» »

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
268 / 537
»»

Fritz ::

broken/link je izjavil:

kaj pa so realni podatki? če neki piše na specifikaciji, je to realno al nerealno?

'Realni' podatki so tisto kar ti pove andrej69 in tisto kjer je Philips najboljši, vse ostalo je fake. Če verjameš, seveda 8-)
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Fritz ::

easyrider3 je izjavil:

Najraje bi imel OLED samo ne dam toliko denarja in morda čez 2-3 leta bo vse drugače do takrat pa bom zadovoljen z velikost televizorja 50" ali 55" meni je vseeno samo da bo kakor toliko zanesljiv.trenutno gledam da je televizor na zalogi in našel sem Panasonica 50" GX820 za 525 EUR. Kakor je zapisano predvaja televizor tudi video zapis VOB katerega se uporablja na DVD kar je zelo dobra stvar če imam na USB ključu kakšno risanko ali film v tem zapisu.
Zgleda da Sony televizorji se začno od 900 Eur naprej kar je nižje imajo slabši kontrast in z tem v temi potem namesto črno je sivo in bledo.

Daj se ti prvo odloči kak budget imaš. Pri 500€ lahko najdeš spodoben TV sam ne sanjati FALD ali OLED črnine. Če hočeš to, boš moral izpljuniti skoraj enkrat več oz. za OLED še več kot enkrat več.

Mimogrede, gostujem v tujini in tukaj imajo enega starejšega Samsunga mislim da RU6000 serija. Čeprav ne maram znamke in ne gre za drag TV je za običajno gledanje športa, TV-ja in Netflixa popolnoma v redu. Torej, če ti je tisti Panasonic za 500 € všeč, kupi in ne kompliciraj.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

easyrider3 ::

Brez zamer da ne misli kdo da koga užalim vendar že od samega začetka ko iščem televizor sem povedal da določene vse proizvajalce televizorjev črtam iz seznama in tako mi ostane samo nekaj modelov televizorjev.Ne me sedaj spraševati ZAKAJ,ker je veliko kaj za povedati in od vseh proizvajalcev televizorjev so na seznamu pri meni edino Sony,Panasonic,Lg in Philips. Trenutno rabim televizor kao nadomestni za tega kateri se mi je pokvaril saj ne mislim ga imeti več kakor 2-3 leta,takrat bom verjetno nabavil pa OLED ali kaj podobnega. Kakor pravim že skoz bodo televizor večinoma uporabljali otroci in jaz bom edino takrat gledal kadar bo kakšen šport na programu in zvečer ko otroci spijo ga imam lahko na razpolago. Trenutno sem zelo pogrešal Bluetooth na televizorju saj bi tako lahko poslušal preko slušalk saj zvečer moram imeti televizor na tiho. Trenutno se pa nagibam da bi imel televizor z VA panelom in sicer kot sem že napisal imam samo dve znamki na seznamu Panasonic in Philips.
Tisto,da bi v trgovini videl kako izgleda in izprobal je skoraj nemogoče preden bi si nastavil televizor na take barve kot bi si jih želel bi rabil veliko časa.

Fritz je izjavil:

easyrider3 je izjavil:

Najraje bi imel OLED samo ne dam toliko denarja in morda čez 2-3 leta bo vse drugače do takrat pa bom zadovoljen z velikost televizorja 50" ali 55" meni je vseeno samo da bo kakor toliko zanesljiv.trenutno gledam da je televizor na zalogi in našel sem Panasonica 50" GX820 za 525 EUR. Kakor je zapisano predvaja televizor tudi video zapis VOB katerega se uporablja na DVD kar je zelo dobra stvar če imam na USB ključu kakšno risanko ali film v tem zapisu.
Zgleda da Sony televizorji se začno od 900 Eur naprej kar je nižje imajo slabši kontrast in z tem v temi potem namesto črno je sivo in bledo.

Daj se ti prvo odloči kak budget imaš. Pri 500€ lahko najdeš spodoben TV sam ne sanjati FALD ali OLED črnine. Če hočeš to, boš moral izpljuniti skoraj enkrat več oz. za OLED še več kot enkrat več.

Mimogrede, gostujem v tujini in tukaj imajo enega starejšega Samsunga mislim da RU6000 serija. Čeprav ne maram znamke in ne gre za drag TV je za običajno gledanje športa, TV-ja in Netflixa popolnoma v redu. Torej, če ti je tisti Panasonic za 500 € všeč, kupi in ne kompliciraj.


Saj sedaj se moram samo še odločit ali bo Panasonic ali Philips in to z VA panelom.

Zgodovina sprememb…

broken/link ::

če ti je všeč ambilight vzemi philipsa, drugače vzem panasonica.

easyrider3 ::

broken/link je izjavil:

če ti je všeč ambilight vzemi philipsa, drugače vzem panasonica.


Kaj pa jaz vem,če se bi mi dopadel Ambilight je pa Android tisti kateri mi pozitivno deluje na televizorju.

Fritz ::

easyrider3 je izjavil:

broken/link je izjavil:

če ti je všeč ambilight vzemi philipsa, drugače vzem panasonica.


Kaj pa jaz vem,če se bi mi dopadel Ambilight je pa Android tisti kateri mi pozitivno deluje na televizorju.

Če ti je pomemben android TV in nekaj več možnih aplikacij, vzameš Philipsa. Ambilight je stvar osebnih preferenc in boš videl, če ti ustreza ali ne. Če boš uporabljal samo osnovne aplikacije Netflix, Youtube & Co. pa vzameš Panasonica.

Ali pa pojdi v trgovino in si oglej oba 8-)
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

easyrider3 ::

Ne vem kako to ali imajo premalo psvetljeno na VA panelih ker slia je malenkost pretemna in detaljev se ne vidi ker jih tema zabriše.Tudi barve so nekam preveč močne na vseh videnih posnetkih tako,da kar sem videl iz vseh posnetkov je za VA panel pozitivno bilo črna barva negativno pa preveč močne barve ali preveč tople pa detalji se gubijo ko je slika prikazana bolj na črno pa zdi se mi da proti IPS panelu ni tako dobre ostrine. Jutri moram še orenk pregledati in nato odločiti kaj vzeti.
Recimo pri IPS panelu vem da ni prav črne barve in potem ko je vse bolj na sivo se lepo vidijo detalji kar pri VA panelu tega ni bilo videti saj vse je bolj sličilo na črno,ztemnjeno

skyform ::

A se ti hecaš ali kaj, delaš primerjave med paneli in TVji preko videjev. VA nima nič premočne barve ali pretoplo sliko, na vsakem TVju lahko poljubno nastaviš barve in white balance, to je vse odvisno od nastavitev in ne tudi ostrina slike nima nič veze z VA ali IPS panelom ampak s slikovnim procesorjem, ki je vgrajen v tv, kar se tiče ostrine slike so najboljši Philips, Sony in Panasonic. Kar se pa tiče detajla v sencah/črnih, to se imenuje shadow detail in če ga je premalo se temu reče black crush, to pa je čist odvisno od znamke in kako se oni odločijo, da bodo nastavili sliko. Kak zelo dober TV z VA panelom kot Sonyjevi FALD TVji v bistvu pokažejo več shadow detaila kot TVji z IPS paneli ali VA paneli brez FALD. V glavenem preko videje in slike ne boš kaj dosti dosegel, to moraš videti v živo.

