» »

Potovanje na Islandijo

Potovanje na Islandijo

«
1
2

koyotee ::

Od kje najceneje in direktno, ne da trajancel dan, da prideš gor? So še kr glupe povezave, ker je večina letov zelo zgodaj zjutraj. Recimo z Lutona se dobi povratna za 150€ ampak moraš en dan prej gor,(strošek nočitve), nazaj gre pa spet zgodaj zjutraj, pa še povezave so slabe z LJP. Termin je julija.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Smurf ::

Iz Munchna imas direkt lete na islandijo z lufthanso.

jernejl ::

poglej wizzair iz budimpešte in niki/airberlin z dunaja. Vsaj še do pred kratkim so imeli direktne lete v Reykjavik.

johanblond ::

koyotee je izjavil:

Od kje najceneje in direktno, ne da trajancel dan, da prideš gor? So še kr glupe povezave, ker je večina letov zelo zgodaj zjutraj. Recimo z Lutona se dobi povratna za 150€ ampak moraš en dan prej gor,(strošek nočitve), nazaj gre pa spet zgodaj zjutraj, pa še povezave so slabe z LJP. Termin je julija.

Zame je to super kombinacija, ker nočitev v UK bo bolj ugodno kot na Islandiji :-).
Islandija je daleč in je draga, ne pričakovat da boš zastonj prišel gor :-(. Malo še poglej in boš videl da te takšna kombinacija zna priti zelo ugodno.
Bolje kot pa da si cel dan po letališčih in priseš v Reykjavik zvečer in greš samo spat.
Ko sem bil gor sem tudi videl Adrio na Departure flights in ko sem naknadno pregledoval za nazaj sem ugotovil, da so bili direktni čarterji LJ-Reykjavik, ne vem pa če se da dobit sedež brez celotnega agencijskega aranžmaja (in po kakšni ceni).

koyotee ::

Ja vem, iz Munchna od cca 300€ pa naprej. Nebi rad zapravu še celo premoženje za goopti oz lastni prevoz. Plus ko greš nazaj, če si ob kasni uri, si cel zjeban in ni lih prijetno vozit še 4 ure.

Z Dunaja oz Budimpešte pa od 400€ naprej.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koyotee ()

koyotee ::

johanblond je izjavil:

koyotee je izjavil:

Od kje najceneje in direktno, ne da trajancel dan, da prideš gor? So še kr glupe povezave, ker je večina letov zelo zgodaj zjutraj. Recimo z Lutona se dobi povratna za 150€ ampak moraš en dan prej gor,(strošek nočitve), nazaj gre pa spet zgodaj zjutraj, pa še povezave so slabe z LJP. Termin je julija.

Zame je to super kombinacija, ker nočitev v UK bo bolj ugodno kot na Islandiji :-).
Islandija je daleč in je draga, ne pričakovat da boš zastonj prišel gor :-(. Malo še poglej in boš videl da te takšna kombinacija zna priti zelo ugodno.
Bolje kot pa da si cel dan po letališčih in priseš v Reykjavik zvečer in greš samo spat.
Ko sem bil gor sem tudi videl Adrio na Departure flights in ko sem naknadno pregledoval za nazaj sem ugotovil, da so bili direktni čarterji LJ-Reykjavik, ne vem pa če se da dobit sedež brez celotnega agencijskega aranžmaja (in po kakšni ceni).


Spanje bo zastonj, šotor in spalka. Rent a car, ter gas okoli Golden ring road. Raje bi več sredstev porabil za Whale watching, blue lagoon in razne zanimive zadeve :)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

OrkAA ::

Fak, spalka in šotor :)

Sem bil lani maja gor pa si niti v najhujši nočni mori ne morem predstavljat, da bi spal kjerkoli drugje kot v dobro zakurjeni bajti :)

Smurf ::

OrkAA je izjavil:

Fak, spalka in šotor :)

Sem bil lani maja gor pa si niti v najhujši nočni mori ne morem predstavljat, da bi spal kjerkoli drugje kot v dobro zakurjeni bajti :)

Indeed. Tudi julija 5°C ni nekaj zelo cudnega.

johanblond ::

OrkAA je izjavil:

Fak, spalka in šotor :)

Sem bil lani maja gor pa si niti v najhujši nočni mori ne morem predstavljat, da bi spal kjerkoli drugje kot v dobro zakurjeni bajti :)


Jaz sem bil tudi maja gor in me je prepihalo definitivno najbolj v mojem življenju.

jype ::

Spalka in šotor morata biti namenjena spanju v takih razmerah, pa ne bo težav. Če nisi sam v šotoru je tudi precej topleje.

