» »

Socialna pomoč-sporazumna odpoved

Socialna pomoč-sporazumna odpoved

«
1
2

Banana14 ::

Zdravo!

Zanima me, če mogoče kdo ve ali sem upravičena do socialne pomoči oz, kdaj lahko(če sploh lahko) zaprosim za socialno pomoč glede na to, da sem dala pred 4 meseci sporazumno odpoved, ker sem šla študirat. Trenutno sem študent brez prihodkov.

Lp
  • spremenilo: Banana14 ()

rdecaluc ::

Če se mi prav zdi ob odpovedi ni socialne pomoči? Nisem pa prepričan.
Lp
Est modus in rebus. ,typos

Alien123 ::

Kak bi ti imela socialno pomoč, če si študent? Wtf

fosil ::

Socialna pomoč nima veze z odpovedjo, če daš odpoved ne moreš dobivat nadomestila za brezposelnost.
Če imaš status študenta in manj kot 26 let lahko od staršev zahtevaš preživnino.
Tako je!

Banana14 ::

fosil je izjavil:

Socialna pomoč nima veze z odpovedjo, če daš odpoved ne moreš dobivat nadomestila za brezposelnost.
Če imaš status študenta in manj kot 26 let lahko od staršev zahtevaš preživnino.


Aha, ker sem že brskala in nekje piše tako kot praviš ti, drugje pa da mi ne pripada. Ker CSD od mene zahteva da priložim obrazložitev oz. dokazilo, zakaj sem dala odpoved. In ta je bila sporazumna, in sedaj upam da mi ne bodo zaradi tega zavrnili socialne pomoči. Vseeno hvala za odgovor.

Looooooka ::

Verjetno bodo.
Znanka je s svoje strani prekinila pogodbo, ker je bilo delo nevzdrzno... po enem tednu.
Socialna pomoc sla papa, kljub pomoci odvetnika.
Vso sreco.

Telbanc ::

Looooooka je izjavil:

Verjetno bodo.
Znanka je s svoje strani prekinila pogodbo, ker je bilo delo nevzdrzno... po enem tednu.
Socialna pomoc sla papa, kljub pomoci odvetnika.
Vso sreco.


Kak pol ven iz tega če se to zgodi, odpreš s.p. in ga nato zapreš in se prijaviš nato na borzo?

Bi to šlo?? Ne računam da bi recimo dobil službo v doglednem roku, samo hipotetično sprašujem, če bi šlo??


Sam po moje je razlika če sam prekineš pogodbo, ali če je sporazumno.

Čudno mi je, da to ni časovno omejeno. Recimo, ta zadeva vodi v situacijo....daš odpoved zaradi nevzdrženih razmer...ne dobiš službe eno leto in si na tem da crkneš od lakote...ne dobiš socijalne...to je ena ku.. zakonodaja.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

bambam20 ::

Telbanc je izjavil:


daš odpoved zaradi nevzdrženih razmer...ne dobiš službe eno leto in si na tem da crkneš od lakote...


Služba se dobi, samo vprašanje kaj je človek pripravljen vzeti ;). Ko ti voda teče v grlo greš tudi wc-je čistit.

Telbanc je izjavil:


.daš odpoved zaradi nevzdrženih razmer...


Si upravičen že naslednji mesec do socijalne denarne pomoči.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

Telbanc ::

bambam20 je izjavil:

Telbanc je izjavil:


daš odpoved zaradi nevzdrženih razmer...ne dobiš službe eno leto in si na tem da crkneš od lakote...


Služba se dobi, samo vprašanje kaj je človek pripravljen vzeti ;). Ko ti voda teče v grlo greš tudi wc-je čistit.



Ja sej to je problem...sam ti ne vidiš kje je. Dokler te ne doleti.

bambam20 je izjavil:

Telbanc je izjavil:


daš odpoved zaradi nevzdrženih razmer...ne dobiš službe eno leto in si na tem da crkneš od lakote...


Služba se dobi, samo vprašanje kaj je človek pripravljen vzeti ;). Ko ti voda teče v grlo greš tudi wc-je čistit.

Telbanc je izjavil:


.daš odpoved zaradi nevzdrženih razmer...


