» »

Prepoved prodaje Snusa (fuge)

Prepoved prodaje Snusa (fuge)

Sydk ::

Cigareti mi res ne dišijo in zato ne bi mogel prižgat še na silo ne, zato sem pa zmeraj raje podložil kako fugico :)) in uzadno pridem v trafiko in mi zenska pove da zdaj pa s tem konec kao približevanje Evr. uniji neki na to sceno..WTF
mislim da je fuga precej bolj nedolžna reč kot pa cigareti, nimaš zapacanih pljuč, ne vsebuje kancerogenih snovi, samo mal maš žnabel zmatran ob prekomerni uporabi, ampak prekomerno to itak nimaš kaj uporabljat...vse skupaj mi diši po eni veliki sabotaži s strani velike mogočne in umazane tobačne industrije, pač fugica jim je skakala v zelje in vse več kadilcev se je odločalo za prestop na snus ali pa se je s tem skušalo odvajati kajenja..
skratka i wanna get high..pa nočem pojoče tratice, nočem cigaret, nočem alkohola, hočem pa kako dobro staro fugico a je NI:(
kaj mislite vi o tem ?

mirage ::

Če koga zanima, v Mladini je bil članek o tem.

Sydk ::

tud jst sm zasledu ta članek in je res super, vsa čast avtorju! kar bi jaz sedaj rad videl je kako mnenje od kakega bivšega "fugaša":D , ali nam je zdaj za iti med kadilce?! jaz zase vem da ne, zdaj ko ni fuge bom raj spil kako pivo več pa bo :D

DaNe ::

Zato so se pa mal več kot 14 dni nazaj zaloge delale fantje >:D, saj jest sm do novga leta dobr.
You'll never drink alone!

Mercier ::

Je tu kaj nikotina noter? Mislim, nadomesti cigarete? Bi bilo za zamenjat (brez smrtno nevarnih abstinenčnih kriz)?

(v mislih imejte, da odgovarjate nekomu, ki diha skozi filter in ima za preseravanje vse kar se ne inhalira :8) )

Daedalus ::

Seweda fuge vsebujejo nikotin... Dokler nisem začel kaditi, smo se s tem zadevali (zlati časi srednje šole). Drugače je pa tole s prepovedjo prodaje navaden bullshit...oziroma ena čudna stranpot zakonodaje v EU. No ja, navdušenci bojo še zmer lahko "robo" naročali s Švedske:)
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Sydk ::

DaNe: zalogo do novga leta naredu pravš?! to je bullshit, ko fugo 1 x kupš je čez par dni suha (ne prbija več)
da bi jo pa doma tastarim u hladilnik narovnov me pa tut sam zabašejo nekam :) pa tut u frižiderju ne zdrži več kot mesc ali 2 max pomojem, vem k sm dostkrat že u trafiki kupu suho, bral sm da na hrvaškem je v prodaji tko da komj čakam da grem na morje..in BOM PODLOŽEN 24h/dan :D

pingo76 ::

Kot strastnega kadilca ki bi želel presesti na nekaj drugega brez dima ste me zelo zrajcali s tem. A me lahko kdo razsvetli za kaj se sploh gre? Ko slišim fugica dobim asociacijo na grabeni material :8)
V italiji se to tudi dobi? Je kej manj nevarno od cigaret?

pingo76 ::

Ah, pozabite. Sem opazil da je razsvetljujoč link odzgoraj.

Pa komaj 1 pivo sem spil:8)

DaNe ::

da bi jo pa doma tastarim u hladilnik narovnov me pa tut sam zabašejo nekam :) pa tut u frižiderju ne zdrži več kot mesc ali 2 max pomojem, vem k sm dostkrat že u trafiki kupu suho, bral sm da na hrvaškem je v prodaji tko da komj čakam da grem na morje..in BOM PODLOŽEN 24h/dan


Ja sj jo maš u zmrzovalniku, tam pa ostane sveža pol leta al pa še več, tko da sploh ni panike o svežini:)
You'll never drink alone!

Sydk ::

DaNe: ti to moj tastar razlož:D sj prepoved kokr berem naj bi bla tko začasno kao za eni 2 leti...we,ll see

noraguta ::

sam prasam, kak je pa efekt, ce si kak tobak za zvijat pod znablo vtaknes?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

Sydk ::

noraguta: ni ga, v fugi mas mikroskopsko razdrobljeno steklo ki ti rani sluznico da te hitrej butne, v tobaku tega ni

Brane2 ::

Pa si ti ziher, da je vsa ta steklovina neškodljiva ? :\

Mislim, če jo je zadosti za to, da rani sluznico, jo je verjetno zadosti še za kaj drugega, recimo fino infekcijo...

