» »

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
128 / 539
»»

profdoktor ::

mojster1 je izjavil:

@Tomson
Zakaj pa si mu dal link Philipsa, kjer je najdražji..? Najverjetneje zato, da se ne bi automatsko odločil za Philips, ki je precej cenejši..:D
https://www.ceneje.si/Izdelek/9559058/a...

Ali pa tale model, ki je povsem enak kar se tiče kvalitete slike..
https://www.ceneje.si/Izdelek/9416166/a...


Moj sosed je kupil OLED Philips model 2017. V enem letu ga je imel 4x na servisu. Drugi sosed je kupil 2018 OLED Philips in se mu zatika Android na polno. Toliko o reklamah.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: MrStein ()

mojster1 ::

profdoktor je izjavil:

mojster1 je izjavil:

@Tomson
Zakaj pa si mu dal link Philipsa, kjer je najdražji..? Najverjetneje zato, da se ne bi automatsko odločil za Philips, ki je precej cenejši..:D
https://www.ceneje.si/Izdelek/9559058/a...

Ali pa tale model, ki je povsem enak kar se tiče kvalitete slike..
https://www.ceneje.si/Izdelek/9416166/a...


Moj sosed je kupil OLED Philips model 2017. V enem letu ga je imel 4x na servisu. Drugi sosed je kupil 2018 OLED Philips in se mu zatika Android na polno. Toliko o reklamah.


Daj nehaj si že izmišljat:))Lahko pa poveš kaj je bilo narobe, da ga je imel tolikokrat na servisu..:D Pa zanimivo, da imata oba soseda ravno Philips televizorja:)

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: MrStein ()

profdoktor ::

Oba soseda sta se zaklela: "Nikoli več Philips". Konec reklame.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: MrStein ()

cekr ::

Zanimivo, da imata oba soseda Philips. Zraven je pa tak poznavalec tv-jev.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cekr ()

profdoktor ::

cekr je izjavil:

Zanimivo, da imata oba soseda Philips. Zraven je pa tak poznavalec tv-jev.

Ravnokar me je klical tale sosed ki ima 2018 OLED Philips in pravi da mu je TV v sredo nehal delovati. Na servisu so ga zavrnili, ker ni kupil pri certificiranem Philips resellerju. Andrej, kako to?

AndrejO ::

MrStein je izjavil:

AndrejO je izjavil:

leiito je izjavil:

Vsaj 1300 PQI?

Samsungov Picture Quality Index. Številka, ki okvirno pove kako Samsung določi cene svojim televizorjem in pomaga kupcem pri ugotavljanju kakšnega morajo kupiti, da bodo imeli boljšega od soseda. Podobno, kot ima Intel svoje 8100, 8200, 8300 ali kajževemkaj števile procesorjev, da ljudem pojasni zakaj morajo plačati več ali manj za nekaj, kar zna izračunati 2+2=5.

Sony ima za ta namen recimo PMI in primerjava med njima je možna nekako na nivoju, da veš, da ima Intel 8300, AMD pa 2600, potem se pa znajdi sam.

Razen če si en od sodelujočih v temi, ki na osnovi teh številk primerja aparate in svetuje nakupe.

OK, kaj je pa potem PQI?

Tomson ::

PQI (Samsung Picture Quality Index) je indeks, ki med seboj primerja vse modele različnih cenovnih razredov istega proizvajalca (Samsunga) na podlagi specifikacij, vgrajenih tehnologij in nekaj drugih bolj ali manj pomembnih lastnosti TVja, sicer pa omenjeni indeks ne pove nič v primerjavi s TVji drugih proizvajalcev in je na nek način nepotreben (gre bolj za marketiški prijem), saj je logično in pričakovano, da bodo imeli dražji modeli vgrajene boljše panele, naprednejše tehnologije, kar se kaže v višji kvaliteti slike.

