» »

Zvočniki in receiver

Zvočniki in receiver

«
1
2

Tsunamii ::

Zdravo.

KAj svetujete za dnevno sobo 30m2 (to je dnevna in jedilnica) zvočnike in receiver za oz do 1800€ ? Plačilo gotovina.
Če je v tujini ceneje bi prosil za kašen link.
Gledalo se bo predvsem filme in nanizanke v BD. Ter kakšen rock in vse mešano. :D

Kako je glede Klipsch R-28F serijo. Nekaj v tem rangu ali Klipsch R-26F serija.

Zvočniki niso zame.

pegasus ::

Odločitev ušes bodočega lastnika. V stilu vsake oči imajo svojega malarja ;)

Sam bi 50% investiral v player, 40% v amp, 10% pa v material za zvočnike, ki bi jih zbil skupaj sam ;)

Tsunamii ::

Se strinjam.

Odločajo se med Q Acoustics 3050(primer), Boston A360 in Klipsch R-26F.

AV sprejemnik pa recimo ONKYO TX-NR555/TX-NR656

Kolega zal nima moznosti, da bi sam zbil zvocnike skupaj :D ZAto iscemo neko varjanto za filme + glasbo.:D

ProGo ::

Uf, ja, samogradnja - odličen nasvet... ;((
Klipschi imajo zaradi trobelj malo bolj rezek srednji/visoki spekter v primerjavi z dome ali ribbon visokotonci. Čeprav za rock so kar v redu.
Receiver za 500EUR, 5.1 zvočniki za preostalo. Za HT navadne kable, nič komplicirat.
Poslušaj sistem pred nakupom, če le lahko. Pa za ta denar ne kupuj plastičnih škatlic, kot so Sony in Zamzung.

Npr. http://www.whathifi.com/best-buys/home-...
Jaz bi vzel MA.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ProGo ()

Tsunamii ::

ProGo je izjavil:

Uf, ja, samogradnja - odličen nasvet... ;((
Klipschi imajo zaradi trobelj malo bolj rezek srednji/visoki spekter v primerjavi z dome ali ribbon visokotonci. Čeprav za rock so kar v redu.
Receiver za 500EUR, 5.1 zvočniki za preostalo. Za HT navadne kable, nič komplicirat.
Poslušaj sistem pred nakupom, če le lahko. Pa za ta denar ne kupuj plastičnih škatlic, kot so Sony in Zamzung.

Npr. http://www.whathifi.com/best-buys/home-...
Jaz bi vzel MA.


Hvala ti za nasvet.

Trenutno so v igri(predracuni) :

Klipsch R-26F
Klipsch R-25C
Klipsch R-14S
Klipsch R-110SW - 1.329,00€

Monitor Audio Bronze center
Monitor Audio Bronze 2
Monitor Audio Bronze 5
Monitor Audio Bronze W10 - 1.369,00€

Q Acoustics 3050
Q Acoustics 3090
Q Acoustics 3020
Q Acoustics 3070 - 1.487,00€

Boston Acoustics
A360
A225
A25
ASW250 - 1.394,00€

Bo pa potrebno tudi kaj osebno poslušat seveda. :D

ProGo ::

Nekako tako približno v tem vrstem redu bo tudi najbolje, ali pa 1 in 2 zamenjaš. Boston pa še nisem slišal. Q Acoustics 3070 sem slišal in nisem bil navdušen (za filme bo ok), je pa fino da je pokončen in ga lahko kam skriješ za sedežno.

Tsunamii ::

Zanimivo glede Q Acoustics. NAj bi bili najboljši zvočniki 3050 za leto 2015/16 sem nekje zasledil. No v v vsakem primeru poslusat :D Eni radi pohvalijo Klpische. Mislim, da se bodo mogli odločit med Klipsch in Monitor Audio Bronze serijo.

prowb ::

pegasus je izjavil:



Sam bi 50% investiral v player, 40% v amp, 10% pa v material za zvočnike, ki bi jih zbil skupaj sam ;)


Ja pa kaj še? Samogradnja je tipično dražja kot kupljena zadeva - vsaj če jo hočeš dobro naredit!

