» »

Banka N26

Banka N26

Temo vidijo: vsi
««
57 / 189
»»

matobeli ::

Sej je vseeno, še vedno čakamo kakšen vir glede tega. Banke obstajajo že vrsto let in prav gotovo mora biti nekje kakšna afera o tem da je podatke legalno prodajala tretjim osebam. ;)

s3006 ::

Kebo je izjavil:

N26 te z omejitvami na dvige sili k nakupom s kartico, kjer oni dobijo nekaj provizije verjetno, predvsem pa dobijo podatke o tvojih nakupovalnih navadah, ki jih dobro prodajajo naprej.


Res je, vir prosim.

Kebo ::

Malo branja za začetek. Link

Kaj mislite, da je N26 zbral več sto miljonov na račun tega, da si bo vzel 0,5 centa od vsake transakcije preko kartice. Od vseh podatkov, ki jih vi generirate so najvrednejši prav podatki o vaših nakupovalnih navada. Mastercard in Visa povečujeta prihodke letno 30%, in to ne samo na račun povečevanja št. transakcij s karticami. Link 2

delfinus ::

Danes sem sel v Spar in placal z N26, nato sem sel v Hofer in tudi placal z N26. Kaksna je moja nakupovalna navada? :)

broken/link ::

ti bomo povedali po enem letu+ statističnega obdelovanja tvojih podatkov ;)

buttcrack ::

Da kupuje fasngo v teh štacunah????

Velilo več imajo trgovske verige od samih nakupov saj tično vejo kaj kupuješ in si lahko ustvarijo tvojo sliko nakupovalnih navad.

Da greš pa vsak petek v isti bife in v torek ter četrtek v lidl je pa BS.

delfinus ::

Samo to na kratko ker smo OT. Gre za pretirano paranojo. Bankam se sanja ne kaj kupujem, vedo pa katere poloznice placujem in komu. Sem kaj preplasen? Ne. Spar ve vse koliko trosim in za kaj porabljam? Sem kaj preplasen? Ne. Sem ciljno targetiran z njihive strani? Ne.
Aja, so mi pa danes prvic dali 30% popusta na celotni nakup pri tisti akciji 10-99%. Mogoce ker sem tok pridn potrosnik? :)

lp, d.

Matevzs1 ::

Na splošno pri obdelavi in prodaji podatkov ne gre za navade posametnika, ampak množic. Nikogar ne zanima, da si danes šel v Spar in Hofer, vsak petek pa v isti bife, niti jih ne zanima kaj si počel čez celo leto. To so informacije, ki niso vredne nič, se pa zgodba spremeni ko obdelujemo podatke 100.000+ ljudi, po možnosti iz precej geografsko definiranega območja in različnih starostnih skupin. Ti podatki pa naenkrat postanejo precej vredni, saj lahko zelo natančno definirajo ne samo nakupovalne navade, ampak še marsikaj druga.

buttcrack ::

In kaj potem? A ti kdo kaj hoče, te kdo ogroža???
Nikjer nisi opredeljen kot dotična oseba, da bi lahko karkoli kdo počel s tvojimi plačilnimi navadami...

To je bolj fama 21. stoletja, kjer se vsi za vse bojijo, sploh kako gugl špijonira, sedaj pa s kitajskimi foni še sami kitajci.

Mal mn vrjemte tem klobasam.

delfinus ::

Tocno tako, zato je paranoja o nadzoru in projeciranju na posameznika odvec. Moderne raziskave trga pa obstajajo ze vec kot 40 let in IKT pac te stvari zajame hitreje in bolj natancno. Cilj pa je tudi menda jasen, optimizacija proizvodnje, storitev in maksimiziranje dobickov...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

DePalmo ::

delfinus je izjavil:

Samo to na kratko ker smo OT. Gre za pretirano paranojo. Bankam se sanja ne kaj kupujem, vedo pa katere poloznice placujem in komu. Sem kaj preplasen? Ne. Spar ve vse koliko trosim in za kaj porabljam? Sem kaj preplasen? Ne. Sem ciljno targetiran z njihive strani? Ne.
Aja, so mi pa danes prvic dali 30% popusta na celotni nakup pri tisti akciji 10-99%. Mogoce ker sem tok pridn potrosnik? :)

lp, d.