Si upravičen že naslednji mesec do socijalne denarne pomoči.


Hvala za odgovor. Mene se zadeva ne tiče, ampak upam da je res in da bo komu prav prišlo.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

Colt1911 ::

bambam20 je izjavil:

Telbanc je izjavil:


daš odpoved zaradi nevzdrženih razmer...ne dobiš službe eno leto in si na tem da crkneš od lakote...


Služba se dobi, samo vprašanje kaj je človek pripravljen vzeti ;). Ko ti voda teče v grlo greš tudi wc-je čistit.

Telbanc je izjavil:


.daš odpoved zaradi nevzdrženih razmer...


Si upravičen že naslednji mesec do socijalne denarne pomoči.


Motiš se ! Če sam , sporazumno ali krivdno dobiš odpoved si do socialne pomoči upravičen šele čez 6 mesecev. Doživel na lastni koži.

fosil ::

Moj prejšnji post je napačen.
Je res je kar pravi Colt.
Do denarne socialne pomoči ni upravičena oseba, ki ne dosega minimalnega dohodka iz razlogov, na katere je mogla vplivati oziroma lahko vpliva, ali ki brez utemeljenih razlogov zavrača, se izogiba ali opušča aktivnosti, ki bi lahko oziroma lahko privedejo do zaposlitve oziroma do drugega načina izboljšanja socialnega položaja zanjo ali njene družinske člane.
(2) Za razloge iz prejšnjega odstavka štejejo zlasti:
1. prenehanje delovnega razmerja, razen če gre za popolno nezmožnost za delo, v primerih:
- sporazumne razveljavitve pogodbe o zaposlitvi,
Tako je!

Telbanc ::

Colt1911 je izjavil:

bambam20 je izjavil:

Telbanc je izjavil:


daš odpoved zaradi nevzdrženih razmer...ne dobiš službe eno leto in si na tem da crkneš od lakote...


Služba se dobi, samo vprašanje kaj je človek pripravljen vzeti ;). Ko ti voda teče v grlo greš tudi wc-je čistit.

Telbanc je izjavil:


.daš odpoved zaradi nevzdrženih razmer...


Si upravičen že naslednji mesec do socijalne denarne pomoči.


Motiš se ! Če sam , sporazumno ali krivdno dobiš odpoved si do socialne pomoči upravičen šele čez 6 mesecev. Doživel na lastni koži.


No to je potem to.

Torej je treba preživet teh 6 mesecev. Če te to doleti. Torej je avtorica te teme dobila odgovor. Po pomoč čez dva meseca, naj se pozanima če mora vložiti že čez en mesec.

Kok je men znano se vloži en mesec prej, naslednjega se pa dobi, nisem pa siguren.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

MadMen ::

Lahko pa zaprosi za državno štipendijo...

bambam20 ::

Colt1911 je izjavil:

bambam20 je izjavil:

Telbanc je izjavil:


daš odpoved zaradi nevzdrženih razmer...ne dobiš službe eno leto in si na tem da crkneš od lakote...


Služba se dobi, samo vprašanje kaj je človek pripravljen vzeti ;). Ko ti voda teče v grlo greš tudi wc-je čistit.

Telbanc je izjavil:


.daš odpoved zaradi nevzdrženih razmer...


Si upravičen že naslednji mesec do socijalne denarne pomoči.


Motiš se ! Če sam , sporazumno ali krivdno dobiš odpoved si do socialne pomoči upravičen šele čez 6 mesecev. Doživel na lastni koži.


Tega na zavodu ne vedo, zakaj je prišlo do prekinitve delovnega razmerja, ker nimajo oni vpogled niti jim ne rabiš ralagat. ;) Bla, bla bla. Ko nisi več v delovnem razmerju se prijaviš na zavod in lahko že isti mesec zaprosiš na Centru za socialno delo za Denarno socialno pomoč.

Ko ti preneha delovno razmerje si takoj upravičen do denarne socialne pomoči, ker nimaš več sredstev za preživaljanje.

Pa kje določeni živite no. Sami poštenjaki.

