» »

Gorenje pralni stroj luknja na kadi

Gorenje pralni stroj luknja na kadi

OSA ::

Pozdravljeni.

Imamo Gorenjev pralni stroj, ki je star več kot 5 let (ni več v garanciji) in ima za kakšen centimeter dolgo in 5mm široko luknjo v kadi. Kadi ne bomo menjavali, se ne splača. Je že bilo več popravil na njem pred tem. Sem pa razmišljal, da bi to luknjo zadelal s kakšnim visokotemperaturnim silikonom ali čim podobnim. Vsaj začasno, dokler ne nabavimo drugega. Bi to držalo? Voda ima max. 90 stopinj če se ne motim, ponavadi pa se pere na 60. Torej, kak silikon ali kaj podobnega? Kad je plastična.

Hvala in lp
lp OSA

Matako ::

Bolj enostavno epoksi kit.
/\/\.K.

matobeli ::

silikon, epoksi, ducktape... edino poglej na embalažo da je narejeno za čez 90stC. Pa seveda kad se prej spuca, razmasti in lahko tudi malo pošmirgla da bo boljši oprijem lepila.

fikus_ ::

Vprašanje, kaj se bo dobro prijelo na plastiko?! Silikonski kiti vsi zdržijo čez 100 °C.
Mogoče najprej silikonski kit, čez pa lepilni trak.
Mogoče kaj takšnega:
http://www.enaa.com/oddelki/biroOprema/...

Cervantes ::

Če imaš kakšno pištolo na vročo plastiko, uporabi to.
Z obeh strani.

OSA ::

Imam Tekasil Acetat profi. Imam tudi pištolo za vroče lepljenje. Kaj od tega je boljše?
lp OSA

OSA ::

No, sem končno zalil z vročim lepilom, sicer samo iz zunanje strani ker se mi ni dalo koša narazen jemat. Zaenkrat drži, bomo videli kako dolgo. Je pa to zdaj rezervni pralni stroj za delovne obleke in podobno. Lp
lp OSA

RejZoR ::

Kad vbistvu ni tko grozno draga, je pa kar precej dela, ker ga moraš čist razmontirat. Če to lahko storiš sam se vseeno splača. Če ti bo delal serviser, se pa skor sigurno ne.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Highlag ::

Vroče lepilo ni najboljša izbira, ker se tali pri relativno nizki temperaturi. Silikon bi bil precej boljši. Seveda samo za tesnjenje. Če rabiš kaj ojačat je epoxy boljši. Rabiš pa imeti vse suho ko lepiš.
Never trust a computer you can't throw out a window

OSA ::

Higlag imaš prav. Zdržalo je 2 pranji. Sem našel rabljeno kad za 10€ (zakaj je nisem že prej) in drug teden ponovim akcijo, vse razmontirat in menjat kad. Zdaj vsaj znam razstavit ;) No nova kad pa pride od 60-70€. Tolko ne dam.
lp OSA


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Popravila v kopalnici (kitanje in odtok pralnega stroja)

Oddelek: Loža
122719 (1510) Dimnik
»

Problem v kopalnici (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5028419 (25178) Malajlo
»

Kje bi dobil material za kadi oziroma kadi za jedkanje tiskanin v vertikalnem položaj

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
111672 (1503) Brane2
»

S čim zlepit pleksi?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
275967 (5560) frenk
»

Snov za fizično utrjevanje kontaktov

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
121669 (1506) frenk

Več podobnih tem