Horas ::

fpbs je izjavil:

Horas je izjavil:

to morš bit bedak da se na osnovi daljinca odločaš za tv. daljinc je postranska zadeva in se navadiš kot na vse ostalo v lajfu.
Daleč od tega, da je daljinec postranska zadeva. Ko se enkrat navadiš naprimer na LGejev magic daljinec z zelo uporabno miško in mikrofonom, nebi šel več nazaj na klasičnega.


sem imel lg z magic miško 6 let, sem pogrešal par dni ko sem dobil nov tv potem se niti spomnu nism več nanjo. to je to.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

easyrider3 ::

skyform je izjavil:

A se ti hecaš ali kaj, delaš primerjave med paneli in TVji preko videjev. VA nima nič premočne barve ali pretoplo sliko, na vsakem TVju lahko poljubno nastaviš barve in white balance, to je vse odvisno od nastavitev in ne tudi ostrina slike nima nič veze z VA ali IPS panelom ampak s slikovnim procesorjem, ki je vgrajen v tv, kar se tiče ostrine slike so najboljši Philips, Sony in Panasonic. Kar se pa tiče detajla v sencah/črnih, to se imenuje shadow detail in če ga je premalo se temu reče black crush, to pa je čist odvisno od znamke in kako se oni odločijo, da bodo nastavili sliko. Kak zelo dober TV z VA panelom kot Sonyjevi FALD TVji v bistvu pokažejo več shadow detaila kot TVji z IPS paneli ali VA paneli brez FALD. V glavenem preko videje in slike ne boš kaj dosti dosegel, to moraš videti v živo.


Ja samo za ceno okrog 600 Eur tudi ne moreš od nobenega proizvajalca pričakovati da bo imel tako dobro sliko in detalje kot televizorji enkrat dražji 1000EUR in več-
Vendar kakor praviš da ne moreš preko videov gledat kako kdo sliko prikazuje sem vseeno opazil,da na Panasonicovih VA televizorjih je črna res črna kar nisem opazil pri Philips VA panelih na nobenem videu. Glede barve pa mislim,da tudi kalibracija ne naredi pravo barvo pa lahko vse računalniško pokaže in nastavijo ker verjetno se sama slika spremeni tudi preko oddajanja naših video operaterjev. Jaz tisto pravo barvo nastavljam samo na podlagi programov kjer se prikazujejo ljudje saj na njihovih obrazih ali telesih potem določim kako naj izgleda barva za druge stvari me potem ne zanima. Kolikokrat opazim na kakšnem televizorju,da so ubitačne barve, človek ima barvo obraza čisto drugačno kot bi morala biti. Jaz nastavljam barvo slike striktno na podlagi človekovih obrazov in telesov za ostalo me ne zanima kako potem izgleda itak pa tukaj spet vsak program lahko drugače prikazuje sliko in smo spet en drek naredili. Sem včeraj opazil da se je nekje predvajal posnetek iz filma Transformerji in tam je izgledal tisti črn vojak nenormalnih barv seveda sedaj je spet odvisno če ni to on snemal z kakšnim Samsung telefonom kateri naredi sliko orenk poživljajučo to vem,ker sem sam to doživel.
Trenutno se odločam pa med PANASONIC TX-58GX810E in PHILIPS 58PUS7304 pa morda se lahko tudi tako odločim da vzamem in če se mi ne dopade nazaj vrnem saj vsi pravijo da možno nakup preko spleta to narediti.

andrej69 ::

easyrider3 je izjavil:

skyform je izjavil:

A se ti hecaš ali kaj, delaš primerjave med paneli in TVji preko videjev. VA nima nič premočne barve ali pretoplo sliko, na vsakem TVju lahko poljubno nastaviš barve in white balance, to je vse odvisno od nastavitev in ne tudi ostrina slike nima nič veze z VA ali IPS panelom ampak s slikovnim procesorjem, ki je vgrajen v tv, kar se tiče ostrine slike so najboljši Philips, Sony in Panasonic. Kar se pa tiče detajla v sencah/črnih, to se imenuje shadow detail in če ga je premalo se temu reče black crush, to pa je čist odvisno od znamke in kako se oni odločijo, da bodo nastavili sliko. Kak zelo dober TV z VA panelom kot Sonyjevi FALD TVji v bistvu pokažejo več shadow detaila kot TVji z IPS paneli ali VA paneli brez FALD. V glavenem preko videje in slike ne boš kaj dosti dosegel, to moraš videti v živo.


Ja samo za ceno okrog 600 Eur tudi ne moreš od nobenega proizvajalca pričakovati da bo imel tako dobro sliko in detalje kot televizorji enkrat dražji 1000EUR in več-
Vendar kakor praviš da ne moreš preko videov gledat kako kdo sliko prikazuje sem vseeno opazil,da na Panasonicovih VA televizorjih je črna res črna kar nisem opazil pri Philips VA panelih na nobenem videu. Glede barve pa mislim,da tudi kalibracija ne naredi pravo barvo pa lahko vse računalniško pokaže in nastavijo ker verjetno se sama slika spremeni tudi preko oddajanja naših video operaterjev. Jaz tisto pravo barvo nastavljam samo na podlagi programov kjer se prikazujejo ljudje saj na njihovih obrazih ali telesih potem določim kako naj izgleda barva za druge stvari me potem ne zanima. Kolikokrat opazim na kakšnem televizorju,da so ubitačne barve, človek ima barvo obraza čisto drugačno kot bi morala biti. Jaz nastavljam barvo slike striktno na podlagi človekovih obrazov in telesov za ostalo me ne zanima kako potem izgleda itak pa tukaj spet vsak program lahko drugače prikazuje sliko in smo spet en drek naredili. Sem včeraj opazil da se je nekje predvajal posnetek iz filma Transformerji in tam je izgledal tisti črn vojak nenormalnih barv seveda sedaj je spet odvisno če ni to on snemal z kakšnim Samsung telefonom kateri naredi sliko orenk poživljajučo to vem,ker sem sam to doživel.
Trenutno se odločam pa med PANASONIC TX-58GX810E in PHILIPS 58PUS7304 pa morda se lahko tudi tako odločim da vzamem in če se mi ne dopade nazaj vrnem saj vsi pravijo da možno nakup preko spleta to narediti.


Da ti pojasnim res razlike med tema dvema modeloma. Panasonic ima vsekakor nekaj boljši prikaz barv, kajti tu Panasonic tako prevladuje. Posebej v tovarniških nastavitvah. Philipsa pač treba nastavit, in dobiš tudi zelo dober (natančen) prikaz barv.. Kot drugo ima Panasonic nekaj "malega" boljše osvetljenje panela. Kar se tiče kontrasta in prikaza črnih kadrov sta nekje enaka.. Philips prevladuje v sami ostrini slike, gibanju slike, in nekaj boljšem procesiranju slike. Potem pa ima še Philips prednost DTS zvoka, Ambilighta in pomičnega stojala, kakor tudi v samih smart možnostih. Gre pa drugače za dokaj primerljiva televizorja:) Sedaj edino katere prednosti določenega televizorja so ti pomembne.

Kar se pa tiče prikaza črne, si lahko na Philipsu tukaj pogledaš.. Tale model ima IPS panel. Sicer pa je tako, da moraš imet pri vseh proizvajalcih nekaj sreče, kakšen panel dobiš pri določenem modelu.. Ker, če ti postavim skupaj nekoliko istih modelov z istimi paneli, ne bo vsak televizor prikazal enako kvaliteto slike:)Tukaj mislim predvsem na prikaz črnih kadrov, kakor tudi težav z presvetlitvijo slike in posledično samo uniformiranost panela..


Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

Horas ::

će si pa sam ne znaš naštimat slike pol si pa zaslužiš samo tv iz zgodnjih 1950 let.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

easyrider3 ::

Horas je izjavil:

će si pa sam ne znaš naštimat slike pol si pa zaslužiš samo tv iz zgodnjih 1950 let.


Ko enkrat moraš iti nastavljat vsako barvo posebej kot ima Philips,Samsung pa še kdo se vse začne in vleče v neskončnost. Ni to tako kot imajo nekateri narejeno za nastavljanje barve eno opcijo in potem samo še dve posebej za pojačat črne ali bele. Z Samsungom nisem nikoli prišel na pravo nastavitev barve pa sem našel kar nekaj nastavitev na netu tudi kalibracijo televizorja iz strani TV Calibration with Darko katera nastavitev mi sploh ni odgovarjala. Če je sneg bel naj bo bel in podnapisi beli in ne da vleče bolj na rumeno. Jaz si barvo nastavim tako kot jih vidim z očesom ne kot v večina primerov pišejo da je skoraj že točno nastavljeno v načinu MOVIE,tist zamegljen način in vlečenje barve na rumenkasto lahko uporablja kdor hoče jaz sigurno ne.

Kakor pravim tukaj se gre pri tem Philipsu za nastavljanje vsake barve posebej in tam pa moraš že vedet kaj se zgodi če eno spremeniš v več ali manj-rdečo na 5 zeleno 2 modro 0 in potem kaj se sploh ve kaj si naredil.Tako bi lahko ure in ure vse premikal in gledal če je v redu na zadnje bi vse lahko dal na 0 in bil tam kot si začel

andrej69 ::

easyrider3 je izjavil:

Horas je izjavil:

će si pa sam ne znaš naštimat slike pol si pa zaslužiš samo tv iz zgodnjih 1950 let.


Ko enkrat moraš iti nastavljat vsako barvo posebej kot ima Philips,Samsung pa še kdo se vse začne in vleče v neskončnost. Ni to tako kot imajo nekateri narejeno za nastavljanje barve eno opcijo in potem samo še dve posebej za pojačat črne ali bele. Z Samsungom nisem nikoli prišel na pravo nastavitev barve pa sem našel kar nekaj nastavitev na netu tudi kalibracijo televizorja iz strani TV Calibration with Darko katera nastavitev mi sploh ni odgovarjala. Če je sneg bel naj bo bel in podnapisi beli in ne da vleče bolj na rumeno. Jaz si barvo nastavim tako kot jih vidim z očesom ne kot v večina primerov pišejo da je skoraj že točno nastavljeno v načinu MOVIE,tist zamegljen način in vlečenje barve na rumenkasto lahko uporablja kdor hoče jaz sigurno ne.

Kakor pravim tukaj se gre pri tem Philipsu za nastavljanje vsake barve posebej in tam pa moraš že vedet kaj se zgodi če eno spremeniš v več ali manj-rdečo na 5 zeleno 2 modro 0 in potem kaj se sploh ve kaj si naredil.Tako bi lahko ure in ure vse premikal in gledal če je v redu na zadnje bi vse lahko dal na 0 in bil tam kot si začel


Pri tem Philipsu, moraš samo nastavit ta dva parametra na takšne nastavitve, pa dobiš že res skoraj popolno sliko kar se tiče prikaz barv:)Kakor pa sem že napisal, če hoče imet vsak do potankosti točno kvaliteto slike, potem je edina možnost profesionalna kalibracija, ali pa, da si sam skalibrira preko AVS HD 709 kalibracijskega diska.

White point alignment, 2 point: Red - WP: 126/ Green - WP: 91/ Blue - WP: 67/ Red - BL: 1/ Green - BL: 1/ Blue - BL: -1
Gamma +2

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

easyrider3 ::

Sem sedaj opazil da tudi Panasonic ima isto za nastavljanje za barve kar pomeni da smo na istem ne vem kako sem na SONY televizorju iz leta 2017 imel enostavno nastavljanje barv brez teh dodatnih nastavitev vsake barve posebej. Zgleda da bodo vsi počasi šli na tako nastavljanje ali korak še dlje da bodo televizorji že skalibrirani kot recimo novi Panasonic vsaj zdi se mi da je tako.

PHILIPS
https://ibb.co/H7Rx5Jn
https://ibb.co/t8GJvk0

PANASONIC
https://ibb.co/4mMkKPQ
https://ibb.co/Yf1HYH0
https://ibb.co/ctPF2Zj

Zgleda da na MOJ-TV treba plačati po predračunu kar trenutno zame ni opcija saj preden dobim regres ali dohodnino nazaj bo še nekaj časa minilo

andrej69 ::

easyrider3 je izjavil:

Sem sedaj opazil da tudi Panasonic ima isto za nastavljanje za barve kar pomeni da smo na istem ne vem kako sem na SONY televizorju iz leta 2017 imel enostavno nastavljanje barv brez teh dodatnih nastavitev vsake barve posebej. Zgleda da bodo vsi počasi šli na tako nastavljanje ali korak še dlje da bodo televizorji že skalibrirani kot recimo novi Panasonic vsaj zdi se mi da je tako.

PHILIPS
https://ibb.co/H7Rx5Jn
https://ibb.co/t8GJvk0

PANASONIC
https://ibb.co/4mMkKPQ
https://ibb.co/Yf1HYH0
https://ibb.co/ctPF2Zj

Zgleda da na MOJ-TV treba plačati po predračunu kar trenutno zame ni opcija saj preden dobim regres ali dohodnino nazaj bo še nekaj časa minilo


Kar se tiče Panasonica lahko samo nastaviš na dinamičen mode, pa boš že imel zelo dober prikaz barv in na splošno kvaliteto slike. Lahko še se nastavi na kino mode, filmski in normalen mode pa dajeta pretemno sliko.. Tako, da moraš potem kar precej dvigniti osvetljenje panela, kar pa zopet ni dobro.. Meni osebno je dinamičen model zelo dober..

Konlov ::

Horas je izjavil:

će si pa sam ne znaš naštimat slike pol si pa zaslužiš samo tv iz zgodnjih 1950 let.

Hehehe, si me nasmejal. A ti jo znaš? In je na dolgi rok za tvoje oči tvoja "profi:))" nastavitev najboljša? Verjetno kar celih 6% ljudi, ki kupi tak TV, sploh ve, da se to kje nastavlja. Dej no...

Horas ::

ja saj vem vi ste eni tistih ko bi lahk dobili eno lepotico ala pamela anderson v 90letih, ampak je ne bi imeli kr obstaja še lepša!

#nikolzadovolni #presranidoamena
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Konlov ::

Kaj pa HH vs XG. 9005 npr?

skyform ::

easyrider3 je izjavil:

skyform je izjavil:

A se ti hecaš ali kaj, delaš primerjave med paneli in TVji preko videjev. VA nima nič premočne barve ali pretoplo sliko, na vsakem TVju lahko poljubno nastaviš barve in white balance, to je vse odvisno od nastavitev in ne tudi ostrina slike nima nič veze z VA ali IPS panelom ampak s slikovnim procesorjem, ki je vgrajen v tv, kar se tiče ostrine slike so najboljši Philips, Sony in Panasonic. Kar se pa tiče detajla v sencah/črnih, to se imenuje shadow detail in če ga je premalo se temu reče black crush, to pa je čist odvisno od znamke in kako se oni odločijo, da bodo nastavili sliko. Kak zelo dober TV z VA panelom kot Sonyjevi FALD TVji v bistvu pokažejo več shadow detaila kot TVji z IPS paneli ali VA paneli brez FALD. V glavenem preko videje in slike ne boš kaj dosti dosegel, to moraš videti v živo.


