» »

Zaposlitev v tujini in denarna socialna pomoč v Sloveniji

Zaposlitev v tujini in denarna socialna pomoč v Sloveniji

slemo ::

Nekaj me zanima, pred dvema tednoma sem dal vlogo za denarno socialno pomoč, prijavljen sem na zavodu za zaposlovanje.

En teden kasneje sem dobil zaposlitev v tujini, podpisal sem pogodbo z slovaškim podjetjem, v tem času sem dobil v Slovenijo domov tudi odločbo da bom prejel denarno socialno pomoč.

Nobenemu v Sloveniji nisem zdaj nič javil, torej zanima me ali vidijo na zavodu za zaposlovanje da sem prijavljen oz zaposlen v tujini, imajo to evidenco, če jim nič ne poveš, ali moram sam poklicati na CSD in jim povedati ali moram vrniti to denarno socialno ki jo bom prejel?

crniangeo ::

zakaj sprasujes ce si ze z zadnjim vprasanjem vse odgovoril ? :)
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

konspirator ::

Na kratko povedano: nehaj igrati Balkanca !

Iz csd si dobil odločbo o vlogi (traja vsaj dva tedna) ?
Odjavi se iz evidence brezposelnih na zavodu, csd obvesti, da si se zaposlil.
Denarna socialna pomoč je nakazana okoli 21-tega v mesecu, če si se zaposlil prej, potem boš moral dsp vrniti, raje jo daj sedaj kot čez 3 leta, ko bi bodo nabili še obresti in trgali iz računa z izvršbo (kjer si bo še banka vzela 40 eur).
--

Zgodovina sprememb…

slemo ::

ok hvala vsem za odgovore

Invictus ::

Pravzaprav si od novega leta vse EU države avtomatsko sporočajo zaposlitev tujih državljanov... Celo Avstija.

Preveri davčno stopnjo na Slovaškem in v Sloveniji in se potem odloči ali boš zamenjal davčno rezidentvo ali ne. Definitivno pa ne pozabi na to...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

slemo ::

no takole je bilo - 08.11.2016 sem oddal vlogo na CSD, isti teden sem pa začel, dne 13.11.2016 delati v Nemčiji, 23.11.2016 sem pa dobil iz CSD odločbo o denarni pomoči.

m0LN4r ::

Eno socialno pokasiraj, pol pa se odjav.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

slemo ::

hehe, jo pokasiram, in čez cajt dobim odločbo da jo naj vrnem, ko bodo zvedeli da sem se zaposlil pred 21 v mesecu, jih raje zdaj obvestim.

fosil ::

Obvesti jih, drugače boš moral vračat.
Saj verjetno boš nekaj še vedno dobil, ker pomoč dobivaš za nazaj.
Tako je!

m0LN4r ::

Ti se odjavi iz ZRSZ, pa se CSD prekine. Ce dobis nakazano, pac das v zep. Administracija med ZRSZ in CSD tudi traja.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

T-h-o-r ::

saj prvo plačo dobiš šele naslednji mesec in ne ta mesec, ko boš dobil socialno
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

slemo ::

bom popvrašal na socialni jutri ko so uradne ure

tikitoki ::

slemo je izjavil:

Nekaj me zanima, pred dvema tednoma sem dal vlogo za denarno socialno pomoč, prijavljen sem na zavodu za zaposlovanje.

En teden kasneje sem dobil zaposlitev v tujini, podpisal sem pogodbo z slovaškim podjetjem, v tem času sem dobil v Slovenijo domov tudi odločbo da bom prejel denarno socialno pomoč.

Nobenemu v Sloveniji nisem zdaj nič javil, torej zanima me ali vidijo na zavodu za zaposlovanje da sem prijavljen oz zaposlen v tujini, imajo to evidenco, če jim nič ne poveš, ali moram sam poklicati na CSD in jim povedati ali moram vrniti to denarno socialno ki jo bom prejel?


Po zakonu si jih dolzan obvestiti. Simpl as that.

Ce tega ne naredis in bos prejel DSP, te bodo za prejetno terjali.

Seljak ::

Nič ne povej, ker nimajo informacij. Edina težava bo, ko boš rihtal za penzijo, potem bodo pa manjkala leta in ko boš prinesel papirje iz tuje države pa te bodo naši nagradili. To se je zgodilo mojemu sodelavcu, ko so mu dali plačilni nalog za 25k€. Kot pravim, lahko tajiš ampak dolgoročno gledano, te bo to drago stalo.

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Mavrik ()

jalovec09 ::

Ena ti bo pripadala, ker plačo boš dobil šele decembra, lahko pričakuješ novo odločbo od CSD
Vsekakor pa moraš javit na CSD !!!

user-pass ::

Seljak je izjavil:

Nič ne povej, ker nimajo informacij. Edina težava bo, ko boš rihtal za penzijo, potem bodo pa manjkala leta in ko boš prinesel papirje iz tuje države pa te bodo naši nagradili. To se je zgodilo mojemu sodelavcu, ko so mu dali plačilni nalog za 25k€. Kot pravim, lahko tajiš ampak dolgoročno gledano, te bo to drago stalo.


Ali lahko malo bolj detaljno razlozis prosim? Placilni nalog za kaj? Za leta, ki jih je oddelal v tujini? Si je s tem kupil delovno dobo v Slo, ali kako?

Bud_Bundy ::

Najbrž plačilni nalog za čas ko je delal v tujini in prejemal socialno pomoč v Sloveniji. Recimo: 40let dobe v 40 letih: 20let doma, 20 v tujini, ter eno leto socialne v Sloveniji, torej brez časovnega stroja ne bi šlo....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bud_Bundy ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Socialna pomoč (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17332186 (12980) St235
»

Socialna pomoč-sporazumna odpoved (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9320577 (14719) tikitoki
»

Socialna podpora - nisem upravicen?

Oddelek: Loža
4817721 (13525) Iatromantis
»

Vrnitev socialne pomoči (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6012977 (9126) Alien123

Več podobnih tem