Splača se edino, če se pač hočeš igrat (nabiranje izkušenj), ali pa si obvladaš (imaš izkušnje). V prvem primeru ne pričakuj hudih rezultatov, v drugem pa je čisto realna možnost za recimo jurja denarja (brez tvojega dela) sestavit zadevo, ki bo igrala primerljivo z 10x dražjo kupljeno zadevo...
Nekje vmes so DIY kiti: vse potreben material razen lesa in pa načrti. Recimo, da dobiš dober zvok za ne prehudo ceno.

Sicer pa sem zadnjič slišal wharfedale diamond 220 - zelo dobro zveneča zadeva za ne prehudo ceno!

Tsunamii ::

Edino kar me malo skrbi glede zvočnikov MA da naj bi se rabilo mocnejsi oz drazji ojecevalc.

Citiram eno od ponudb SLO trgovine:
Z zvočniki Monitor Audio se odlično poda kakovostnejši ojačevalnik malenkost višjega razreda kot je npr.: Marantz SR6009 oz. novi SR6010. Omenjena ojačevalnika zaradi polnejšega in toplejšega zvoka poskrbita za umiritev visokih tonov, ki znajo biti pri MA nekoliko čez rob.

vilonja ::

Samo toliko, q acoustics 3050 so bili letos predstavljeni na hifi sejmu v Ljubljani, predstavljal pa jih je playroom.

QA3050 so tile zvočniki na levi strani:


Od klipschov pa mogoče poglej še rf52 ali večje brate rf 62.

ProGo ::

Dali lahko greš poslušat v kak večji bigbang. Bose imajo za poslušanje v salonu pri Mercator Centru Šiška. Q acoustic pri playroomu v Domžalah.

Za moč receiverja se ne sekiraj, vsak za 500EUR bo imel več kot dovolj za MA Bronze serijo ("Recommended Amplifier Requirements 30-120W"). Pazi za 2ke za surround, ker niso tako mali kot izgledajo na fotkah, to je konkretna kišta. Globino imajo 30cm pa še 20 cm naj bi bili najbližje steni, torej cca pol metra od zadnje stene naj bi bili." Two will deliver breath-taking results mounted on a stand and placed up to 8" (20cm) from a wall."

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ProGo ()

Tsunamii ::

Super Vsem za feedback :D

RF-62 so pa 500€ kos. Super serija verjamem. Vendar je budget zvocniki in receiver 1800€ MAX.

ProGo ::

Za 30m2 ne pretiravaj s samostoječimi zvočniki spredaj, ker boš enostavno imel preveč zvočne energije v sobi, in jih boš posledično gonil manj glasno, pa še donelo ti bo vse skupaj. 4*16,5cm spredaj in zadaj,en center in 10" SW so povsem dovolj za orenk glasno in kakovostno poslušanje filmov in glasbe v manjši sobi.

Verjetno si mislil 30m2 za dnevno + jedilnico skupaj? Koliko je višina stropa?

Tsunamii ::

Višina stropa je 2.5m. To je res dnevna in jedilnica skupaj na 30m2.

Torej zvocniki v 5.1. Gledalo se bo večinoma BD filme in TV nanizanke. Ter ostalo rock in mešano.

Prosil bi za prevod:
4*16,5cm spredaj in zadaj,en center in 10" SW
ker se ne spoznam nič glede tega. :D

Seveda važno je da je zvok jasen in kvaliteten za to ceno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tsunamii ()

prowb ::

Jasen in kvaliteten zvok seveda vsak zeli - ampak nekdo ni zadovolje po investiciji 20k, drugemu pa so racunalniski zvocniki ze top.

Naj gre najprej poslusat par sistemov, si zapise kaj mu je odgovarjlo in kaj ne. Pa se potem lazje iz tega izhaja.
Pac 2 jurja je meni oseb o veliko denarja in skoda stran metat za nekaj kar je nekdo na forumu napisal da je vredu...

Tsunamii ::

DA. Se strijnam prowb! ZAto iscemo neko normalno cenovno varjanto zvočnikov. Ker bi radi imeli mir vsaj 15 let :D

Trancedeejay ::

Pozdravljeni.
Pri takih zadevah je n variant in se je težko odločit.
Na portalu AK je kar nekaj ponudbe - da se malo razširi obzorje. To pomeni, da lahko povprašate kje lahko določene setupe slišite
http://www.audio-kontakt.com/index.php?...

