» »

Banka N26

Banka N26

Temo vidijo: vsi
««
86 / 190
»»

GupeM ::

Jaz sem avtentikacijo opravil zunaj na soncu na LTE povezavi brez problema. Poskusi preko LTE.

MrStein ::

matobeli je izjavil:

V katero trditev dvomiš?

Ja, kaj misliš:

matobeli je izjavil:

Je nenavadno iz stališča avtentičnosti podatkov.

Furs ima vsa pooblastila da jim da te podatke, za razliko od navadne fizične osebe.


Prvo je kvečjemu mnenje, torej ostane... drugo!
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

St235 ::

V bistvu FURS nima sprotnega vpogleda v TRR v tujini. Lahko zahteva vpogled ni pa avtomatizma kot pri slo TRR. Zato je enostavneje in hitreje če CSD prosi tebe. Še vedno pa lahko zavrneš in jim daš soglasje, da pridobijo podatke iz uradnih evident. In potem par mesecev dlje čakaš na odločbo.

zavajon ::

GupeM je izjavil:

Jaz sem avtentikacijo opravil zunaj na soncu na LTE povezavi brez problema. Poskusi preko LTE.

Bom poskusil to. A najbrž se mi ne bo dalo čakati na sonce :|

buttcrack ::

ROFL, lepa ja :)

estons ::

Re: CSD - saj jim ni treba pošiljati seznama transakcij. Njih zanima samo stanje na računu na dan XY, ki je približno takrat, ko oni obravnavajo vlogo (torej si lahko privoščiš kakšen dan čakanja z odgovorom, ifyougetwhatimsaying).

zavajon ::

GupeM je izjavil:

Jaz sem avtentikacijo opravil zunaj na soncu na LTE povezavi brez problema. Poskusi preko LTE.

Evo, sem poskusil, ni OK. Povezava se je mukoma vzposztavila, a gospod na drugi strani mi je rekel, da me ne sliši dobro.
AKOS Test Net mi kaže hitrost 48/9.7 Mbps, to bi po mojem moralo zadostovati.
Zato sumim, da mora biti problem drugje.
Telefon je nov.

tisto jutro ::

meni je dvakrat prekinil, ker naj bi me slabo slišal. Potem sem si vtaknil slušalke in je bilo ok.

buttcrack ::

estons je izjavil:

Re: CSD - saj jim ni treba pošiljati seznama transakcij. Njih zanima samo stanje na računu na dan XY, ki je približno takrat, ko oni obravnavajo vlogo (torej si lahko privoščiš kakšen dan čakanja z odgovorom, ifyougetwhatimsaying).

Če ti piše, da jim posreduje promet od 1.1.2019 do 27.5.2019 pol ne vidim nobenga maneverskega prostora ;)

estons ::

buttcrack je izjavil:

estons je izjavil:

Re: CSD - saj jim ni treba pošiljati seznama transakcij. Njih zanima samo stanje na računu na dan XY, ki je približno takrat, ko oni obravnavajo vlogo (torej si lahko privoščiš kakšen dan čakanja z odgovorom, ifyougetwhatimsaying).

Če ti piše, da jim posreduje promet od 1.1.2019 do 27.5.2019 pol ne vidim nobenga maneverskega prostora ;)


Aaa, zanimivo, ti si tako dobil. Mene so pozvali samo naj dam podatek o stanju na računu. Ja, če hočejo promet, potem ni druge.

perci ::

Heh, svasta. Ravnokar bil obveščen s strani n26, da imam sumljive transakcije in da potencialno krsim njihove pogoje. Tako da mi bodo zaprli račun.

Očitno imajo zjeban AI, ker transakcije so ekstra normalne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

Ales ::

Eh. Zanimivo. Sporoči malo, kako se bo razpletalo tole...

kriko1 ::

Kako pa se izvede to zaprtje, si lahko preneses sredstva na drugi racun vsaj in ni horror postopkov s tozbami?

perci ::

Ales je izjavil:

Eh. Zanimivo. Sporoči malo, kako se bo razpletalo tole...

Ja, sej ni kej za filozofirat. S 1.8.2019 mi bodo zaprli račun, zato mi svetujejo, da si sredstva prenakazem.

poweroff ::

Hmm, če sem malo nesramen, lahko rečem, da sedaj iz prve roke lahko občutiš:
a) krasni novi svet algoritemskega odločanja brez "vpletanja" človeka
b) kako je, ko se Sistem (npr. Država) spravi nate in začne vrteti kolesje po svoje.