Ja, pod pogojem da uporabljaš njihove kartice. Sem v preteklosti že večkrat dobil popuste iz Špara / Tuša na dom ko me kak teden ni bilo pri njih, medtem ko ostali družinski člani niso bili deležni te pozornosti. Sedaj tega že nekaj časa ni več, imaš pa redne popuste (-25% na en izdelek naprimer), katere pa seveda pridno koristim ko meni paše. Seveda grem tudi načrtno v nakup, tako da meni pač ne prodajo enega artikla za četrt ceneje, hkrati pa še en kup drugih ki jih ne rabim. Verjetno jim s svojimi nakupi kvarim statistiko :D

Matevzs1 ::

buttcrack je izjavil:

In kaj potem? A ti kdo kaj hoče, te kdo ogroža???
Nikjer nisi opredeljen kot dotična oseba, da bi lahko karkoli kdo počel s tvojimi plačilnimi navadami...

To je bolj fama 21. stoletja, kjer se vsi za vse bojijo, sploh kako gugl špijonira, sedaj pa s kitajskimi foni še sami kitajci.

Mal mn vrjemte tem klobasam.


Malo se umiri prosim... Nisem napisal, da me moti, ker me ne, predvsem če to pomeni, da imam zastonj bančne storitve. ;)

buttcrack ::

Pritoževal se že nisi kot da te ne moti.
Si bil slišat kot pristaš teorij zarot ipd.

Ales ::

Ne ni bil slišat tako. Zbiranje in prodajanje podatkov s strani družb, kot je N26 in podobnih, niso nobene "teorije zarote".

Vsak se pač sam odloči, kje bo za izdelek plačal z denarjem (in presneto pazil, da ne bo kljub temu "prodan" naprej) in kje bo zanj plačal s svojo zasebnostjo. Vse dokler to folk zavedno počne, je to čisto ok.

Ko pa pride folk, ki nima blage veze, kaj mu počnejo v ozadju, je pa čisto prav, da se o tem govori in take ljudi izobrazi.

matobeli ::

Še vedno čakamo karkšnkoli vir da smejo relevantne banke po veljavni zakonodaji to počet.

Kaj sploh je to zaen novičarski portal "TheNewDaily"?

Meni zgleda kot en žurnal, skratka, kredibilen do konca.

BuDi79 ::

Ales je izjavil:

Ne ni bil slišat tako. Zbiranje in prodajanje podatkov s strani družb, kot je N26 in podobnih, niso nobene "teorije zarote".
Če bi res vsepovprek vsi zbirali podatke - in z njimi dejansko kaj pametnega počeli bi bila družba precej drugačna kot je. Sam pogled naokoli ti lahko pove, da tudi, če res zbirajo takšne ali drugačne podatke teh ne uporabijo/ne znajo uporabit. Še vedno prodajajo stvari in storitve, ki so napačno izbrane in ne grejo v promet, tudi omenjene banke propadajo, poslovni rezulatati velikanov gredo tudi dol, tudi firm, velikih, multinacionalk... kako, če imajo menda vse podatke?

Že sam pogled po internetu, ko se res povsod zbirajo podatki ... najameš sobo na španski obali, ker so dobili ta podatek ti še 3 mesece ponujajo sobe po španski obali, kot da se boš preselil tja in menjal sobe kot gate. Neuporabno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BuDi79 ()

BuDi79 ::

N26 se je povezal z DM-Drogeriemarkt.

Za državljane Nemčije in Avstrije v njihovih poslovalnicah lahko dvigneš in položiš denar. Kako bo s širjenjem na druga področja še ne vedo. Vedo pa da naj te storitve zaenkrat niti v Avstiji ne bi bilo mogoče uporabljati, če nimaš naslova kartice v AT ali DE.

predi ::

Jaz se ne bi preveč veselil. DM je prisoten v 13 EU državah, po številu prodajaln pa je Slovenija med njimi blizu repa. To k nam ne bo prišlo.

