» »

Banka N26

Banka N26

Temo vidijo: vsi
««
106 / 190
»»

OrkAA ::

Aha, vsi so enako ogrozeni, ok. Zakaj pa potem sploh imamo security updejte? Kaksna izguba casa, daj sporoci googlu, da lahko odpustijo ene 16 oddelkov!

AnWar ::

Pozdravljeni!

Torej kakšna situacija, so se komu zaprli račun? Ali je bilo samo " nabijanje" po netu?

Hvala, lp
[Asus ROG Strix SCAR III]

MrStein ::

OrkAA je izjavil:


Revolut je naprimer sprejel podobno odlocitev: https://blog.revolut.com/discontinuing-...

LOL!

Instead, we are encouraging our Android users to update their devices to the latest operating system - Pie 9.0.


Razen če z "update" mislijo "kupite novo napravo".
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Dag ::

No, jaz sem šel na slovenski mBills. Ki je sicer elektronska denarnica (ne bančni račun), ampak N26 tudi nisem uporabljal kot bančni račun, da bi nanj prejemal nakazila in na njem hranil večje vsote, saj nekemu mlademu fintechu brez poslovalnic nikoli ne bi toliko zaupal, da bi ukinil svoj primarni slovenski TRR.

Kar se tiče debetne MC (ki jo uporabljam za spletne nakupe in backup na potovanjih) ter brezplačnega plačevanja položnic in trajnikov, je mBills zame čisto enakovreden N26. Okej, nima fensi prozorne kartice :P

Dodatno je pri mBills plus, da lahko zastonj polagaš in dviguješ gotovino na vsakem Petrolu.

          ::

BlaY0 je izjavil:

Še enkrat... N26 app ni nič posebnega in bi brez problema laufal na KitKat-u. Moj telefon naj te ne skrbi...

Banko za razliko od Talking Tom-a v bistvu vsak rabi, in če si banka ter pokriješ dodatnih 5% folka je to po moje veliko.


Človek, česa pri NE IZPLAČA SE ti ne razumeš? Očitno uporabniki na Androidu 5.x ne naredite toliko profita, da bi se izplačalo samo za vas vzdrževati in razvojati aplikacijo. Sem ti iz prve roke povedal, da se nam, za eno dokaj nišno aplikacijo, ni izplačal razvoj za androida v celoti. Razvoj se ni pokril, zato smo odnehali. Simpl ko pasulj. Ali morda meniš, da se je šef IT oddelka v N26 spomnil in rekel: zajebavajmo malo naše stranke ...

BigWhale ::

BlaY0 je izjavil:

Poglej malo višje gor... sem tudi obrazložil... slej ko prej bodo dosegli kritično maso tech-savvy folka. Potem se bo igra spremenila...

Tole:

This means that there have been no updates for this version of the operating system, including some critical security fixes. So, in order to protect our Android users, we've decided to stop supporting KitKat OS.

...je pa pač laž.

Poleg tega bodo dropnili support za KitKat med tem ko bo N26 isto naredil za Lollipop.


Ne. Ni laz. Kitkat in Lollipop se nista nehala razvijati in supportat sele takrat, ko so zaprli vse znane security buge ampak prej. S tem, ko ukinjajo podporo, zmanjsajo threat level, zmanjsajo support klice in lahko uporabijo kak bolj moderen API, ki ga na Lollipop recimo ni. Na dolgi rok vecina uporabnikov profitira. Tistih nekaj s starimi telefoni pa pac najebe.

erkgheoruugh ::

erkgheoruugh je izjavil:


zlovdaš si promet za vsak mesec posebej v pdf od datuma katerega zahtevajo.
Greš pod downloads (prek browserja), to je tista mala ikona oblaka s puščico.


hvala

Ales ::

BlaY0 je izjavil:

Tole:

This means that there have been no updates for this version of the operating system, including some critical security fixes. So, in order to protect our Android users, we've decided to stop supporting KitKat OS.

...je pa pač laž.

Ne ni. Ali je to njihov poglaviten razlog ali samo eden od razlogov za ukinitev podpore je končno vseeno.