Ja samo za ceno okrog 600 Eur tudi ne moreš od nobenega proizvajalca pričakovati da bo imel tako dobro sliko in detalje kot televizorji enkrat dražji 1000EUR in več-
Vendar kakor praviš da ne moreš preko videov gledat kako kdo sliko prikazuje sem vseeno opazil,da na Panasonicovih VA televizorjih je črna res črna kar nisem opazil pri Philips VA panelih na nobenem videu. Glede barve pa mislim,da tudi kalibracija ne naredi pravo barvo pa lahko vse računalniško pokaže in nastavijo ker verjetno se sama slika spremeni tudi preko oddajanja naših video operaterjev. Jaz tisto pravo barvo nastavljam samo na podlagi programov kjer se prikazujejo ljudje saj na njihovih obrazih ali telesih potem določim kako naj izgleda barva za druge stvari me potem ne zanima. Kolikokrat opazim na kakšnem televizorju,da so ubitačne barve, človek ima barvo obraza čisto drugačno kot bi morala biti. Jaz nastavljam barvo slike striktno na podlagi človekovih obrazov in telesov za ostalo me ne zanima kako potem izgleda itak pa tukaj spet vsak program lahko drugače prikazuje sliko in smo spet en drek naredili. Sem včeraj opazil da se je nekje predvajal posnetek iz filma Transformerji in tam je izgledal tisti črn vojak nenormalnih barv seveda sedaj je spet odvisno če ni to on snemal z kakšnim Samsung telefonom kateri naredi sliko orenk poživljajučo to vem,ker sem sam to doživel.
Trenutno se odločam pa med PANASONIC TX-58GX810E in PHILIPS 58PUS7304 pa morda se lahko tudi tako odločim da vzamem in če se mi ne dopade nazaj vrnem saj vsi pravijo da možno nakup preko spleta to narediti.


Po eni strani praviš kako ti je vseeno kateri TV boš kupil po drugi pa kompliciraš kot da kupuješ TV za 2000€, ni mi jasno kaj boš s TVjem za 500€, delaš pa analize hujše kot ne vem kdo ej in kot sem že rekel preko videjev ne boš dobil realnega rezultata, če pa mi ne verjameš pa tudi prav. Sploh ne vem zakaj tu sprašuješ za pomoč, ker nonstop vsem kontriraš, je tudi prav da se sam odločiš, nea pa rabiš tu pisat nekih analiz oz primerjav med TVjih, ki jih ti počneš na osnovi videjev, ker so tu nekateri uporabniki že vidieli vse te TVje v živo, ali jih celo primerjali med seboj, ti pa se delaš pametnega na osnovi videjev, kar je že prav smešno.

skyform ::

andrej69 je izjavil:

easyrider3 je izjavil:

skyform je izjavil:

A se ti hecaš ali kaj, delaš primerjave med paneli in TVji preko videjev. VA nima nič premočne barve ali pretoplo sliko, na vsakem TVju lahko poljubno nastaviš barve in white balance, to je vse odvisno od nastavitev in ne tudi ostrina slike nima nič veze z VA ali IPS panelom ampak s slikovnim procesorjem, ki je vgrajen v tv, kar se tiče ostrine slike so najboljši Philips, Sony in Panasonic. Kar se pa tiče detajla v sencah/črnih, to se imenuje shadow detail in če ga je premalo se temu reče black crush, to pa je čist odvisno od znamke in kako se oni odločijo, da bodo nastavili sliko. Kak zelo dober TV z VA panelom kot Sonyjevi FALD TVji v bistvu pokažejo več shadow detaila kot TVji z IPS paneli ali VA paneli brez FALD. V glavenem preko videje in slike ne boš kaj dosti dosegel, to moraš videti v živo.


Ja samo za ceno okrog 600 Eur tudi ne moreš od nobenega proizvajalca pričakovati da bo imel tako dobro sliko in detalje kot televizorji enkrat dražji 1000EUR in več-
Vendar kakor praviš da ne moreš preko videov gledat kako kdo sliko prikazuje sem vseeno opazil,da na Panasonicovih VA televizorjih je črna res črna kar nisem opazil pri Philips VA panelih na nobenem videu. Glede barve pa mislim,da tudi kalibracija ne naredi pravo barvo pa lahko vse računalniško pokaže in nastavijo ker verjetno se sama slika spremeni tudi preko oddajanja naših video operaterjev. Jaz tisto pravo barvo nastavljam samo na podlagi programov kjer se prikazujejo ljudje saj na njihovih obrazih ali telesih potem določim kako naj izgleda barva za druge stvari me potem ne zanima. Kolikokrat opazim na kakšnem televizorju,da so ubitačne barve, človek ima barvo obraza čisto drugačno kot bi morala biti. Jaz nastavljam barvo slike striktno na podlagi človekovih obrazov in telesov za ostalo me ne zanima kako potem izgleda itak pa tukaj spet vsak program lahko drugače prikazuje sliko in smo spet en drek naredili. Sem včeraj opazil da se je nekje predvajal posnetek iz filma Transformerji in tam je izgledal tisti črn vojak nenormalnih barv seveda sedaj je spet odvisno če ni to on snemal z kakšnim Samsung telefonom kateri naredi sliko orenk poživljajučo to vem,ker sem sam to doživel.
Trenutno se odločam pa med PANASONIC TX-58GX810E in PHILIPS 58PUS7304 pa morda se lahko tudi tako odločim da vzamem in če se mi ne dopade nazaj vrnem saj vsi pravijo da možno nakup preko spleta to narediti.


Da ti pojasnim res razlike med tema dvema modeloma. Panasonic ima vsekakor nekaj boljši prikaz barv, kajti tu Panasonic tako prevladuje. Posebej v tovarniških nastavitvah. Philipsa pač treba nastavit, in dobiš tudi zelo dober (natančen) prikaz barv.. Kot drugo ima Panasonic nekaj "malega" boljše osvetljenje panela. Kar se tiče kontrasta in prikaza črnih kadrov sta nekje enaka.. Philips prevladuje v sami ostrini slike, gibanju slike, in nekaj boljšem procesiranju slike. Potem pa ima še Philips prednost DTS zvoka, Ambilighta in pomičnega stojala, kakor tudi v samih smart možnostih. Gre pa drugače za dokaj primerljiva televizorja:) Sedaj edino katere prednosti določenega televizorja so ti pomembne.

Kar se pa tiče prikaza črne, si lahko na Philipsu tukaj pogledaš.. Tale model ima IPS panel. Sicer pa je tako, da moraš imet pri vseh proizvajalcih nekaj sreče, kakšen panel dobiš pri določenem modelu.. Ker, če ti postavim skupaj nekoliko istih modelov z istimi paneli, ne bo vsak televizor prikazal enako kvaliteto slike:)Tukaj mislim predvsem na prikaz črnih kadrov, kakor tudi težav z presvetlitvijo slike in posledično samo uniformiranost panela..




andrej69, da si pa ti taki noob pa ne morem verjet, lepiš to eno in isto sliko dan za dnevom. Kot nek poznavalec TVjev bi že lahko vedel, da lahko vsak TV izpade odlično na sliki, je popolnoma odvisno od fotoaparata, nastavitev in razmer v katerih slikaš. Lahko tudi narediš takšno sliko, da iz najboljšega TVja nardiš tudi največjio šrot TV, tako da je prav smešno kako se vsi zanašate na te slikice in videje. Zakaj misliš, da vsi pro reviewerji, kot npr Vincent od HDTV test, ki delajo side by side primerjave rečejo, zanašajte se na to kar jaz govorim in ne na to kar vidite na sliki oz videju, pač tak za hec ne.

andrej69 ::

@skyform

Se opravičujem, ne bom več posredoval teh slik:);((

skyform ::

andrej69 je izjavil:

@skyform

Se opravičujem, ne bom več posredoval teh slik:);((


Ja ne vem kaj je tud smešnega, sploh za nekoga, ki se hvali, da TVje obvlada v nulo in se preživlja od TVje že ne vem koliko let. Jaz ti lahko pošljem slike od 12 let starega Philipsa in ti bo na idealni sliki izgledal enako dober kot te tvoje slike, moj point tega je, z sliko ne moreš prikazati realne slike kar TV zmore ali ne zmore v resnici in lahko s tem ljudi samo zavajaš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

Konlov ::

Konlov je izjavil:

Kaj pa XH vs XG. 9005 npr?