PQI pa ne izraža dejanske kvalitete slike, četudi Samsung oceni model z npr. 2400, še ne pomeni nujno, da je boljši od konkurenčnih modelov drugih proizvajalcev, dejansko kvaliteto pokažejo le realni testi TVjev ...

For example, a 100 score on the Samsung PQI scale doesn’t mean the picture will be bad – instead it means the TV sits at the lower end of the Samsung range, and may lack some of the picture enhancing features a TV that scores 2400 has.

Sicer pa je PQI sestavlje iz:

Image repetition frequency: The basic factor for the PQI is the real refresh rate of the screen (the Refresh Rate of the display). This is especially for fast action-rich scenes is necessary, so that the movements smoothly and without jerking.

Resolution: The second important factor is the resolution of the TV. On the German market offers Samsung TV with Full HD (1920 × 1080 pixels) and Ultra HD (4K) (3840 × 2160 pixels) resolution .

Color display: Samsung uses different technologies for the presentation of colors. Especially the premium models (SUHD TV) using the nano-crystal technology for the background lighting. Small nanoparticles produce light, which is now the basic colors (blue, red, and green) to be contributed to the lighting. The great advantage is that SUHD Displays are very energy-efficient, and offer an delusion of intense color spectrum. According to Samsung, the SUHD TV 64 deliver-times more colors than conventional models.

Brightness and contrast: the higher the contrast, so the bright White and the darker Black can be, the higher the PQI.

Image noise: Due to different image enhancement procedures (Samsung Clean View), the image noise is reduced. So the image is clearer and the colors more clearly.

Curved/Flat: Also if the TV is a curved or flat Display has is also taken into account, where Curved TVs have a higher PQI. Due to the curvature of the spectator is to be drawn even closer into the action "" to get the feeling to be directly in the Film.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

easyrider3 ::

je pa čisto možno da imata resnično soseda Philips televizor zakaj pa ne. Jaz tudi vedno povem če je kaj narobe ali se pokvari pa ni važno za katero znamko gre sem pač človek k resnico govori,veliko je pa takih ki so raje tiho če se kaj zgodi. Recimo da imam Mercedesa pa mi bo večkrat na servisu bom sigurno vsem povedal tako pač je.

AndrejO ::

@Tomson: OK, napisal si isto kot jaz, samo malo bolj na dolgo.

Me pa zanima kaj je MrSteina zmotilo, da je moral napisati "Razen če si en od sodelujočih v temi, ki na osnovi teh številk primerja aparate in svetuje nakupe."

To sem razumel, kot da je PQI v tej temi še nekaj drugega in, da je možna še neka druga primerjava oziroma nasvet med aparati različnih proizvajalcev, ne samo Samsunga.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AndrejO ()

edi45 ::

PQI oz indeks kvalitete slike se razlikuje od proizvajalca do proizvajalca, sony, samsung in LG televizorji vseeno ne bodo imeli iste slike, ceprav so lahko vsi ocenjeni na 2000pqi, tak da to je bolj kot ne nepomembno.

AndrejO ::

Jaz sem pa že mislil, da številka reši vse moje težave ...

/sarcasm off

Trenutno tudi sam iščem nov TV in ugotavljam, da ne gre brez obiska fizične trgovine kjer se lahko lahko tudi vsedem, poigram z nastavitvami ter tako ugotovim kaj mi dejansko ustreza in kaj ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AndrejO ()

edi45 ::

AndrejO je izjavil:

Jaz sem pa že mislil, da številka reši vse moje težave ...

/sarcasm off

Trenutno tudi sam iščem nov TV in ugotavljam, da ne gre brez obiska fizične trgovine kjer se lahko lahko tudi vsedem, poigram z nastavitvami ter tako ugotovim kaj mi dejansko ustreza in kaj ne.


pri takšnih stvareh, je obisk fizične trgovine skrajno zaželjen. Da vidiš kak zgleda v živo in če ti odgovarja ali ne.

AndrejO ::

Jup. Sem ugotovil točno to.

