» »

Banka N26

Banka N26

Temo vidijo: vsi
««
130 / 189
»»

Ales ::

N26 misli. Za dvige zunaj EUR območja že N26 zaračunava provizijo.

Lahko te še dodatno doleti tudi provizija bankomata, sploh na kopici teh tujih bankomatov/pasti za turiste, ki jih je Hrvaška polna.

https://support.n26.com/en-eu/payments-...

BlaY0 ::

Ne ne, tistih 1,7% je samo provizija za menjavo! Ta provizija je večinoma ugodnejša od menjalnega tečaja katere koli SLO banke.

Drugače pa menjavo za N26 dela TransferWise, česar komitent ne vidi...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

WhiteAngel ::

FYI: Če imate slučajno na Sparkasse svoj primarni račun, so na Hrvaškem dvigi na Erste bankomatih zastonj.

Adrijan0 ::

Imam par vprasanj glede n26 bank in ostalih variant.

Ali kdo od vas uporablja n26 oz kako drugo varianto (in ce, katero) kot primarni racun in v SLO nima odprtega nobenega racuna? Ste zaradi tega ze naleteli na kaksne tezave? Kako je s podporo?

matobeli ::

Uporabljam kot primary (imam pa še slo račun ki je kot šparovc) do zdej so bile težave samo pri:
-vračilo cestnega prispevka (morš nekam sporočit št, potem gre)
-en starejši gospod mi nikakor ni znal nakazat iz poslovnega računa
-par let nazaj iz AS niso znal direktne bremenitve uštimat, dones znajo

Adrijan0 ::

matobeli, hvala za info! Jaz gledam da bi v EU imel edino N26 banko, se pravi tudi prihranke pri njih. Zaradi tega sprasujem kaksne so izkusnje in tezave.

Kosek1 ::

Adrijan0 je izjavil:

matobeli, hvala za info! Jaz gledam da bi v EU imel edino N26 banko, se pravi tudi prihranke pri njih. Zaradi tega sprasujem kaksne so izkusnje in tezave.


N26 imaš seveda brez problema lahko kot edini račun. Vsa plačila, direktne obremenitve, plačevanje s kartico, vse poteka brez problemov. Tudi prihranke imaš lahko gor, garantirano je do 100.000 EUR.

Če ciljaš na varčevanje (če imaš precej denarja), se bolj splača pri kaki SLO banki odpreti depozit. Malo pogooglaš, lani je imela Addiko Bank akcijo z 1,10% letno obrestno mero. Sedaj ni več.Nisem iskal za najugodnejše obresti za ta trenutek. Seveda, katera banka je najugodnejša, je vsakič lahko drugače. Nima to veze s tvojo matično banko.

prudys015 ::

Zanima me če kdo ve, ali mora banka N26 obvezno prijaviti moj račiun na naš FURS

OrkAA ::

Ti ga moras prijavit, ne banka.

delfinus ::

Ti ga moras obvezno prijaviti na FURS. Furs bo sam pridobil podatke o tvojih racunih v tujini in te bo enega lepega dne opozoril ali pa celo kaznoval.

Kosek1 ::

prudys015 je izjavil:

Zanima me če kdo ve, ali mora banka N26 obvezno prijaviti moj račiun na naš FURS


Ti ga moraš prijaviti, po zakonu v 8-ih dneh.

Banka ga tudi prijavi. V bistvu gre za nonsens, značilno za slovenijo z malo začetnico.

delfinus ::

Kosek1 je izjavil:



Banka ga tudi prijavi. V bistvu gre za nonsens, značilno za slovenijo z malo začetnico.


Se mocno strinjam, delamo samo nekaj, ker je urejeno ze samo posebi in ker je pac treba. Aparat nas venomer spravljajo v pokoro.

prudys015 ::

to vem da ga moram sam prijaviti.zanima me samo,če ga mora banka prijaviti našemu fursu

prenasalec ::

prudys015 je izjavil:

to vem da ga moram sam prijaviti.zanima me samo,če ga mora banka prijaviti našemu fursu

Ga sami od sebe, ko ga bojo, tebi ni treba nič narediti v tej smeri.

predi ::

A jaz to prav berem, da N26 ni potrebno javiti spremembe stalnega naslova znotraj iste države - samo spremeniš naslov za dostavo v appu?