Sicer ne vem zakaj ne vzame delo preko študentskega servisa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

tikitoki ::

Banana14 je izjavil:

Zdravo!

Zanima me, če mogoče kdo ve ali sem upravičena do socialne pomoči oz, kdaj lahko(če sploh lahko) zaprosim za socialno pomoč glede na to, da sem dala pred 4 meseci sporazumno odpoved, ker sem šla študirat. Trenutno sem študent brez prihodkov.

Lp


Vbistvu je v zakonu predvidena omejitev, ker si sama kriva za neimetje sredstev za prezivetje (vendar je tvoj primer specificen, ker imas konkreten razlog za prenehanje delovnega razmerja). mislim, da bi bilo najbolje, da poklices na CSD in vprasas). Je pa ta trajanje te omejitve v vsakem primeru casovno omejeno. Konec koncev pa lahko probas in vidis. V najslabsem primeru ti ne odobrijo.
Brezveze, da te pomankanje osnovni sredstev ovira pri dokoncanju studija.

Ne vem, ce lahko se zaprosis za stipinedijo, jaz bi se na tvojem mestu pozanimal.

shadeX ::

Ko ti preneha delovno razmerje si takoj upravičen do denarne socialne pomoči, ker nimaš več sredstev za preživaljanje.

Pa kje določeni živite no. Sami poštenjaki.


Ni res. Če si sam dal odpoved, ti socialna ne pripada za določen čas.

ZSVarPre-NPB4 28.člen

Telbanc ::

shadeX je izjavil:

Ko ti preneha delovno razmerje si takoj upravičen do denarne socialne pomoči, ker nimaš več sredstev za preživaljanje.

Pa kje določeni živite no. Sami poštenjaki.


Ni res. Če si sam dal odpoved, ti socialna ne pripada za določen čas.

ZSVarPre-NPB4 28.člen


Torej ta določen čas je 6 mesecev ali ima kdo kakšne drugačne informacije. Torej po 6 mesecih se recimo vpišeš na zavod za zaposlovanje, če te prej vržejo ven.... začneš aktivno iskat delo in daš prošnjo za redno socialno pomoč?? En tak primer mi je znan....Ko je odklonil ponujeno zaposlitev. Menda se je še prej celo izpisal...iz zavoda. Tko da ne vem al so mu dali odločbo al ne.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

bambam20 ::

shadeX je izjavil:

Ko ti preneha delovno razmerje si takoj upravičen do denarne socialne pomoči, ker nimaš več sredstev za preživaljanje.

Pa kje določeni živite no. Sami poštenjaki.


Ni res. Če si sam dal odpoved, ti socialna ne pripada za določen čas.

ZSVarPre-NPB4 28.člen



Prav. Še vedno, od kje Zavodu vpogled, da si ti dal odpoved?

SeMiNeSanja ::

Toti na CSD očitno samo zato tam sedijo, da pomoči potrebnim v čim večji meri onemogočijo dostop do nje.

Praviloma bi moral iti do CSD, razložiti celotno situacijo, potem pa bi oni morali predlagati opcije, katere so ti na voljo, da boš nekako pa vendarle preživel tudi tistih 6 mesecev, ki so kvazi pod vprašajem.

Predvsem pa mislim, da zadeva tukaj ni čisto tako enostavna, saj se OP-u status ni spremenil iz zaposlenega v nezaposleno osebo, temveč v študenta.
Delovno razmerje ni bilo prekinjeno 'samovoljno' ampak zaradi nezdružljivosti študija in dela. Žal se bojim, da zakon tako varianto sploh ne predvideva, ampak ta prav CSD-jevec, ki ni zgolj 'uradnik', bi moral znati najti kakšen izhod v sili. Vprašanje je zgolj, koliko jih je, ki niso zgolj 'uradniki' in se tudi dejansko kaj potrudijo za svojo 'stranko'.