GupeM ::

No, če pa slučajno po pomoti pride tudi k nam, pa je dobro imeti tudi to možnost. Če zaradi tega ne bojo kje drugje "višali" stroškov.

SmeskoSnezak ::

Saj DM je en cas bil v Mariboru blizu Slomskovega trga. Kje pa ga sedaj najdes?
@ Pusti soncu v srce... @

GupeM ::

SmeskoSnezak je izjavil:

Saj DM je en cas bil v Mariboru blizu Slomskovega trga. Kje pa ga sedaj najdes?

Skoraj kolikor jih hočeš ...

Samo v Mariboru jih je 9

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

BuDi79 ::

N26 support se mi je oglasil opravičil in popravil sporočilo - CASH26 v avstrijskih DM-Drogeriemarktih lahko uporabljaš ne glede na državo iz katere prihajaš "if you are connected to local network". karkoli že to pomeni.

s3006 ::

Je kdo zaposlen pri kateri od slovenskih bank in prejema plačo na N26? :))

111111111111 ::

Sem bil. Delodajalec ni kompliciral.

matobeli ::

Lahko bi mu vsaj invajt poslal, free money bi že razumel ;)

mrbanana ::

Ima kdo ki ima root dostop (magisk) težave z aplikacijo?
Z predzadnjo posodobitvijo N26 mi ne ponudi več končne potrditve pri plačilih, zaradi tega ostane na "pending".

Mikrohard ::

Sicer ne poznam magisk... ampak, če je to kakšen custom firmware, kjer so googlove storitve odstranjene (ali pa izklopljene), je problem v tem, da ti push notificationi ne delajo. Preveri, kako si na magisku vklopiš push notificatione.

bastadu ::

111111111111 je izjavil:

Sem bil. Delodajalec ni kompliciral.

Tole pove vse :))

BladE_ ::

mrbanana je izjavil:

Ima kdo ki ima root dostop (magisk) težave z aplikacijo?

Ne. Imam Magisk(16.3) in Xposed(90 beta2) hkrati pa še ni bilo težav...
Akcija - Reakcija

Ales ::

Mikrohard je izjavil:

Sicer ne poznam magisk... ampak, če je to kakšen custom firmware, kjer so googlove storitve odstranjene (ali pa izklopljene), je problem v tem, da ti push notificationi ne delajo. Preveri, kako si na magisku vklopiš push notificatione.

Zakaj zaboga se oglašaš, če nimaš pojma, o čem govoriš? Znaš vsaj poiskati za ključno besedo "magisk" na internetu?

Mikrohard ::

Zakaj zaboga se pa ti oglašaš, če nimaš nič pametnega za pripomniti? Tvoj prispevek namreč nima 0 (NIČ) dodane vrednosti. Moj prispevek (kjer sem priznal, da nimam pojma, kaj je magisk) ima pa še vedno dodano vrednost... in sicer dejstvo, da potrditve plačil ne delujejo, če ima iz kakršnegakoli razloga push notificatione izklopljene/onemogočene.

Pa ne boš verjel... sem pogooglal... ampak mi "Magisk - The Universal Systemless Interface, to create an altered mask of the system without changing the system itself." še vedno nič pametnega ne pove.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mikrohard ()

c0ck4m0u53 ::

mrbanana je izjavil:

Ima kdo ki ima root dostop (magisk) težave z aplikacijo?
Z predzadnjo posodobitvijo N26 mi ne ponudi več končne potrditve pri plačilih, zaradi tega ostane na "pending".


Pri hiši so 3 telefoni vsi imajo nameščen zadnji stabilni magisk (17.1). Motorola Moto E in G, oba 1st gen., sta še na 7.1.2, medtem ko je LG G3 na 8.1 in na vseh dulujejo push notificationi normalno.
If citizens cannot trust that laws will be enforced in an evenhanded
and honest fashion, they cannot be said to live under the rule of law.
Instead, they live under the rule of men corrupted by the law. - Dale Carpenter

Zgodovina sprememb…

111111111111 ::

bastadu je izjavil:

111111111111 je izjavil:

Sem bil. Delodajalec ni kompliciral.

