» »

Banka N26

Banka N26

Temo vidijo: vsi
««
114 / 189
»»

gansta ::

Plačevanje položnic, brez sklica ste imeli kakšen problem, ali vpišete sklic v sporočilo ?

Ker ni sklica, predvidevam ne morem plačati položnice za koga drugega, saj očitno polinkajo plačilo glede na ime in priimek + znesek ?

darkolord ::

Sklic v celoti vpišeš v namen nakazila (sporočilo). Nekje se poknjiži avtomatsko, nekje pa to poknjižijo ročno, ampak če kjerkoli vidijo sklic, bi moralo (skoraj) povsod biti brez težav.

gansta ::

Misliš, da vpišem pod "Name" ? Imam namreč "Name" in "IBAN". Sedaj sem oddal plačilo in sem pod "name" napisal ime podjetja, nato IBAN; ter nato pod "messega" "sklic"

darkolord ::

Tako je OK - pod Message naj bo sklic.

Netrunner ::

Iz CSD so mi poslali, da moram sporočiti stanje iz N26 računa. Ve kdo kako se to naredi? .. samo screenshot ?
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

miko22 ::

Spet se mi je to zgodilo. Vnesem datum plačila pojutrišnjem, v app ko hočem potrditi, pa mi da jutrišnji datum. Se še komu to dogaja?

gansta ::

Hmm, a kdo ve zakaj ko plačaš v tujini ali tuji valuti, doda poleg "zelen" krogec in nato traja dan ali dva, da zgine in navadno ti doda še par centov ? Vem, da je zadeva vezana zarai menjalniškega tečaja, ampak tega še nikjer nisem doživel, če sem plačal z drugimi mastercard karticami, mi je takoj odšetl znesek glede na trenutni menjalniški tečaj in se le ta naknadno ni spreminjal, tukaj pa ?!?

delfinus ::

Tudi v NLB se je spreminjal, ce si kaj kupil v tuji valuti. Zelen krogec je pending in trgovec se ni zahteval poplacila. Se pa to zgodi v roku parih dni. Kar se tice placevanja poloznic za druge. To pocnem ze dve leti bp za svoje starse in deluje. Navesti je potrebno samo tocen sklic, sam tu pa tam dopisem, ce nakazujem prvic navedem se ime pa priimek za koga placujem v tisto polje, kjer je sklic torej npr. SI12 1234567890, Janez Novak, narocnina 10/12 za Stripoteko

gansta ::

Za Sparkasse vem da tega ni bilo...

Ste morda kaj spremljali kdaj je plačilo poknjiženo (2-3 dni??), npr. plačal v nedeljo zjutraj, do daneš ni poknjižen račun za mobitel.

Nesta ::

Kako naredim izpisez na N26 za CSD (vrtec) ?

Hvala

dussan ::

Nesta je izjavil:

Kako naredim izpisez na N26 za CSD (vrtec) ?
Hvala

Jaz sem naredil pdf izpis prometa za tekoči mesec, jim ga poslal in so bili zadovoljni s tem...

kixs ::

Js sem naredil le print screen in poslal na mail referentki. Bilo je OK.

Nesta ::

Hvala

buttcrack ::

gansta je izjavil:

Za Sparkasse vem da tega ni bilo...

Ste morda kaj spremljali kdaj je plačilo poknjiženo (2-3 dni??), npr. plačal v nedeljo zjutraj, do daneš ni poknjižen račun za mobitel.

sparkasse očitno nisi bil dovolj pozoren. meni je vedno na koncu odbilo drugo vrednost, kot je prišla na sms.

frke ::

Danes sem hotel plačati položnico z valuto 15.10.2019.
Vnesem v web aplikacijo, izberem prejemnika, vnesem znesek, sklic-besedilo, izbrem datum 15.10.2019, vnesem verification pin in pritisnem gumb Verify.

Na telefonu hočem potrditi transakcijo - vendar je datum 14.10.2019 namesto 15.10.

Na koncu sem moral vnesti nalog z valuto 16.10. da sem lahko potrdil standing order na dan 15.10.2019

Še komu dela tako?