Na Islandiji sicer še nisem bil, sem pa šotoril v Alpah in nekaterih drugih visokih gorah, pa je bilo pri -10 ponoči čisto znosno (s spalko, namenjeno taki temperaturi).

DeeJay ::

Z ženo sva bla gor z avtom in strešnim šotorom leta 2013. Bla sva 14 dni (zadnji teden junija, prvi teden julija), nardila sva cel krog (spustla west fjords za naslednjič).
Par dni je blo 0-5C cel dan, tud sneg, pa ni bil problem. En dan sva mogla it v hostel, ker je bil tolk močn veter, da ni blo šans šotora dvignt. Mela sva pa tud sonce in 26C (lih ko sva bla v Jokulsarlonu)
Gor nikol ne veš kaj te lahko čaka. Važn je, da maš dost in raznoliko za oblečt.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeeJay ()

c3p0 ::

Ni trajekt do tja pregrešno drag?

jype ::

Praviloma se vozilo najame tam. Prepričan sem, da imajo tudi takšna, ki imajo strešni šotor vključen v ponudbi.

jtothek ::

Direktno iz Ljubljane ne boš prišel.

Mogoče če greš na spletno stran od Reykyeviškega letališča in pogledaš kateri prevozniki vse letijo in pregladaš do kje najbližje Slovenije letij, da bo bližje. Sicer pa se jaz tudi strinjam s tistimi, ki pravijo z easyjetom to londona ali pa kakšnega drugega huba, pa z nizkocenovnikom na Islandijo.

Kaj pa prevoz po Islandiji? Jaz sem gledal najeme Campervana na Islandiji in lahko spiš v njem.

http://www.campervaniceland.com/

To je en ponudnik samo so še drugi objavljani na internetu.

Je pa Islandija relativno dragi špas, ampak za mene raje enkrat na kraj kot je Islandija kot pa trikrat zaporedoma na kako Hrvaško.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jtothek ()

koyotee ::

http://www.gocampers.is teli so mal cenejši.
Ja, trenutno sem še brez otrok, in morava s punco izkoristiti priložnost. Vem da je drago, ampak kot je jtothek rekel, raje na Islandijo kot na Hrvaško. Najprej je bila sicer v planu Norveška, ampak za to, bi morali biti 4je, da bi si delili avtodom in bencin, ker gor je še dražje. Drugi problem pa so ogromne razdalje iz enega konca na drugega.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

DeeJay ::

c3p0 je izjavil:

Ni trajekt do tja pregrešno drag?

Karta je bla 2500EUR. Povratna za dve osebi s kabino z oknom ter zajtrkom in večerjo. V eno smer se potuje 48 ur (2x spiš), lahko se pa ustaviš vmes za dva dni na Ferskih otokih. Midva sva se ustavla na Ferskih na poti na Islandijo, nazajgrede pa v enmu šusu nazaj do Danske.
Je pa zelooooooo dolgočasni trajekt. Nič se ne dogaja, vse je pa zelo drago.

jype je izjavil:

Praviloma se vozilo najame tam. Prepričan sem, da imajo tudi takšna, ki imajo strešni šotor vključen v ponudbi.