Jaz vam lahko omogočim, da lahko slišite Jamo-Onkyo varianto, v AV planetu bi lahko bila varianta Yamaha-Dali, Pri Sonus Art-u bi bila zagotovo predstavljena varianta Marantz-Bowers, V Playroom-u bi bilo verjetno bi bilo mogoče kaj v povezavi s Focali....itd.

Sicer 2 jurja v HI-FI ni nič posebnega a če kupuješ na slepo, brez da bi vsaj slišal je pa tako. Npr. Onkyo-Klipsch je no go (Vsaj TX-SR501 in RF52).

Toliko nahitro.

Have a nice Day

Matt
Music is the key

Tsunamii ::

Hvala Trancedeejay glede teh info..se posebej :
Onkyo-Klipsch je no go (Vsaj TX-SR501 in RF52).


Ker frend je zainteresiran na Klipsche. NAj bi bili ok se posebej z Denon AVR-X2300W ? Sicer odlocitve ni. Ker je resnicno, če si out zmeda, kaj je OK.

SuperVeloce ::

Tsunamii je izjavil:

Edino kar me malo skrbi glede zvočnikov MA da naj bi se rabilo mocnejsi oz drazji ojecevalc.

Citiram eno od ponudb SLO trgovine:
Z zvočniki Monitor Audio se odlično poda kakovostnejši ojačevalnik malenkost višjega razreda kot je npr.: Marantz SR6009 oz. novi SR6010. Omenjena ojačevalnika zaradi polnejšega in toplejšega zvoka poskrbita za umiritev visokih tonov, ki znajo biti pri MA nekoliko čez rob.

Res je, da imam sam ravno na marantzu Bronze (BR2) zvočnike (in to Marantz iz 80's Philips obdobja, ko imho niti niso zveneli tako mehko), vendar nimam občutka, da bi bili visoki toni na ostalih ojačevalcih takšen problem (kolikor vem, je visokotonec še vedno isti). Vsaj na Yamahi niso bili. Nikoli še niso bili na več kot 50W/kanal ojačevalcu in niti ni potrebe. Zvočniki so precej lahek load za ojačevalce, eni najlažjih

Znajo pa biti občutljivejši na postavitev, kot bi pričakoval po nekaterih review straneh. Za to ceno vsekakor priporočam. Pojdi v sonus-art, verjetno bi se dalo zmenit za posojo (vsaj ene) od komponent. Edino v sonus-art mislim da ne prodajajo MA
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Zgodovina sprememb…

Trancedeejay ::

Zapeljite se malo naokoli in boste slišali par sistemov. Z razglabljanjem po forumu ne boste prišli nikamor. V kolikor potrebujete kaksen info kam se lahko obrnete za poslušanje, me lahko kontaktirate.
Have a nice Day

Matt

Tsunamii je izjavil:

Hvala Trancedeejay glede teh info..se posebej :
Onkyo-Klipsch je no go (Vsaj TX-SR501 in RF52).


Ker frend je zainteresiran na Klipsche. NAj bi bili ok se posebej z Denon AVR-X2300W ? Sicer odlocitve ni. Ker je resnicno, če si out zmeda, kaj je OK.

Klipschi gredo ok z NAD (to je preverjeno), samo ne jemat to tako na splošno, ker ponekod se serije razlikujejo in je v vsakem primeru ok sprobat.
Have a nice Day

Matt
Music is the key

Zgodovina sprememb…

ProGo ::

Jutri je black friday, bi znal v angliji dobiti kak HT komplet s konkretnim popustom.

Tsunamii ::

DA. Edin problem, ker denar bo decembra :( Bi bilo pa seveda dobro videt, ce so konkretni popusti.

CE bos slucajno (zdaj ne rabis zame iskat) videl i prosim tukaj nalimaj.

Hvala.

Trancedeejay je izjavil:

Zapeljite se malo naokoli in boste slišali par sistemov. Z razglabljanjem po forumu ne boste prišli nikamor. V kolikor potrebujete kaksen info kam se lahko obrnete za poslušanje, me lahko kontaktirate.
Have a nice Day

Matt

Tsunamii je izjavil:

Hvala Trancedeejay glede teh info..se posebej :
Onkyo-Klipsch je no go (Vsaj TX-SR501 in RF52).