Gagarin ::

vsem

knesz ::

frke je izjavil:

Danes sem hotel plačati položnico z valuto 15.10.2019.
Vnesem v web aplikacijo, izberem prejemnika, vnesem znesek, sklic-besedilo, izbrem datum 15.10.2019, vnesem verification pin in pritisnem gumb Verify.

Na telefonu hočem potrditi transakcijo - vendar je datum 14.10.2019 namesto 15.10.

Na koncu sem moral vnesti nalog z valuto 16.10. da sem lahko potrdil standing order na dan 15.10.2019

Še komu dela tako?

Ker bo prejemnik prejel nakazilo dan kasneje.

frke ::

knesz je izjavil:

Ker bo prejemnik prejel nakazilo dan kasneje.


Ne, aplikacija enako funkcionira tudi če je prejemnik pri N26

delfinus ::

Bi bilo dobro vedeti logiko tega -1 dnevnega valutiranja. Al je bug, al pa pri N26 razmisljajo izven konteksta normalnih ljudi.

Kodrnusa ::

Ali je iz paypala nakazilo na n26 brezplacno?

delfinus ::

Kodrnusa - da.

delfinus ::

Vnesem placilni nalog preko web aplikacije in potem zelim potrditi pending nalog preko mobilne aplikacije. Napise mi "no connection to server". Ponavadi sem nato se enkrat pritisni la na ta pending nalog in je pac slo placilo v izvedbo oz. cakanje. Tokrat pa se popolnoma nic ne odziva, torej ne morem placevati nobenih nalogov, ki so vneseni preko web aplikacije in nato zahtevajo potrditev preko mobilca. Se kdo?

lp, d.

harvey ::

delfinus je izjavil:

Vnesem placilni nalog preko web aplikacije in potem zelim potrditi pending nalog preko mobilne aplikacije. Napise mi "no connection to server". Ponavadi sem nato se enkrat pritisni la na ta pending nalog in je pac slo placilo v izvedbo oz. cakanje. Tokrat pa se popolnoma nic ne odziva, torej ne morem placevati nobenih nalogov, ki so vneseni preko web aplikacije in nato zahtevajo potrditev preko mobilca. Se kdo?

lp, d.

Enako opazil danes ta štos, da potrditev preko mobilne aplikacije ne deluje, klik na nalog se ne zgodi nič. To opažam po zadnji nadgradnji. ver aplikacije 3.34.0, 1.oktober 2019
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

DePalmo ::

Ob 8:33 je meni delalo brez težav, mobilna aplikacija je pa verjetno zadnja verzija ker se mi itak posodablja avtomatično.

delfinus ::

Pol je zgleda generalni bug. Vsaj preko mobilne aplikacije gre. Kar tudi opazam je, da placilni nalog, ce ga vneses preko mobilne aplikacije ne zamakne za -1 dan pri izvedbi placila, kot ga zamakne v web. Web aplikacija N26 je torej trenutno popolnoma neuporabna. Ze to potrjevanje, da sploh prides v njo, ko moras kliknit na telefonu najmanj ene 4x je ful nadlezno.

lp, d.

Sopomenka ::

delfinus je izjavil:

Vnesem placilni nalog preko web aplikacije in potem zelim potrditi pending nalog preko mobilne aplikacije. Napise mi "no connection to server". Ponavadi sem nato se enkrat pritisni la na ta pending nalog in je pac slo placilo v izvedbo oz. cakanje. Tokrat pa se popolnoma nic ne odziva, torej ne morem placevati nobenih nalogov, ki so vneseni preko web aplikacije in nato zahtevajo potrditev preko mobilca. Se kdo?

lp, d.


Tudi jaz, na web aplikaciji piše: Authorize on your paired device, na mobilni aplikaciji pa ne morem potrditi... Kakšna rešitev?

delfinus ::

Zgolj samo, ce izvedes celotno placilo skozi mobilno aplikacijo.
lp, d.

dolenc35 ::

Ali je kdo ze nakazoval preko N26 V Srbijo? In ce deluje normalno?

hvala...

