» »

Banka N26

Banka N26

Temo vidijo: vsi
««
61 / 191
»»

St235 ::

GupeM je izjavil:

Evo, lepa slika, ki ti kaže razliko med prepaid, debit in credit.

https://www.heropay.com/glossary/prepai...

PS: Tudi darilne kartice trgovcev so prepaid kartice, pa so daleč od debetnih. Debetna je namreč povezana na nek bančni račun, prepaid pa ne.


ampak, ko za dokazovanje da prepayed ni debetna daš link kjer v prvi vrsti piše: A prepaid card is a type of debit card

jao, vsaj prebral bi kaj linkaš.

GupeM ::

St235 je izjavil:

GupeM je izjavil:

Evo, lepa slika, ki ti kaže razliko med prepaid, debit in credit.

https://www.heropay.com/glossary/prepai...

PS: Tudi darilne kartice trgovcev so prepaid kartice, pa so daleč od debetnih. Debetna je namreč povezana na nek bančni račun, prepaid pa ne.


ampak, ko za dokazovanje da prepayed ni debetna daš link kjer v prvi vrsti piše: A prepaid card is a type of debit card

jao, vsaj prebral bi kaj linkaš.

U ti mater, pa res. Link je takšen zato, ker Google nima več opcije "Prikaži sliko". Bral pa res nisem. Očitno sem se motil in se posipam s pepelom. Slika namreč v tem primeru ne kaže dejanskega stanja, ampak je malo prirejena.

FireSnake ::

Tristokrat hvala za link od one evropske uredbe.

Arag sem spametoval (ko sem jim postregel z informacijo).

Njihov odgovor:


Pozdravljeni gospod [jaz]!



Z veseljem Vam sporočamo, da bomo za plačilo decembrske premije bremenili Vašo banko v tujini.

Kot že v spodnjem sporočilu navedeno bo 19. novembra bremenjen še Vaš dosedanji bančni račun, ki je odprt pri [moja trenutna banka], za mesec december pa bomo obveznost posredovali banki N26 BANK GMBH.

Želimo Vam lep petek in prijeten konec tedna,


Torej: ko sem jim rekel naj to naredijo ni šlo. Ko sem jim pa pod nos potisnil uredbo, pa kar naenkrat gre ...
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

BigWhale ::

perci je izjavil:

Niti za debetne niti za kreditne kartice ni nujno, da obstaja zadaj TRR.


To, da mora za kartico (katerokoli) stati racun zadaj je tako ali tako bolj evropska oziroma slovenska zadeva. V ZDA imas en kup kreditnih kartic za katerimi ni nobenega racuna in dobis enkrat na mesec racun po posti, ki ga moras placati.

miko22 ::

Dobra novica: Arag je sporočil, da bo od decembra omogočil sepa.

perci ::

BigWhale je izjavil:

perci je izjavil:

Niti za debetne niti za kreditne kartice ni nujno, da obstaja zadaj TRR.


To, da mora za kartico (katerokoli) stati racun zadaj je tako ali tako bolj evropska oziroma slovenska zadeva. V ZDA imas en kup kreditnih kartic za katerimi ni nobenega racuna in dobis enkrat na mesec racun po posti, ki ga moras placati.

ja ne, temu se potem reče postpaid, kako ne razumeš

St235 ::

Ali pa račun dobiš, ko kupiš kartico in ima naloženo dobroimetje. Človek je samo hotel potrdit tvojo izjavo, da ne definicijo vezat na obstoj TRR, ker je to evropska pogruntavščina.

perci ::

ja, lakotnik - sem bw-ja čist dobro razumel. ne vem pa če si ti mene (ali pa nisem bil dovolj jasen).

Hotel sem rečt, da če je razlika med debetno in prepaid v odsotnosti računa, potem bi se kreditni brez trr moralo reči postpaid. Vsaj to je logika folka, ki se zanasa na mnenje zaposlenih na rentacarjih.

matobeli ::

Sej se reče post-paid, vsaj pri nas. Plačilna kartica z odloženim plačilom.

Kreditna kartica je tko, po domače.

perci ::

Seveda, ampak ti noben ne razlaga, da sta postpaid in kreditna dve različni stvari, ane? in nihče ti ne razlaga, da je bistveno za kreditno, da je trr zraven. Niti rentacar uslužbenci.