Verjetno je XH letošnji. Je sploh že dobavljiv?

andrej69 ::

skyform je izjavil:

andrej69 je izjavil:

@skyform

Se opravičujem, ne bom več posredoval teh slik:);((


Ja ne vem kaj je tud smešnega, sploh za nekoga, ki se hvali, da TVje obvlada v nulo in se preživlja od TVje že ne vem koliko let. Jaz ti lahko pošljem slike od 12 let starega Philipsa in ti bo na idealni sliki izgledal enako dober kot te tvoje slike, moj point tega je, z sliko ne boš dokazal kar zmore ali ne zmore TV v resnici.


Vidim, da ti je karantena pustila določene posledice, kar se tiče živcev:):DPa nisem nesramen, tako se mi dozdeva, ker si kar negativno nastrojen proti vsem tukaj na tem forumu..

andrej69 ::

Konlov je izjavil:

Konlov je izjavil:

Kaj pa XH vs XG. 9005 npr?

Verjetno je XH letošnji. Je sploh že dobavljiv?


Trenutno še ne. Sicer pa bodo letošnji modeli zanimivi proti koncu leta, ko bo cena že nekoliko sprejemljivejša:)Tako, da se že sedaj pogovarjat o teh modelih, mislim, da nima prevelikega smisla..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

skyform ::

Konlov je izjavil:

Konlov je izjavil:

Kaj pa XH vs XG. 9005 npr?

Verjetno je XH letošnji. Je sploh že dobavljiv?


XG9505 in XH9505 , XF je 9005. Za enkrat reviewi kažejo, da je XH95 napredek v skoraj vsem, razen da XG95 prikaže malenkost svetlejšo sliko in da ima XH95 kontrast samo 2800:1 zaradi x-wide angle, ki zboljša vidni kot. XG95 ima kontrast okrog 4800:1, ampak bi naj XH95 imel kljub temu boljše črne in majn bloominga, jaz sem sicer glede tega malo skeptičn in me prav zanima, kako to res v resnici izpade, sploh črne in shadow detail me zanima kako izpade na XH95 v primerjavi z XG95. Na lanskih 75" in 85" XG95 modelih z x-wide angle so črne in shadow detail bili očitno slabši kot na 55# in 65" brez x-wide angle, ampak možno da so to letos zboljšali.

Tu si lahko pogledaš review in videjo review in direktno primerjavo z XG95

https://www.bilibili.com/video/BV1Nk4y1...

https://translate.google.com/translate?...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

easyrider3 ::

Sedaj bo spet kdo pameten bil in me blatil vendar zanima me,če se pri nastavitvah ne skrije Menu ko nastavljaš parametre slike ker videl sem da se ne. Malo je to čudno da se ti ne skrije kako pa potem lahko gledaš sliko in nastavljaš parametre. Na samsungu in Sony je bil Menu preko zaslona samo ko sem pritisnil na nastavitev parametra se je vse uskrilo ali pomanjšalo,da sem sliko videl čez zaslon in tako potem nastavil kar sem hotel.
Kako je potem to pri Panasonicu in Philipsu?

Jaz če grem nastavljat barvo,svetilnost,kontrast hočem da imam zaslon prikazan z sliko da vidim kaj počenjam in ne na slepo nekaj premikam,ker tako se lahko potem zajebavam dolgo časa

Zgodovina sprememb…

skyform ::

andrej69 je izjavil:

skyform je izjavil:

andrej69 je izjavil:

@skyform

Se opravičujem, ne bom več posredoval teh slik:);((


Ja ne vem kaj je tud smešnega, sploh za nekoga, ki se hvali, da TVje obvlada v nulo in se preživlja od TVje že ne vem koliko let. Jaz ti lahko pošljem slike od 12 let starega Philipsa in ti bo na idealni sliki izgledal enako dober kot te tvoje slike, moj point tega je, z sliko ne boš dokazal kar zmore ali ne zmore TV v resnici.


Vidim, da ti je karantena pustila določene posledice, kar se tiče živcev:):DPa nisem nesramen, tako se mi dozdeva, ker si kar negativno nastrojen proti vsem tukaj na tem forumu..


Meni karantena ne more škodit, ker živim zraven gzodov in velikih tranvikov, :P tako da nisem odvisen od samega stanavanja, hiše, ali mini dvorišč kot nekateri ljudje, to mora biti precej neprijetno, sploh če živiš v kakšnem bloku. Jaz lahko na srečo grem vsak dan na sprehod po več ur in se relaksiram :P to sploh prav pride, če imaš še majnše otroke kot jaz, ki včasih sploh ne zdržijo notri, si lahko samo predstavljam kako mora to biti v kakšnih majnših stanovanjih ali sploh kjer nimajo niti dvorišča.

easyrider3 ::

skyform je izjavil:

andrej69 je izjavil:

skyform je izjavil:

andrej69 je izjavil:

@skyform

Se opravičujem, ne bom več posredoval teh slik:);((


Ja ne vem kaj je tud smešnega, sploh za nekoga, ki se hvali, da TVje obvlada v nulo in se preživlja od TVje že ne vem koliko let. Jaz ti lahko pošljem slike od 12 let starega Philipsa in ti bo na idealni sliki izgledal enako dober kot te tvoje slike, moj point tega je, z sliko ne boš dokazal kar zmore ali ne zmore TV v resnici.


Vidim, da ti je karantena pustila določene posledice, kar se tiče živcev:):DPa nisem nesramen, tako se mi dozdeva, ker si kar negativno nastrojen proti vsem tukaj na tem forumu..


Meni karantena ne more škodit, ker živim zraven gzodov in velikih tranvikov, :P tako da nisem odvisen od samega stanavanja, hiše, ali mini dvorišč kot nekateri ljudje, to mora biti precej neprijetno, sploh če živiš v kakšnem bloku. Jaz lahko na srečo grem vsak dan na sprehod po več ur in se relaksiram :P to sploh prav pride, če imaš še majnše otroke kot jaz, ki včasih sploh ne zdržijo notri, si lahko samo predstavljam kako mora to biti v kakšnih majnših stanovanjih ali sploh kjer nimajo niti dvorišča.



Jaz tudi živim na podeželju pa trenutno lahko rečem da če me zaprejo za 3 mesece v hišo mi tudi nič ne bi falilo ne pogrešam nobene narave ampak počitek. Ko ti enkrat nekdo reče pri 28 letih da ti ne more več pomagat da sem se iztrošil je to jebena zadeva. Zdrav človek pa normalno lahko uživa v naravi in življenju vse stvari saj ne rečem da ne grem v naravo samo ni me volje tudi če mi v zidanci imajo piknik in uživajo mene ne vleče da bi bil tam v naravi in užival.

