» »

Razlika med vgradnjim in zunanjim SSD diskom!

Razlika med vgradnjim in zunanjim SSD diskom!

chiiiii ::

Pozdravljeni,

Potrebujem zunanji SSD disk. Malo sem primerjal cene in videl da se mi veliko bolj splaca kupiti vgradnji SSD in posebej ohisje. Preden da to storim prosim vas profice, da mi na kratko opisete kaksna je razlika med vgradnjim SSDjem v ohisju in pa "tovarnisko" zunanjim SSDjem? Izgubim veliko na hitrosti?

Hvala za odgovor!

smacker ::

Ni razlike v hitrosti diska, je pa občutna razlika v hitrosti povezave. Če SSD priklopiš na USB ne bo nič kaj hitrejši od navadnega HDDja ;)

hojnikb ::

na usb 3.0 bo kr hitrejši
#brezpodpisa

chiiiii ::

smacker je izjavil:

Ni razlike v hitrosti diska, je pa občutna razlika v hitrosti povezave. Če SSD priklopiš na USB ne bo nič kaj hitrejši od navadnega HDDja ;)


Kaj pa tole?

https://www.nakupovanje.net/izdelki/rac...

hojnikb ::

prideš dost cenej skos, če kupiš 2.5" usb ohišje pa en ssd
#brezpodpisa

trnvpeti ::

chiiiii ::

hojnikb je izjavil:

prideš dost cenej skos, če kupiš 2.5" usb ohišje pa en ssd

Torej je cisto vseeno kaj kupim? Usb dopusca taksno hitrost in to je to?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: chiiiii ()

smacker ::

Samo glej da bo USB 3.0 na ohišju in na PCju ;) Pa si ziher da rabiš zunanji SSD? Al bi pač mel ker se fancy sliši?

mujek ::

Jaz bi bil previden pri izbiri zunanjega ohišja. Sploh v smislu, da je krmilnik dovolj zmogljiv (mogoče bo to ravno bottleneck).

chiiiii ::

smacker je izjavil:

Samo glej da bo USB 3.0 na ohišju in na PCju ;) Pa si ziher da rabiš zunanji SSD? Al bi pač mel ker se fancy sliši?


Sploh ne ves kako nujno ga potrebujem:) Prav mi bo prisel ker veliko skacem iz enega na drug racunalnik (montiranje videov) in je zamudno prestavljat projekte sem in tja. Drugace imam pa v vseh masinah SSDje in vem kaksna je razlika ja:)

mujek je izjavil:

Jaz bi bil previden pri izbiri zunanjega ohišja. Sploh v smislu, da je krmilnik dovolj zmogljiv (mogoče bo to ravno bottleneck).

Mogoce kaksen link?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: chiiiii ()

Han ::

Ribič ::

Na svojem namiznem računalniku sem si vgradil kartico oz. panel za priklop notranjih diskov. V bistvu gre za panel, ki ima SATA oz. eSATA priključek ter priključek za napajanje. Vse, kar sedaj storim je to, da nanj preko kabla priklopim trdi disk brez ohišja in lahko celo bootam z njega. Deluje pa na polni SATA hitrosti oz. hitrosti s katero je omejeno branje/zapisovanje na disku. Zgleda npr. takole:
http://www.dx.com/p/sata-to-esata-exter...

koli99 ::

Predlagam ohišje z vgrajenim kablom:
https://www.mimovrste.com/dodatki-za-tr...

Zakaj? Ker se ti sti konektorji radi povijejo in potem zaradi slabega kontakta lahko prekine prenose datotek. Jaz sem z IcyBoxom izredno zadovoljen (ga prenašam vsakodnevno z vgrajenim SSD-jem) in je zadeva super.

fujtajksel ::

chiiiii je izjavil:

Pozdravljeni,

Potrebujem zunanji SSD disk. Malo sem primerjal cene in videl da se mi veliko bolj splaca kupiti vgradnji SSD in posebej ohisje. Preden da to storim prosim vas profice, da mi na kratko opisete kaksna je razlika med vgradnjim SSDjem v ohisju in pa "tovarnisko" zunanjim SSDjem? Izgubim veliko na hitrosti?

