» »

Moto petič: Moto G5 in Moto G5 Plus

Moto petič: Moto G5 in Moto G5 Plus

Slo-Tech - Mobile World Congress pomeni, da so kakšen teden vesti bolj mobilno obarvane s poudarkom na mobilnih telefonih. Če si kateri zasluži omembo, je to zagotovo Moto G. Z njim je Motorola daljnega leta 2013 naredila pravo malo revolucijo, saj so uspeli za zelo dostopno ceno (okrog 200 evrov) sestaviti telefon, ki se je v vseh pogledih kosal z velikimi. Če bi sodili po vtisu uporabnikov, smo dobili nekakšno telefonsko Opero, ki je prepričala malo ljudi, a te docela. Leta 2017 sta seveda na vrsti Moto G5 in Moto G5 Plus, ki sta ostala v enakih cenovnih razredih.

Moto G5 za 180 evrov nudi 5,2-palčni zaslon (1920 x 1080 IPS), osemjedrni Qualcomm Snapdragon 430 (Cortex A53 in Adreno 505), 2 GB pomnilnika, 16 GB prostora z možnostjo razširitve s kartico microSD, kamero s 13 milijoni točk in lečami f/2.0 ter odstranljivo baterijo s kapaciteto 2800 mAh. Na otip je telefon precej bolj kovinski od predhodnikov, saj je kovinski celotni zadnji del, medtem ko sta stranici še vedno plastični, a v kovinski barvi. Spodaj na prvi strani najdemo tudi bralnik prstnih odtisov. Počasi proizvajalci tudi ugotavljajo, da je brezglavo povečevanje velikosti neumno, in tako je zaslon s 5,2 palci manjši od 5,5-palčnega v Moto G4. Poganja ga Android 7, ki ni povsem sterilen, a serija Moto je vedno slovela kot ena bolj čistih in manj onesnaženih z reklamnimi aplikacijami (ima recimo Moto).

Kdor želi več, pa lahko poizkusi Moto G5 Plus. Ta ima stari veliki 5,5-palčni zaslon, a enako ločljivost. Njegov procesor je Snapdragon 625, ki ima enake A53, a namesto pri 1,4 GHz tečejo pri 2,0 GHz. Kamera je kljub 12 milijonom točk boljša, saj ima boljše leče (f/1.7) in kakovostnejše tipalo. Za odtenek zmogljivejša baterija (3000 mAh) kompenzira večjo porabo energije zaradi večjega zaslona. Za 200 dolarjev dobimo 2 GB pomnilnika in 16 GB prostora, za 280 evrov pa 3 GB / 32 GB.

3 komentarji

novaa ::

zeh.... moto g 1.gen sem kupil predvsem zaradi velike količine rama ( 1gb ) glede na njegovo konkurenco. To mi je edina garancija, da bo telefon koliko toliko deloval tudi po dveh letih in več. Letos sem ga zamenjal s Honor 8 za katerega mislim da bo držal naslednja 3 leta.

2Gb rama je za moj okus premalo.

SunCell ::

Kdaj pa utegne tale telefon utegne biti v ponudbi pri naših operaterjih? Iščem nek bolj stock Android za partnerko, tako da ne rabi biti flagship telefon.

flameir ::

Za 200 dolarjev dobimo 2 GB pomnilnika in 16 GB prostora, za 280 evrov pa 3 GB / 32 GB.


Avtor, odloči se že vendar. :|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Moto G5S Plus

Oddelek: Kaj kupiti
161898 (1409) Tomson
»

Motorola predstavila nove Moto G, Moto X Style in Moto X Play

Oddelek: Novice / Android
2011379 (8933) blackbfm
»

Prenovljeno in novo iz Motorole: Moto X, Moto G, Moto 360, Moto Hint

Oddelek: Novice / Android
3615097 (12070) bluefish
»

Motorola v razred niže z Moto G (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
8332489 (27060) krucymucy

Več podobnih tem