Vsekakor bi jaz šel na CSD, podrobno razložil situacijo in preveril, če so kaj pripravljeni pomagati in najti kakšno rešitev. Koneckoncev mimo njih takointako ne bo šlo nič.

hotig ::

Bom poskušal na kratko odgovoriti in pojasniti.
Oseba, ki želi prejemati denarno socialno pomoč, mora izpolnjevati določene pogoje. Eden od teh je, da je ta oseba prijavljena na zavodu za zaposlovanje kot brezposelna oseba / vpisana v register brezposelnih oseb. Avtorica ni vpisana v register, ker je študentka! Torej ne more prejemati socialne pomoči. Predvidevam, da ima status študenta in v tem primeru lahko prejema državno štipendijo (ob izpolnjenih zahtevanih pogojih). Vloga se izpolni na istem obrazcu.

Miha 333 ::

bambam20 je izjavil:


Prav. Še vedno, od kje Zavodu vpogled, da si ti dal odpoved?

Sam moraš predložiti dokaz o tem, da delovno razmerje ni prenehalo po tvoji volji ali krivdi. Vsaj če želiš koristiti kakršnekoli ugodnosti. Mislim, da se moraš na zavod prijaviti v 30 dneh po prenehanju del. razmerja. Prijava na Zavodu za zaposlovanje je med drugim pogoj za upravičenost socialne pomoči.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miha 333 ()

bambam20 ::

Miha 333 je izjavil:

bambam20 je izjavil:


Prav. Še vedno, od kje Zavodu vpogled, da si ti dal odpoved?

Sam moraš predložiti dokaz o tem, da delovno razmerje ni prenehalo po tvoji volji ali krivdi.


A to je po novem? Včasih tega ni bilo.

St235 ::

Predvsem pa mislim, da zadeva tukaj ni čisto tako enostavna, saj se OP-u status ni spremenil iz zaposlenega v nezaposleno osebo, temveč v študenta.
Delovno razmerje ni bilo prekinjeno 'samovoljno' ampak zaradi nezdružljivosti študija in dela. Žal se bojim, da zakon tako varianto sploh ne predvideva, ampak ta prav CSD-jevec, ki ni zgolj 'uradnik', bi moral znati najti kakšen izhod v sili. Vprašanje je zgolj, koliko jih je, ki niso zgolj 'uradniki' in se tudi dejansko kaj potrudijo za svojo 'stranko'.

Od kje si to neumnost potegnil? Ne gre za nikakršno nezdružljivost dela in študija, ampak gre za to, da je nekdo prostovoljno prekinil delovno razmerje. In takšnim je pač omejen dostop do socialnih transferjev, kar je tudi edino logično. Status študenta in zaposlenega sta seveda povsem kompatibilni in ni nikakršnih omejitev, da kot redno zaposleni ne bi smel opravljati študijskih obveznosti. So pa seveda omejene določene ugodnosti, ampak to ni stvar te debate.

bambam20 je izjavil:

Miha 333 je izjavil:

bambam20 je izjavil:


Prav. Še vedno, od kje Zavodu vpogled, da si ti dal odpoved?

Sam moraš predložiti dokaz o tem, da delovno razmerje ni prenehalo po tvoji volji ali krivdi.


A to je po novem? Včasih tega ni bilo.


Zavod že ves čas lahko zahteva, da predložiš dokazila o tem zakaj je prenehalo delovno razmerje. Se pa sedaj to bolj striktno preverja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

St235 ::

Telbanc je izjavil:

shadeX je izjavil:

Ko ti preneha delovno razmerje si takoj upravičen do denarne socialne pomoči, ker nimaš več sredstev za preživaljanje.

Pa kje določeni živite no. Sami poštenjaki.


Ni res. Če si sam dal odpoved, ti socialna ne pripada za določen čas.

ZSVarPre-NPB4 28.člen


Torej ta določen čas je 6 mesecev ali ima kdo kakšne drugačne informacije. Torej po 6 mesecih se recimo vpišeš na zavod za zaposlovanje, če te prej vržejo ven.... začneš aktivno iskat delo in daš prošnjo za redno socialno pomoč?? En tak primer mi je znan....Ko je odklonil ponujeno zaposlitev. Menda se je še prej celo izpisal...iz zavoda. Tko da ne vem al so mu dali odločbo al ne.


Poglej naslednji člen. Tam je določeno, da se po šestih mesecih krivdni razlog ne upošteva, v kolikor posameznik aktivno pristopi k reševanju svojega socialnega statusa.

