» »

Banka N26

Banka N26

Temo vidijo: vsi
««
99 / 189
»»

Pro ::

Mogoče pa je novejša verzija Androida potrebna zaradi višje varnosti?

BuDi79 ::

Da te vidim uporabljat Revolut ali pa NLB app pa starem Androidu.

metalc ::

Je kdo probal pognti njihovo aplikacijo v kakšnem Android emulatorju?

anketar ::

Ales ::

Dag je izjavil:

Tole v bistvu spet lepo pokaže odnos te banke do svojih komitentov, kot je bilo že večkrat na drugih primerih pokazano v tej temi. Če imajo z nekom preveč stroškov (v tem primeru se jim ne splača več vzdrževati verzij za starejše OS), mu lepo pokažejo sredinec.

Ne, v bistvu lepo pokaže odnos proizvajalcev telefonov do svojih strank, saj vam ne omogočajo normalnih nadgradenj operacijskega sistema.

Pri veliki večini proizvajalcev je nadgradnja ali nemogoča ali pa laiku težko izvedljiva, za kar v bistvu ni nobenega razloga - razen želje po večjem zaslužku s prodajo novih naprav in manjšimi stroški za vzdrževanje starih. Dobički gredo še naprej v miljone, ovc...eh..kupci pa kupujemo nove naprave z istimi problemi...

Ni N26 nobena cvetka, ampak v tem primeru niso oni krivi za tvojo težavo. Nihče ne more v nedogled podpirati starih naprav z operacijskimi sistemi, ki ne dobivajo več popravkov in posodobitev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales ()

kokica2000 ::

Čak, saj za Galaxy S5 obstaja uradna posodobitev na Android 6. @soul, res ne vem, zakaj ne posodobiš telefona.

Recordman ::

Ugotavljam, da N26 nima možnosti pridobitve potrdila o dejansko opravljeni transakciji.

Spodaj namreč piše:
Please note that this documents is merely a confirmation of your transaction request and does not
constitute proof for the execution of the transaction. We will execute your order once we finish our
mandatory verification process


:|

6151 ::

Na support piši pa ti ga dajo

Dag ::

kokica2000 je izjavil:

Čak, saj za Galaxy S5 obstaja uradna posodobitev na Android 6. @soul, res ne vem, zakaj ne posodobiš telefona.


Pardon, bil sem premalo natančen. Imam Galaxy S5 Active (robustna verzija Galaxy 5) in če grem pod Software Update, mi napiše, da ni novih posodobitev.

thramos ::

Android 4.4.2 (KitKat), upgradable to 6.0.1 (Marshmallow).

Pa samo vprašanje časa je, kdaj bodo enako naredile tudi preostale banke.

SmeskoSnezak ::

Revolut ze kar nekaj cajta zahteva minimum 6ko.
@ Pusti soncu v srce... @

Zgodovina sprememb…

buttcrack ::

potem je pa revolut šele šalabajzerska banka!!!

sicer pa tisti, ki je na muzejskem aparatu, pač ni ciljna publika za take banke.

isto so buni folk, ki se v življenju ni naučil niti angleščine, niti nemščine za opravljanje verifikacije in jamra da je diskriminacija...

otago ::

@Recordman
Potrdilo z zigom ti izdajo slovenske banke ob placilu. N26 ti ga izda brezplacno.

N26 potrdilo je zadostovalo, ko je A1 zameckal s knjizenjem racuna.

Dzhimen ::

Ali je komu mogoče uspelo uredit plačilo Petrol računa (konkretno račun za petrol kreditno kartico) kot direktno bremenitev na N26?

Na SEPA obrazcu je že vpisan noter SI56. Ko sem klical na njihov support center sem dobil odgovor da za tuje banke direktna bremenitev ni mogoča.

A če grem pisat maile in eskalirat zadevo, a mislite da bi lahko kaj dosegel ali ne?
Čudi me, ker podjetje kot je Petrol bi pa ja lahko imelo to urejeno...

Ali ne obstaja neko določilo, da podjetja ne smejo "diskriminirat" glede tujih bank, kako je že s tem? :D

Mare2 ::

Dzhimen je izjavil:

Ali je komu mogoče uspelo uredit plačilo Petrol računa (konkretno račun za petrol kreditno kartico) kot direktno bremenitev na N26?


Petrol d.d. Ljubljana (za elektriko) že funkcionira , ne vem, zakaj ne bi za kreditno kartico.