Ker frend je zainteresiran na Klipsche. NAj bi bili ok se posebej z Denon AVR-X2300W ? Sicer odlocitve ni. Ker je resnicno, če si out zmeda, kaj je OK.

Klipschi gredo ok z NAD (to je preverjeno), samo ne jemat to tako na splošno, ker ponekod se serije razlikujejo in je v vsakem primeru ok sprobat.
Have a nice Day

Matt


Hvala ti za pomoč. Seveda bom z veseljem te kontaktiral. DA se poslusa par sistemov. seveda LJ ali KP :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tsunamii ()

Trancedeejay ::

ProGo je izjavil:

Jutri je black friday, bi znal v angliji dobiti kak HT komplet s konkretnim popustom.


Black Friday prihaja tudi v naše konce:

http://www.audio-kontakt.com/?news=257

Bo pa tudi po drugih trgovina - podrobno spremljajte, ker pogosto so zadeve online zadnji moment.
Have a nice Day

Matt
Music is the key

ProGo ::

Ja to je zanimiv pristop, pridi k nam, pa boš izvedel več. Kaj pa za kupce, npr. iz Murske?

"Vabljeni naslednji teden v Primaline - se vidimo tam.

Več informacij na www.primaline.si"

Ko greš na spletno stran, ni tam NOBENIH dodatnih informacij. :8)

Npr. američani nič ne "skrivajo" posebne akcije: 50% na Klipsch: http://www.bestbuy.com/site/promo/bf-ho...

Pa še malo bližje, brez carine: http://www.audio-express.co.uk/currentB...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ProGo ()

ProGo ::

ProGo je izjavil:

Ja to je zanimiv pristop, pridi k nam, pa boš izvedel več. Kaj pa za kupce, npr. iz Murske?

"Vabljeni naslednji teden v Primaline - se vidimo tam.

Več informacij na www.primaline.si"

Ko greš na spletno stran, ni tam NOBENIH dodatnih informacij. :8)

Npr. američani nič ne "skrivajo" posebne akcije: 50% na Klipsch: http://www.bestbuy.com/site/promo/bf-ho...

Pa še malo bližje, brez carine: http://www.audio-express.co.uk/currentB...


Zakaj ima pa primaline tak fetiš na to, da se "vidimo pri njih", pol ti pa reče standardnih 10-15% popusta, pa ne vem.

Tsunamii ::

Mja. JAz bi tudi da je kje 50% popust in da to jasn napisejo :D Da vem kolk kesa prinest s sabo :D

Darko! ::

Preden kupiš preveč, morda le v razmislek, za dnevno sobo in jedilnico 30m2:

Brezveze kupovat 5.1 za par filmov v dnevni sobi. Za doživetje filma greš raje v kino, kjer je platno konkretno večje in zvočni učinki neprimerljivo boljši.

Za domačo uporabo na TV, rock in malo mešano :) predlagam nakup dobrega starega stereo sistema. Dva zvočnika pa stereo receiver ali integrirani ojačevalec. Stereo receiverji so sicer že redkost (jih pa še dobiš), dobrih integrircev imaš pa cel kup.

Ustrezna stereo kombinacija za 1800 eur bo pometla s 5.1 sistemom za isti denar.

LP
D

ProGo ::

Darko! je izjavil:

Brezveze kupovat 5.1 za par filmov v dnevni sobi. Za doživetje filma greš raje v kino, kjer je platno konkretno večje in zvočni učinki neprimerljivo boljši.
D


Jaz imam, po subjektivno presoji, doma boljši zvok kot v Koloseju.

Klemen86 ::

Ima kdo izkušnje s Harman Kardon HKTS65 sistemom? Ali bi bil soliden za dnevno sobo?

Amdforce ::

Kot je progo rekel, ce imas dober sistem in pametno postavitev je zvok doma boljsi kot v kinu.
Glede slike pa....platno je res ogromno, ampak ko pogledas kvaliteto slike, (saj tudi obicajna dnevna soba nima 300 sedisc in 1000m2) , je pa oled waaaay ahead, vsaj za moje oci. ?
V kino gremo samo se ko je baba sitna ?

Tsunamii ::

Da. Stereo sistem. Zanimivo. Kaksni predlogi glede zvocnikov in integrircev?

ProGo kaksen sistem imas ti...zvocnike in ostalo?