Mare2 ::

Tole, s temi razčlenitvami ste šli v podrobnosi. Skoraj preveč. :)

OK, malo pa je treba zakomplicirat.

FireSnake ::

miko22 je izjavil:

Dobra novica: Arag je sporočil, da bo od decembra omogočil sepa.


Beri, kaj sem napisal zgoraj za Arag.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

miko22 ::

FireSnake je izjavil:

miko22 je izjavil:

Dobra novica: Arag je sporočil, da bo od decembra omogočil sepa.


Beri, kaj sem napisal zgoraj za Arag.


Sorry, sem spregledal. Jaz sem se že nekaj mesecev nazaj ukvarjal z njimi, pa so se opravičili, ker tehnološko niso podprti, zdaj so pa očitno uredili.

matobeli ::

A ima kdo izkušnjo glede zavoda za zaposlovanje in n26. Baje so vprašali po pogodbi z N26 ker je tuja banka. Meni se pa zdi da ne rabijo pogodbe ampak bi moralo bit potrdilo dovolj.

Zanima me pa še če je kdo zaposlen (ali pozna koga) na pošti slovenija in fura N26 ker naj bi se tudi upirali nakazovanju gor.

Mater, ravno sem spedenal da bom lahko končno zaprl vse plačljive račune, pa bo mogla žena zgleda odpirat :))

BladE_ ::

Kakšni pogodbi? Imaš uradni bančni račun, pisan na tvoje ime(če ne verjamejo - njihov problem). Očitno so nakazila v tujino nek bav bav, seveda pa gre za popolnoma normalen postopek nakazila in v večini primerov tukaj gor so zrihtali kljub temu, da so jim vsi trdili, da se nekaj ne da...

So mi v novi službi ravno tako z nekim začudenjem "oo, a ti pa imaš tujo banko, kako pa to"... Smo vse podatke ponovno 17x preverili(čeprav sem jim dal pdf z podatki, ki ga dobiš od banke) in evo plača normalno nakazana :)
Akcija - Reakcija

matobeli ::

Sej vem, pri meni ni nobenih težav ker delam v privat sektorju :)

Ima pa JU zgleda kar precej težav.

Z pogodbo pa mislim na pogodbo ki jo skleneš z N26 pri odprtju računa. Ampak se mi zdi da samo ne vejo kaj delajo pa bi radi malo več zahtevali kot pa se meni zdi potrebno.

frke ::

matobeli je izjavil:

A ima kdo izkušnjo glede zavoda za zaposlovanje in n26.


Meni so normalno nakazovali na n26 račun.

Dzhimen ::

A mogoče kdo slučajno ve, če imaš v aplikaciji izklopljene "online payments", če ti lahko denar vrnejo na kartico?

Čakam en refund od AliExpressa za eno naročilo, ki sem ga plačal z N26 kartico, pa me skrbi, da kartica blokira ta refund. A je to možno? :D

DePalmo ::

Refund pride vseeno, preverjeno pri podpori in nato osebna izkušnja.

BladE_ ::

Ja, če izklopiš spletna plačila ti blokira tudi plačo, ki ti jo nakažejo! Predvsem moraš biti pozoren na nakazila, ker imaš spletna plačila izklopljena!!!
Akcija - Reakcija

Mare2 ::

BladE_ je izjavil:

Ja, če izklopiš spletna plačila ti blokira tudi plačo, ki ti jo nakažejo! Predvsem moraš biti pozoren na nakazila, ker imaš spletna plačila izklopljena!!!


A res?

Potem bi bil jaz brez plače. :)

krucymucy ::

Neumnost. Tudi jaz imam izklopljene vse moznosti, torej spletno placilo, dvig na ATM, placevanje v tujini.
Refund sem vseeno dobil in to ravno iz aliexpressa. Sicer sam aliexpress potrebuje kar nekaj casa za refund.

Mare2 ::

krucymucy je izjavil:

Neumnost. Tudi jaz imam izklopljene vse moznosti, torej spletno placilo, dvig na ATM, placevanje v tujini.
Refund sem vseeno dobil in to ravno iz aliexpressa. Sicer sam aliexpress potrebuje kar nekaj casa za refund.


BladE_ je precej zgovoren v tej temi N26. Bi bilo treba preveriti verodostojnost njegovih izjav.

BladE_? Kje si pobral take neumnosti"?