Kdaj si dobil zadnjo posodobitev od LG-ja? Imaš Android 5.1.1 in patch za maj 2018? Ali kak kasnejši morda?

In ja z razlogom te sprašujem po konkretnih datumih in OS-u, ne kar v tri dni.

Sicer pa se čisto strinjam s tabo, ne bi ti bilo treba menjati strojne opreme, lahko bi dobival popravke. Pa jih ne. Pritoži se LG-ju al pa v jok pa na drevo.

Vetrolov ::

Dejstvo je da se delež uporabnikov s starimi telefoni manjša. Če pogledam samo mojo aplikacijo s 25000 aktivnimi napravami jih ima 10% verzijo starejšo od Android 6, čeprav prevladujejo rusko govoreče države. Na N26 pa so prisotni na zahodnih trgih in je verjetno njihov delež še dosti nižji.

nsa_ag3nt ::

soul
Šel pogledati ta mbills - zahteva android 6 :)).
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Mare2 ::

nsa_ag3nt je izjavil:

soul
Šel pogledati ta mbills - zahteva android 6 :)).

Tako OS kot aplikacije dosegajo neizbežen razvoj.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

buttcrack ::

Zanimivo da se še noben ni v japko obregnil, tam jim seveda kaj takega niti na misel ne pride :)

AnWar ::

buttcrack je izjavil:

Zanimivo da se še noben ni v japko obregnil, tam jim seveda kaj takega niti na misel ne pride :)



Na japki dela perfektno.
[Asus ROG Strix SCAR III]

Pujsa ::

Dag je izjavil:

...ampak N26 tudi nisem uporabljal kot bančni račun, da bi nanj prejemal nakazila in na njem hranil večje vsote, saj nekemu mlademu fintechu brez poslovalnic nikoli ne bi toliko zaupal, da bi ukinil svoj primarni slovenski TRR.


Ne razumem, zakaj bi določeni banki zaupal manj oz. bolj glede na to ali nima oz. ali ima nekje nek prostor, v katerem je miza (in ostala navlaka, med katero spadajo tudi zastavice in transparenti), za katero sedi oseba, ki niti ni pretirano kompetentna, če gre nekaj zelo narobe?

Krenforum ::

Dag ::

nsa_ag3nt je izjavil:

soul
Šel pogledati ta mbills - zahteva android 6 :)).


Čisto bp sem ga naložil na 5-ko in tudi deluje ok.

Kebo ::

Play store pravi da podpira tudi 4.4.

pirlo ::

Vetrolov je izjavil:

Dejstvo je da se delež uporabnikov s starimi telefoni manjša. Če pogledam samo mojo aplikacijo s 25000 aktivnimi napravami jih ima 10% verzijo starejšo od Android 6, čeprav prevladujejo rusko govoreče države. Na N26 pa so prisotni na zahodnih trgih in je verjetno njihov delež še dosti nižji.

Podobne cifre kot jaz... ljudje preveč gledajo Googlov graf porazdelitve, tiste cifre so precej zavajujoče za naše razmere.

          ::

Malo se tudi vprašajte, kdo je bolj dovzeten za uporabo internetne banke? Upokojenci ali mlajši, tehnološko razgledani uporabniki?

Dag ::

Tehnološka razgledanost nima veze s tem, da menjaš telefon na 2 leti. Bolj dovzetnost na marketing. V bistvu bi lahko rekel, da so bolj tehnološko razgledani tisti, ki uporabljajo isti telefon dalj časa, ker znajo ločiti med marketingom in tem, kaj človek dejansko rabi od specifikacij.

buttcrack ::

AnWar je izjavil:

buttcrack je izjavil:

Zanimivo da se še noben ni v japko obregnil, tam jim seveda kaj takega niti na misel ne pride :)



Na japki dela perfektno.

afaik rabiš vsaj ios 11, ne vem pa katera mašinca je zadnja dobila update to tega SW saj še ni niti 2 leti star.
You tell me ;)

Dag je izjavil:

Tehnološka razgledanost nima veze s tem, da menjaš telefon na 2 leti. Bolj dovzetnost na marketing. V bistvu bi lahko rekel, da so bolj tehnološko razgledani tisti, ki uporabljajo isti telefon dalj časa, ker znajo ločiti med marketingom in tem, kaj človek dejansko rabi od specifikacij.

nihče ne govori o menjavi telefona na 2 leti, model ima 5 let star cegu in še ta je noname brand za katerega večina ve, da bodo updatei redki (če sploh).