Zgodovina sprememb…

andrej69 ::

easyrider3 je izjavil:

Sedaj bo spet kdo pameten bil in me blatil vendar zanima me,če se pri nastavitvah ne skrije Menu ko nastavljaš parametre slike ker videl sem da se ne. Malo je to čudno da se ti ne skrije kako pa potem lahko gledaš sliko in nastavljaš parametre. Na samsungu in Sony je bil Menu preko zaslona samo ko sem pritisnil na nastavitev parametra se je vse uskrilo ali pomanjšalo,da sem sliko videl čez zaslon in tako potem nastavil kar sem hotel.
Kako je potem to pri Panasonicu in Philipsu?

Jaz če grem nastavljat barvo,svetilnost,kontrast hočem da imam zaslon prikazan z sliko da vidim kaj počenjam in ne na slepo nekaj premikam,ker tako se lahko potem zajebavam dolgo časa


Tukaj si lahko pogledaš kako izgleda.


easyrider3 ::

Pa imaš vsaj polovica zaslona v sliki če recimo greš nastavljat kontrast..... ker smiselno je da ti vidiš ko nastavljaš parametre

skyform ::

easyrider3 je izjavil:

Pa imaš vsaj polovica zaslona v sliki če recimo greš nastavljat kontrast..... ker smiselno je da ti vidiš ko nastavljaš parametre


Saj ko nastavljaš vsako stvar zase se pomajnša to, potem vidiš samo črtico od kontrasta ali svetlosti, pač kaj nastavljaš. Ma pa panasonic tudi en gumb na katerem lahko menjavaš presete, kar je super, si nastaviš/skalibriraš dva do tri presete po želji in potem z enim gumbom med njimi prestavljaš. Sony pa ima to še boljše, ima quick settings pri katerem lahko zelo na hitro spremeniš preset, svetlost, light senzor, celo zvok, pač poželji si lahko celo kumtomiziraš tale quick settings.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

easyrider3 ::

skyform je izjavil:

easyrider3 je izjavil:

Pa imaš vsaj polovica zaslona v sliki če recimo greš nastavljat kontrast..... ker smiselno je da ti vidiš ko nastavljaš parametre


Saj ko nastavljaš vsako stvar zase se pomajnša to, potem vidiš samo črtico od kontrasta ali svetlosti, pač kaj nastavljaš. Ma pa panasonic tudi en gumb na katerem lahko menjavaš presete, kar je super, si nastaviš/skalibriraš dva do tri presete po želji in potem z enim gumbom med njimi prestavljaš. Sony pa ima to še boljše, ima quick setting pri katerem lahko zelo na hitro spremeniš preset, svetlost, light senzor, celo zvok, pač poželji si lahko celo kumtomiziraš tale quick setting.



No to me je zanimalo kar si povedal da se skrije in ostane samo kazalo parametra katerega premikaš

veqlargh ::

Mi je shodil star LG (slava mu, 10 let je živel), rabim nekaj 65" do 1k€.

Nekako gledam med:
- HISENSE H65U8B
- SAMSUNG QE65Q60R
- LG 65SM8200

LG mi je fajn pilot + webOS, samsung ima kvazi fine gaming zadeve (čeprav dvomim, da bo gor spet kdaj kaka konzola), hisense pa dolby vision.

Kakšen predlog? Največ se gleda tv programe oz. filme. Sploh kaj drugega do 1k€ vredno razmisleka, če je cenejš pa je vseeno dobro samo toliko bolje :)

andrej69 ::

veqlargh je izjavil:

Mi je shodil star LG (slava mu, 10 let je živel), rabim nekaj 65" do 1k€.

Nekako gledam med:
- HISENSE H65U8B
- SAMSUNG QE65Q60R
- LG 65SM8200

LG mi je fajn pilot + webOS, samsung ima kvazi fine gaming zadeve (čeprav dvomim, da bo gor spet kdaj kaka konzola), hisense pa dolby vision.

Kakšen predlog? Največ se gleda tv programe oz. filme. Sploh kaj drugega do 1k€ vredno razmisleka, če je cenejš pa je vseeno dobro samo toliko bolje :)


Jaz bi razmislil tudi o teh dveh modelih..

https://www.bigbang.si/philips-led-4k-u...
https://www.moj-tv.com/artikel/led-tv/p...

https://www.harveynorman.si/tv-sprejemn...

fpbs ::

veqlargh je izjavil:

Mi je shodil star LG (slava mu, 10 let je živel), rabim nekaj 65" do 1k€.
- HISENSE H65U8B
- SAMSUNG QE65Q60R
- LG 65SM8200
LG mi je fajn pilot + webOS, samsung ima kvazi fine gaming zadeve (čeprav dvomim, da bo gor spet kdaj kaka konzola), hisense pa dolby vision.
Kakšen predlog? Največ se gleda tv programe oz. filme. Sploh kaj drugega do 1k€ vredno razmisleka, če je cenejš pa je vseeno dobro samo toliko bolje :)

Med temi predlaganimi, ti je najslabši LG SM8200, zato ti namesto tega predlogam LG SM8500, ali še bolje SM8600. Tisto, kar ti je zgoraj predlagal Andrej, je vse slabše od teh, ki si jih sam izbral.
https://www.ceneje.si/Izdelek/13571268/...
https://www.ceneje.si/Izdelek/14045755/...
https://www.displayspecifications.com/e...

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

veqlargh je izjavil:

Mi je shodil star LG (slava mu, 10 let je živel), rabim nekaj 65" do 1k€.
- HISENSE H65U8B
- SAMSUNG QE65Q60R
- LG 65SM8200
LG mi je fajn pilot + webOS, samsung ima kvazi fine gaming zadeve (čeprav dvomim, da bo gor spet kdaj kaka konzola), hisense pa dolby vision.
Kakšen predlog? Največ se gleda tv programe oz. filme. Sploh kaj drugega do 1k€ vredno razmisleka, če je cenejš pa je vseeno dobro samo toliko bolje :)

Med temi predlaganimi, ti je najslabši LG SM8200, zato ti namesto tega predlogam LG SM8500, ali še bolje SM8600. Tisto, kar ti je zgoraj predlagal Andrej, je vse slabše od teh, ki si jih sam izbral.
https://www.ceneje.si/Izdelek/13571268/...
https://www.ceneje.si/Izdelek/14045755/...
https://www.displayspecifications.com/e...


Daj nehaj lagat ljudem, pa si malo pogledaj teste teh televizorjev..

veqlargh ::

EDIT: Pardon Andrej, sem videl, da je na linku točno ta panasonic :) Oceno ma kul, samo ne vem kako bi prenesel, da je dost odbojen zaslon:

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: veqlargh ()

andrej69 ::

veqlargh je izjavil:

Mogoče še Panasonic TX-65GX820E?