NiggerBob ::

dolenc35 je izjavil:

Ali je kdo ze nakazoval preko N26 V Srbijo? In ce deluje normalno?

hvala...

N26 imaš za SEPA nakazila. Za Srbijo uporabi TransferWise. Lahko pa tvoj prejemnik v Srbiji odpre N26 račun
"Hrabri umrejo samo enkrat, strahopetci umirajo tisočkrat"

Zgodovina sprememb…

dolenc35 ::

Kako pa deluje ta transferwise?

OrkAA ::

N26 je tako ali tako integriran s transferwise, tako da probaj nakazat v Srbijo in te bo peljalo cez ta proces. :)

dolenc35 ::

Pending in Pending.... Sploh ne moreš potrdit ne preklicati plačila...
Zadnje čase večkrat te težave.

Kodrnusa ::

Kako placas kazen za parkiranje na n26. A das skilc v masage?

perci ::

Raje jo plačaj s slovensko banko in slovenskim sklicem, da ti ne bo šla polovička.

BladE_ ::

Kodrnusa je izjavil:

Kako placas kazen za parkiranje na n26. A das skilc v masage?


To vprašanje je postavljeno vsak dan... Je bilo še kje omenjeno kakšno drugo polje kamor lahko vpišeš?

perci je izjavil:

Raje jo plačaj s slovensko banko in slovenskim sklicem, da ti ne bo šla polovička.


Ammm zakaj že? Še boljše, da gotovino nese na policijo in plača? Ko plačaš dobiš potrdilo o transakciji, kaj ima veze s katero banko? A Sparkasse, Unicredit, Raiffeisen pa lahko? Aja to pa lahko, ker imajo fizično poslovalnico v Lj, al kaj? Nekateri sploh nimamo "slovenske" banke! Kaj pa zdaj?
Akcija - Reakcija

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BladE_ ()

perci ::

Ne bit preveč pameten, ker škodi.

Recimo, jaz sem prek slovenske banke s pravilnim sklicem plačal neko upravno takso na upravno enoto. Me par dni kasneje kliče referentka, če sem plačal in me prosi za potrdilo. Ji pošljem potrdilo na mejl glavne pisarne, kakor mi je naročilo. Čez par dni dobim domov osebno pošto - poziv za plačilo takse.

Zdej, tole seveda nima veze z N26, ker jim je očitno že lastne reference prehudo spremljat, je pa lep prikaz tega, kako je lahko nekdo pri knjiženje plačil, malomaren. Verjetnost, da se ti bo kaj takega zgodilo s tujo banko, ki ne podpira slovenskih referenc, je še bistveno vecja.

Zdej, lahko si pameten in plačuješ polovicke s tujih bank in se potem zajebavas s pojasnjevanjem in dokazovanjem, lahko pa preprosto plačaš iz slovenske banke ali na pošti, če nimas računa v slo....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

dolenc35 ::

Zanima me koliko vas uporablja ta transferwise.com,ter kako ste gor si poslali eur?
Vidim da je opcija da plačaš z kartico n26.
Kot vidim deluje brezhibno kot n26.

delfinus ::

Transferwise je zgolj fin tech servis preko katerega placas v tujino. Splaca se posiljati denar v tretje drzave, ki nimajo IBAN sistema. Vedeti moras podatke prejemnika in stevilko njegovega bancnega racuna.
Na podlagi tega potem pripravis nalog za transfer preko Transferwise. Placas pa lahko direktno s kreditno kartico znesek, ki ga zelis poslati ali pa nakazes na transakcijski racun Transferwise firme. Ko Transferwise denar dobi, le-ti sprovedejo transakcijo in posljejo prejemniku (to traja kak dan dlje, ampak je najugodneje).
Transferwise pri vsaki transakciji zaracuna doloceno provizijo, ki varira od valute do valute. Je pa vseeno mnogo bolj ugodna kot bilokateri podoben servis ali prenos preko SI banke direktno.
Ce pa zelis pa imas moznost tudi, da si odpres bancni racun na Transferwise, pridobis IBAN, MasterCard kartico in lahko poslujes tudi preko tega. Ampak transakcija v tujino ni nic kaj cenejsa.