Killermode ::

A sploh kdo bere kaj kdo napiše? BladE_ je lepo napisal, da imaš blokirana plačila z kartico in ne nakazila na račun.

GupeM ::

Turn your sarcasm detectors on!!!

buttcrack ::

niti ni potreba po sarkazem detektorju, samo pozorno prebrati... nakazila - plačila!

Dzhimen ::

No, saj meni se zdi tudi tako logično, ampak je refund trajal kar nekaj časa in ker je to moj prvi refund na N26 kartico sem mislil da je pa mogoče lahko kaj vmes prišlo, glede na to da ima N26 te varnostne mehanizme...
Skratka, refund je danes naposled prišel. Priliv pa je dalo na datum original naročila, in ne na današnji datum. :)

BladE_ ::

Kako ste zagrabili... Takoj napad! Ja, bil je sarkazem! Da ne bo kdo resno mislil...

Še odebelil sem besedo. Žalostno, da je sploh kdo resno pomislil!
Akcija - Reakcija

Mič_15 ::

baur je izjavil:

Zdravo!
Sam si na n26 nakazujem preko UPN obrazca. Ker sem pri NovaKBM, mi za to vsakič zaračunajo 0.38€.
Porodila se mi je ideja, da bi si na moj paypal račun dodal še n26 kartico in si tako iz NoveKBM prenesel na paypal in nato s paypala na n26.
Prenos na Paypal je brez provizij, ne vem pa kako je obratno.
Je že kdo preizkusil kaj takega?


Oj, si uspel kaj ugotoviti? :)

Buddah ::

Nekaj strani sem prebral a željene informacije nisem dobil.

Odpiram s.p. in posledično potrebujem pripadajoč bančni račun. Pri N26 so mi svetovali uporabo Business računa.
Vprašanje: izdaja e-računov oz.poslovanje z javno upravo. Je možno to urejati prek N26? Kolikor vidim UJP z njimi nima sklenjene pogodbe. Ali to pomeni, da moram za ta primer odpreti račun pri eni izmed slovenskih bank? Plačevanje prispevkov, kot vidim, ne predstavlja težav.

V kolikor je tu na voljo kak s.p., ki uporablja N26 kot svoj poslovni račun bom vesel tudi njegovega ZS-ja saj imam nekaj vprašanj :) bom kratek in jedernat...

Groot ::

Buddah je izjavil:

Nekaj strani sem prebral a željene informacije nisem dobil.

Odpiram s.p. in posledično potrebujem pripadajoč bančni račun. Pri N26 so mi svetovali uporabo Business računa.
Vprašanje: izdaja e-računov oz.poslovanje z javno upravo. Je možno to urejati prek N26? Kolikor vidim UJP z njimi nima sklenjene pogodbe. Ali to pomeni, da moram za ta primer odpreti račun pri eni izmed slovenskih bank? Plačevanje prispevkov, kot vidim, ne predstavlja težav.

V kolikor je tu na voljo kak s.p., ki uporablja N26 kot svoj poslovni račun bom vesel tudi njegovega ZS-ja saj imam nekaj vprašanj :) bom kratek in jedernat...


Za izdajanje računov organom v javni upravi potrbuješ zgolj dostop do portala UJP (digitalno potrdilo). V UJP nato lahko vpišeš poljuben transakcijski račun, na katerega se naj izvrši plačilo izstavljenega računa.

Lahko mi pišeš še na ZS, če imaš kakšno vprašanje glede s.p.

miko22 ::

Malo oftopic:
rabim dobrega in poceni računovodja za klub. Samo za zaključno izdelavo poročila.
Kako priporočilo?

BigWhale ::

BladE_ je izjavil:

Kako ste zagrabili... Takoj napad! Ja, bil je sarkazem! Da ne bo kdo resno mislil...

Še odebelil sem besedo. Žalostno, da je sploh kdo resno pomislil!


Refund nazaj na kreditno kartico ni enaka stvar kot je nakazilo place, ki gre, vsaj v EU, na TRR, ki je vezan na kartico.

Povsem mozno je, da bi izklop online poslovanja pomenil tudi to, da ti Aliexpress ne more vrniti denarja ozrioma bi se to vracilo zakompliciralo.

delfinus ::

BigWhale je izjavil:

BladE_ je izjavil:

Kako ste zagrabili... Takoj napad! Ja, bil je sarkazem! Da ne bo kdo resno mislil...