Tole pove vse :))

Glede na to da sem sam dal odpoved, mislim, da ni bila razlog N26. :)

mrbanana ::

Hvala vsem za pomoč, problem je verjetno drugje, bom najprej naredil "clean rom install".

Dixidoov ::

Živjo,

Če še kdo nima računa pri N26 in bi ga želel imeti, naj se oglasi na privat. Z mojo promo kodo dobite 10€ na račun, ko ga odprete in se verificirate. Preverjeno deluje tudi za Slovenijo. :)

lp

dev ::

@Dixidoov žal NE deluje za Slovenijo. Že večkrat omenjeno in po x mailih z njihovo podporo na tem forumu najdem odgovor.

(available in Germany, Austria, Ireland, France, Spain, Italy, the Netherlands, Belgium, Portugal, Finland, Luxembourg, Estonia, Greece, and Slovakia)


https://support.n26.com/read/000001424?...
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

amacar ::

To kar on ponuja se gre za tole: https://n26.com/en-eu/ambassadors in naj bi slo tudi v slo.

Dixidoov ::

Tako je, preverjeno in (zaenkrat) deluje. Denar je takoj po verifikaciji viden na računu (slovenski uporabnik N26).

lp

Kebo ::

Wohoo, nadomestna kartica, ki je bila naročena 9. septembra je danes končno prispela. Še dobro, da sem jim 24. rekel, da še ni prispela in so jo preklicali. Tako bom verjetno še en mesec čakal, da tale druga prispe. Express shippinga mi pa niso hoteli plačati (25€) iz svojega žepa, čeprav so oni zajebali. Šparajo očitno na vsakem koraku, če so naročila za izdelavo kartice 3 tedne v zaostanku.

K0l1br1 ::

Kebo je izjavil:

Express shippinga mi pa niso hoteli plačati (25€) iz svojega žepa, čeprav so oni zajebali. Šparajo očitno na vsakem koraku, če so naročila za izdelavo kartice 3 tedne v zaostanku.
Niso navajeni na balkan mentaliteto.

madog ::

sam sem pa dobil nadomestno kartico v enem tednu brez express shippinga tisto free varijanto....go figure
Phenom II X4 955 BlackEdition|M4A87TD EVO|OCZ 2x2GB @1333MHz|Sapphire HD5770 OC

nunar ::

Tako je, Ambassadors program deluje 8-)

Če koga zanima N26 in bi želel odpreti račun, lahko s promo kodo dobi 10 EUR dobroimetja ob odprtju računa.
Glede na to, da smo za to tudi ambasadorji nagrajeni, se lahko o dodatnem bonusu pogovorimo preko ZS ;)

b4d ::

MLM zavit v nov papir :D
b4d.sablun.org

shadeT ::

Res ni nobenega načina, da dobim business kartico na svoje ime, če že imam personal account.

Oni pravijo da ne, morda kaj obstaja kar ne vem?

buttcrack ::

ne in ne.

shadeT ::

ok hvala :/ sem jim poslal mail na ideas@n26.com

madog ::

Phenom II X4 955 BlackEdition|M4A87TD EVO|OCZ 2x2GB @1333MHz|Sapphire HD5770 OC

predi ::

madog je izjavil:

UK N26
Despite much lower cost bases than branch-based lenders, this breed of upstart digital lenders have yet to demonstrate consistent profitability as their rapid rate of customer acquisition outpaces their ability to get fees from them.

Stalf said N26 aims to be profitable in the second quarter of next year, with revenues coming from fees from products such as overdrafts and subscription revenues from its premier black and metal credit cards.
Ker je bila pred kratkim debata o tem kako služijo.

Ales ::

Pričakovano, ne služijo. Mislijo, da bodo v prihodnosti.

Bomo videli, koliko so jim načrti realni. Oz. ali bodo morali prilagajati načrte ter dodajati stroške za uporabnike ali pa imajo kaj takega že tako ali tako v načrtu, ko dosežejo dovoljšnje število komintentov.

lejko0 ::

Še kdo ni dobil 15 eur na podlagi referrala? Njihov odgovor:

 Slika

Slika

««
57 / 189
»»