Evo en link, https://transferwise.com/u/davork1 , kjer bo tvoj prvi transfer do cca 560EUR brez stroskov in provizije.

lp, d.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

Sh4dy ::

Zdravo, a je Mastercard zastonj, ali je tako kot pri ostalih bankah, da je po nekem casovnem obdobju placljiv?

krucymucy ::

Brez nadomestila tudi po nekem casovnem obdobju.

St235 ::

Do nadalnjega je zastonj. Vedno pa se lahko to spremeni.

McClane ::

perci je izjavil:

Ne bit preveč pameten, ker škodi.

Recimo, jaz sem prek slovenske banke s pravilnim sklicem plačal neko upravno takso na upravno enoto. Me par dni kasneje kliče referentka, če sem plačal in me prosi za potrdilo. Ji pošljem potrdilo na mejl glavne pisarne, kakor mi je naročilo. Čez par dni dobim domov osebno pošto - poziv za plačilo takse.

Zdej, tole seveda nima veze z N26, ker jim je očitno že lastne reference prehudo spremljat, je pa lep prikaz tega, kako je lahko nekdo pri knjiženje plačil, malomaren. Verjetnost, da se ti bo kaj takega zgodilo s tujo banko, ki ne podpira slovenskih referenc, je še bistveno vecja.

Zdej, lahko si pameten in plačuješ polovicke s tujih bank in se potem zajebavas s pojasnjevanjem in dokazovanjem, lahko pa preprosto plačaš iz slovenske banke ali na pošti, če nimas računa v slo....


Evo, imel podobno izkušnjo z plačilom davka preko Revoluta. Knjiženje na pravi račun ni tako samoumevno, mene so tudi pozvali preko opomina da davek ni plačan in šele po dokazovanju so pravilno poknjižili znesek.

Zanimivo mi je, da je davčna prvo kontaktirala Revolut, vendar zaradi varnosti strank niso želeli dati podatkov in mi je Revolut poslal email naj kontaktiram davčno.
\"You want us to build WHAT??\" - Ancient Chinese Wall Engineer

perci ::

Čudno. Pa si v namen napisal pravo referenco? Sicer plačila iz tujih računov večinoma knjizijo na roke tako da bi morali znati razbrati za koga in na kateri davek se plačilo nanaša.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

njok42 ::

Imam tezavo, se vnesene transakcije so pending in ne morem potrdit ne preklicati plačila.
Obstaja resitev ali cakam na novo verzijo aplikacije?

Gagarin ::

njok42 je izjavil:

Imam tezavo, se vnesene transakcije so pending in ne morem potrdit ne preklicati plačila.
Obstaja resitev ali cakam na novo verzijo aplikacije?


Plačuješ lahko edino tako da vse narediš v appu. Če narediš transakcijo v webu je na appu ne moreš potrditi. Support ne zna pomagat. Aja, ti svetuje ponovno namestitev aplikacije, samo tudi to ne deluje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gagarin ()

njok42 ::

meni tudi vnos v appu ne deluje. Ko se pojavi confirm dialog, mi javi "no internet connection" in Transakcijo vrze v seznam pending in tam ostane.

Sopomenka ::

njok42 je izjavil:

Imam tezavo, se vnesene transakcije so pending in ne morem potrdit ne preklicati plačila.
Obstaja resitev ali cakam na novo verzijo aplikacije?


Ravnokar prišel novi update in še vedno ne dela...

dussan ::

Meni pri potrjevanju pomaga, da izključim WiFi in preklopim na mobilne...

smile- ::

danes preko mimovrste z n26 nikakor nisem uspel plačati - javljalo da je koda napačna. Z drugo mastercard kartico je šlo. Limite kartice sem preveril in so bile ok.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: smile- ()

harvey ::

dussan je izjavil:

Meni pri potrjevanju pomaga, da izključim WiFi in preklopim na mobilne...

Hvala za namig, žal pri meni ne potegne.:(
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------
««
114 / 189
»»