Kaj pa se zgodi, ko ti steklo pride v kri ?

the_unborn ::

postanes prozoren?:D

Sydk ::

the_unborn: :D
ne vem jst u 5h leth nism nikol dobu nobene infekcije, sicer zadeva je sterilizirana, niti ne poznam nobenga ki bi mel zarat fuge kaksne probleme pa v moji klapi smo vec ali manj vsi "podlagali" :) mam pa kolega k 5 let kadi kot turek + ene 3 "tazelene" na dan pa mu je dohtar reku uzadno da ce bo slo tako naprej ..de bo cela pizdarija

noraguta ::

ma ja itak nima veze , vrnes tist mal materije k sjo dobil na uporabo ;~).

Ivo7 ::

Kje v Slo. se jih da še dobiti?

Hammer123 ::

slišal sem za geonavtik v lj pri kongresnem trgu

primozzzz ::

V Kranju nasproti policije.. Tam v eni trafiki, jih je tip še pol nazaj leta imel..
NI PODPISA

k3k3tz ::

Prodaja snusa je v EU, razen na švedskem in norveškem, prepovedana od leta 1992. Lahko pa ga naročiš preko neta, ker uvoz ni prepovedan.
Če ti ga kdo proda pri nas si ga preplačal.

PacificBlue ::

V geonavtiku se ga je dalo dobit še pred leti, nvem kako je zdaj..samo men fuge niso bile kaj prevec vsec..čudn obcutek v ustah pa se peklo je. Pa se slisal sem da povzročajo ustnega raka, ali raka poziralnika. Ni ravno nedolzno po moje.

boxanac ::

Steklovine v švedskem snusu ni.

Za razliko od ameriškega snusa pri švedskem tud ne boš fasal raka.

Fuga v geonavtiku te pride zlo drago, stane 6,3€. Meni najljubši sta General onyx(11mg nikotina, malenkost grobe porcije in zna pečt če nisi navajen) in Oden's extreme(22mg nikotina). Začetnik naj si nabav škatlo snusa z 8mg nikotina da se navadi efekta. Pri snusu se v telo absorbira cca 10% nikotina.

Ivo7 ::

Švedski snus je najkvalitetnejši.

Danski je slab.

Odvisno ali je v vrečkah ali v zemlji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ivo7 ()

Gladi ::

Je že kdo naročal snus iz northerner.com( snus znamke, ki se pošilja iz US skladišča)?

micka15 ::

kakšna naj bi sploh bila zadetost od tega?

jaz od dveh švedskih naenkrat ne čutim nič

(ne kadim, torej verjetno ne more bit toleranca?)

Gladi ::

Sicer te snus ne "zadane" v klasičnem pomenu, ampak povzroči ob prvi uporabi omotico, pač nikotin. Sicer efekt ni takojšni, cca 15-30 minut rabi zadeva in deluje do 1h. Je pa odvisno kok nikotina v mg vsebuje snus. Sicer pa zelo čudno da te nebi prijelo ob prvi uporabi, razen če maš naravno toleranco do tega.

einstein :P ::

micka15 je izjavil:

kakšna naj bi sploh bila zadetost od tega?

jaz od dveh švedskih naenkrat ne čutim nič

(ne kadim, torej verjetno ne more bit toleranca?)


kje si pa dobila to?
STAY OUT OF MY TERRITORY!

micka15 ::

par nas je šlo na švedsko obiskat eno prjatlco, k je bla tam na izmenjavi

pa smo kupili za foro za probat in vsi drugi so čutil neki, jaz pa nič

Double_J ::

Tega še nisem probal. A je kdo iz LJ pa ma kej na zalogi? Čeprov a je sploh kej drgač kot pa tisti nikotinski čigumi?
Dve šivanki...

Boobiz ::

Kako se ta stvar sploh uporablja? Kakšen naj bi biu efekt..?

Totalni teleban over here. :8)
I'm drunk, what's your excuse?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Boobiz ()

Gladi ::

Double_J je izjavil:

Tega še nisem probal. A je kdo iz LJ pa ma kej na zalogi? Čeprov a je sploh kej drgač kot pa tisti nikotinski čigumi?


Jaz nisem še sprobaval nikotinskih čigumijev, nisem mel ne želje ne potrebe. Tako da težko odgovorim. Imeli naj bi jih v Geonavtiku, nasproti Name. So pa cene zasoljene. Drugače je pa navoljo tujina ali pa razni slovenski "domači" preprodajalci.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gladi ()

Double_J ::

Dve šivanki...

einstein :P ::

maš v vrečkici, ki si jo zatakneš pod zgornjo ustnico in stvar preide preko sluznice v kri ali nekako tako. sestavljeno je iz mletega tobaka, soli in nekih arom.

deluje verjetno podobno, kot cigareti, nisem še probal. je pa res, da na mene cigareti niso imeli posebnega učinka, razen ogabnosti, ki sem jo občutil. (ne vem, mogoče bi jih moral več zaporedno prižgati)
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Double_J ::

Dve šivanki...

micka15 ::

Boobiz je izjavil:

Kako se ta stvar sploh uporablja? Kakšen naj bi biu efekt..?