Tomson ::

Imej pa v mislih, da bo zaradi ambienta (močne svetlobe) situacija povsem drugačna kot npr. doma v zatemnjenem prostoru. Predvsem imam v mislih prikaz črne in kontrastno razmerje, ki bo na IPs panelih v trgovini čisto drugačno (precej ok) kot potem doma (ko bo črna bolj temno siva) kot pri VA panelih ... Je pa ogled v trgovini dober korak, sploh če ti na večih modelih nastavijo isti program, da vidiš kako se obnese video procesiranje, upscaling itd ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

AndrejO ::

Tomson je izjavil:

Imej pa v mislih, da bo zaradi ambienta (močne svetlobe) situacija povsem drugačna kot npr. doma v zatemnjenem prostoru. Predvsem imam v mislih prikaz črne in kontrastno razmerje, ki bo na IPs panelih v trgovini čisto drugačno (precej ok) kot potem doma (ko bo črna bolj temno siva) kot pri VA panelih ... Je pa ogled v trgovini dober korak, sploh če ti na večih modelih nastavijo isti program, da vidiš kako se obnese video procesiranje, upscaling itd ...

Vem, vem. Ni to prvi TV, ki ga kupujem. Je pa to še vedno boljše, kot pa ugibanje na pamet iz nekih številk.

edi45 ::

Je pa res tudi to, če ne kupuješ OLEDa boš potem doma bolj razočaran, sploh ko boš gledal v temi, ko pride backlight bleeding do izraza v temi, ker v trgovinah je zelo svetlo in se ne vidi.

AndrejO ::

edi45 je izjavil:

Je pa res tudi to, če ne kupuješ OLEDa boš potem doma bolj razočaran, sploh ko boš gledal v temi, ko pride backlight bleeding do izraza v temi, ker v trgovinah je zelo svetlo in se ne vidi.

Odvisno od trgovine. ;)

Sicer pa je OLED iz mojega izbora izločen, ker je večja verjetnost, da mi bo burn-in požrl živce, kot pa, da me bo motilo, da v temi črna ni čisto črna.

mojster1 ::

AndrejO je izjavil:

edi45 je izjavil:

Je pa res tudi to, če ne kupuješ OLEDa boš potem doma bolj razočaran, sploh ko boš gledal v temi, ko pride backlight bleeding do izraza v temi, ker v trgovinah je zelo svetlo in se ne vidi.

Odvisno od trgovine. ;)

Sicer pa je OLED iz mojega izbora izločen, ker je večja verjetnost, da mi bo burn-in požrl živce, kot pa, da me bo motilo, da v temi črna ni čisto črna.


Kar se tiče burn-ina se ne rabiš obremenjevat , ker ti doma ne boš imel nikakršnih težav.. Predvsem pa je bila to težava lanskih Lg OLED modelov. Letošnji vsi OLEDI, so že precej boljši kar se tiče tega segmenta:)
Burn-in je viden predvsem v prodajalnah, zaradi enih te istih demo video posnetkov..

edi45 ::

AndrejO je izjavil:

edi45 je izjavil:

Je pa res tudi to, če ne kupuješ OLEDa boš potem doma bolj razočaran, sploh ko boš gledal v temi, ko pride backlight bleeding do izraza v temi, ker v trgovinah je zelo svetlo in se ne vidi.

Odvisno od trgovine. ;)

Sicer pa je OLED iz mojega izbora izločen, ker je večja verjetnost, da mi bo burn-in požrl živce, kot pa, da me bo motilo, da v temi črna ni čisto črna.


ni straha za burn in, niti image retention. Imam OLED in ga včasih dobesedno celi dan zlorabljam z PS4 in ne pridi niti do image retentiona, kaj šele burn in. Drugače pa vse trgovine so dosti bolj svetle kot domača soba. Črna bo siva in še belo-rumenkaste packe lahko pričakuješ zaradi backlight bleedinga. Ni straha pri OLEDU, da bi vedel da je tak dobra zadeva, bi ga že lani kupil. Osebno ne grem več na navaden LED.

