-h

Kam si ti pado, da fehtaš za referrale v napačni temi. Za bitwala pa tema že obstaja: Bitwala banka

kakob ::

Kripto mesi je izjavil:


Kam si ti pado, da fehtaš za referrale v napačni temi. Za bitwala pa tema že obstaja: Bitwala banka


Excuse-moi? Folk išče kartice ki so izdane pod zastavo kakšne naprednejše države. Bitwala je taka.
Never take a financial advice from someone who works for a living.

Ales ::

kakob je izjavil:

Kripto mesi je izjavil:


Kam si ti pado, da fehtaš za referrale v napačni temi. Za bitwala pa tema že obstaja: Bitwala banka


Excuse-moi? Folk išče kartice ki so izdane pod zastavo kakšne naprednejše države. Bitwala je taka.

Samo ti pa si model, najprej limaš referral linke za neko levo kartico v temo o N26, potem pa se še vsajaš... :))

Ti bo že moderator razložil kako in kaj, če ti nič ni jasno.

juroz ::

Killermode je izjavil:

juroz je izjavil:

ker sem malo out - n26 še vedno lahko brezplačno dvigam na bankomatih ali ne? ter do kdaj, nekaj naj bi se spremenilo baje

Link


hvala, kot kaže je še vse OK.
nekaj sem vseeno zasledil da naj bi slo banke zaračunale te dvige "tujih" bank, že pred meseci sicer

Kripto mesi ::

kakob je izjavil:

Kripto mesi je izjavil:


Kam si ti pado, da fehtaš za referrale v napačni temi. Za bitwala pa tema že obstaja: Bitwala banka


Excuse-moi? Folk išče kartice ki so izdane pod zastavo kakšne naprednejše države. Bitwala je taka.

In kaj ti pomaga takšna kartica izdana v tuji državi, če z njo ne moreš plačevati brezstično preko GPaya? Za spremembo jo jaz že imam dodano v GPay ampak je kot brezstično ne gre nastaviti. In na tem mestu je referral res nepotreben.

con28 ::

Poskušam se prebiti skozi aplikacijo N26 in se vedno ustavi pri SHARING YOUR LOCATION ADDS A LAYER OF SECURITY, čeprav imam omogočeno lokacijo, vendo napiše SOMETHING WENT WRONG, TRY AGAIN, PLEASE MAKE SURE YOUR GEOLOCATION IS ENABLED, potem retrieving location in se vedno vrti v krogu. Kaj naj naredim? Prosim za pomoč, hvala.

vrtn4r ::

Piši na uradni support (kar ni slo-tech).

fireX88 ::

con28 je izjavil:

Poskušam se prebiti skozi aplikacijo N26 in se vedno ustavi pri SHARING YOUR LOCATION ADDS A LAYER OF SECURITY, čeprav imam omogočeno lokacijo, vendo napiše SOMETHING WENT WRONG, TRY AGAIN, PLEASE MAKE SURE YOUR GEOLOCATION IS ENABLED, potem retrieving location in se vedno vrti v krogu. Kaj naj naredim? Prosim za pomoč, hvala.


kaj pa google maps? ti naredi lokacijo? jaz sem se v petek prejšnji teden registriral in je šlo bp skozi.
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

con28 ::

Hvala, me pa zanima, a je možen videoklic, ki ga N26 oglašuje pri registraciji?

Groot ::

con28 je izjavil:

Hvala, me pa zanima, a je možen videoklic, ki ga N26 oglašuje pri registraciji?


Ne samo da je možen, je celo obvezen (vsaj pred kratkim je še bil).

Skyman ::

nekdo mi je zadnic rekel da ni opravil videoklica samo slikal :) dokument poj pa ne vem res.Sam ga še nimam studiram pa kaj bi vzev to ali drugo :P pomoc? primarno je apple pay

Kosek1 ::

Skyman je izjavil:

nekdo mi je zadnic rekel da ni opravil videoklica samo slikal :) dokument poj pa ne vem res.Sam ga še nimam studiram pa kaj bi vzev to ali drugo :P pomoc? primarno je apple pay

Zelo redko se zgodi, da imaš možnost brez videoklica. Tisti, ki ga je imel, je to v tem forumu že najmanj 5x napisal. Zato samo na prvi pogled izgleda, da je do večkrat.