How to change my phone number, address, or other personal data?

It’s important to keep your personal data up to date (for example, your phone number is necessary to connect your smartphone or to send and receive MoneyBeams). Here's how you can change your information:

Delivery address, password, or tax information: You can change this information yourself at any time in the app. Just go to 👤 My Account and select Settings then Personal Settings.
Name and sex: Chat with us and send two forms of ID: a copy of your new ID card or passport as well as an official document of the change (a marriage licence or updated birth certificate). We can also re-order a card with your new name once your account has been updated.
Nationality: Chat with us and send a copy of your new ID card or passport.
Phone number or email address: You’ll need to contact us via chat for this. We need to verify it’s really you changing your information so we can’t change any personal data over email.

https://support.n26.com/en-eu/account-a...


V T&C piše, da je potrebno javit. Ta FAQ zgoraj je naravnost zavajajoč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: predi ()

Ales ::

Saj s tem, ko spremeniš podatke v aplikaciji, "javiš" njim.

V FAQ piše, da lahko to kadarkoli sam storiš znotraj aplikacije. Nikjer ne piše, da naj ne bi..?

predi ::

Piše v splošnih pogojih, da si zavezan javiti vsako spremembo, nikjer pa ne piše da je shipping address == address. Jaz imam trenutno zagotovo ta dva naslova različna na svojem accountu. Shipping address je že prej bil naslov, ki je zdaj postal moj stalni naslov. Torej ne rabim javit spremembe? Dvomim.

12.1 You are obliged to correctly notify us regarding your personal data,in particular your name, address, date of birth, phone number and email address and provide prompt information to us about any changes to this end.

https://docs.n26.com/legal/06+EU/01+Acc...

predi ::

Ja, ni dovolj sprememba shipping adress-a. Potrebno je kontaktirat human chat in jim povedat za spremembo, nakar ti prek in-app sporočilnega sistema pošljejo sporočilo, preko katerega jim nato odgovoriš s scanom nove osebne (lahko ga pošlješ tudi po fizični pošti).

Fora pa je, da zavajata tako FAQ zgoraj in support bot z napačnimi informacijami glede tega. Sem agentu rekel, naj nekoga obvesti in je potrdil, da bo - dvomim pa, da bodo kaj spremenili ta tekst.

UganiKdo ::

BlaY0 je izjavil:

Ne ne, tistih 1,7% je samo provizija za menjavo! Ta provizija je večinoma ugodnejša od menjalnega tečaja katere koli SLO banke.



Ne prodajaj neresnic. Menjalni tečaji SI bank so povsem primerljivi z N26, niti pod razno pa ni razlike 1,7%. Te pa seveda lahko dvig zaradi morebitnih provizij pride dražje pri drugi banki, samo to ne spremni dejstva, da tečaj n26 v ničemer bistveno ne odstopa od tečajev, ki jih uporabljajo naše banke za kartično poslovanje.

Kosek1 je izjavil:

prudys015 je izjavil:

Zanima me če kdo ve, ali mora banka N26 obvezno prijaviti moj račiun na naš FURS


Ti ga moraš prijaviti, po zakonu v 8-ih dneh.

Banka ga tudi prijavi. V bistvu gre za nonsens, značilno za slovenijo z malo začetnico.


tuakj si brcnil v temo, da bolj ne bi mogel. Ne gre za nikakršno slovensko posebnost. Je pa zaveza prijavljanja računov posledica tega, da je izmanjava podatkov o bančnih računih tak drek od podatkovne izmenjave, da glava boli. Tako, da tukaj gre prej za kaj drugega z malo začetnico. Tako, da dokler se to na nivoju OECD ne uredi bodo države (ne samo Slovenija) še vedno zahtevale prijavo računov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

matobeli ::

Menjalni tečaji v SI so cca 0.5-1% slabši kot dvig gotovine iz bankomata v tujini z N26, vključujoč provizijo.