Je pa določena izjema in sicer krivdni razlogi ne veljajo za posameznika, ki srbi za otroka, ali odraslo osebo, ki ni sposobna skrbeti zase.

Colt1911 ::

Telbanc je izjavil:

shadeX je izjavil:

Ko ti preneha delovno razmerje si takoj upravičen do denarne socialne pomoči, ker nimaš več sredstev za preživaljanje.

Pa kje določeni živite no. Sami poštenjaki.


Ni res. Če si sam dal odpoved, ti socialna ne pripada za določen čas.

ZSVarPre-NPB4 28.člen


Torej ta določen čas je 6 mesecev ali ima kdo kakšne drugačne informacije. Torej po 6 mesecih se recimo vpišeš na zavod za zaposlovanje, če te prej vržejo ven.... začneš aktivno iskat delo in daš prošnjo za redno socialno pomoč?? En tak primer mi je znan....Ko je odklonil ponujeno zaposlitev. Menda se je še prej celo izpisal...iz zavoda. Tko da ne vem al so mu dali odločbo al ne.


Na zavod za zaposlovanje se brez problema vpišeš v vsakem primeru , samo € pa od države ne boš dobil niti 1. Lahko sicer pišeš prošnje , razlagaš specifičnost svojega primera , se pritožuješ ampak navadno zaman.

bambam20 je izjavil:

shadeX je izjavil:

Ko ti preneha delovno razmerje si takoj upravičen do denarne socialne pomoči, ker nimaš več sredstev za preživaljanje.

Pa kje določeni živite no. Sami poštenjaki.


Ni res. Če si sam dal odpoved, ti socialna ne pripada za določen čas.

ZSVarPre-NPB4 28.člen



Prav. Še vedno, od kje Zavodu vpogled, da si ti dal odpoved?


Sporoči bivši delodajalec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Colt1911 ()

SeMiNeSanja ::

St235 je izjavil:


Od kje si to neumnost potegnil? Ne gre za nikakršno nezdružljivost dela in študija, ampak gre za to, da je nekdo prostovoljno prekinil delovno razmerje. In takšnim je pač omejen dostop do socialnih transferjev, kar je tudi edino logično. Status študenta in zaposlenega sta seveda povsem kompatibilni in ni nikakršnih omejitev, da kot redno zaposleni ne bi smel opravljati študijskih obveznosti. So pa seveda omejene določene ugodnosti, ampak to ni stvar te debate.

Ajmene, spet dlakocepiš in si razlagaš napisano kot konj s plašnicami!

Nezdružljivost dela in študija je po tvoje možno razlagati izključno po pravniško?

Da bi lahko bil študij tako zahteven, da poleg njega enostavno ni možno še delati, ti niti slučajno ni kapnilo? Predvidevam, da si ves čas študija delal po 8 ur, da smatraš, da je oboje popolnoma združljivo?

mat xxl ::

Za socialno pomoč se ne uporablja izraza PRIPADA !!!

Ker pripada samo plačilo za delo, ki ga opraviš, socialna pa ne more PRIPADATI !!!

shadeX ::

"Upravičen*" ;)

Telbanc ::

mat xxl je izjavil:

Za socialno pomoč se ne uporablja izraza PRIPADA !!!

Ker pripada samo plačilo za delo, ki ga opraviš, socialna pa ne more PRIPADATI !!!


Itak da socialna pripada, sej vsi plačujemo za to socialo. In ko rabiš ti pripada.

8-)

Ane, pa da ne ratamo spet žleht, nehejte mešat po dreku.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

St235 ::

SeMiNeSanja je izjavil:

St235 je izjavil:


Od kje si to neumnost potegnil? Ne gre za nikakršno nezdružljivost dela in študija, ampak gre za to, da je nekdo prostovoljno prekinil delovno razmerje. In takšnim je pač omejen dostop do socialnih transferjev, kar je tudi edino logično. Status študenta in zaposlenega sta seveda povsem kompatibilni in ni nikakršnih omejitev, da kot redno zaposleni ne bi smel opravljati študijskih obveznosti. So pa seveda omejene določene ugodnosti, ampak to ni stvar te debate.