Slednje včasih velja tudi za slovenske organe...

Ampak konec heca: a lahko sploh karkoli narediš proti temu? Prijava informacijskemu pooblaščencu, da ti detajlno razložijo avtomatizirane postopke, ki so vodili do te odločitve? (po GDPR imaš to pravico, ne?)
sudo poweroff

Mare2 ::

perci je izjavil:

Heh, svasta. Ravnokar bil obveščen s strani n26, da imam sumljive transakcije in da potencialno krsim njihove pogoje. Tako da mi bodo zaprli račun.

Očitno imajo zjeban AI, ker transakcije so ekstra normalne.


Napiši jim, da se boš poboljšal. Čas je že. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

perci ::

Hehe, Matthai, sej ne vem zagotovo, če je AI. Lahko samo predvidevam, niso pa tega napisali. So pa moje transakcije zelo običajne in si ne predstavljam, da bi jih človek lahko okarakteriziral kot sumljive.

Imas pa prav, da so po gdpr dolžni o razložit odločitev, če je posledica aavtomatskega profiliranja.

panja003 ::

Se je komu zgodilo, da je imel odliv iz N26 katerega ni odobril?

Mare2 ::

panja003 je izjavil:

Se je komu zgodilo, da je imel odliv iz N26 katerega ni odobril?

Direktne obremenitve itak.
Sicer pa ne. Ravno včeraj sem nakazal nek znesek v aplikaciji in sem ga moral še posebej odobriti (v aplikaciji). :)

A si imel neodobren odliv?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

panja003 ::

Mare2 je izjavil:

panja003 je izjavil:

Se je komu zgodilo, da je imel odliv iz N26 katerega ni odobril?

Direktne obremenitve itak.
Sicer pa ne. Ravno včeraj sem nakazal nek znesek v aplikaciji in sem ga moral še posebej odobriti (v aplikaciji). :)

A si imel neodobren odliv?

Ja imel sem neodobren odliv. V višini 16€ na stamps.com

Mare2 ::

panja003 je izjavil:


Ja imel sem neodobren odliv. V višini 16€ na stamps.com


Da nisi slučajno že prej tam kaj kupoval in pomotoma kje kliknil, da ti lahko tudi v prihodnje kar trgajo avtomatsko?

Tako sem imel jaz pred leti naštimano na godaddy za podaljševanje domen, sicer še na slovenski mastercard.

Če ni tako, obvezno sporoči na N26.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

swdev ::

Je že kdo našel rešitev za posodobljen API? Namreč
POST https://api.tech26.de/api/transactions
endpoint je dead in vrne "Please update your app in order to continue to use this feature.", kot je že nekdo napisal pred tem. Super bi bilo, če bi dobili nov dostop. Za pridobivanje transakcij še API namrej normalno deluje.

panja003 ::

Mare2 je izjavil:

panja003 je izjavil:


Ja imel sem neodobren odliv. V višini 16€ na stamps.com


Da nisi slučajno že prej tam kaj kupoval in pomotoma kje kliknil, da ti lahko tudi v prihodnje kar trgajo avtomatsko?

Tako sem imel jaz pred leti naštimano na godaddy za podaljševanje domen, sicer še na slovenski mastercard.

Če ni tako, obvezno sporoči na N26.


Tam nisem nič kupoval.

Sem kntaktiral N26 suport. So mi preklicali kartico in mi bodo poslali novo.

stalker ::

Ima kdo na N26 direktno bremenitev za A1? Bil sem v njihovi poslovalnici in mi na noben način niso mogli zrihtati. V dropdown meuju imajo na izbiro SI56, DE, ter ostale države. Moj račun je DE97 1001 1001 xxxx xxxx xx, z uslužbenko sva poizkusila kar nekaj kombinacij (brez 97, brez 1001 1001 itd) vendar ni nič prijelo.

buttcrack ::

Zakaj bi prijelo brez kode države, zakaj bi prijelo brez kode banke itd??

Mare2 ::

stalker je izjavil:

Ima kdo na N26 direktno bremenitev za A1? Bil sem v njihovi poslovalnici in mi na noben način niso mogli zrihtati. V dropdown meuju imajo na izbiro SI56, DE, ter ostale države. Moj račun je DE97 1001 1001 xxxx xxxx xx, z uslužbenko sva poizkusila kar nekaj kombinacij (brez 97, brez 1001 1001 itd) vendar ni nič prijelo.