Groot ::

Skyman je izjavil:

nekdo mi je zadnic rekel da ni opravil videoklica samo slikal :) dokument poj pa ne vem res.Sam ga še nimam studiram pa kaj bi vzev to ali drugo :P pomoc? primarno je apple pay


Kdaj pa je opravljal registracijo? Če jo je v zadnjem letu in pol je skorajda obvezno moral čez video potrditev. Sam sem npr verifikacijo opravil cca. 2 leti nazaj in takrat je zadostovala slika.

matobeli ::

meli so zgleda mešano, pri meni je bil videoklic, dobre 3 leta nazaj

con28 ::

Prišel do COMPLETE brez videoklica. V kolikšnem času ti pošljejo kakšno obvestilo, da so dokumenti/slike v redu?

Kosek1 ::

con28 je izjavil:

Prišel do COMPLETE brez videoklica. V kolikšnem času ti pošljejo kakšno obvestilo, da so dokumenti/slike v redu?


To je hitro. Seveda ne vem, kako je med vikendi.
Zanimivo to. Morda ura vpliva na način identifikacije. Ob kateri uri si urejal?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kosek1 ()

radmannsdorf ::

Jaz sem opravil registracijo brez video klica, par dni nazaj. Natančno 29.4. in 30.4. Zase in za mojo drago. Naročil sem nama N26 in Revolut.
Pri N26 se fotka vsako stran osebne 2x - pravilno obrnjena in na glavo obrnjena ter selfie. Pri Revolut pa samo normalno spredaj in zadaj ter prav tako selfie. Zase sem rihtal zvečer, zanjo pa drugi dan prek refferal linka okoli 14. ure.

Zgodovina sprememb…

con28 ::

Kosek1 je izjavil:

con28 je izjavil:

Prišel do COMPLETE brez videoklica. V kolikšnem času ti pošljejo kakšno obvestilo, da so dokumenti/slike v redu?


To je hitro. Seveda ne vem, kako je med vikendi.
Zanimivo to. Morda ura vpliva na način identifikacije. Ob kateri uri si urejal?


30.4. med 12 in 14 nekje. Najprej mi je takoj v 2 minutah javilo (prišel tudi mail), da so slike nejasne, drugič pa ni bilo nobenega obvestila, samo COMPLETE na appu.

flameir ::

A je kdo napisal N26 za študentski solidarnostni dodatek? Vsi kolegi z slo banko so dobili, jst pa ne. :))

6151 ::

flameir je izjavil:

A je kdo napisal N26 za študentski solidarnostni dodatek? Vsi kolegi z slo banko so dobili, jst pa ne. :))

Verjetno bo danes

radmannsdorf ::

radmannsdorf je izjavil:

Jaz sem opravil registracijo brez video klica, par dni nazaj. Natančno 29.4. in 30.4. Zase in za mojo drago. Naročil sem nama N26 in Revolut.
Pri N26 se fotka vsako stran osebne 2x - pravilno obrnjena in na glavo obrnjena ter selfie. Pri Revolut pa samo normalno spredaj in zadaj ter prav tako selfie. Zase sem rihtal zvečer, zanjo pa drugi dan prek refferal linka okoli 14. ure.

Evo, danes sta N26 kartici že prispeli. 2-3 delovne dni torej. Hitreje kot sem pričakoval. :)

6151 ::

flameir je izjavil:

A je kdo napisal N26 za študentski solidarnostni dodatek? Vsi kolegi z slo banko so dobili, jst pa ne. :))


do 8.5 bi moralo biti. ročno vnašajo (sem dobil informacijo od nekoga ki je klical)

flameir ::

6151 je izjavil:

flameir je izjavil:

A je kdo napisal N26 za študentski solidarnostni dodatek? Vsi kolegi z slo banko so dobili, jst pa ne. :))


do 8.5 bi moralo biti. ročno vnašajo (sem dobil informacijo od nekoga ki je klical)


Hvala.:)

freezby ::

N26 je res velemojstrska za ustvarjanje hroščev.

Redno poslovanje sem sicer že migriral drugam, zaradi zimskih hroščev, zdajšnji z nezmožnostjo editiranja stalnih položnic me pa sili, da zaključim tole operacijo in bržkone tudi zaprem poslovni račun.

Hotel poštimati redne položnice za maj in edina opcija, ki se odziva je Delete. Vse ostalo neodzivno. Sem mislil, da sem glup ali pa touch šel k vragu. No pa sem si vzel čas, ko sem že za kompom in celo dočakal človeški odziv v Chatu in dobil tale izreden odgovor, ki pove ogromno o tej super truper fin-tech kompaniji z izredno idejo, dobro štartno realizacijo, a frustrirajočo implementacijo, po kateri je z vsako posodobitvijo manj praktična.