Na linku spodaj imaš natančno opisan postopek urejanja SEPA direktnih obremenitev (tudi seznam podjetij, ki že omogočajo SEPA direktne obremenitve za tuje banke, kot je N26 in Revolut) Glej stran 3

Podpora za uporabo N26 računa in Mastercard kartice za Slovenijo

Če ne vedo, da so dolžni vzpostaviti SEPA direktno obremenitev, jim lahko pošlješ tudi Zahtevek za SEPA direktno obremenitev z obrazložitvijo in zakonskimi določbami. Je tudi tam na linku.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

MrStein ::

Mare2 je izjavil:

(tudi seznam podjetij, ki že omogočajo SEPA direktne obremenitve za tuje banke, kot je N26 in Revolut)

Tisti, ki niso na tem spisku, kršijo zakon?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Mare2 ::

MrStein je izjavil:

Mare2 je izjavil:

(tudi seznam podjetij, ki že omogočajo SEPA direktne obremenitve za tuje banke, kot je N26 in Revolut)

Tisti, ki niso na tem spisku, kršijo zakon?


Nisem zasledil zakona, tam na linku je UREDBA (EU...)

V primeru ugotovitve morebitnih nepravilnosti pri poslovanju z direktnimi obremenitvami SEPA lahko uporabniki plačilnih storitev naslovijo prijavo na Banko Slovenije, ki bo kot pristojni nadzorni in prekrškovni organ ustrezno ukrepala.

----
Tudi nisem zasledil nekih ukrepov BS. Nikakršnih. Niti za druge stvari. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

CleanPower ::

Pozdravljeni,

Če mi teta na račun n26 nakaže 1000€, ali imam lahko zaradi tega kakšne probleme?

Nemmo ::

Odvisno. Če teta pere denar, ki ga je dobila s prodajo drog, potem je verjetnost, da. Drugače niti ne.

BigWhale ::

CleanPower je izjavil:

Pozdravljeni,

Če mi teta na račun n26 nakaže 1000€, ali imam lahko zaradi tega kakšne probleme?


Ce ti ne nakazuje vsak mesec 15. v mesecu, potem naceloma ne. :))

buttcrack ::

Zadnjih nekaj dni mi ne prime več brezstično plačevanje... edina logična razlaga mi je, da al je crknil čip ali pa se dve brezstični med seboj kregata, ker imam ravno teh nekaj dni poleg n26 kartice še revolutovo...

Je možno tisto drugo ali grem naročit novo?

zee ::

buttcrack je izjavil:

Zadnjih nekaj dni mi ne prime več brezstično plačevanje... edina logična razlaga mi je, da al je crknil čip ali pa se dve brezstični med seboj kregata, ker imam ravno teh nekaj dni poleg n26 kartice še revolutovo...

Je možno tisto drugo ali grem naročit novo?


Seveda. Dveh brezstičnih kartic res ne gre skupaj dajat.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Mare2 ::

buttcrack je izjavil:

Zadnjih nekaj dni mi ne prime več brezstično plačevanje... edina logična razlaga mi je, da al je crknil čip ali pa se dve brezstični med seboj kregata, ker imam ravno teh nekaj dni poleg n26 kartice še revolutovo...

Je možno tisto drugo ali grem naročit novo?

A ti kar dve kartici prisloniš? Samo eno daj. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

buttcrack ::

Mare2 je izjavil:

buttcrack je izjavil:

Zadnjih nekaj dni mi ne prime več brezstično plačevanje... edina logična razlaga mi je, da al je crknil čip ali pa se dve brezstični med seboj kregata, ker imam ravno teh nekaj dni poleg n26 kartice še revolutovo...

Je možno tisto drugo ali grem naročit novo?

A ti kar dve kartici prisloniš? Samo eno daj. :)

ne, ni prislanjam dveh... revolutka mi normalno prime sama, n26 pa ne več...

zanima me samo če se to lahko "razmagneti"... isto včasih nagaja čip za vlak npr...

matobeli ::

Ne, razmagnetit se ne more, je pa čist možno da imaš mal počeno kje, glede na to da je prozorna kartica poglej če je kakšna razpoka tam kjer je vidna NFC antena (tanke bakrene žičke speljane v krogu). Lahko je čist kot lasek tanka.
Prve generacije kartic (tiste ki imajo en typo) so bile slabše kot kasneje.

Meni je počla, čist malo, ravno toliko da je anteno preklalo, priznam pa da sedim na denarnici.

buttcrack ::

to bo verjetno to pol...

bo treba kontaktirat support za zamenjavo.

miko22 ::

Zdaj se mi je že drugič zgodilo, da sem dal datum plačila pojutrišnjem, ko sem pa potrdil, pa je bil jutrišnji datum. Prvič sem mislil, da je moja napaka, zdaj sem pa bi pozoren.
Se še komu to dogaja?