A1 je na mojem seznamu linku, ki je bil že večkrat objavljen v tej temi, ki že odobravajo SEPA direktne obremenitve. Obrni se na vodstvo ali direktno na njihov email pošlji zahtevek.
Nekatere uslužbenke prihajajo v službo samo sanjat. Se ne pozanimajo, ali se to da urediti.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mare2 ()

Vanadium ::

Malo sem gledal cenik pa me zanima koliko stane trajni nalog na n26? Drugo vprasanje pa koliko dvigov na bankomatih v euro coni je zastonj? Studiram da skenslam delavsko hranilnico :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vanadium ()

6151 ::

Trajni nalog je zastonj. Brez provizije je 5 dvigov na mesec z free računom, lahko pa kombiniraš še z revoltom in in imaš 5 dvigov prek n26, in pa 200€ z revoltom.

poweroff ::

Glede na to kaj so o N26 pisali nemški mediji se te banke ne splača imeti kot glavne ali celo edine banke. Za spletne nakupe je super, tudi razne male kartične nakupe je OK, glavnine denarja pa ne bi imel pri njih.

Še posebej me zanima kako se bo razpletlo tole s percijem. Zadeva bi bila vsekakor za v (nemške) medije.
sudo poweroff

buttcrack ::

Dej ne paničari... Preden so mu kar kol zaplenil, so mu dal še cel kup časa da vzame denar dol in v miru uredi drugje če hoče. Grem stavit da (ker verjamem da ni terorist ipd) mu ga na koncu sploh ne bodo zaprli.

perci ::

Noben ni rekel, da so komu karkoli zaplenili. Sem pa zdajle šel še enkrat brat email in ugotovil, da sem prvič bral preveč po diagonali (disleksično).

Besedo substantial sem zamenjal za potential.

Skratka, ne potencialne kršitve ampak znatne kršitve. Kaj bi to bilo, pa nimam pojma, ker ne delam ničesar drugega kot na slovenski banki.

Evo, pejstam zadevo, da ne bo dilem:

Hello Peter,

To ensure our customers' privacy and account safety , we are obliged to run routine checks on accounts and transactions.

We recently identified a substantial violation of our terms and conditions agreement on your account. Therefore, we are required to terminate your N26 account pursuant to our General Business Conditions.

This termination is effective as of:

01.08.2019

Your account remains functional until the stated date. After termination, usage of the account, the app, as well as the card issued with it is no longer possible.

We would like to make sure your remaining funds get transfered to you.

Please transfer your funds to an alternative bank account before the date of termination. If you can't transfer them yourself, please provide us the IBAN and BIC of an alternative bank account where you are the account holder and we'll transfer the funds to you. To help us verify that it is your bank account please send us a copy of your account statement with your name on it.

If you exceeded your authorized limit, we kindly ask you to top up your balance before the day of account closure.

Thank you for your understanding.

Best regards,
N26 Bank GmbH

buttcrack ::

Espejevc?

perci ::

Nope.

V bistvu si iz Sparkasse sproti nakazujem na N26 račun in potem plačujem redne stvari z n26 kartico. Nič se ni bistveno spremenilo, odkar sem odprl račun - leta 2016.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

buttcrack ::

Hmmm... Sam sem bil isti do pred cca pol leta. Iz SK sem si nakazoval po čuka za položnice, ko pa so mi na šihtu začel nakazvat na N26, gre pa od tu na ferratum al pa na P2P lending.
Upam da ne padem še nam na odstrel listo :)

Killermode ::

@perci
Pa si jim poslal vprašanje, če ti lahko pojasnijo kaj naj bi to bilo?
Recimo spreminjanje naslova, da si lahko uporabljal Google pay? Etc?
Glede na to da si "kršil" njihov pravilnik.

perci ::

Killermode,

sem jim poslal vprašanje...tole glede spreminjanja naslova....to sem naredil na Revolutu, na N26 nikoli nisem uporabljal Gpay. Mi je bilo rečeno, da se ne da?

