» »

Vprašanje glde kompatibilnosti PC

Vprašanje glde kompatibilnosti PC

Windhealer ::

Zdravo v ponedljek zjutraj si bom naročil nov računalnik iz www.mindfactor.de

Edina stvar, ki me sedaj zanima je kompatibilnost komponent. Če bo vse lavfalo tak ko more, al bo treba kaj spremenit?
Računalnmik: https://www.mindfactory.de/shopping_car...

Najbolj pa me zanima glede Rama in CPU-ju, ker Rami so 3000MHz, pri CPU-ju pa piše da podpira DDR4 2400/2133. A bo tu kak problem al morm druge rame poiskat?

Hvala za pomoč!

Blaž

hojnikb ::

tole je totalna bedarija za igrce nabijat
#brezpodpisa

Windhealer ::

hojnikb je izjavil:

tole je totalna bedarija za igrce nabijat


Sej ni sam za igrc nabijat. Je še zravn za viedo montažo in 3D modeliranje. Zanima me uglavnem samo za kompatibilnost komponent.

hojnikb ::

je kompatabilno, ampak lahko kamot zbiješ dol ceno z praktično nič izgube na perf.
#brezpodpisa

Seljak ::

Itak,da je pretirano. Samo kaj češ,če ima keš naj nabavi :D

hojnikb ::

https://www.mindfactory.de/shopping_car...

400€ manj za praktično iste performance. Tukaj se kamot še lahko prihrani dodatnih ~250€ z cenejšim ohišjem in ssdjem..
#brezpodpisa

Seljak ::

hojnikb njega zanima samo to:
Edina stvar, ki me sedaj zanima je kompatibilnost komponent. Če bo vse lavfalo tak ko more, al bo treba kaj spremenit?

Po mojem ni problem keš ;)

hojnikb ::

400€ lahko recimo zabije za kej druga ane (več rama ?)
#brezpodpisa

Seljak ::

Več kot 64GB rama?

hojnikb ::

yup. kakšna montaža ponuca hitro kar maš rama
#brezpodpisa

Seljak ::

Ja,saj to vem,ampak pri DDR3 je bila meja 32GB, koliko pa je pri DDR4?

hojnikb ::

to sploh ni res, meja pr standardnem ddr3 je bla 8gb na palcu (server vec). potem je pa od platforme odvisno koliko jih lahko nastepas na plato
#brezpodpisa

Seljak ::

Ja,sem se narobe izrazil. Če plata podpira DDR3 in imaš na voljo samo 4 slote si lahko vstavil 4 rame po 8GB. Koliko pa ima največ GB DDR4 ena palčka? 16gb?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Seljak ()

PredatorX ::

WoW.... zakaj bi vzel i7 6850K... če je i7 6800K 200€ cenejši oziroma dobiš vodno hlajenje, če dodaš 50€.

PredatorX ::

hojnikb ::

vec pcie stez ;)
#brezpodpisa

PredatorX ::

hojnikb je izjavil:

vec pcie stez ;)


Pa dobr jih bo res izkoristil?

diler515 ::

ddr 4 palčke so po 16 gb trenutno, navadni sky laki so omejeni na 64 gb, če vzameš ali broadwela-e ne vem kaj za s2011 plato imaš lahko tudi več rama/jeder/procesorjev samo gredo cene v nebo za karkoli solidnega (po par k eur samo procesor, sedaj pa računaj to + plata + ram + diski + ... in si kmalu na par 10k eur (8x 24 jederni xeon, plata zanj, kakih 512 GB ecc rama, recimo enih 10 tb nvm ssdjev + 200 tb normalnih diskov + recimo 4-8 high end gpujev + 1000/1000 optika (na manj se ti take pošasti ne splača met) in tko naprej.... sploh si ne upam računat cene, že samo procesorji so čez 50k eur....)...

Seljak je izjavil:

Več kot 64GB rama?

rama ni nikoli premalo, na 32 gb se mi dostikrat zdi, da bi blo 64gb bolj udobno....

Seljak je izjavil:

Ja,saj to vem,ampak pri DDR3 je bila meja 32GB, koliko pa je pri DDR4?

navadni skylaki so omejeni na 64 gb (4x16GB) za s2011 procesorje pa ne vem kolk je omejitev na procesor in kolk skupna....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: diler515 ()

Seljak ::

diler515 hvala za pojasnilo glede DDR4.

Windhealer ::

Hvala za pomoč, uglavnem zanimal me je sam če bo kak problem pri procesorju in rammih, ker so rami 3000mhz. :)

bluefish ::

Ne, če boš navijal, je itak bolje, da je hitrejši.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup: Plata, Procesor, Rami

Oddelek: Kaj kupiti
402251 (1356) D3m
»

cpu rami plata ssd 300€

Oddelek: Kaj kupiti
161110 (800) Miptrip
»

Gaming računalnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
575791 (4360) Napajalc
»

"Urgentno" Nakup novega PC (500€) (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
556082 (5090) loveJDM
»

Poceni računalnik.

Oddelek: Pomoč in nasveti
475263 (4127) Han

Več podobnih tem