Takrat sva preračunala. Lastna režija naju je prišla malenkost dražje in seveda rabiš kak teden več dopusta.
Sam nama je tak način potovanja itak najboljši (s tem šotorom sva bla zdej že na Škotski, Islandiji, Irski, Danski, Švedski, Nemčiji .. vse vedno po 1 mesec potovanja)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeeJay ()

Nikonja ::

Mi dva sva bila Septembra na Islandiji, kampirala, (gor sva uzela vso opremo razen spalk-njih smo vlekli s sabo) - porabila največ za avto in gorivo cca 700 eur ker sva uzela terenca z 4x4 pogonom, manj od tega ne priporočam ker razen ring road-a vse drugo je makadam (tudi ring road je na enemu delu makadam cca 30km). Modro laguni izspusti in pejta rajš v Myvatn Nature Baths ker je dvkrat cenejši, manj gužve in lepši. Itak vam je na poti do Husavika (če hočeta na whale watching) in Akureyri-ja (drugo največje mesto).
Če bosta imela časa definitivno it na Westfjords, za nas definitivno najlepši del Islandije, ampak je cesta skoraj večinoma makadamska sicer lepa in komot goniš do 80kmh.
Kampiranje je ful poceni cca 15-20 eur na dan in kampe imaš povsod, plus vsak kamp ima ogrevan skupni prostor kje je zvečer ful zabavno.

Najcenejša povezava je z Wizairom iz Budimpešte, vse drugo je predrago. Aja, pa za rentacar vzemite vsa dodatna zavarovanja ker je verjetnos da bo avto poškodovano na makadamu res velika (šipe, lak se hiter poškodujeta od letečega prahu i kamnov), in pažljivo preberite pogoje ker vsem avtom ni dovoljeno furat po makadamskih cestah.

koyotee ::

Hm, julija z Budimpešte je kr draga. Mensezdi, da bo najceneje ljubljana - amsterdam - reykjavik - amsterdam - ljubljana, cca 300€/osebo. Izven sezone je vse skoraj pol ceneje, sploh rent a car se ful pozna.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

koyotee ::

200€ povratna za dva Ljubljana - Amsterdam z 1kosom checkin prtljage ter 550€ povratna za dva Amsterdam - Reykjavik prav tako z enim kosom checkin prtljage. Cca 200€ ceneje kot z Budimpešte (razlika v karti, vinjeta, parking, gorivo). Termin 25.6.-4.7.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

jtothek ::

koyotee je izjavil:

200€ povratna za dva Ljubljana - Amsterdam z 1kosom checkin prtljage ter 550€ povratna za dva Amsterdam - Reykjavik prav tako z enim kosom checkin prtljage. Cca 200€ ceneje kot z Budimpešte (razlika v karti, vinjeta, parking, gorivo). Termin 25.6.-4.7.


To maš ti cene za dve osebi ali za eno?

koyotee ::

To je za dve osebi. Najbrž bo prek Londona še kakih 100€ ceneje.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

jtothek ::

Če ti kaj pomaga:

Eurowing pelje 3.7. iz Islandije do Zagreba za 130 evrov na osebo + 15 evrov za prtljago oz 160 komplet.

koyotee ::

Ja sej je več datumov vidim, sam ko traja najmanj 12 ur :/
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: al1976 ()

jtothek ::

Malo še preveri prek bruslja. Bruselj je tudi relativno velik hub. Mislim, da wow air, ali wizz air vozi na Islandijo. Pa bi blo še kak evro cenejši od Amsterdama.

Je pa res, da hočeš čim ceneje boš moral delat kompromise.

koyotee ::

Prednost Bruslja je edino to, da lahko zastonj prespim gor :)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

jtothek ::

koyotee je izjavil:

Prednost Bruslja je edino to, da lahko zastonj prespim gor :)


Tudi to je nekaj vredno.

koyotee ::

Ja ampak je cnej transavia lubljana-amsterdam, kot wizzair ljubljana-brussels, plus tega leti na charleroi ne na brussels international. Mesa se mi ze od vsega iskanja :)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

DeeJay ::

koyotee je izjavil:

Ja ampak je cnej transavia lubljana-amsterdam, kot wizzair ljubljana-brussels, plus tega leti na charleroi ne na brussels international. Mesa se mi ze od vsega iskanja :)

upam, da iščeš z izklopljenimi piškotki (incognito način), ker je drgač z vsakim naslednjim iskanjem cena dražja.

koyotee ::

Vem za to foro, na telefonu mi skos isto ceno pokaze.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

mkk20 ::

Ne vem kdaj želiš iti....
Recimo iz Zagreba z Germanwings imaš za konec avgusta/začetek septembra karto za 340.
Ok, je treba prestopiti v Koelnu oz. Stuttgartu, ampak bližina Zagreba daje udobje.

andromedar ::

http://izletnadlani.com/islandija-povra...