Na prejšni strani sem napisal nekaj o Panasonicu in Philipsu, pa si preberi..

veqlargh je izjavil:

EDIT: Pardon Andrej, sem videl, da je na linku točno ta panasonic :) Oceno ma kul, samo ne vem kako bi prenesel, da je dost odbojen zaslon:


Imam tale Panasonic trenutno doma, pa kar se tiče odseva samega panela ni kakšnih večjih težav.. Razen, če ti bo padala svetloba direkt na panel, potem ni najboljše, kakor tudi na Philips modelu ne..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

skyform ::

veqlargh je izjavil:

EDIT: Pardon Andrej, sem videl, da je na linku točno ta panasonic :) Oceno ma kul, samo ne vem kako bi prenesel, da je dost odbojen zaslon:


Problem pri Panasonicu zna biti tudi dalinjc in operacijski sistem, če praviš da si vajen na LGjev dalinjc in Web OS. Dalinjc od GX800 je obupen, če je enak kot od GZ950 OLED modela, videti je enak samo da je črne barve. Je zelo neodzivn, meriti moraš direktno v TV in gumbi so previsoki, jih moraš tako globoko stisniti, je res eden najslabših dalinjcev, ki sem jih uporabljal v zadnjih 12 letih. OS pa ti je tudi nula proti Web OS, za gledanje youtube in netflix je dovolj, za kaj več pa precej limitiran pol raje android.

andrej69 ::

skyform je izjavil:

veqlargh je izjavil:

EDIT: Pardon Andrej, sem videl, da je na linku točno ta panasonic :) Oceno ma kul, samo ne vem kako bi prenesel, da je dost odbojen zaslon:


Problem pri Panasonicu zna biti tudi dalinjc in operacijski sistem, če praviš da si vajen na LGjev dalinjc in Web OS. Dalinjc od GX800 je obupen, če je enak kot od GZ950 OLED modela, videti je enak samo da je črne barve. Je zelo neodzivn, meriti moraš direktno v TV in gumbi so previsoki, jih moraš tako globoko stisniti, je res eden najslabših dalinjcev, ki sem jih uporabljal v zadnjih 12 letih. OS pa ti je tudi nula proti Web OS, za gledanje youtube in netflix je dovolj, za kaj več pa precej limitiran pol raje android.


To pa nikakor ne bo držalo.. Lahko meriš kar precej mimo senzorja, pa bo televizor zaznal komande:) Tudi same tipke so lepo odzivne..

veqlargh ::

Saj to, prijatelj ima OLED C9 LG-ja (ampak ne dam toliko za to) s tistim pametnim pilotom... Saj zato sem gravitiral na LG-ja, samo če je 8200 "pofl"..., vseeno preveč izbire. Panasonic ima res čudnega, philipse ma tašča, sicer starejši modeli, samo tam se tist android tv obnaša kot en penzioner, a je na teh kaj bolje? Recimo ta 65PUS7304 model, znotraj cene, ki sem jo pripravljen dat je, ambilight je načeloma OK (imam tudi dovolj odmaknjen tv od stene) ampak me pri teh, ki sem jih lahko/moral štelat res moti neodzivnost oz. počasnost sistema.

andrej69 ::

veqlargh je izjavil:

Saj to, prijatelj ima OLED C9 LG-ja (ampak ne dam toliko za to) s tistim pametnim pilotom... Saj zato sem gravitiral na LG-ja, samo če je 8200 "pofl"..., vseeno preveč izbire. Panasonic ima res čudnega, philipse ma tašča, sicer starejši modeli, samo tam se tist android tv obnaša kot en penzioner, a je na teh kaj bolje? Recimo ta 65PUS7304 model, znotraj cene, ki sem jo pripravljen dat je, ambilight je načeloma OK (imam tudi dovolj odmaknjen tv od stene) ampak me pri teh, ki sem jih lahko/moral štelat res moti neodzivnost oz. počasnost sistema.


Poglej si ZS..

skyform ::

andrej69 je izjavil:

skyform je izjavil:

veqlargh je izjavil:

EDIT: Pardon Andrej, sem videl, da je na linku točno ta panasonic :) Oceno ma kul, samo ne vem kako bi prenesel, da je dost odbojen zaslon:


Problem pri Panasonicu zna biti tudi dalinjc in operacijski sistem, če praviš da si vajen na LGjev dalinjc in Web OS. Dalinjc od GX800 je obupen, če je enak kot od GZ950 OLED modela, videti je enak samo da je črne barve. Je zelo neodzivn, meriti moraš direktno v TV in gumbi so previsoki, jih moraš tako globoko stisniti, je res eden najslabših dalinjcev, ki sem jih uporabljal v zadnjih 12 letih. OS pa ti je tudi nula proti Web OS, za gledanje youtube in netflix je dovolj, za kaj več pa precej limitiran pol raje android.


To pa nikakor ne bo držalo.. Lahko meriš kar precej mimo senzorja, pa bo televizor zaznal komande:) Tudi same tipke so lepo odzivne..


Seveda drži, GX800 in GZ950 imata popolnoma enak dalinjc in kot veš imam jaz GZ950. Očitno ti nisi zahteven glede tega, sem pa opazil, da TVji ki jih imaš ti doma nimajo niti ene pomanjkljivosti, vse bi naj bilo perfektno, ne moti te močna reflekcija Philipsa in Panasonica, ne moti te porazn dalinjc in OS od Panasonica, ne moti te neskalibrirana slika pri Philipsu itd. Bilo kdaj omeni kdo kakšno pomanjklivost ali slabost PUS7304 ali GX800 prideš ti in napišeš kako ni res! Si že imel v rokah kak dober dalinjc, sorry ampak Panasonicov je nula in direkt v Tv moraš merit, kolko gre, tak neodzivnega dalinjca še nisem nikoli izkusil, npr Philips že ima od nekdaj vrhunske dalinjce, žal so se tudi oni poslabšali, ampak so še vedno dosti boljši in odzivnejši kot ta Panasonicov dalinjc.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

skyform ::

andrej69 je izjavil:

veqlargh je izjavil:

Saj to, prijatelj ima OLED C9 LG-ja (ampak ne dam toliko za to) s tistim pametnim pilotom... Saj zato sem gravitiral na LG-ja, samo če je 8200 "pofl"..., vseeno preveč izbire. Panasonic ima res čudnega, philipse ma tašča, sicer starejši modeli, samo tam se tist android tv obnaša kot en penzioner, a je na teh kaj bolje? Recimo ta 65PUS7304 model, znotraj cene, ki sem jo pripravljen dat je, ambilight je načeloma OK (imam tudi dovolj odmaknjen tv od stene) ampak me pri teh, ki sem jih lahko/moral štelat res moti neodzivnost oz. počasnost sistema.


Poglej si ZS..


:)) Boljše da ne pogledaš, drugače pa kakor želiš, zaupaj človeku, ki hvali samo ta dva TVja, ki ju ima sam doma in nikoli ne prizna, da imata kakeršne koli slabosti ali pomanjklivosti.

andrej69 ::

skyform je izjavil:

andrej69 je izjavil:

skyform je izjavil:

veqlargh je izjavil:

EDIT: Pardon Andrej, sem videl, da je na linku točno ta panasonic :) Oceno ma kul, samo ne vem kako bi prenesel, da je dost odbojen zaslon:


Problem pri Panasonicu zna biti tudi dalinjc in operacijski sistem, če praviš da si vajen na LGjev dalinjc in Web OS. Dalinjc od GX800 je obupen, če je enak kot od GZ950 OLED modela, videti je enak samo da je črne barve. Je zelo neodzivn, meriti moraš direktno v TV in gumbi so previsoki, jih moraš tako globoko stisniti, je res eden najslabših dalinjcev, ki sem jih uporabljal v zadnjih 12 letih. OS pa ti je tudi nula proti Web OS, za gledanje youtube in netflix je dovolj, za kaj več pa precej limitiran pol raje android.


To pa nikakor ne bo držalo.. Lahko meriš kar precej mimo senzorja, pa bo televizor zaznal komande:) Tudi same tipke so lepo odzivne..