Še odebelil sem besedo. Žalostno, da je sploh kdo resno pomislil!


Refund nazaj na kreditno kartico ni enaka stvar kot je nakazilo place, ki gre, vsaj v EU, na TRR, ki je vezan na kartico.

Povsem mozno je, da bi izklop online poslovanja pomenil tudi to, da ti Aliexpress ne more vrniti denarja ozrioma bi se to vracilo zakompliciralo.


Ne to ni res. Preizkuseno. Imam vedno zaklenjeno N26 Mastercard kartico. Odklenem samo ko potrebujem. Vsa vracila na debetno Mastercard kartico delujejo tudi, ce je kartica zaklenjena. Dobivam refunde brez problema. Omogoceno je tudi nemoteno nakazovanje na bancne racune in odtegljaji preko trajnikov. To zaklepanje je zgolj varnostni mehanizem, ki deluje, da ne mores uporabiti N26 Mastercard kartice za nakupovanje, dvigovati gotovine, ko si tega ne zelis.

lp, d.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

gr2707 ::

Buddah je izjavil:

Nekaj strani sem prebral a željene informacije nisem dobil.

Odpiram s.p. in posledično potrebujem pripadajoč bančni račun. Pri N26 so mi svetovali uporabo Business računa.
Vprašanje: izdaja e-računov oz.poslovanje z javno upravo. Je možno to urejati prek N26? Kolikor vidim UJP z njimi nima sklenjene pogodbe. Ali to pomeni, da moram za ta primer odpreti račun pri eni izmed slovenskih bank? Plačevanje prispevkov, kot vidim, ne predstavlja težav.

V kolikor je tu na voljo kak s.p., ki uporablja N26 kot svoj poslovni račun bom vesel tudi njegovega ZS-ja saj imam nekaj vprašanj :) bom kratek in jedernat...


Jst uporabljam za (popoldanski s.p.) N26, vendar kot osebni racun (ki sem ga pac prej odprl in se poslovanje sedaj na n26 vezal).
Sem prejsnji mesec izdal racun drzavni firmi preko e-racuna in zadeva sla skozi BP in dobil denarcek,

DigitalMind ::

Zanime me, če ti ta kartica omogoča enako kot na primer Mastercard od Delavske Hranilnice - to je obročno odplačevanje?

Killermode ::

DigitalMind je izjavil:

Zanime me, če ti ta kartica omogoča enako kot na primer Mastercard od Delavske Hranilnice - to je obročno odplačevanje?

Ne. Porabljaš sredstva direktno iz svojega računa, kot tvoja maestro kartica iz DH

DigitalMind ::

Killermode je izjavil:

DigitalMind je izjavil:

Zanime me, če ti ta kartica omogoča enako kot na primer Mastercard od Delavske Hranilnice - to je obročno odplačevanje?

Ne. Porabljaš sredstva direktno iz svojega računa, kot tvoja maestro kartica iz DH

Ok. Naslednje vprašanje - ali obstaja storitev kot je N26, ki ti omogoča obročno odplačevanje?

Killermode ::

DigitalMind je izjavil:

Killermode je izjavil:

DigitalMind je izjavil:

Zanime me, če ti ta kartica omogoča enako kot na primer Mastercard od Delavske Hranilnice - to je obročno odplačevanje?

Ne. Porabljaš sredstva direktno iz svojega računa, kot tvoja maestro kartica iz DH

Ok. Naslednje vprašanje - ali obstaja storitev kot je N26, ki ti omogoča obročno odplačevanje?

Zastonj? Ne.
Za plačilo pa vse obročne kreditne kartice: Visa, Mastercard, American Express, Diners... ITD

DigitalMind ::

Killermode je izjavil:

DigitalMind je izjavil:

Killermode je izjavil:

DigitalMind je izjavil:

Zanime me, če ti ta kartica omogoča enako kot na primer Mastercard od Delavske Hranilnice - to je obročno odplačevanje?

Ne. Porabljaš sredstva direktno iz svojega računa, kot tvoja maestro kartica iz DH

Ok. Naslednje vprašanje - ali obstaja storitev kot je N26, ki ti omogoča obročno odplačevanje?