Zgodovina sprememb…

BlaY0 ::

          je izjavil:

Malo se tudi vprašajte, kdo je bolj dovzeten za uporabo internetne banke? Upokojenci ali mlajši, tehnološko razgledani uporabniki?

To smo že obdelali... banka ni Talking Tom ali Pokemon GO, bančni račun dejansko nuca vsak opravilno sposoben človek in ne moremo več govoriti da gre za nišo s potencialom max. 1 mio folka. Enkrat bo tech-savvy folka zmanjkalo, kaj pa potem? Kot sem že omenil, ko se bo to zgodilo, bo vsak dodaten % komitentov zlata vreden. Se pa razume, zaenkrat še shajajo s tech-savvy folkom in bodo verjetno še par let, zato si takšno politiko lahko privoščijo. Mogoče je to tudi dobro za njih, dokler ne najdejo zares dobrih inženirjev/programerjev, ki bodo znali vzpostaviti primerno sodobno razvojno okolje.

Itak sem pa na N26 že od začetka (še prej na Number 26, še prej na Wirecard-u) in po 10 letih je pač cajt, da počas zamenjam...

Kar se pa tiče varnosti, me pa žal nihče še ni prepričal, da je moj KitKat kaj manj varen od vašega Pie-a... je pa res, nima material design-a in native supporta za unicode emoji-je...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

AnWar ::

VPN ( express VPN + IOS 12) miren spanec :)
[Asus ROG Strix SCAR III]

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AnWar ()

OrkAA ::

VPN ima z varnostjo naprave tocno 0% veze.

BlaY0: tale post je pa res za kokice vzet pa se smejat, hvala. :)

Ales ::

BlaY0 je izjavil:

Kar se pa tiče varnosti, me pa žal nihče še ni prepričal, da je moj KitKat kaj manj varen od vašega Pie-a... je pa res, nima material design-a in native supporta za unicode emoji-je...

Jah... kar nalagaj bančne aplikacije na tak telefon, ampak jaz res ne bi.

Čakaj... KitKat?? To je Android 4.4.? A nisi rekel, da imaš 5-ko?

Če želiš specifičen seznam, povej katero mesečno posodobitev si dobil zadnjo oz. na katerem security levelu je tvoj OS in kateri točno je.

Sicer pa, jagodni izbor:

Za Android 4.4:

CVE-2017-0781
Patch date: 2018-04-08
Vuln score: 8.3/10
Remote code execution
Scope: Local network
Attack complexity: Low
Req. authentication / interaction: No / No

CVE-2017-0782
Patch date: 2018-01-18
Vuln score: 8.3/10
Remote code execution
Scope: Local network
Attack complexity: Low
Req. authentication / interaction: No / No

CVE-2017-0809
Patch date: 2017-10-12
Vuln score: 9.3/10
Remote code execution
Scope: Remote
Attack complexity: Medium
Req. authentication / interaction: No / No


Za Android 5.1.1:

CVE-2017-13266
Patch date: 2018-05-08
Vuln score: 10/10
Remote code execution
Scope: Remote
Attack complexity: Low
Req. authentication / interaction: No / No

CVE-2017-13256
Patch date: 2018-05-08
Vuln score: 8.3/10
Remote code execution
Scope: Local network
Attack complexity: Low
Req. authentication / interaction: No / No

CVE-2017-13255
Patch date: 2018-05-08
Vuln score: 8.3/10
Remote code execution
Scope: Local network
Attack complexity: Low
Req. authentication / interaction: No / No

CVE-2017-13230
Patch date: 2018-03-13
Vuln score: 9.3/10
Remote code execution
Scope: Remote
Attack complexity: Medium
Req. authentication / interaction: No / No

CVE-2017-13229
Patch date: 2018-03-06
Vuln score: 10/10
Remote code execution
Scope: Remote
Attack complexity: Low
Req. authentication / interaction: No / No

CVE-2017-13208
Patch date: 2018-01-30
Vuln score: 10/10
Remote code execution
Scope: Remote
Attack complexity: Low
Req. authentication / interaction: No / No

Itd. itd.