Totalni teleban over here. :8)

daš med dlesen in kožo

efekta pa jaz ne dobim nobenega

bi blo pa res fino če bi kdo tukaj opisal učinek tega oziroma cigaret, ker me res zanima

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: micka15 ()

LitralSM ::

Sem spisal sestavek in mi je preostal le napakčič 403.
V glavnem:
-nikotin oz. čiki nikakor niso nedolžna droga
-hitro nastopi zasvojenost
-prijetno ti je samo ob manjših dozah in ob zelo po redki uporabi
-neželeni učinki so pap o občutku nekakor taki: otopelo dihanje, povišan krvni tlak/srčni pulz, slabše psihofizično stanje, vročica v ustih, drago ko sto mater, težko se losaš odvisnosti, manj koncentracije itd.

Furbo ::

micka15 je izjavil:

Boobiz je izjavil:

Kako se ta stvar sploh uporablja? Kakšen naj bi biu efekt..?

Totalni teleban over here. :8)

daš med dlesen in kožo

efekta pa jaz ne dobim nobenega

bi blo pa res fino če bi kdo tukaj opisal učinek tega oziroma cigaret, ker me res zanima


Učinek je samo to, da na tebi bogati tobačna industrija in da postaneš odvisnica. Nehaj s temi traparijami, še preden to postaneš.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

micka15 ::

saj ne kadim?

glih zato sprašujem tiste, ki kadijo kakšen je občutek

recimo pijance razumem, ker tudi jaz čudim učinke alkohola in zastopim, kako je to lahko nekomu všeč

učinkov nikotina pa očitno da ne, pa vseeno hočem razumet

LitralSM je izjavil:

Sem spisal sestavek in mi je preostal le napakčič 403.
V glavnem:
-nikotin oz. čiki nikakor niso nedolžna droga
-hitro nastopi zasvojenost
-prijetno ti je samo ob manjših dozah in ob zelo po redki uporabi
-neželeni učinki so pap o občutku nekakor taki: otopelo dihanje, povišan krvni tlak/srčni pulz, slabše psihofizično stanje, vročica v ustih, drago ko sto mater, težko se losaš odvisnosti, manj koncentracije itd.

mene zanimajo pozitivni oziroma kak je pač tist občutek zadetosti, zarad katerega začneš kadit

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: micka15 ()

Furbo ::

Folk začne kaditi iz občutka manjvrednosti, pomanjkanja samozavesti, ker se jim zdi to kul.. nobenega dobrega efekta nimajo cigarete, da bi folk navlekle vase, nobenega občutka zadetosti, samo smrad.

Potem če si dovolj neumen, da vdihavaš ta smrad nekaj časa, pa je šele efekt, ker si odvisen in pač trpiš simptome odvajanja, če prenehaš. Torej edini efekt je pač to, da tešiš svojo odvisnost.

To je vse.

Takoj ko vidiš nekoga prižgati cigareto, vidiš da gre za bedaka.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

RazzorX ::

Furbo je izjavil:

Folk začne kaditi iz občutka manjvrednosti, pomanjkanja samozavesti, ker se jim zdi to kul.. nobenega dobrega efekta nimajo cigarete, da bi folk navlekle vase, nobenega občutka zadetosti, samo smrad.

Potem če si dovolj neumen, da vdihavaš ta smrad nekaj časa, pa je šele efekt, ker si odvisen in pač trpiš simptome odvajanja, če prenehaš. Torej edini efekt je pač to, da tešiš svojo odvisnost.

To je vse.

Takoj ko vidiš nekoga prižgati cigareto, vidiš da gre za bedaka.


Precej ignorantno razmišljanje ter odgovor. Nikotin je psihoaktivna substanca in cigareti imajo kar nekaj efektov na človeka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RazzorX ()

micka15 ::

lahko prosim napišeš pozitivne?

Mesar ::

Your turn to burn!

elomat ::

Lahko kupiš v kavarni Geonavtik v centru.

sodnicaN ::

ne vem jaz sem probal nikotin v takih in drugacnih oblikah pa nikoli nisem čudil kakega posebnega občutka zadetosti


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Iqos izkušnje

Oddelek: Loža
3958355 (8621) redtech
»

Prenehanje kajenja - Nasveti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7116433 (12644) satfinder
»

Elektronske cigarete -škodljivi učinki?

Oddelek: Loža
3310086 (6388) Highlag
»

tobak za žvečenje

Oddelek: Loža
1219039 (13460) primozzzz
»

Elektronska cigareta - varnost uporabe (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9940615 (10377) BCSman

Več podobnih tem