Če pa želimo opravit dvig iz bankomata v tujini z npr NKBM, je po ceniku 1% ali vsaj 2.5€-15€ provizije, kar bi pomenilo da je relativna provizija pri dvigu 100€, 3% višja kot pri N26.
Ali po domače, eno mrzlo pivo v kafani po želji.

UganiKdo ::

Blayo je govoril o razliki v tečaju, ki presega 1,7%, kar preprosto ni res. Če dodaš provizije, kot si jih ti, je seveda lahko razlika ampak ni nujno, ker so provizije od banke do banke drugačne. Imaš zgoraj primer ko je prvovizija enaka 0. V tem primeru te N26 pride dražje. Tako, da ni tako črno/belo.

matobeli ::

Je ceneje, vedno:

NKBM 100€, tečaj 7.54, provizija 0% -> 754HRK (dvig doma, v banki)
N26 100€, tečaj 7.599591, provizija 1.7% -> 759.8HRK (dvig na bankomatu, v tujini)

neke 0.5% razlike v prid N26

pazi to:
NKBM 100€, tečaj 7.54, provizija 2.5-15€/1% -> 735.1HRK (dvig na bankomatu, v tujini)

24.7HRK razlike, če oboje dvigaš na hrvaškem, kar se prevede v 3.28€

matobeli ::

Prej sem gledal MC tečaj je bil cca 7.71 NKBM pa 7.54, to je več kot 1.7% razlike. Trenutno pa je na MC 7.59 kar je manj kot 1.7%.

Ampak kakorkoli, da moraš pred izletom dvignit vso predvideno gotovino in jo potem seboj nosit, ni neki blazno praktično zato je fino gledat bolj realno opcijo, kjer pa so slo banke z naskokom dražje, predvsem če dvigaš manjše zneske.

UganiKdo ::

Ja, še dobro, da je NKBM edina banka na tem planetu.

Pa malo bo matematiko treba ponovit: N26 100€, tečaj 7.599591, provizija 1.7% -> 746,8834 HRK (dvig na bankomatu, v tujini)

BlaY0 ::

Mogoče sem se res malo nerodno izrazil, kar dam prav UganiKdoju, mislil sem pa točno to kar je matobeli napisal. Dnevni menjalni tečaj recimo NLB je bistveno slabši od average dnevnega forex tečaja. Lahko pa se zgodi spike na forexu in bo v tem momentu NLB tečaj ugodnejši. Zato sem tudi napisal "večinoma ugodnejši".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

matobeli ::

UganiKdo je izjavil:

Ja, še dobro, da je NKBM edina banka na tem planetu.

Pa malo bo matematiko treba ponovit: N26 100€, tečaj 7.599591, provizija 1.7% -> 746,8834 HRK (dvig na bankomatu, v tujini)


Ja vem, sem vpisal nov tečaj izračun pa pustil na starem in nisem opazil da se je spremenil tečaj vmes...

NKBM ni edina, je pa ugodnejša v Slo.

UganiKdo ::

Saj v grobem se strinjamo. Velika večina bo prišla ceneje čez z n26, ampak bolj na račun provizij kot kaj drugega. Same tečajne razlike se praviloma premajhne da bi pokrile tistih 1,7% provizije . Ni pa treba posploševat in je dobro da se vsak za svojo banko zaveda kaj in kako mu zaračunava.

pa tudi bodimo pošteni, kdo bo pred dvigom šel kontrolirat tečaj tik rped dvigom, da bo videl ali se splača?

NKBM ni edina, je pa ugodnejša v Slo.

ugodnejša od česa?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

matobeli ::

Ugodnejša od NLB in SKB, ostalih se mi ni dal gledat

BlaY0 ::

Če gledamo menjalni tečaj proti forexu, je razlika velika. Če gledamo srednji tečaj BSI oziroma dnevni tečaj kartičnega sistema MasterCard proti forexu pa razlika ni več tako velika ampak še vedno je.

Ne vem zdaj točno kateri tečaj se uporabi, če plačaš v tujini s tujo valuto brez konverzije in ti potem to tvoja banka preveksla. Včasih je bil srednji zdaj pa nisem siguren da je še. Verjetno je tudi odvisno od same banke...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

UganiKdo ::

matobeli je izjavil:

Ugodnejša od NLB in SKB, ostalih se mi ni dal gledat


Od sparkasse pa ne, zato je škoda posploševat.