MrStein ::

AndrejO je izjavil:


Me pa zanima kaj je MrSteina zmotilo, da je moral napisati "Razen če si en od sodelujočih v temi, ki na osnovi teh številk primerja aparate in svetuje nakupe."

Zmotilo ga je to, da en (točno določen) sodelujoči v tej temi na osnovi teh številk primerja "kvaliteto" aparatov različnih proizvajalcev in na tej podlagi svetuje nakupe.

(ker omenjeni zgleda več ne sodeluje v temi, ga ne bom imenoval, po metodi "ne kliči vraga...")
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Goody ::

Ne vem, osebno še vedno ne bi kupil oled https://m.hexus.net/ce/news/audio-visua...

edi45 ::

Goody je izjavil:

Ne vem, osebno še vedno ne bi kupil oled https://m.hexus.net/ce/news/audio-visua...


eh brezveze takim dopovedat, da domača raba ni primerljiva z razstavno rabo, kjer TV skoz gori in na njem je ena in ista stvar po ne vem kako dolgo. Še v trgovinah nimajo več teh problemov, kaj šele doma. Ampak dobro, tudi zastarela tehnologija se mora prodajat :)

Goody ::

Eh, brezveze je takim, ki članka očitno sploh ne preberejo karkoli dopovedovat. Tvji so bili nabavljeni 2 tedna pred showom, na showu pa so bili prižgani zgolj po 8 ur dnevno... ti se kar tolaži še naprej.

edi45 ::

Goody je izjavil:

Eh, brezveze je takim, ki članka očitno sploh ne preberejo karkoli dopovedovat. Tvji so bili nabavljeni 2 tedna pred showom, na showu pa so bili prižgani zgolj po 8 ur dnevno... ti se kar tolaži še naprej.


eh, prvo kupi pol boš videl. Drugače pa uživaj na zastarelem lcdju ;) neki brezvezni članek linkaš, ki je povsem relevanten. Preberi si kaj piše, da so eni bolj izpostavljeni burn inu kot drugi in ko je tv gorel 8 ur na dan, je skoz prikazoval statično sliko, oz vsaj ta logotip in je nastal image renention, ki se pa da odpravit brez problema z opcijo " počisti sliko" ali pa tv pustiš čez noč pod standby, ampak kaj čem takšno višjo znanost razlagat nekomu, ko še ima verjetno CRT televizijo.

AndrejO ::

edi45 je izjavil:

Goody je izjavil:

Eh, brezveze je takim, ki članka očitno sploh ne preberejo karkoli dopovedovat. Tvji so bili nabavljeni 2 tedna pred showom, na showu pa so bili prižgani zgolj po 8 ur dnevno... ti se kar tolaži še naprej.


eh, prvo kupi pol boš videl. Drugače pa uživaj na zastarelem lcdju ;) neki brezvezni članek linkaš, ki je povsem relevanten. Preberi si kaj piše, da so eni bolj izpostavljeni burn inu kot drugi in ko je tv gorel 8 ur na dan, je skoz prikazoval statično sliko, oz vsaj ta logotip in je nastal image renention, ki se pa da odpravit brez problema z opcijo " počisti sliko" ali pa tv pustiš čez noč pod standby, ampak kaj čem takšno višjo znanost razlagat nekomu, ko še ima verjetno CRT televizijo.

Kar se tiče mene, poznam kaj in kako bo TV pri meni prikazoval. Morda so težave z burn-in rešene, morda niso, zagotovo pa tega ne bom preverjal s svojo denarnico. Kot sem napisal: večja verjetnost je, da mi bo burn-in požrl živce, kot pa, da bi me motil manjko "čisto taprave črne".

Vsakomur svoje in zato sem numerične podatke odpisal v zameno za to, da bom malo več in dlje naokoli hodil.

leiito ::

Goody je izjavil:

Eh, brezveze je takim, ki članka očitno sploh ne preberejo karkoli dopovedovat. Tvji so bili nabavljeni 2 tedna pred showom, na showu pa so bili prižgani zgolj po 8 ur dnevno... ti se kar tolaži še naprej.