Morda sem ga pa res kaj sral z naslovom zaradi tega Gpaya, se res ne spomnim. Vsekakor imam ves čas slovenian residency in slo davčno številko vpisano.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

Killermode ::

@perci
Hvala. Sam sem ravno ta mesec mislil prestaviti plačo na N26. Počakam kaj, oz če ti bodo odgovorili.
Sam bi verjetno že težil na live chat kaj se dogaja. Če z prvim odgovorom nebi bil zadovoljen bi poskusil čez par ur ko se Live chat menja še enkrat.

buttcrack ::

Z ženo imava oba plači na n26 pa naju nič ne skrbi. Žal pa nimava gor 5+ mestno cifro gor :(

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

Če piše "violation of our terms and conditions agreement", pa ne piše katere točke, je že sumljivo.

poweroff je izjavil:

Glede na to kaj so o N26 pisali nemški mediji...

Kaj pa so pisali?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

anketar ::

na twitter-ju se obrn, nimajo radi slabga pressa, pa bojo hitr ugotovil pa rekl kaj je v resnici, večkrat zelo hitro uredijo zadeve, prek maila pa chata bl slabo

Ales ::

Skozi oči individualnega uporabnika in njegovega perečega problema je tak nasvet čisto na mestu, če drugače ne gre. Twitter in podobno, pritisk javnosti. Ok.

Ampak... če bo dejansko to potrebno in če bo uspešno, bo to odločilen indic, da N26 ni pametno uporabljati.

Vsaka podobna ustanova mora imeti učinkovite in dostopne kanale za reševanje težav uporabnikov. Če jih nima, oz. če kot odziv dobiš samo copy paste vzorčne blodnje, ker so zaposleni na kvoti reševanja 100 ticketov dnevno, dejansko pa kaj preberejo le po pritisku na Twitterju, potem to pač ni ustanova, ki bi jo pameten človek uporabljal.

mwaaa ::

poweroff je izjavil:

Glede na to kaj so o N26 pisali nemški mediji se te banke ne splača imeti kot glavne ali celo edine banke. Za spletne nakupe je super, tudi razne male kartične nakupe je OK, glavnine denarja pa ne bi imel pri njih.

Še posebej me zanima kako se bo razpletlo tole s percijem. Zadeva bi bila vsekakor za v (nemške) medije.

Prosim, kaj več o tem, kaj pišejo :)

dimko_rk ::

MrStein je izjavil:

poweroff je izjavil:

Glede na to kaj so o N26 pisali nemški mediji...
Kaj pa so pisali?

mwaaa je izjavil:

Prosim, kaj več o tem, kaj pišejo :)

28.03.2019: https://www.sueddeutsche.de/wirtschaft/...
09.04.2019: https://www.sueddeutsche.de/wirtschaft/...
17.04.2019: https://www.trendingtopics.at/wieder-pr...
17.04.2019: https://www.tagesschau.de/investigativ/...
24.04.2019: https://www.finanz-szene.de/digital-ban...
22.05.2019: https://www.gruenderszene.de/technologi...
22.05.2019: https://www.finextra.com/newsarticle/33...

"Die BaFin hat am 20. Mai 2019 gegenüber der N26 Bank GmbH zur Prävention von Geldwäsche und Terrorismusfinanzierung angeordnet, angemessene interne Sicherungsmaßnahmen zu ergreifen und Allgemeine Sorgfaltspflichten einzuhalten. Die Anordnung ergeht auf Grundlage der § 6 Absatz 8 und § 51 Absatz 2 Satz 1 Geldwäschegesetz (GwG). ... Im Einzelnen wird angeordnet, dass die N26 Bank GmbH Rückstände im EDV-Monitoring abarbeiten muss, Prozessbeschreibungen und Arbeitsabläufe verschriftlichen muss, eine vorgegebene Anzahl von Bestandskunden neu zu identifizieren hat. Diese Maßnahmen müssen jeweils innerhalb einer festgelegten Frist umgesetzt werden. Des Weiteren hat die N26 Bank GmbH eine angemessene personelle und technisch-organisatorische Ausstattung zur Einhaltung ihrer geldwäscherechtlichen Verpflichtungen sicherzustellen. .. Die Veröffentlichung erfolgt aufgrund § 57 GwG. Der Bescheid ist seit dem 20. Mai 2019 bestandskräftig."

"German app-only bank N26 has been reprimanded by regulatory body BaFin for lax anti-money laundering controls. "

BaFin = (German) Federal Financial Supervisory Authority

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dimko_rk ()

poweroff ::

MrStein je izjavil:

Kaj pa so pisali?