Ajmene, spet dlakocepiš in si razlagaš napisano kot konj s plašnicami!

Nezdružljivost dela in študija je po tvoje možno razlagati izključno po pravniško?

Da bi lahko bil študij tako zahteven, da poleg njega enostavno ni možno še delati, ti niti slučajno ni kapnilo? Predvidevam, da si ves čas študija delal po 8 ur, da smatraš, da je oboje popolnoma združljivo?


To, da nekdo ni sposoben hkrati študirati in delati ni nikakršna posebna okoliščina, ki jo zakon ne predvideva. Golo dejstvo je, da je dal sporazumno odpoved, torej si se zavestno odločil, da pustiš službo in posledično nima pravice šest mesecev do socialne pomoči (razen prej omenjenih izjem). Tako, da je tvoje nakladanje: "Delovno razmerje ni bilo prekinjeno 'samovoljno' ampak zaradi nezdružljivosti študija in dela. Žal se bojim, da zakon tako varianto sploh ne predvideva..." zgolj in le nakladanje, ki nima nikakršne veze z dejanskim stanjem

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

scipascapa ::

tema je podobna...

Hipotetično: imaš pogodbo za določen čas z poskusno dobo in dobiš že pred koncem poskusnege dobe (med) redno odpoved, si upravičen do socialne pomoči?

mgermo ::

To, da dobiš odpoved še pred koncem poskusne dobe, ni možen razlog zavrnitve socialne pomoči.

scipascapa ::

torej, če daš sam odpoved ali če dobiš izredno odpoved potem nisi opravičen?

bambam20 ::

scipascapa je izjavil:

tema je podobna...

Hipotetično: imaš pogodbo za določen čas z poskusno dobo in dobiš že pred koncem poskusnege dobe (med) redno odpoved, si upravičen do socialne pomoči?


V osnovi DA, saj se smatra, da nimaš lastnih sredstev za preživljanje.

Drugo je seveda, kaj vse si osebno lastiš zraven.

tikitoki ::

hotig je izjavil:

Bom poskušal na kratko odgovoriti in pojasniti.
Oseba, ki želi prejemati denarno socialno pomoč, mora izpolnjevati določene pogoje. Eden od teh je, da je ta oseba prijavljena na zavodu za zaposlovanje kot brezposelna oseba / vpisana v register brezposelnih oseb. Avtorica ni vpisana v register, ker je študentka! Torej ne more prejemati socialne pomoči. Predvidevam, da ima status študenta in v tem primeru lahko prejema državno štipendijo (ob izpolnjenih zahtevanih pogojih). Vloga se izpolni na istem obrazcu.


Ce ze probas kaj pojasniti, ne pisi neresnic.

Kot student, se lahko prijavis na zavodu v bazo aktivnih iskalcev zaposlitve, al neki tazga. Nakar lahko zaprosis za DSP.

Kleemen ::

Socialno pomoč lahko prejme vsak brezposelen, ki nima dohodka in ne preveč denarja na trrju. Če imaš status študenta do socialne pomoči nisi upravičena.

Pobes ::

Zakaj folk hodi študirat, če ni sposoben poiskat in logično sklepat nobene stvari na tem svetu. A ni škoda študija? Take neumnosti plačujemo vsi zaposleni z našimi prispevki, študentke ki bi še socialno furali zraven(če se to sploh da). Po par letih študija bi to lepo teklo, država bi ti plačevala študij, bivanje, štipendijo, socialno,..ko bi nastopil čas da si dobiš službo in začnes vračat, bo itak bolj logično da nadaljujes z socialno, zakaj bi delala, če študiraš par let kako ne bi..
Folk bo medtem jokal kako jim dvigujejo davke, ko prodajo stanovanje in jih obdavčijo ob vsakem transferju. No tako to gre.

D3m ::

fosil je izjavil:

Socialna pomoč nima veze z odpovedjo, če daš odpoved ne moreš dobivat nadomestila za brezposelnost.
Če imaš status študenta in manj kot 26 let lahko od staršev zahtevaš preživnino.


