» »

Problem z inštalacijo WIN7

Problem z inštalacijo WIN7

polde66 ::

Pozdravljeni, imam mali Zotac ZBOX BI323, Vanj sem sal disk in ram, ko pa sem hotel inštalirati še win7 mi ali pri izbiri tipkovnice ali pa pri vpisovanju gesla za win po končaniinštalaciji tik pred koncem zadeva z USB porti ne funkcionira več. Kot da ni gonilnika za USB porte. Inštalacija Win10 gre čez brez problema. Tudi linux mint gre. Problem je samo win7. Zadevo sem poganjal iz USB in iz dvd enote preko usb. Zamenjal 2 diska, in poskušal namestiti več carianz win7. Skratka vse dela do vpisa gesla za windows. Tam ne dela nobena stvar preko usb. Da gor nebi pasali win7 dvomim, daj se priložen DVD z gonilniki zanje.

Če so rešitve kar na plano z njimi. Hvala in LP.
polde

Lonsarg ::

A ni če prideš do vpisovanja gesla stvar že dejansko naložena? Ker v tem primeru lahko poskušiš priti v safe mode in tam pogledati kaj se z USB driverji dogaja. Ugibam da v zadnjem stagu inštalacije Windows 7 zamenja generični USB driver z nekim bolj specifičnim ampak očitno napačnim. V safe modu bi tak driver lahko nato spucal, ker safe mode zgolj generične uporabi za zagon.

polde66 ::

Ali po slovensko? Kako vem kateri je generični. Nisem ravno prepričan če lahko pridem v safe mode. Bom pa sprobal vsekakor, hvala. Ne vem če sva se prav razumela, pridem do izbire uporabniškega imena in gesla, stvar še ni dokončna je pa zelo blizu konca.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

petrus ::

Probaj prvo priklopit samo tipkovnico na stranski USB 2.0 port, tale tukaj na levi:
Ko boš enkrat noter ti bo pa zaznalo miško na USB 3.0 (modrem) portu in vse ostalo...

Lahko si tudi narediš Windows 7 inštalacijski iso z USB 3.0 podporo sam, z NB_Win7_Smart_Tool orodjem od MSIja recimo.
stati inu obstati

petrus ::

Ta port mislim, še ena slika ker je zgoraj nekaj zamučkalo, tukaj bi morala tipkovnica delat:

stati inu obstati

polde66 ::

Sem pogledal na Zotacovo stran, in poglej ga zlomka imajo svoj Win7 tool. Ok super samo mi še ni ratalo en image naredit, zmeraj neki zajamra. No med inštalacijo z Rufusom ali z dvd-ja tudi ta port (rumeni) zamrzne. Potegnil sem dol MSIjevo orodje pa mi ni ratalo narediti zagonskega USBja z njim, neki zaštrika. Z Zotakove strani najnovejši tudi zaštrika. Sedaj se dajem z tem iz priloženega DVD-ja. da vidim kaj bo.
polde

petrus ::

Prvo res preko tega stranskega USB porta probat, ker ko si enkrat v Windowsih lahko USB 3.0 gonilnike naložiš in je rešeno, ni potrebe s temi tooli čarat.
stati inu obstati

polde66 ::

Ne je.. me tale stranski USB pod nobenim pogojem. Bo šlo tole še malce v noč zgleda.
polde

polde66 ::

Z USB toolom s priloženega DVD-ja in win7 SP1 slo x64 mi je ratalo. Hvala za pomoč.
polde

Lonsarg ::

Ampak to da Windows 7 nima USB 3.0 driverjev vgrajenih me je res presenetilo, ko sem zvedel par let nazaj. Očitno res še ni bilo USB 3, ko je Windows 7 vn prišel.

Lepo od proizvajalca da ponudi tool za dodajanje driverja v ISO drgač.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Kekec ::

Saj Asrock ima isto težavo.

ngc2392 ::

asrock načeloma dovoli...vklopiš ps2 simulator v biosu in gre naprej. preverjeno.
asus po drugi strani pač ne. sem se hecal z njegovimi orodji, pa sem obupal in naložil desetko.
United We Stand, Divided We Fall


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zotac ZBOX ID18 Plus

Oddelek: Strojna oprema
234640 (1115) MrStein
»

Nujno iščem driver

Oddelek: Pomoč in nasveti
252765 (1565) zuz3k
»

windows 7-pomoč pri inštalaciji

Oddelek: Pomoč in nasveti
211258 (730) r3dkv1c4
»

SSD upgrade: BIOS najde disk, windows inštalacija ne (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
6519707 (1945) Mare2
»

Kako inštalirati Win7 (legal) na Free Dos (brez DVD)

Oddelek: Pomoč in nasveti
123576 (3201) johanblond

Več podobnih tem