Darko! ::

Meni osebno pomeni velik kino zaslon čisto neko drugo doživetje filma kot recimo, če bi imel doma (pa nimam) 2,5 m oled zaslon. Pa še ta bi se mi zdel (pre)majhen. Gre za stvar okusa, percepcijo, doživetje.

Če imaš doma zbirko BD filmov, ustrezno velik TV oz. če gledaš le tak format, pa ti je komoditeta dnevne sobe ok, potem ima seveda smisel investirat tudi v HT.

Če kupuješ pa en sistem za VSE, pa poslušaš vsaj pol tudi čiste muzike, ali ga imaš za zvočno polnilo, da malo zveni in ropota, ko baba nori ali se derejo otroci, kot "nevsiljivo ozadje" je stereo veliko racionalnejša in boljša izbira.

Če se odrečeš 5.1 ti letala v filmu seveda ne bodo letela čez glavo, pa tudi vrata bodo vedno škripala od spredaj. Če te to ne moti, je vse ok.

Nekoč sem bil pri kolegu, pa mi je ves navdušen kazal novo pridobitev, 7.1 HT in razlagal vse funkcije in autokalibracije in watte in ... neko stvar iz Big B ali morda Harwey N. Yamaha receiver, pa ne vem kateri komplet zvočnikov (pa da ne bo pomote, menim, da so Yamaha zadeve čisto OK).

Ampak potem sem ugotovil, da večinoma gleda filme prenešene iz Partisa, nekatere sicer v BD; večinoma pa posluša mp3 muziko iz neta in vrti xvid filme. In ko je mašinerijo zalaufal se mi je vse zdelo kot ena velika količina neartikuliranega hrupa, ob slabi sliki, tresoč okna, v majhni delovni sobi ! 8-O

Sem mu že hotel reči, da je moj stereo sistem, ki sem ga imel pred 15 leti (Marantz CD53 + B&W AURA VA80SE + Infinity Reference 1i; cca. 550 + 750 + 400 DEM) zvenel veliko bolje, pa tudi AURA je znala male Infinity škatle pognat do skoraj nedoumljivih premikov membran, a mu nisem želel uničit veselja.

Tudi kar se prostora tiče (če si seveda s tem omejen) sta dva kvalitetna zvočnika meni veliko bolj estetska kot 5 ali pa 7 sumljivih škatel za isti denar.

Če ima kdo čas, priporočam ogled enega starega prdca :), ko razglablja o surround vs stereo,kompresiji in uporabnosti obeh variant:
In človek ve, o čem govori. Tko, da je pred nakupom vedno dobro razmislit o prioritetah (kaj rabiš) in omejitvah (prostor in $$$).

Jaz bi zagotovo 1800 EUR investiral v stereo. In kasneje po potrebi dodal subfwofer. Vsake predloge za stereo dajat, je pa zelo nehvaležno.

Isti tip je npr. recenziral enega novejših Rotelov (A12) in zraven omenil še večkrat nagrajene KEF-ove zvočnike (LS50). Včasih je veljelo, da ne smeš kupit nič, če nisi prej slišal Rotela ali NADa za isti denar. Kaj tega najbrž še vedno velja, ali pač :) .

https://www.cnet.com/news/rotels-sweet-...

http://www.rotel.com/product/a12
http://www.kef.com/html/en/showroom/fla...

Pa velik popusta pri nakupu (al surround al stero) ter uživanja v zvoku !
D

X-Jumper ::

Zelo dober link. Model je dejansko delal za Chesky Records, kjer se gredo pionirje na marsikaterem zvočnem področju.

Na tem mestu pa bi si jaz sposodil temo in povprašal eno reč, oziroma dilemo, pred katero sem.
Naj menjam Bluray ali reciever?
Zakaj? Bluray ima samo HDMI izhod. Nič drugega. Yamaha RX-V440 pa je toliko v letih, da nima HDMI (ARC) vhoda. Iz česar sledi, da gre iz Bluraya na TV HDMI iz TV-ja na Yamaho pa S/PDIF. Problem je le, ker TV pošlje ven stereo in ne 5.1.
Rad vrtim glasbo, tudi filme. Večinoma iz USB ključa. Nekaj tudi DVD in Bluray, a v manjšini.
Torej BLuray ali nov reciver? =)

Tsunamii ::

REes ni mozno dati kaksen predlog stereo zvocnikov in suba puls recieverja?