"The feature to edit a standing order has been temporarily removed in the most recent app update. This was required while we improve the infrastructure that the Standing Order feature runs on, but will be available again in a few weeks.
In the meantime, to change the details of a standing order you will need to delete it and create it again. We apologise as this is less convenient, but we're sure you'll love the improved service when it arrives."


No, pa še en koristen odgovor, ker vseeno pride ena takšna MC kartica prav za potovanja oz. zmanjševanje rizika. Če zapreš poslovni račun (za s.p. seveda), lahko po enem mesecu, ki pa mora biti hkrati že naslednji mesec, odpreš navadni osebni račun. Torej biznis račun zaprem 8. maja, 9. junija bi si lahko odprl navadni račun, če ne že s 1. 6., a to mi klepetalka Stella ni mogla zatrditi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: freezby ()

§|\| /\ |<E ::

a ma kdo invite za n26?

radmannsdorf ::

Code: urosm4589 ali tale link.

Zgodovina sprememb…

ubermensch ::

Groot je izjavil:

con28 je izjavil:

Hvala, me pa zanima, a je možen videoklic, ki ga N26 oglašuje pri registraciji?


Ne samo da je možen, je celo obvezen (vsaj pred kratkim je še bil).


Evo, pa sem tudi jaz danes prešaltal na N26. Nisem rabil delati nobenega videochata, samo poslikati osebno izkaznico + sebe.

Me pa zanima nekaj glede prijave v FURS preko spletne strani edavki. Prej sem že prijavljal kartico iz tujine, in sicer Revolut. Zdaj ko grem na ta obrazec za prijavo kartice v tujini so vsi podatki iže izpolnjeni za Revolut in jih ne morem zbrisati, da bi vpisal nove za N26. Čisto spodaj je edino opcija "Prekini obdelavo dokumenta", prilagam v sliki spodaj. Če kliknem to bom lahko vpisal N26? Ali mi bo zraven še razveljavilo Revolutovo kartico, ki sem jo že vpisal in je že pod vidnimi računi? Hvala za odgovor.

metalc ::

Dokler pri Revolutu ni sprememb (zaprtje računa ali "prekvalifikacija" za opravljanje dejavnosti), se tam ničesar ne dotikaj. Pod zadnjim računom bi moral biti nek gumb "Dodaj račun". Klikni ga in v novoodprta polja vnesi podatke o N26. Nato vse skupaj oddaš in to je to.

ubermensch ::

metalc je izjavil:

Dokler pri Revolutu ni sprememb (zaprtje računa ali "prekvalifikacija" za opravljanje dejavnosti), se tam ničesar ne dotikaj. Pod zadnjim računom bi moral biti nek gumb "Dodaj račun". Klikni ga in v novoodprta polja vnesi podatke o N26. Nato vse skupaj oddaš in to je to.


Sem spregledal ta gumb. Super si, hvala za pomoč!

harvey ::

freezby je izjavil:

N26 je res velemojstrska za ustvarjanje hroščev.

Hotel poštimati redne položnice za maj in edina opcija, ki se odziva je Delete. Vse ostalo neodzivno. Sem mislil, da sem glup ali pa touch šel k vragu. No pa sem si vzel čas, ko sem že za kompom in celo dočakal človeški odziv v Chatu in dobil tale izreden odgovor, ki pove ogromno o tej super truper fin-tech kompaniji z izredno idejo, dobro štartno realizacijo, a frustrirajočo implementacijo, po kateri je z vsako posodobitvijo manj praktična.

To se pa zelo strinjam, popravki so tudi 'pokvarki'. Umaknejo dobre rešitve ali pa kam premaknejo možnosti do katerih si prej dostopal klik stran. Ni čudno, da sta bili v kratkem dve posodobitvi aplikacije.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

ubermensch ::

Ali kdo uporablja možnost varčevalega računa? Te obresti do 1.57% so kar mamljive, nisem pa siguren, če je to na voljo vsem.

https://n26.com/en-de/savings

kixs ::

interest rates of up to 1.57%


Nic ne pise pod kaksnimi pogoji. Gre pa za letno obrestno mero, da ne bo kdo prevec racunal :lol:

buttcrack ::

1.57% dobiš za 5 letno vezavo, pa vprašanje če je sploh za Slovence...

Kebo ::

Kaj boš z 1,6%, to ti še inflacije ne pokrije.

OrkAA ::

Malo si za časom Kebo, inflacija je trenutno negativna :)
««
128 / 189
»»