Tole: https://www.spiegel.de/wirtschaft/servi...

In podobnih zgodb je bilo še nekaj.

Ales je izjavil:

Vsaka podobna ustanova mora imeti učinkovite in dostopne kanale za reševanje težav uporabnikov. Če jih nima, oz. če kot odziv dobiš samo copy paste vzorčne blodnje, ker so zaposleni na kvoti reševanja 100 ticketov dnevno, dejansko pa kaj preberejo le po pritisku na Twitterju, potem to pač ni ustanova, ki bi jo pameten človek uporabljal.

Točno to je poanta teh člankov. Nimajo fizične poslovalnice, mehanizma, da se nanje obrneš osebno in rešiš težavo. Vse je virtualno in dokler funkcionira je super. Ko se pa AI-ju oz. sistemu nekje zalomi, se pa ne da nič rešit.

Mimogrede, perci, imam kar dobre kontakte pri Spieglu, mogoče ne bi bilo odveč zadeve spraviti do njihovih medijev...
sudo poweroff

DePalmo ::

Da se nebo ugotovilo da je tole banko res treba jemati z rezervo, na kar sem opozarjal že nekaj časa nazaj. Najbolj me je zmotilo da po novem na podpori niso več tako odzivni in da so tudi umaknili edino telefonsko številko na katero si jih lahko dobil. To že ni dober znak za resno firmo, sploh pa ker se gre za banko. Od banke, glede na to da je "moderna", "mobilna" itd, bi pričakoval podporo v več jezikih, po možnosti tudi več telefonskih, ne pa da se skrivajo!

Ne rečem, podpiram N26 in res želim da jim uspe in da bodo še dolgo na trgu, ampak me malce skrbi da bojo zaprli vrata.

Druga skrb pa je, da N26 uporabljam isto kot @perci, torej bodo tudi meni zaprli račun? Bomo videli.

Glugy ::

CleanPower je izjavil:

Če imam kartico naročeno na nemški naslov, jo moram ravno tako prijaviti na furs?

Ja lahko bi bil sicer državljan Slovenije ampak ne bi bil davčni rezident Slovenije. Če si si uredil da nisi davčni rezident ti uradno ni treba plačevat davkov Sloveniji in potem ne rabiš sporočat Sloveniji o neslovenskih računih v tujini. Vsaj tako jz to razumem. Samo res ni panike tist obrazec izpolnit. Rabiš 5 minutk in to je to. Ni čist nič zapleten. Vedt morš datum odprtja računa; davčno; emšo in to je nekak to. Ne se pustit zmest ker je na obrazcu ogromno stvari ki jih ne rabiš izpolnjevat. Samo tisto da vejo da si res to ti in tist del obrazca kjer piše o račununu v tujini.
Jz sm tud najprej čudn gledu kaj vse je na tistem obrazcu ampak k vidš kaj rabš izpolnt res ni velik za mislt. Čist preprost je.

šernk ::

no očitno res ni za imet samo to banko. Dobr da nisem naše ukinil in več kot par k eur za sprotno poslovanje nimam na N26 :)

upam da ne spadam med ta čudna poslovanja in da mi ne bodo skenslal računa :D
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

matobeli ::

Sej perciju niso zaprli računa in zaplenili vsega denarja.

Btw, kolega je včeraj rekel da mu ni nikjer delovala kartica ene izmed slo bank.

BuDi79 ::

Ko se omenja podpora - pred nedavnim so imeli razpis za delovna mesta slovenske podpore uporabnikom.

Cr00k ::

Pa saj veste, da je N26, prava nemška banka z pravo bančno licenco, ki je podvržena bolj rigoroznim zakonom, nemškemu regulatorju... nemški centralni banki. Osebno nekoliko bolj zaupam nemškemu organu, da bo opravil svoje delo, kot pa naši BS.

Nek razlog so pri perciju imeli, sigurno je tudi upravičen do bolj detajlni razlagi in ne samo nekem splošnem emailu... kaj točno je zagrešil.
Delajo pa vsi napake, tudi Unicredit, kot NLB,... zato generalno posploševat na enem primeru ne gre. Posamezniki tudi niso zadovoljni z mercedesi, ko jim prvi teden motor zariba :)
««
86 / 190
»»