BlaY0 ::

Če smo dlakocepski... Sparkasse ni SLO banka ;)

UganiKdo ::

a N26 pa je? ne razumem kaj točno želiš povedat. Ker edini, ki poudarja slo banke v tej debati je matobeli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

matobeli ::

7,3865 to je prodajni tečaj za Sparkasse, ni neki baš... ubistvu je zelo slab, slabši od NLB in SKB skupaj!

BlaY0 ::

Hočem povedati, da sem napisal, "Ta provizija je večinoma ugodnejša od menjalnega tečaja katere koli SLO banke."

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

Ales ::

Če smo čisto dlakocepski, katera banka pa je v večinskem Slovenskem lastništvu? NKBM to ni.

UganiKdo ::

BlaY0 je izjavil:

Hočem povedati, da sem napisal, da sem napisal, "Ta provizija je večinoma ugodnejša od menjalnega tečaja katere koli SLO banke."


:) v tem primeru ne vem če sploh še govorimo v množini.

matobeli je izjavil:

7,3865 to je prodajni tečaj za Sparkasse, ni neki baš... ubistvu je zelo slab, slabši od NLB in SKB skupaj!

A zdaj pa že malo hruške in jabolka mešamo pri tečajih? Ali smo začeli primerjat nakup tuje gotovine v banki z dvigom na bankomatu?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

BlaY0 ::

Ales je izjavil:

Če smo čisto dlakocepski, katera banka pa je v večinskem Slovenskem lastništvu? NKBM to ni.

Ne govorim o lastništvu, govorim o zakonski definiciji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

UganiKdo ::

Saprkasse je po "zakonski definiciji" povsem enako slovenska banka kot NKBM.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

BlaY0 ::

Ne.

UganiKdo ::

BlaY0 je izjavil:

Ne.

? kaj pa je zate "slovenska banka" po "zakonski definiciji"?

BlaY0 ::

Tista, ki ima sedež v SLO.

matobeli ::

Je ja, obe sta d.d., registrirani v Sloveniji. N26, Revolut,... to niso.

UganiKdo: Daj izračun koliko dobiš na bankomatu HRK iz 100eur, pa bomo lahko primerhali.

Seveda upoštevajoč čisto osnovni paket bančnih storitev.

UganiKdo ::

BlaY0 je izjavil:

Tista, ki ima sedež v SLO.


To ni niti blizu zakonske definicije slovenske banke, ker imata obe sedež v SLO.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

BlaY0 ::

Je. Imamo slovenske banke ter banke v Sloveniji...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

matobeli ::

Ubistvu je en izmed pogojev. Vse te banke imajo sedež v sloveniji, ker so v sloveniji registrirano podjetje. N26 ni slovenska niti nima sedeža v sloveniji.

UganiKdo ::

BlaY0 je izjavil:

Je. Imamo slovenske banke ter banke v Sloveniji...


In po tej definicij sta tako NKBM d.d. kot Sparkasse d.d. "slovenski".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

BlaY0 ::

Ja, imaš prav, se posipam s pepelom. V bistvu sem imel v mislih BKS, ne vem kako sem zašaltal na Sparkasse...

matobeli ::

Uganikdo:
Še vedno si dolžen razlago po katerem tečaju sparkasse obračunava dvih HRK iz bankomatov ter koliko provizije bo za plačat.

Pa pusti tiste bankomate od erste banke ki imajo zastonj dvig.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

UganiKdo ::

:) ja, če odstranimo vse tiste primere, kjer to ni res, potem imaš prav in je n26 najcenejši. Odvisno od tega koliko dvigov v tujin valutah imaš letno, je edino še You n26 za pogledat. In seveda vse ostale banke, ki poslujejo po podobnem modelu kot n26. Al tudi te izločimo, ker ne sodijo v tvoj koncept?

BlaY0 ::

Kjer jaz v tem primeru vidim prednost Revolut pred N26 je hipna menjava. Revolut to ima dočim si pri N26 odvisen od tega kdaj bodo sprovedli menjavo.
««
130 / 189
»»