To ni ravno članek, vsaj ne resen, iz druge roke poroča, kar naj bi se dogajalo in kar naj bi opisale neke priče, ni glih profesionalno. Poleg tega to, kar opisuje, zveni kot image retention, ne kot burn in.

So pa na rtings uspeli dejansko naresti burn in, ampak je bilo potrebno precej truda, vse nastavitve na 100%, default je 50%, potem pa tedni gledanja iste slike z istim logotom brez screensaverja in brez auto turnoffa.

Mene je tudi skrbel burn in in sem nekaj časa odlašal z nakupom OLED-a in tudi po nakupu sem bil še nekaj dni extra previden, od tedaj je pa bolj ali manj ves čas prižgan in niti image retencije nisem opazil, kljub uram in uram na istem teve kanalu, polčasi, reklame itd, naredijo svoje. Glede burn ina je skrb objektivno odveč.

m0LN4r ::

Rabim 3 predloge za TV do 65" in okol 1000eur plusminus 200eur,
hvala. LG IPS?
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

m0LN4r ::

PS:
Ajd ce se splaca se da tudi 1400, ampak mora bit 65"
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

mojster1 ::

m0LN4r je izjavil:

PS:
Ajd ce se splaca se da tudi 1400, ampak mora bit 65"


Za takšen denar, vsekakor tale "odličen" FALD model:)

https://geizhals.at/philips-65pus8102-a...

m0LN4r ::

No ja, samo ce gledamo trgovine, ko imajo dobro oceno oz. 4 zvezdice na geizhalsu je tam cena ze 1900, ne mislim iz neke neznane "ceske" stacune vzet
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

MrStein ::

Otto je neka "češka" štacuna???
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

m0LN4r ::

Ja pa vi narocate TVje iz tujine? Je ze kdo reklamiral tako velik TV? Kako je z posiljanjem ipd. ?

Gledam takole:
https://www.mimovrste.com/ultra-hd-4k-t...
ali
https://www.mimovrste.com/ultra-hd-4k-t...
ali
https://www.mimovrste.com/ultra-hd-4k-t...

Je tist filips od mojsterja res toliko boljsi?
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

edi45 ::

leiito je izjavil:

Goody je izjavil:

Eh, brezveze je takim, ki članka očitno sploh ne preberejo karkoli dopovedovat. Tvji so bili nabavljeni 2 tedna pred showom, na showu pa so bili prižgani zgolj po 8 ur dnevno... ti se kar tolaži še naprej.


To ni ravno članek, vsaj ne resen, iz druge roke poroča, kar naj bi se dogajalo in kar naj bi opisale neke priče, ni glih profesionalno. Poleg tega to, kar opisuje, zveni kot image retention, ne kot burn in.

So pa na rtings uspeli dejansko naresti burn in, ampak je bilo potrebno precej truda, vse nastavitve na 100%, default je 50%, potem pa tedni gledanja iste slike z istim logotom brez screensaverja in brez auto turnoffa.

Mene je tudi skrbel burn in in sem nekaj časa odlašal z nakupom OLED-a in tudi po nakupu sem bil še nekaj dni extra previden, od tedaj je pa bolj ali manj ves čas prižgan in niti image retencije nisem opazil, kljub uram in uram na istem teve kanalu, polčasi, reklame itd, naredijo svoje. Glede burn ina je skrb objektivno odveč.


Vem kaj mislis, sem ze lani mislil nabavit OLED vendar so me glih te govorice odvrnile od nakupa. Zdaj ze tece drugi mesec, odkar je pri hisi in vse kar lahko recem je da mi je samo zal, da ga nisem kupil ze prej. Ker vse boljse zgleda kot na navadnem LEDu od SD, HD, 4K vsebin in predvsem HDR. Vcasih cele dneve gori ko igram kaj na ps4 ce imam cas in niti image retention ni, kaj sele burn in.

mojster1 ::

m0LN4r je izjavil:

Ja pa vi narocate TVje iz tujine? Je ze kdo reklamiral tako velik TV? Kako je z posiljanjem ipd. ?