Tudi če ne bi bil IT-jevec, besede Remote code execution brez kakršne koli interakcije uporabnika telefona in vulnerability score 10/10 ali 9.3/10 verjetno dovolj povedo.

BlaY0 ::

Zehh, niti kokice ne bodo pomagale...

Zdaj moraš samo še zvedet kje se nahajam, kdaj imam prižgan BT/NFC/WiFi/mobile-data oziroma me prisilit da poženem nekaj.

Pa veliko uspeha želim...

buttcrack ::

glede na predpotopno napravo, ti vsaj polovico naštetega manjka :))))))

MrStein ::

buttcrack je izjavil:


afaik rabiš vsaj ios 11, ne vem pa katera mašinca je zadnja dobila update to tega SW saj še ni niti 2 leti star.

iPhone 5s iz leta 2013 ima iOS 12.4 (zadnji).
iPhone 5 iz srednjega veka pa je obtičal na iOS 10
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

buttcrack ::

Nisem vedel, hvala za info.
Sem z jabko zaključil že dolgo nazaj.

Ajnstajn` ::

že dlje časa se ne morem loginati s patternom. Sem ga že večkrat zamenjal pa še vedno ne gre. Še kdo s podobno težavo?
//

eriCartman ::

Punca ima LG (ima verzijo 5.x androida), pa me zanima ali bo lahko uporabljala samo kartico še naprej po spremembi v septembru? Ali bo morda celo lahko uporabljala tudi aplikacijo, le da je ne bo mogla nadgradit?

Mare2 ::

Preveri. :)
Hekerski napad. :)

https://www.slovenskenovice.si/bralci/c...
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

BlaY0 ::

buttcrack je izjavil:

glede na predpotopno napravo, ti vsaj polovico naštetega manjka :))))))

Hmm, kaj če bi preveril na gsmareni recimo, preden se sam sebi smejiš...

MrStein ::

Mare2 je izjavil:

Preveri. :)
Hekerski napad. :)

https://www.slovenskenovice.si/bralci/c...

Izčrpno poročilo od Mastercard: https://specials.mastercard.de/ ;)
(v tem trenutno ima ta stran tri stavka)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Mare2 ::

MrStein je izjavil:

Mare2 je izjavil:

Preveri. :)
Hekerski napad. :)

https://www.slovenskenovice.si/bralci/c...

Izčrpno poročilo od Mastercard: https://specials.mastercard.de/ ;)
(v tem trenutno ima ta stran tri stavka)


V nobenem primeru ni priporočljivo imeti isto geslo na več mestih. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

MrStein ::

Mare2 je izjavil:


V nobenem primeru ni priporočljivo imeti geslo

FIXED ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

anketar ::

MrStein je izjavil:

Mare2 je izjavil:


V nobenem primeru ni priporočljivo imeti geslo

FIXED ;)


očitno gre vse v smeri identifikacije s spolnim organom, Sir we need to confirm that is really your account, please drop your pants so we can identify the member.

Glugy ::

eriCartman je izjavil:

Punca ima LG (ima verzijo 5.x androida), pa me zanima ali bo lahko uporabljala samo kartico še naprej po spremembi v septembru? Ali bo morda celo lahko uporabljala tudi aplikacijo, le da je ne bo mogla nadgradit?


Za kartico ne rabš potrjevat nič v aplikaciji kolikor vem ; tako da če ima v nastavitvah v aplikaciji naštiman da lahko potem sam dostop do aplikacije ni več relevanten. Prav tako bi moral normalno delovati Paypal tud brez aplikacije. V bistvu aplikacijo poleg spreminjanja nastavitev rabiš samo če hočš potrdit transakcijo iz svojega na drug račun ( tipičen primer so plačila položnice; spletno plačilo z običajnim bančnim nakazilom ( Paypal obide to ) al pa če bi nakazoval denar znancem ) . Sicer pa lahko greš na brskalnik pa se vpišeš not če te recimo zanima samo stanje; sam brez aplikacije na telefonu ne morš pošiljat denarja preko običajnega bančnega nakazila ker ne morš potrdit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Glugy ()

Erika0 ::

Živijo,
zanima me, kakšen je strošek nakazila na N26 Business?