Seveda drži, GX800 in GZ950 imata popolnoma enak dalinjc in kot veš imam jaz GZ950. Očitno ti nisi zahteven glede tega, sem pa opazil, da TVji ki jih imaš ti doma nimajo niti ene pomanjkljivosti, vse bi naj bilo perfektno, ne moti te močna reflekcija Philipsa in Panasonica, ne moti te porazn dalinjc in OS od Panasonica, ne moti te neskalibrirana slika pri Philipsu itd. Bilo kdaj omeni kdo kakšno pomanjklivost ali slabost PUS7304 ali GX800 prideš ti in napišeš kako ni res! Si že imel v rokah kak dober dalinjc, sorry ampak Panasonicov je nula in direkt v Tv moraš merit, kolko gre, tak neodzivnega dalinjca še nisem nikoli izkusil, npr Philips že ima od nekdaj vrhunske dalinjce, žal so se tudi oni poslabšali, ampak so še vedno dosti boljši in odzivnejši kot ta Panasonicov dalinjc.


Napisal sem tako kot je res.. Če pa tebi daljinec od Panasonica ne deluje tako kot treba, potem boš pač moral zamenjat televizor, ali pa daljinca:)

skyform je izjavil:

andrej69 je izjavil:

veqlargh je izjavil:

Saj to, prijatelj ima OLED C9 LG-ja (ampak ne dam toliko za to) s tistim pametnim pilotom... Saj zato sem gravitiral na LG-ja, samo če je 8200 "pofl"..., vseeno preveč izbire. Panasonic ima res čudnega, philipse ma tašča, sicer starejši modeli, samo tam se tist android tv obnaša kot en penzioner, a je na teh kaj bolje? Recimo ta 65PUS7304 model, znotraj cene, ki sem jo pripravljen dat je, ambilight je načeloma OK (imam tudi dovolj odmaknjen tv od stene) ampak me pri teh, ki sem jih lahko/moral štelat res moti neodzivnost oz. počasnost sistema.


Poglej si ZS..


:)) Boljše da ne pogledaš, drugače pa kakor želiš, zaupaj človeku, ki hvali samo ta dva TVja, ki ju ima sam doma in nikoli ne prizna, da imata kakeršne koli slabosti ali pomanjklivosti.


Pišeš neumnosti in provociraš.. Saj nisem nikdar napisal, da nimata pomankljivosti, toda sta pa vsekakor skupno gledano ena izmed najboljših televizorjev za določen denar..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

broken/link ::

Sej o tem smo tu že debatirali.
andrej69 je pač prodajnik. zdej kako je povezan s philipsom ne vemo, ker pač ne pove oz. se temu vprašanju vedno izogne, ampak ta povezava je precej očitna.
kot je treba tudi vedet to, da je fpbs povezan/naklonjen LGju.
In to smz da je v tej temi nujno treba vedet in tudi njihove prispevke jemat z eno določeno mero skepse in kritičnosti. in če samo zadnjo/dve strani prebereš, znata bit oba zelo agresivna pri svojem pristopu in dokazovanju svojega prav.

veqlargh ::

A samsunga pa noben nima? :D Vidim ja, da so kar vroče debate. V Avstrijo se k majdiču nebi fural, rabim itak takoj, tle so LG-ji, ki so OK izven mojega budgeta. Ne ve, zaenkrat res philips pa panasonic obkljukata vse kar rabim/želim. Še sonye moram mal pogledat, čepav dvomim, da bo kaj v tem rangu.

skyform ::

andrej69 je izjavil:

skyform je izjavil:

andrej69 je izjavil:

skyform je izjavil:

veqlargh je izjavil:

EDIT: Pardon Andrej, sem videl, da je na linku točno ta panasonic :) Oceno ma kul, samo ne vem kako bi prenesel, da je dost odbojen zaslon:


Problem pri Panasonicu zna biti tudi dalinjc in operacijski sistem, če praviš da si vajen na LGjev dalinjc in Web OS. Dalinjc od GX800 je obupen, če je enak kot od GZ950 OLED modela, videti je enak samo da je črne barve. Je zelo neodzivn, meriti moraš direktno v TV in gumbi so previsoki, jih moraš tako globoko stisniti, je res eden najslabših dalinjcev, ki sem jih uporabljal v zadnjih 12 letih. OS pa ti je tudi nula proti Web OS, za gledanje youtube in netflix je dovolj, za kaj več pa precej limitiran pol raje android.


To pa nikakor ne bo držalo.. Lahko meriš kar precej mimo senzorja, pa bo televizor zaznal komande:) Tudi same tipke so lepo odzivne..


Seveda drži, GX800 in GZ950 imata popolnoma enak dalinjc in kot veš imam jaz GZ950. Očitno ti nisi zahteven glede tega, sem pa opazil, da TVji ki jih imaš ti doma nimajo niti ene pomanjkljivosti, vse bi naj bilo perfektno, ne moti te močna reflekcija Philipsa in Panasonica, ne moti te porazn dalinjc in OS od Panasonica, ne moti te neskalibrirana slika pri Philipsu itd. Bilo kdaj omeni kdo kakšno pomanjklivost ali slabost PUS7304 ali GX800 prideš ti in napišeš kako ni res! Si že imel v rokah kak dober dalinjc, sorry ampak Panasonicov je nula in direkt v Tv moraš merit, kolko gre, tak neodzivnega dalinjca še nisem nikoli izkusil, npr Philips že ima od nekdaj vrhunske dalinjce, žal so se tudi oni poslabšali, ampak so še vedno dosti boljši in odzivnejši kot ta Panasonicov dalinjc.


Napisal sem tako kot je res.. Če pa tebi daljinec od Panasonica ne deluje tako kot treba, potem boš pač moral zamenjat televizor, ali pa daljinca:)

skyform je izjavil:

andrej69 je izjavil:

veqlargh je izjavil:

Saj to, prijatelj ima OLED C9 LG-ja (ampak ne dam toliko za to) s tistim pametnim pilotom... Saj zato sem gravitiral na LG-ja, samo če je 8200 "pofl"..., vseeno preveč izbire. Panasonic ima res čudnega, philipse ma tašča, sicer starejši modeli, samo tam se tist android tv obnaša kot en penzioner, a je na teh kaj bolje? Recimo ta 65PUS7304 model, znotraj cene, ki sem jo pripravljen dat je, ambilight je načeloma OK (imam tudi dovolj odmaknjen tv od stene) ampak me pri teh, ki sem jih lahko/moral štelat res moti neodzivnost oz. počasnost sistema.


Poglej si ZS..


:)) Boljše da ne pogledaš, drugače pa kakor želiš, zaupaj človeku, ki hvali samo ta dva TVja, ki ju ima sam doma in nikoli ne prizna, da imata kakeršne koli slabosti ali pomanjklivosti.


Pišeš neumnosti in provociraš.. Saj nisem nikdar napisal, da nimata pomankljivosti, toda sta pa vsekakor skupno gledano ena izmed najboljših televizorjev za določen denar..


Sam dalinjc je poceni šrot sranje, prava sramota, da si ga upajo sploh priložiti zravn tako dragega OLED TVja kot je GZ950, za GX800 še rečem, je budget TV ampak včasih so tudi cenejši TVji imeli boljše dalinjce kot ta šrot. Navadno plastično sranje, z obupnimi tipkami, tudi to da moraš merit popolnoma v TV drži, pojdi si pogledat na avforums, več GX800 in GZ950 lastnikov se pritožuje glede tega in ne samo jaz.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()
««
268 / 537
»»