» »

Navijanje procesorja AMD FX 6200

Navijanje procesorja AMD FX 6200

«
1
2

xrotek ::

Pozdravljeni,

odločil sem se malo naviti procesor, vendar bi rabil par mnenj oziroma priporočil kje je meja.
Imam AMD FX6200 6core 3.8Ghz unlocked, hladilnik posebej vgrajen Grand Kama Cross 2.

Malo sem gledal navijajo ta procesor do 4.3Ghz, vendar jaz bi ga max do 4.0Ghz, zanima pa me koli je potrebno dodati voltage da bo računalnik stabilen?

Lp

hojnikb ::

brez plate bo težko dat kako oceno
#brezpodpisa

xrotek ::

se opravičujem, to plato imam: http://www.gigabyte.com/products/produc...

hojnikb ::

kakšen point točno je navit procesor iz 3.8Ghz na 4Ghz (s tem da je turbo celo na 4.1Ghz) ???
#brezpodpisa

xrotek ::

saj ne poznam, misliš AMD Turbo CORE Technology? bom se malo podučil

hojnikb ::

plata je sicer ok za navijanje...
#brezpodpisa

xrotek ::

no in sicer, če bi že navijal v biosu ne preko katerga namiznema programa, nikol nism vedu kko je treba gleda na voltage da je pač stabilno, al mogoče je pametno najprej preko kakšnega programa da vidm kko mi da voltage če zvišam Ghz in potem v BIOS?

hojnikb ::

v biosu dviguješ množilnik tako dolgo, dokler je še stabilen. Ko ni več, dviguješ voltažo do tam ene 1.5V..
#brezpodpisa

xrotek ::

ahh, zdaj malo gledam, jaz bi komot lahko navil na 4.5Ghz recimo, glede na vse komponente

xrotek ::

Evo sem dal turbo mode in mi piše na programčku AMD overdrive da je hitrost 4.1Ghz, na drugem pogled mam pa programček CoreParkingMangaer mi piše pa Current speed CPU da je 3.8Ghz?

Ima kdo kakšno mnenje?

hojnikb ::

ja, pusti turbo core in manualno nastavi množilnik
#brezpodpisa

Miha20 ::

Jaz mam težavo z AMD Athlon X2 7750 Black Edition nikakor ga ne spravim čez 3Ghz pa nevem zakaj napajalnik sm zamenov z močnejšim. Po yt grejo vsem čez 3.5Ghz

hojnikb ::

plata ?
#brezpodpisa

Miha20 ::

msi 7501 ver3.1 K9A2VM Pa nevem kako se odklene 2 skrita jedra ker je isti procesor phoneom x4.

Čipovje: AMD(R) 780G+SB700

Hladilnik zamenjan za bolšega. Bios posodoblen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Miha20 ()

dxx ::

Miha20 je izjavil:

msi 7501 ver3.1 K9A2VM Pa nevem kako se odklene 2 skrita jedra ker je isti procesor phoneom x4.

Čipovje: AMD(R) 780G+SB700

Za odklep jeder je ponavadi treba imeti sb710 ali višje

Miha20 ::

Aha super same težave s to plato sem imel bus speed pod 180 pol se je rešilo z update biosa. Pol nič ne bo z odklepanjem škoda. Bom počaku na am4 sistem se mi ne mudi.

Heavy ::

Miha20 je izjavil:

msi 7501 ver3.1 K9A2VM Pa nevem kako se odklene 2 skrita jedra ker je isti procesor phoneom x4.



Ni nujno, eni 7750 so bili okvarjeni čipi X4 - z samo 2 delujočimi jedri. Bili so tudi primeri, ko si lahko odklenil samo eno dodatno jedro. Zaklenjenih x4 je bilo relativno malo.