Zastonj? Ne.
Za plačilo pa vse obročne kreditne kartice: Visa, Mastercard, American Express, Diners... ITD

Ni treba da je zastonj. Iščem pa spletno storitev kot ne N26, ki to ponuja. Pozna kdo kakšno opcijo?

perci ::

Nihce te ne bo kreditiral, ne da bi preveril minimum kreditne sposobnosti.

metalc ::

Za kakršnekoli kartice z odloženim plačilom, pa najsi obveznosti poravnavaš enkratno ali obročno, moraš biti kreditno sposoben, se pravi imeti redne mesečne prihodke in biti preverljiv v Sisbonu ali podobnem. Kar v praksi pomeni, da pridejo v poštev samo slovenski ponudniki. AMEX menda zaradi bruseljskih direktiv beži iz celotne EU, ostanejo ti Diners in ponudbe pri posameznih bankah. Vsaj pri eni (Sberbank) menda celo ni pogoj, da si njihov komitent. Spletna storitev? Tu se pa bojim, da moraš biti komitent in potem dobiš nek add on v njihovem spletnem bančništvu.

matobeli ::

Odjavil avto:
AMZS nima možnosti vnosa drugega TRR v obrazev za vračilo cestnine kot SI56.

Morm preverit a je to stvar AMZSja ali je to stvar nekega drugega državnega organa.

modelno1 ::

Stvar DRSC.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

Mare2 ::

matobeli je izjavil:

Odjavil avto:
AMZS nima možnosti vnosa drugega TRR v obrazev za vračilo cestnine kot SI56.

Morm preverit a je to stvar AMZSja ali je to stvar nekega drugega državnega organa.


Evo, tule dobiš nakazilo na tuj račun.
Na moje vprašanje:
Prejemnik: gp.drsi@gov.si
V vednost:
Zadeva: Zahtevek

Na AMZS mi nočejo povrniti cestnine pri odjavi vozila na moj TRR. Imam edinega in to je na Nemški banki N26.

Prosim da ukrepate.

So odgovorili:
----------------
Petra.Gulja@gov.si

sre., 11. 07.2018

Za jaz
Spoštovani,

za pregled vaših navedb so potrebni osnovni podatki, to je registrska številka vozila, ki ste ga odjavili iz prometa.

Sporočite nam tudi popolne podatke za izvedbo vračila:
- TRR
- BIC banke
- ime, priimek, naslov uporabnika vozila (upravičenca do vračila letne dajatve)

S spoštovanjem,

Petra Gulja

Direkcija RS za infrastrukturo
Služba za finance in planiranje
Tržaška cesta 19
1000 Ljubljana

Pošiljatelj: mare2
Datum: 10. 07. 2018 19:32:31
Prejemnik: gp.drsi@gov.si

-------

matobeli ::

Zakon, tnx

vjreh43WAEFS ::

Hecno je, ker organi za TRR na obrazce napišejo SI56 pomoje zato, da bi nam olajšali zadeve (morda se kdo zmede, češ "kaj je že to TRR"), ubistvu pa s tem seb in nam nardijo probleme.

SmeskoSnezak ::



vjreh43WAEFS je izjavil:

Hecno je, ker organi za TRR na obrazce napišejo SI56 pomoje zato, da bi nam olajšali zadeve (morda se kdo zmede, češ "kaj je že to TRR"), ubistvu pa s tem seb in nam nardijo probleme.

in a world before the digital age


:)):)):))
@ Pusti soncu v srce... @

Zgodovina sprememb…

lolipop2 ::

LAhko na kratko nekaj vprašanj, da ne grem gledat sedaj za nazaj vse:

* N26 Personal:
- ne stane me nič, če si jo naredim?
- strošek provizije je samo, ko si nakažem iz NLB na N26, pri plačevanju pa ne?

*N26 Business:
- ne stane me nič, če si jo naredim?
- lahko uporabljam za s.p. (plačilo prispevkov, itd...)?
- imaš potem tudi vsak mesec izpiske, kot npr. pri Prokliku?

Dodatni vprašanji:
- imam lahko obe naenkrat?
- če imam v imenu in priimku Č in Š, kako je najbolje, da naredim, brez šumnikov ali s šumniki?

Hvala!

modelno1 ::

Imaš lahko ali enega ali drugega, menjat iz personal v business in obratno ne gre. S šumniki imajo tezave, jaz se jim izogibam. Ostalo, kar si napisal, pa drži.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: modelno1 ()
««
61 / 191
»»