          ::

Koliko časa običajno poteče, da po nakazilu iz SLO banke dobite denar na računu N26?

matobeli ::

odvisno od banke, men je ponavad trajalo 2-4h iz DH, so pa poročali tudi o bistveno daljših časih.

broken/link ::

iz abanke traja do 24h

Krenforum ::

Odvisno kdaj nakazes. Z NLB nakazem zjutraj pred osmo, 10:30 ze notification N26... ce bos pa ob 17ih, gre pa drug dan. Normalno.

OrkAA ::

Enako tudi pri meni, iz NLB pride nakazilo isti dan, ce nakazem zjutraj, sicer pa naslednji dan.

Miha 333 ::

Če iz NLB nakažem do 15.00, dobim na N26 isti dan okrog 17.30, sicer naslednji dan.

krucymucy ::

          je izjavil:

Koliko časa običajno poteče, da po nakazilu iz SLO banke dobite denar na računu N26?

SKB kak dan, dva. DH v roku nekaj ur, odvisno kdaj nakazes oz. kdaj imajo clearing.

          ::

Na SKB vem da traja, opažam tudi pri raznih nakupih z direktnim nakazilom.

zee ::

Približno dve uri za nakazilo iz SG na N26.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

alkoo ::

Približno 4 ure iz SK.

Klemen13 ::

Uradno potrjujem, da koda https://n26.com/r/ca30297@n26 deluje, saj sem ravnokar prejel znesek od refferala.

BoLhCa ::

Haha ravno zato sem prišel nazaj v temo. Jaz sem bil ta, sem tudi sam prejel 10€ ob enih zjutraj danes. :P thx m8 ;)

          ::

Kaj pa moraš narediti za tistih 10€? Kaj kupiti ali si samo nakazati denar na račun?

Klemen13 ::

          je izjavil:

Kaj pa moraš narediti za tistih 10€? Kaj kupiti ali si samo nakazati denar na račun?

Mores z racunom placati vsaj 25EUR(online, dvig na bankomatu ali placilo s kartico).

Mare2 ::

          je izjavil:

Kaj pa moraš narediti za tistih 10€? Kaj kupiti ali si samo nakazati denar na račun?


Že ob prijavi moraš uporabiti pravi Ambasador link oz uporabiti pravo kodo. Napolniš račun in plačaš s kartico v trgovini za vsaj 25 EUR. Že v nekaj dneh dobiš dobroimetje 10 EUR kot nagrado dobrodošlice. :)
POZOR: Nekaj linkov na tem forumu ni pravih. Nekdo je objavil kar dve kodi, češ, ena bo že prava. Seveda je morda prava le ena. Ta, ki jo najdeš na mojem linku v tem sporočilu, je zagotovo prava in deluje. :)
----
Prijava na N26 brez ambasador kode ne prinaša nagrade.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Izak ::

Je imel danes kdo probleme z brestičnim plačevanjem z N26 kartico? Recimo na Petrolu ali v Šparu? Zadnje čase mi vsaj enkrat na 14 dni dela probleme. Naslednji dan pa dela normalno.

buttcrack ::

Meni žal samo še lih obratno prime. Si bom zarad tega omislil curve al pa več z revolutko plačeval :(

matobeli ::

Dejte preverit če nimate kaj napokanih kartic.

buttcrack ::

Plastika pri moji je cela, kaj je pa žicami notri pa ne vem, na brzino nič ne deluje prekinjeno.
Mi je pa support odgovoril da lahko za par € komot naročim novo :)

BuDi79 ::

buttcrack je izjavil:

Plastika pri moji je cela, kaj je pa žicami notri pa ne vem, na brzino nič ne deluje prekinjeno.
Mi je pa support odgovoril da lahko za par € komot naročim novo :)
Če je dovolj stara lahko tudi zastonj.

Izak ::

Pri meni dvomim da gre za plastiko, ker naslednji dan običajno dela normalno.

matobeli ::

Meni je tud počas odpovedovala, na koncu se je razpoka "pokazala" in takrat je dokončno nfc šel.

Je pa novejša kartica bistveno boljše izdelave (ta, ki nima tiskarske napake in ima črn magnetni trak na obeh straneh)

zee ::

Dodaš v Apple Pay in se ne ubadaš s plastiko.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.
««
99 / 189
»»