Svojega sem po spominu spravil na 3,2Ghz, sem pa zgolj množilnik povišal in ob nestabilnosti sistema malo voltažo dvignil. Za ga navijat pa si moral neke nastavitve za upravljanje varčnosti izklopit (ACC?). Nisem pa preveč eksperimentiral, sem kasneje nabavil Phenom 2 x4.
#TeamFelix

Miha20 ::

Tu sem sklopil če dobim pocen phoneoma x6 kok kej preformensa dobim al se ne splača? mam grafično rx 460

next3steps ::

xrotek je izjavil:

Evo sem dal turbo mode in mi piše na programčku AMD overdrive da je hitrost 4.1Ghz, na drugem pogled mam pa programček CoreParkingMangaer mi piše pa Current speed CPU da je 3.8Ghz?

Ima kdo kakšno mnenje?

CPM ni namenjen temu. Pravtako ima v starejših verzijah zbugano prikazano hitrost.

Sami ::

Miha20 je izjavil:

Tu sem sklopil če dobim pocen phoneoma x6 kok kej preformensa dobim al se ne splača? mam grafično rx 460


Pridobil bi ogromno, samo bi te bremzal DDR2 in stara plata, se ne izplača v tole ulagat, počakaj na AM4.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Miha20 ::

Zdj vsaj za silo delajo igre prej z radeon hd 4500 512 mb ni nič delal.

Heavy ::

Pridobiš precej, je pa težje dobit tak procesor. Mogoče ebay iz tujine, kjer so tudi bolj normalne cene.

DDR2 ne bo toliko bremzal. Imam x6 v kombinaciji z njim, pa novejši naslovi letijo brez problema na high nastavitvah (Doom, GTA 5, Fallout 4, Witcher 3).

Glede na to, da imaš dobro grafično, lahko X6 nabaviš, pa imaš mir za par let. DDR2 ram pa dobiš iz kitajske za drobiž. 8GB DDR2 je okoli 15$ (dela pa samo z AMD sistemi).
#TeamFelix

Miha20 ::

Mam možnost procesorja am3 pa ddr3 rame

Na tej plati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Miha20 ()

dxx ::

Miha20 je izjavil:

Mam možnost procesorja am3 pa ddr3 rame

Na tej plati.

Potem bi se ti splačalo upgradati že prej. Zdaj se bolj splača počakat na Ryzen, edino če dobiš kakega 4/6 jedrnika dost poceni- 30-60eur.


Offtopic:
zadnjič sem iskal fx6xxx ali fx8xxx. Najdem tipa ki prodaja(na bolhi kjer je vse iz zlata), mu ponudim 60eur, tip pa mi nazaj odpiše "da je šel ravno gledat na sestavi.si in je njegov procesor vreden 107eur, tako da mi ga proda za 95eur. Zraven je še dodal, da ni bil navit(kar me boli k....), da je ohranjen(kako je cpu lahko ohranjen?!?), je pa star dve leti...hahahahaha
Nato sem iz tujine rajši naročil novega(81eur), ker se mi s takimi, ki znajo odpret samo bolha.com in sestavi.si enostavno ne da, niti nimam časa se ubadat. Poslal pa mi je še prošnjo za link, kje bom kupil procesor lahko ceneje kot sestavi.si.hahaaha
Sem mu napisal:uspešno nategunsko prodajo in google is your friend :)

Miha20 ::

Če bo dober API bi šlo rx 460 v crossfire dam? Nekaj sm gledav d se jo da odklenit iz 896 steams procesorjev na 1024. Ko procesor menjam se bom pa še s tem ubadu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Miha20 ()

dxx ::

Se ne splača. Zaenkrat je podpora CF zelo zelo boga. Rajši se "stegni" še malo in kupi hitrejši single GPU.

hojnikb ::

Just don't. Bo ceneje če vzameš rx470
#brezpodpisa

D3m ::

Miha20 je izjavil:

Tu sem sklopil če dobim pocen phoneoma x6 kok kej preformensa dobim al se ne splača? mam grafično rx 460


Katero?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Miha20 ::

gigabyte rx460 4gb OC

A FX4100 podpira ta čipovje AMD(R) 780G+SB700?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Miha20 ()

Miha20 ::

hojnikb ::

ne, tvoja plata podpira samo am2+ proce

https://www.msi.com/Motherboard/support...