Killermode ::

Erika0 je izjavil:

Živijo,
zanima me, kakšen je strošek nakazila na N26 Business?

Na N26 je odvisno od cenika banke iz katere se nakazilo izvaja.

BlaY0 ::

Verjetno misli nadomestilo za knjiženje prilivov. Tega ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

predi ::

You need a premium N26 account in order to create a Shared Space, such as an N26 You subscription (€9.90 per month) or an N26 Metal subscription (€16.90 per month). You can invite free users, but free users are limited to two active Spaces. Those limitations will most certainly foster premium subscriptions.

https://techcrunch.com/2019/08/22/n26-l...

No shared spaces for us..

matobeli ::

mnja, uporabnike lahko prepričaš v plačilo storitve tudi tako da storitev napraviš bistveno uporabnejšo od konkurence.

Krenforum ::

kolikor vem storitev še ni popolno na voljo, saj je v fazi testiranja. Na začetku bo le za plačljive modele, sam pa verjamem, da bo kmalu tudi za free userje (moogoče po pole leta, letu). Mislim, da bo kot je z običajnimi spaci. Pri free modelu lahko imaš samo dva dodatna, pri plačljivih modelih pa več. Dej no, sej jih bo Revolut in podobni nascali...

BlaY0 ::

Ja če bo folk zaradi te storitve masovno vekslal račune v plačljivega, potem te storitve ne bodo dali v zastonj račun. Ča pa nihče ne bo zamenajl, potem se pa zna zgoditi da hitro pride tudi v zastonj račun...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

Krenforum ::

Bomo vidli. bi bilo smiselno vedeti koliko teh plačljivih računov imajo. Jaz vseeno mislim, da bodo s časom ponudili vsaj en shared space na zastonj računu. Upam no :)

ideep ::

Groot ::

Objavljam še tu, da ne bo koga po nepotrebnem panika.

Glede na dosedaj znano, ne gre za N26 leak ampak za Mastercard leak v povezavi z enim izmed njihovih bonus programov (Mastercard Priceless Specials Bonus Programm). Uporabniki N26 tako načeloma niso direktno prizadeti, razen če se niso posebej prijavili na ta bonus program.

Ampak zvezi pa seveda veliko bolj udarno če napišeš da je neposredno N26 prizadet. Enak način pisanja kot na Slovenskih novicah, kjer so že objavili članek o tem.

GupeM ::

Groot je izjavil:

Objavljam še tu, da ne bo koga po nepotrebnem panika.

Glede na dosedaj znano, ne gre za N26 leak ampak za Mastercard leak v povezavi z enim izmed njihovih bonus programov (Mastercard Priceless Specials Bonus Programm). Uporabniki N26 tako načeloma niso direktno prizadeti, razen če se niso posebej prijavili na ta bonus program.

Ampak zvezi pa seveda veliko bolj udarno če napišeš da je neposredno N26 prizadet. Enak način pisanja kot na Slovenskih novicah, kjer so že objavili članek o tem.

Seveda, treba je nabrati klike. Ker pa veliko Slovencev uporablja N26, je pa najlažje tako, da že v naslovu tolčeta ven kraja podatkov in N26. Šele ko prebereš novico, vidiš, da so mogoče trije uporabniki v Sloveniji, ki bi bili potencialno lahko prizadeti.

CallMeAl ::

Za popoldanski s.p. bi odprl račun na N26. Vidim sicer, da je N26 Business račun namenjen prav temu, ampak ker bi denar z računa zapravljal izključno za osebne namene, se sprašujem če ne bi raje odprl kar navadni osebni račun. Pri N26 jim je najbrž vseeno oz. niti ne bodo preverjali, na FURSu pa lahko za en ali drug račun prijavim, da ga uporabljam tudi za dejavnost (in mi ga vpišejo v AJPES).
Je tukaj ena izbira prava in druga napačna ali je vseeno?
Hvala za odgovore!
««
106 / 190
»»