Eno okrog kepe.
|HP EliteBook|R5 6650U|

St235 ::

Ja, potem poleg preživnine dobiš še odškodnino, al kaj bi rad povedal?

scipascapa je izjavil:

tema je podobna...

Hipotetično: imaš pogodbo za določen čas z poskusno dobo in dobiš že pred koncem poskusnege dobe (med) redno odpoved, si upravičen do socialne pomoči?


Odvisno kaj je razlog redne odpovedi. Če so krivdni razlogi potem nisi upravičen.
Če pa ostaneš brez službe zaradi nesposobnosti (kar načeloma je neopravljena poskusna doba) to ni izključitveni razlog, razen če pri tem zavrneš drugo ponujeno delovno mesto. Tako, da takrat lahko zaprosiš za socialno pomoč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

D3m ::

Za odškodnino dobi še gratis okrog kepe.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: St235 ()

Magic1 ::

Torej vsakič ko rabi denar pride po eno okoli kepe? Čudne fetiše imaš ti.
Magic

Kleemen ::

Aja pa še to.. Socialne pomoči od letos naprej ni več potrebno vračat, kot je bilo pred leti.

reeves ::

Do socialne pomoči je upravičen vsak, ki nima dohodkov. Tudi, če da sam odpoved. Razlika je samo kdaj. Če si ostal brez prihodkov po višji sili ti pripada socialna takoj. Če je bila tvoja krivda pa lahko zanjo zaprosiš po 6 mesecih.

@Kleemen
Če imaš več kot 120.000€ premoženja, jo je treba še vedno vračati.

St235 ::

Kleemen je izjavil:

Aja pa še to.. Socialne pomoči od letos naprej ni več potrebno vračat, kot je bilo pred leti.

Daš lahko na to temo kak vir? Ker o "vračanju" je bilo povedanega svega in svašta. Če nisi imel nič ti je tako ali tako ni bilo treba nikoli vrnit.

Kleemen ::

https://www.delo.si/novice/politika/var...

Drugače pa sem tudi osebno vprašal na CSD, ker sem jo nekaj časa prejemal. Če imaš premoženje več kot 120k je potrebno vračati ja, ampak nevem kdo z 120k v premoženju bi zaprosil za DSP. :D

St235 ::

Lahko ti povem, da osebno poznam primer gospe, ki si lasti 120m2 veliko stanovanje v centru ljubljane in sosede fehtari, ker sociala ni dovolj za plačat položnice. Tako, da ja, taki primeri nedvomno so.

zobnik ::

reeves je izjavil:

Do socialne pomoči je upravičen vsak, ki nima dohodkov. Tudi, če da sam odpoved. Razlika je samo kdaj. Če si ostal brez prihodkov po višji sili ti pripada socialna takoj. Če je bila tvoja krivda pa lahko zanjo zaprosiš po 6 mesecih.

@Kleemen
Če imaš več kot 120.000€ premoženja, jo je treba še vedno vračati.


Pogoj je prijava na zavod, brez tega ne dobi noben.
Drži pa prvi odstavek.

Kleemen ::

To je res ja. Ampak itak večina brezposelnih je tako ali tako na zavodu.

xx23 ::

Če si študent, moraš na CSD napisat Dogovor o aktivnem reševanju socialne problematike. Potem ti odobrijo ali ne glede na tvojo situacijo in spremljajo, če se držiš tega, kar si napisal v dogovoru, ni tu avtomatizma. Tako da ne bo šlo, da bi nekdo reku, da bo zdej pustil službo in naj mu dajo pomoč, ker gre študirat.

Pri brezposelnih, ki so prijavljeni na zavodu, je pomoč avtomatska, če so izpolnjeni pogoji glede prihodkov in premoženja.

Kleemen ::

Torej pod določenimi pogoji lahko tudi študent prejme socialno? Nisem vedel..
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pravica do nadomestila za brezposelnost. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5213427 (5267) joze67
»

Socialna pomoč (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17332156 (12950) St235
»

Vrnitev socialne pomoči (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6012968 (9117) Alien123
»

Odpoved in socialna pomoč

Oddelek: Loža
4818604 (16272) St235

Več podobnih tem