pa tudi crossfire ne pride v poštev, ker nimaš x2 pcie portov
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Miha20 ::

AM3 pa ddr3 podpira če updataš bios.

https://www.msi.com/Motherboard/support...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Miha20 ()

hojnikb ::

nope, ddr3 podporo boš težko našvasal z biosom, če nimaš slotov za dd3 palce :)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Miha20 ::

Aja rami ne pašejo am3 procesor se da stlačit na am2+? phoneom ma napisano am2+/am3

xrotek ::

kolk je po vašem lahko max vročina grafične in procesorja?

recimo max temp proc 60°C ?
in recimo max temp grafične 80°C ?

ali je to preveč na dolgi rok?

pri obremenitvi seveda

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xrotek ()

Miha20 ::

Kater procesor katera grafična?
Atholni so mel max 70°C

hojnikb ::

Miha20 je izjavil:

Aja rami ne pašejo am3 procesor se da stlačit na am2+? phoneom ma napisano am2+/am3

načeloma am3 proci delajo na am2+ platah, če majo ddr2 kontroler not...
#brezpodpisa

Miha20 ::

hojnikb je izjavil:

Miha20 je izjavil:

Aja rami ne pašejo am3 procesor se da stlačit na am2+? phoneom ma napisano am2+/am3

načeloma am3 proci delajo na am2+ platah, če majo ddr2 kontroler not...

Hvala za odgovore

hojnikb ::

ti si sicer omejen na maks 95W proce, ker za kaj več so vrmji na plati preslabi.
#brezpodpisa

Miha20 ::

hojnikb je izjavil:

ti si sicer omejen na maks 95W proce, ker za kaj več so vrmji na plati preslabi.

Najbrš glih zarat tega pr navijanju sesuva ko pridem nad 100w ven vrže

hojnikb ::

verjetno se vrmji pregrejejo in se throttla ali resetne...
#brezpodpisa

Miha20 ::

Vglavnem cpu pa plata rami kličejo ponovih.

hojnikb ::

ja, počakaj na am4/ryzen in potem v akcijo
#brezpodpisa

xrotek ::

amd fx 6200 6core 3.8Ghz

Palit geforce GTX 1060 6gb

Miha20 ::

Čakam na zen pa se nič ne premakne na srečo ni financ tko d se laži čaka pa denarce prpravla.

hojnikb ::

do marca bo.
#brezpodpisa

D3m ::

Miha20 je izjavil:

AM3 pa ddr3 podpira če updataš bios.

https://www.msi.com/Motherboard/support...


Nope.

Imaš samo podporo za Phenom II.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Sami ::

Lahko bi dal gor kakšnega Phenoma II X4 ali X6 na 95W (1035T/1045T/1055T (ne vse verzije)/1065T), če dobiš poceni se izplača...X4 se že kar poceni prodajajo.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Miha20 ::

Ja po 20-30€ se prodajajo zlatarji pa 50 na bolhi se morm pr kšnm oglasit k računalnike popravla.

Vem da sem par let nazaj stabilno frekvenco 3.2 ghz zdj pa še na 3ghz ni stabilen. Tko d je plata tut v okvari.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Miha20 ()

dxx ::

Jaz bi ti mogoče vseeno svetoval mogoče v razmislek upgrade na pentuim-a g4560(2c4t). Ryzen zna biti predrag na začetku, če bi rad imel takoj nek dokaj sposoben stroj, takoj zdaj, potem je 4560 tvoja pot. Drugače čakaš na Ryzen.obstoječo platformo pusti na miru. Nima smisla.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dxx ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kje bi dobil vijake ipd?

Oddelek: Pomoč in nasveti
161640 (1055) scipascapa
»

Merilnik hrupa

Oddelek: Loža
51133 (1046) DamijanD
»

Ojačanje wi-fi signala

Oddelek: Omrežja in internet
131777 (1479) Brez Gesla
»

Zaščita sluha

Oddelek: Loža
133131 (2824) fikus_
»

Nalepke za tipkovnico - velik font

Oddelek: Pomoč in nasveti
61721 (1525) dxx

Več podobnih tem