Hvala za odgovor!


To najbrž misliš "klasičen" format diskov za prenosnike, s SATA vmesnikom?

Kolikor vem gre včasih za precej različne škatle. Pri enih eSATA variantah je šlo za precej direkten priklop in so bile hitrosti kot bi bil v škatli. Je bil pa problem da je malo prenosnikov z eSATA konektorjem, sprobal sem dve eSATA picamica kartici pa sta obe delovali nezanesljivo (en crk na dva tedna je preveč zame).
Škatle z raznimi USB ali FW pa imajo krmilnike in je treba pogledat benchmarke (npr HD Tune) kolk hitro v resnici nese, pogosto niso dosegali limit. Enkrat je bil najbolj hvaljen IcyBox, koko je zdej ne vem.

Mene pa bi tudi zanimalo, če so že kakšna kvalitetna zunanja ohišja za m.2 SSD diske (2280) ki so načeloma precej bolj prikladni za prenašat. Tj zanesljiva, čim hitrejši prenos, po možnosti podpora novejšim SSD variantam (PCIe, NVMe). Nazadnje ko sem gledal je nekaj bilo ampak vse neke čungalunga firme...

trnvpeti ::

ohisje ns1066 chip, 6eur
mogoce najde kdo kaj boljsega

hojnikb ::

http://www.ebay.com/itm/USB-3-0-SATA-2-...

malenkost ceneje. Za chipset lahko pogledam na svojem, mam istega doma...
#brezpodpisa

chiiiii ::

Ribič je izjavil:

Na svojem namiznem računalniku sem si vgradil kartico oz. panel za priklop notranjih diskov. V bistvu gre za panel, ki ima SATA oz. eSATA priključek ter priključek za napajanje. Vse, kar sedaj storim je to, da nanj preko kabla priklopim trdi disk brez ohišja in lahko celo bootam z njega. Deluje pa na polni SATA hitrosti oz. hitrosti s katero je omejeno branje/zapisovanje na disku. Zgleda npr. takole:
http://www.dx.com/p/sata-to-esata-exter...


vse delam na MACih in nocem posegat v hardware.

trnvpeti je izjavil:

ohisje ns1066 chip, 6eur
mogoce najde kdo kaj boljsega



hojnikb je izjavil:

http://www.ebay.com/itm/USB-3-0-SATA-2-...

malenkost ceneje. Za chipset lahko pogledam na svojem, mam istega doma...


Potrebujem nekaj hitrega in zanesljivega...rajsi placam vec denarja in nimam problemov

Hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: chiiiii ()

chiiiii ::

fujtajksel je izjavil:

chiiiii je izjavil:

Pozdravljeni,

Potrebujem zunanji SSD disk. Malo sem primerjal cene in videl da se mi veliko bolj splaca kupiti vgradnji SSD in posebej ohisje. Preden da to storim prosim vas profice, da mi na kratko opisete kaksna je razlika med vgradnjim SSDjem v ohisju in pa "tovarnisko" zunanjim SSDjem? Izgubim veliko na hitrosti?

Hvala za odgovor!


To najbrž misliš "klasičen" format diskov za prenosnike, s SATA vmesnikom


Tako je. Hvala za vse informacije!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Price/performance portable SSD

Oddelek: Kaj kupiti
162618 (2269) joker16_7
»

Navaden ssd disk kot prenosni disk

Oddelek: Strojna oprema
252933 (1805) hojnikb
»

mPCIe SSD

Oddelek: Kaj kupiti
242876 (2496) driver_x
»

eSATA

Oddelek: Strojna oprema
458549 (7665) wolf123
»

Zunanji disk

Oddelek: Kaj kupiti
132545 (2345) borges

Več podobnih tem