Gledam takole:
https://www.mimovrste.com/ultra-hd-4k-t...
ali
https://www.mimovrste.com/ultra-hd-4k-t...
ali
https://www.mimovrste.com/ultra-hd-4k-t...

Je tist filips od mojsterja res toliko boljsi?


Philips katerega sem ti predlagal, je za razred kvalitetnejši od vseh teh modelov:)) Če pa hočeš kupit televizor v Sloveniji, pa ti jaz priporočam tale nekaj cenejši model. Pa še vedno povsem konkurenčen tem modelom, v nekaterih segmentih celo kvalitetnejši..

https://www.enaa.com/oddelki/avdioVideo...

m0LN4r ::

Kaj je razlika med 7303 in 7502? in nenazadnje 8103?
FALD ima samo 8103?
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

mojster1 ::

m0LN4r je izjavil:

Kaj je razlika med 7303 in 7502? in nenazadnje 8103?
FALD ima samo 8103?


Philips model 7303 ima Direkt Led MVA panel,dočim ima model 7502 Edge Led IPS panel. Model 7502 ima 100Hz osveževanje panela in nekaj malo boljšo svetilnost panela, model 7303 ima 50Hz osveževanje panela. Oba imata enak slikovni procesor. Potem pa še razne kozmetične razlike kot je stojalo, barva ohišja televizorja itd..
FALD pa je samo model 8102.

*TV* ::

Tudi jaz nabavil OLEDa, pa lahko rečem, da je to res ogromen preskok v kvaliteti slike. Čist drug svet. Sicer mi je sedaj slika na vseh drugih napravah Ipad, monitor...moteča, ampak bo zgleda treba preživet, ker druga alternative itak ni :)

neverjetni99 ::

*TV* je izjavil:

Tudi jaz nabavil OLEDa, pa lahko rečem, da je to res ogromen preskok v kvaliteti slike. Čist drug svet. Sicer mi je sedaj slika na vseh drugih napravah Ipad, monitor...moteča, ampak bo zgleda treba preživet, ker druga alternative itak ni :)


Vem kaj mislis, ko gledam tv ali pa kaj igram na ps4 in potem grem na racunalnik, kjer je navaden ips monitor, kako hudo sprano vse deluje napram OLEDu. Isto ce grem na drug tv kaj gledat, je tudi porazna slika.

gregor000 ::

Kaj pravite na Samsung UE65MU6402
Na mimovrste je bil 1280€ Imam ga možnost dobiti za 900€.

Je še kakšna alternativa ki se vrti okoli 1000€?

Lp

leiito ::

*TV* je izjavil:

Tudi jaz nabavil OLEDa, pa lahko rečem, da je to res ogromen preskok v kvaliteti slike. Čist drug svet. Sicer mi je sedaj slika na vseh drugih napravah Ipad, monitor...moteča, ampak bo zgleda treba preživet, ker druga alternative itak ni :)


Za moje oko je slika na iPadu povsem primerljiva OLED-u, še posebej HDR, ampak tudi sicer, sem ravno gledal fuzbal hkrati na C7 in na iPadu Pro in bil prav presenečen nad kakovostjo slike na tableti.

simooon ::

Zanima me kateri sony je boljši: sony kd55xe7005 ali SONY KD-55XE8096B
V tem cenovnem rangu 700-800 € predlagate raje kaj drugega velikosti 55-65" ?

SkIDiver ::

7005 ima VA panel, 8096 pa IPS panel. Razlika med njima je še, da ima 7005 Smart TV OS, 8096 pa Androida. Od tukaj tudi razlika, da ima prvi 4GB pomnilnika, drugi pa 16GB. Če že hočeš je 8500 precej boljši model od tvoje izbire. Cenovno pa je pri 55" ene 200€ dražji. Vsekakor pa je najboljše, da si oba ali pa vse tri pogledaš v živo in se odločiš.