Ne se zgrazat ampak resnicno nimam oz nimajo pojma glede na razliko zvocnikov za surround ter zvocnikov za stereo.

Sicer vidim, da bo potrebno velikos tudija glede na to da smo nOObi v tej smeri.

Se strinjam da ima vsak svoj vpogled. Oni in tudi sam rad pogledam filme v BD kvaliteti ter zvoku doma. Kino seveda gremo..vendar doma res dai vsi gledamo. Ne govorim o xvid in takih formatih.

Tsunamii ::

Potem imate nekaj takega v mislih? : http://sonusart.si/zvocniki/samostojeci...
ali tega : http://playroom.si/akcijski-kompleti/Hi...

NA kratko..ce se kupi lahko se drug subwoofer ce je potrebno ? Na takih zadevah se da lepo gledat tudi filme..ceprav ni srediscnega zvocnika za govor ? Ziher se kdo zdaj smeji...zato ste tukaj da poveste. Nisem imel se priliko videt in poslusat na stereo zvosnikih in recieverja filme :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tsunamii ()

Anney ::

Kolikor spremljam temo, ti je bolj za filme kot glasbo, zato ti priporočam, da vzameš en 5.1 sistem, ker si povprečen družinski uporabnik, ne rabiš dosti komplicirati in ti bo takšen sistem kot je tale odgovarjal. Pametna bi bila samo menjava reciverja za novejšega model AVR-X2300W.

Kolega ima tele zvočnike v navezi z Marantz in pravi da je vse ok.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Machete ::

Klemen86 je izjavil:

Ima kdo izkušnje s Harman Kardon HKTS65 sistemom? Ali bi bil soliden za dnevno sobo?

Jaz imam dokaj podoben njihov setup, ampak sem si dal samo stereo + SUB. Kupil sem posebaj po kosih z ebaya, novo seveda. Sub imam žični in se mi zdi zelo poštene kvalitete. Tudi na oko zelo dobro zašpini svojo okolico. Zvočniki so za dokaj bogim, ne vem če imam čisto iste iz te serije, ampak pomoje ni hude razlike. Premalo mehkobe za moj okus. Za filme bo pomoje čisto super, za glasbo pa so prekratki. Razmisli pa če res rabiš 5.1 in se ti da plesti kable naokoli. Dober AVR ti tudi na stereo sproducira kul fejk stereo surround. Jaz gledam kar na 2+1 v čisto navadnem stereo načinu, in mi nič ne manjka. Res pa da so časi ko so se stresle stene od eksplozij minili, ker mam majhnega mulca in je trenutno sistem malo utišan.
*pridi poslušat, če si kje iz notranjosti Slo.. ZS
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

Klemen86 ::

Machete je izjavil:

Klemen86 je izjavil:

Ima kdo izkušnje s Harman Kardon HKTS65 sistemom? Ali bi bil soliden za dnevno sobo?

Jaz imam dokaj podoben njihov setup, ampak sem si dal samo stereo + SUB. Kupil sem posebaj po kosih z ebaya, novo seveda. Sub imam žični in se mi zdi zelo poštene kvalitete. Tudi na oko zelo dobro zašpini svojo okolico. Zvočniki so za dokaj bogim, ne vem če imam čisto iste iz te serije, ampak pomoje ni hude razlike. Premalo mehkobe za moj okus. Za filme bo pomoje čisto super, za glasbo pa so prekratki. Razmisli pa če res rabiš 5.1 in se ti da plesti kable naokoli. Dober AVR ti tudi na stereo sproducira kul fejk stereo surround. Jaz gledam kar na 2+1 v čisto navadnem stereo načinu, in mi nič ne manjka. Res pa da so časi ko so se stresle stene od eksplozij minili, ker mam majhnega mulca in je trenutno sistem malo utišan.
*pridi poslušat, če si kje iz notranjosti Slo.. ZS


Hvala za info. Kable sem že namestil, ko sem nekaj preurejal dnevno, tako da 5.1 definitivno bo.

Sem iz Ljubljane, lahko se oglasim kakšno popoldne.