...če ni že kdo drug dal linka
Eh?

koyotee ::

Eh sem pregledal vse možne variante, na koncu se gre iz Münchna direkt, 300€/osebo z vključeno check in prtljago z Airberlin. Da se seveda ceneje, recimo Benetke-London in potem naprej, a so časi letov neugodni niti ni prihranek nek bajen.

Zdej pa rabim kako dobro spalko p/p in nepremočljivo pokrivalo za šotor, ostalo nekako imam.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

krneki0001 ::

Boš gor najel avto?

Če boš, se splača pogledat za berlingotom ki je predelan v avtodom, pa potem ne rabiš šotora, ker kr v avtu spiš.

koyotee ::

Ma ja, pod 1000 kamperja ne dobiš v poletni sezoni, sem prečekiral vsaj enih 30 agencij. Za 7 dni Hyundai i30, sem odštel 533€ s komplet zavarovanji(22€/dan) in dodatnim voznikom. Niti nisem gledal za 4x4 avtom, ker enostavno ne bo časa vozit nekam v hribe.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

krneki0001 ::

kuku si preveril? dacia dokker predelan v avtodom je 89EUR.
http://www.kukucampers.is/prices/

Zgodovina sprememb…

koyotee ::

135€ grem od 26.6-3.7 :) pa še to je brez zavarovanj

Verjemi da sem jih prečekiral podolgem in počez
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koyotee ()

krneki0001 ::

A ti dobiš ceneje? To je v redu cena, še malo poceni za sezono.

Koyotee, a greš cel zunanji krog? 2200km? Jaz sem računal da bi mi vzelo s svojim avtom 10 do 11 dni.

Nekako tako:
1.dan - prihod v Reykjavik s trajektom
2.dan - A National Park - Geysers - The Golden Waterfall - 200km
3.dan - Waterfalls - Black Beaches and A National Park - 240km
4.dan - Skaftafell - The Glacier Lagoon and Hofn Town - 150km
5.dan - The Eastern Fjords, Dettifoss Waterfall and the Wonders of Lake Mývatn - 420 do 470km
6.dan - A National Park, Ásbyrgi Canyon, Whale Watching Capital - 250km
7.dan - Akureyri City, the Capital of the North - 250km
8.dan - Northwest Iceland - Charming Stykkishólmur Town - 270km
9.dan - Stunning Scenery of Snaefellsjökull National Park - 340km
10.dan - prihod nazaj v Reykjavik

11, 12, 13.dan bluzenje po islandiji po želji
14.dan - odhod domov s trajektom

To:



Moraš računat da je max hitrost 90 na asfaltu in 80 na pesku. Tako da 240km je vsaj 3 ure, če ne več, medtem ko v slo porabiš uro in petdeset minut na avtocesti.

Zgodovina sprememb…

koyotee ::

Vem ja, max 90, so kr radarji postavljeni, itak pa nebi imelo smisla voziti hitreje ker je tako lepa pokrajina. Ring road je 1330km, brez postankov seveda. Pišejo ja, da vsaj 10 dni ja, da si bolj v miru. Imam seznam kaj bi rad videl, ni pa še splanirano. Vsekakor v Husavik pogledat kite, črno plažo, golden circle, ledeno jamo, selfoss gejzir, myvatn, seljalandsfoss...
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

krneki0001 ::

Ja, sam ring road je 1330km, tisto, kar sem jaz gor opisal je 2200km. Tam vidiš skoraj vse.

martin.c ::

midva sva stopala po islandiji in spala v šotoru od 10spetembra do 5 oktobra, pa se je dalo, na koncu naju je celo zamelo. Moraš bit pa prav prištiman z ustrezno opremo, obstaja pa tudi knjiga toplih vrelcev s koordinatami :) Problemov s čakanjem na prevoz nisva imela, veliko ustavljajo turisti. Problem so predvsem dolge razdalje, npr med Vik-om in Hofn-om, ko je zaradi neposeljenenosti tudi manj lokalnega prometa. Drugače pa priporočam, s štopanjem vedno bolj spoznaš ljudi in okolje, v katerem si.