Verma ::

No na koncu sem kupil Samsungov UE55NU7172 in moram reči, da sem overall razočaran. Slika je sicer zelo lepa, kot tudi novi operacijski sistem Tizen je zelo odziven in intuitiven. Glavni problem pa se nahaja v Audio kodeku. Omenjena televizija (in menda vsi 2018 modeli) ne podpirajo DTS kodeka za zvok, kar pomeni, da več kot polovica filmov, ki se predvajajo iz zunanjega diska ali spleta in so višje ločljivosti preprosto ne delujejo. Zakaj? Ker se Dolby Atmos in Dolby digital + še nista dovolj uveljavila in je zato trenutno večina Bluray filmov v starejšem DTS formatu in so zato negledljivi.

Na podlagi tega odsvetujem nakup omenjene televizije, sam pa rešujem problem, kako urediti predvajanje DTS zvoka, saj se namreč slika pri takšnem filmu normalno predvaja...

[SkA] ::

Kupiš en modern zunanji predvajalnik, ki je že v osnovi mnogo bolj zmogljiv kot strojna oprema v TVjih in nehaš komplicirat? Sam ideja.

MrStein ::

To je leta 2018 žal še vedno edini _zanesljiv_ način.

(meni je tudi TV 2 leti po nakupu že jamral "neznan audio kodek" (bil je AC3+ ali podobno), ironično, DTS pa podpira)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Verma ::

[SkA] je izjavil:

Kupiš en modern zunanji predvajalnik, ki je že v osnovi mnogo bolj zmogljiv kot strojna oprema v TVjih in nehaš komplicirat? Sam ideja.


Obdobje Xtreamer in WD TV playerjev je bilo pred leti. Poleg tega 3 leta stari Samsung predvaja vse z izjemo x265 formata, kar pomeni, da je problem v letošnjih verzijah, kar je za 2018 porazno in poden od proizvajalca.

Jutri preizkusim še z ojačevalcem oz. soundbarov, če so pri Samsungu bili vsaj tako pametni, da so omogočali pass through audio, sicer pa gre TV nazaj v trgovino.

bbobst ::

Verma je izjavil:

No na koncu sem kupil Samsungov UE55NU7172 in moram reči, da sem overall razočaran. Slika je sicer zelo lepa, kot tudi novi operacijski sistem Tizen je zelo odziven in intuitiven. Glavni problem pa se nahaja v Audio kodeku. Omenjena televizija (in menda vsi 2018 modeli) ne podpirajo DTS kodeka za zvok, kar pomeni, da več kot polovica filmov, ki se predvajajo iz zunanjega diska ali spleta in so višje ločljivosti preprosto ne delujejo. Zakaj? Ker se Dolby Atmos in Dolby digital + še nista dovolj uveljavila in je zato trenutno večina Bluray filmov v starejšem DTS formatu in so zato negledljivi.

Na podlagi tega odsvetujem nakup omenjene televizije, sam pa rešujem problem, kako urediti predvajanje DTS zvoka, saj se namreč slika pri takšnem filmu normalno predvaja...

Ali tudi DTS passthrough ne dela ?
Ne se preveč sekirat.
DTS passthrough ne dela na Sony-ju 9005.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bbobst ()

MrStein ::

PS: A ni to model, ki se prodaja samo na Poljskem?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

krepki ::

Tu je rešitev le zunanji predvajalnik recimo ATV4k odlična zadeva,ker a misliš,da boš z menjavo tv ja kaj dosegel,ta problem imajo verjetno vsi tv ji nižjega cenovnega ranga in večina tudi višjega.

TensorTensor ::

Ima kdo kakšno best-buy priporočilo za tv nad 70 inch, za ceno do 2200 eur?
/

Zgodovina sprememb…

««
128 / 539
»»