Scorpia ::

Ce ne bos vzel v kompletu 5.1, zadnja zvocnika ne rabis imeti ne vem kaj. Sam toliko da je. Ker glasbe ne bos poslusal, v filmih pa zadnji zvocniki zaigrajo tolk, da je... raje vec denarja nameni v sprednji sistem.
////

ProGo ::

Tsunami: malo dražji sistem od 1800€ imam. Znamke pa ne bi izpostavljal, ker nisem dobil nič popusta pri nakupu.

Tsunamii je izjavil:

NA kratko..ce se kupi lahko se drug subwoofer ce je potrebno ? Na takih zadevah se da lepo gledat tudi filme..ceprav ni srediscnega zvocnika za govor ? Ziher se kdo zdaj smeji...zato ste tukaj da poveste. Nisem imel se priliko videt in poslusat na stereo zvosnikih in recieverja filme :D


Če je primarno: "Gledalo se bo predvsem filme in nanizanke v BD. Ter kakšen rock in vse mešano. :D", potem je edina smiselna možnost 5.1. Sprednji trije zelo kakovostni, surround sta lahko malo manjša/cenejša. Sub tudi mora biti. Centrski zvočnik predvaja 70% zvoka pri filmu in je NUJEN.

@Machete "Dober AVR ti tudi na stereo sproducira kul fejk stereo surround. Jaz gledam kar na 2+1 v čisto navadnem stereo načinu, in mi nič ne manjka. " Ti se kar tolaži še naprej.

Tsunamii ::

Anney je izjavil:

Kolikor spremljam temo, ti je bolj za filme kot glasbo, zato ti priporočam, da vzameš en 5.1 sistem, ker si povprečen družinski uporabnik, ne rabiš dosti komplicirati in ti bo takšen sistem kot je tale odgovarjal. Pametna bi bila samo menjava reciverja za novejšega model AVR-X2300W.

Kolega ima tele zvočnike v navezi z Marantz in pravi da je vse ok.


Trenutno so v igri tile zvocnike. Plus reciver bo treba se dokupit primerno k tem zvocnikom

Trenutno so v igri(predracuni) :

Klipsch R-26F
Klipsch R-25C
Klipsch R-14S
Klipsch R-110SW - 1.329,00€

Monitor Audio Bronze center
Monitor Audio Bronze 2
Monitor Audio Bronze 5
Monitor Audio Bronze W10 - 1.369,00€

Q Acoustics 3050
Q Acoustics 3090
Q Acoustics 3020
Q Acoustics 3070 - 1.487,00€

Boston Acoustics
A360
A225
A25
ASW250 - 1.394,00€


Ker v prvo se bo 70% gledamo filem ostalo muska. REcimo tako. Zdaj z vsemi temi stereo zadevami sem cist 'zmeden' :D

A ni mozno pac izsklopit sredisnki in zadnje zvocnike na reciverju.,.ter normalno poslusat musko?

ProGo ::

Tsunamii je izjavil:

A ni mozno pac izsklopit sredisnki in zadnje zvocnike na reciverju.,.ter normalno poslusat musko?


Seveda. Receiverji ponujajo normalen stereo način (signal pošilja na 2.1 - na LF in RF + sub), pa tudi Direct oz. Pure način brez ekvalizacije zvoka.

Saj je enostavno, če imaš 5.1 sistem lahko še vedno lepo poslušaš stereo glazbo pri dovolj visokem nivoju kakovosti (pustimo sedaj avdiofilske 2.0 ojačevalce in posebne kable ...), če pa imaš 2.1 pa ne moreš dovolj kakovostno poslušati 5.1 filma, ker se preveč prostorskih informacij izgubi. Sprednji zvočnik ne zmore NIKDAR predvajati tako, da boš zvok zaznal, kot da prihaja od zadaj. Fizika.

Machete ::

ProGo je izjavil:


@Machete "Dober AVR ti tudi na stereo sproducira kul fejk stereo surround. Jaz gledam kar na 2+1 v čisto navadnem stereo načinu, in mi nič ne manjka. " Ti se kar tolaži še naprej.


Ne tolažim se, ker NE RABIM, NE ŽELIM, namensko. Poslušam samo glasbo, za tistih par filmov in serij mi je vseeno. Res čisto vseeno. Še to je zelo potiho, ker gledam med spalnimi uricami zvečer.