DeeJay ::

Hudo!
Tale je pa moja iz 2014 :)

OrkAA ::

Pa se moja iz 2016. :)

BigHugo ::

A to si sedaj že na Islandiji? Vreme sedaj ni ravno najlepše.
Za Akureyri imaš en dan premalo.
 Akureyri 2014

Akureyri 2014



Če pa boš imel srečo, boš morda videl izbruh Katle. Sedaj je seizmično zelo aktivna. Eni pravijo, da je tik pred izbruhom, eni pa, da še ne.

Približno 350 km severno od Akureyrija pa sedaj očitno nastaja nov otok (na grebenu Kolbeinsey).

Lepo se imej tam zgoraj.
LP BigHugo

DeeJay ::

BigHugo je izjavil:

A to si sedaj že na Islandiji? Vreme sedaj ni ravno najlepše.
Za Akureyri imaš en dan premalo.
 Akureyri 2014

Akureyri 2014



Če pa boš imel srečo, boš morda videl izbruh Katle. Sedaj je seizmično zelo aktivna. Eni pravijo, da je tik pred izbruhom, eni pa, da še ne.

Približno 350 km severno od Akureyrija pa sedaj očitno nastaja nov otok (na grebenu Kolbeinsey).

Lepo se imej tam zgoraj.


Heh izbruh Katle so napovedoval tud 2014, ko sm bil jest tm.... :)

BigHugo ::

Seveda, saj je v tem času vsako leto aktivna. Naslednje leto pa je 100 letnica večjega izbruha. Je že počasi čas, da ji konkretno dvigne kapo.
Leta 2014 pa je bilo leto Bárðarbunge.
LP BigHugo

Nikonja ::

Zakaj nobeden od vas ni šel pogledat Westfjords mi res ni jasno. Zame skoraj najlepši del Islandije, tudi turistov ni, mir je, perfektno. Na severnem delu od Akureyri pa do Reykjavika ni skoraj čisto nič za videt.
September je zame najlepši mesec za Islandijo, cene so precej nižje, lahko vidiš polarni sij, največ cest je glih takrat odprto, ni gužve....dan je pa vseeno še kar precej dolg -do cca 9ih zvečer se kar fajn vid.

krneki0001 ::

Odlično.

Jaz imam namen it sedaj s svojim avtom za vsaj 3 tedne, verjetno v 2018 ali 2019, odvisno kako bo s časom.

DeeJay ::

krneki0001 je izjavil:

Odlično.

Jaz imam namen it sedaj s svojim avtom za vsaj 3 tedne, verjetno v 2018 ali 2019, odvisno kako bo s časom.


Vzem šotor in kupi njihov camping card za 100€. To je to kar boš dal za spanje.

krneki0001 ::

Šotor imam montiran na strehi avtomobila, tako da ni problemov, lahko spim na kateremkoli travniku. Njihovi policaji so glede tega bolj uvidevni in če rečeš, da si šel spat zato, ker si bil zmatran, da nebi kake nesreče povzročil, te še pohvalijo.

DeeJay ::

Cool, pol greš tako kot sem šel jest.
 Islandija

Islandija


 Islandija

Islandija


 Ferski

Ferski



Camping card sem predlagal zato, ker se je fino it na vsake par dni stuširat :)
Plus, če se ti ne da iskat placa za spat, maš vedno na voljo kak camp.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeeJay ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Norveška: Foto trip z avtomobilom (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5912576 (2157) Spikster
»

Ognjeniki

Oddelek: Loža
332689 (1847) jype
»

Katere terme, kjer je cim manj otrok

Oddelek: Loža
216047 (5578) nejcek74
»

Po Evropi z avtomobilom

Oddelek: Loža
103765 (3114) fosil
»

Potovanje na Islandijo

Oddelek: Loža
135439 (4802) bosmla

Več podobnih tem