Mislil sem na to, da če si nezahteven, da je škoda plesti kable in vesiti in postavljati 5 zvočnikov, če lahko samo dva za pol manj denarja. Seveda ne more biti enako, kot pravilno izkoriščen 5.1, če si ljubitelj dobrega 'kino' zvoka.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

ProGo ::

Potem pa ne govori ljudem, ki želijo gledati filme v prostorskem zvoku da: "tebi nič ne manjka na 2.1 (za poslušanje glasbe)"

Machete ::

Ej ProGo, meni nič ne manjka na 2.1.
Nisem pa iz vprašanja razbral, da želi gledati filme v prostorskem zvoku.

Ima kdo izkušnje s Harman Kardon HKTS65 sistemom? Ali bi bil soliden za dnevno sobo?

Odgovor: da soliden bi bil. Kaj več od tega pa ne. Če si nezahteven gledalec, boš čisto OK krmaril tudi z 2.1 setupom. Za res perfektno izkušnjo pa seveda vzemi 5.1.
Kardon zvočniki so meni vsaj pri glasbi, kjer jih lahko malce bolj pošteno ocenjujem, kot pri filmih, ki mi niso pomembni, pretrdi in imajo prekovinski zvok. Verjetno v družini 5.1 niso zgrešen nakup za filmsko izkušnjo.

OK? Ok. :)
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

ProGo ::

Ja, pač ne znaš brat, saj te razumem.

Zgodovina sprememb…

Machete ::

Ja res je. Ti pa raje pomagaj človeku in ne spotikaj se ob druge poste.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

ProGo ::

Machete je izjavil:

Ja res je. Ti pa raje pomagaj človeku in ne spotikaj se ob druge poste.


Sure.

@Tsunami: glede na to, da si že v začetku postavil primeren proračun za kakovosten HT sistem, bi jaz na tvojem/frendovem mestu najprej kupil sprednje tri zelo kakovostne zvočnike + sub. Surrounda pa kupiš čez čas, ko se spet naberejo €. Tako sem jaz naredil. Tako stvar kupiš enkrat na 10-20 let.

Tsunamii ::

ProGo je izjavil:

Machete je izjavil:

Ja res je. Ti pa raje pomagaj človeku in ne spotikaj se ob druge poste.


Sure.

@Tsunami: glede na to, da si že v začetku postavil primeren proračun za kakovosten HT sistem, bi jaz na tvojem/frendovem mestu najprej kupil sprednje tri zelo kakovostne zvočnike + sub. Surrounda pa kupiš čez čas, ko se spet naberejo €. Tako sem jaz naredil. Tako stvar kupiš enkrat na 10-20 let.


Se strinjam glede sorround zvocnikov.

Zdaj je potrebno samo se uskladit katere zvocnike in reciver do 1800€. Kakor si rekel..bi radi imeli mir za 20 let. recimo. :D

Trancedeejay ::

Pozdravljen.
Je res tako težko it poslušat par sistemov? Kdor ni filmoljub je brezpredmetno komentirat te zadeve s stereo sistemi. Torej za surround mora bit surround. Sam imam več sistemov zato te dileme nimam, bi pa vsekakor v tem precepu vzel surround. Marsikdo preveč podcenjuje surround receiverje - tako kot integrirci obstjajo tudi receicerji višjega ranga. Pogosto tudi stereo sistemi kjer zvočniki in ojačevalnik niso ravno kompatibilni igra slabo.
Kar se surrounda tiče sami formati zagotovo ne bodo za 10-20 let, Če ne drugega bo treba receiver zamenjati zaradi novih dekoderjev (če bo to stranka želela), je pa res da kvaliteten receiver je za dolgo, pri nekem low cost, bo pa vedno low cost tudi zvok.Lahko se pa nabavi tudi NAD, ki ima opcijo menjave kartic za novejše - novi dekoderji (problem je samo to, ker novejša kartica stane toliko kot povprečen receiver)
Have a nice Day

Matt
Music is the key
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kako monitor zvočnike vezati na TV?

Oddelek: Zvok in slika
439127 (6480) T743
»

hisni kino

Oddelek: Zvok in slika
101262 (939) Mavrik
»

Kakšno ozvočenje za filme v sobi?

Oddelek: Zvok in slika
365225 (4164) neo5468
»

Nakup zvočnikov (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5715773 (11907) 2f4u

Več podobnih tem