» »

Mini PC?

Mini PC?

povzek ::

Pozdravljeni!

Odločam se za nakup mini PC-ja, pa bi vas prosil za nasvet pri odločitvi.
Najprej sem začel razmišljati o Mac mini-ju, a na žalost sem o modelu 2014 slišal več slabega kot dobrega, še posebaj v primerjavi s tekmeci.
Tako, da sem nazadnje pristal na Intel NUC Skull Canyon. Zraven bi seveda dodal še 16Gb RAM-a ter za začetek 256Gb SSD disk. O temu računalniku sem sicer prebral dosti pozitivnih objav, a me vseeno malo moti dejstvo, da ima integrirano grafično...
Me pa zanimajo še vaši predlogi glede nakupa. Za PC sem pripravljen odšteti okoli 1000eur (lahko tudi kakšnih 100, ali 200eur več, če se splača...)

Lep pozdrav,
Matevž

bluefish ::

Nič nisi povedal o namenu rabe.

hojnikb ::

itk pc si sestav, ce bi rad moc
#brezpodpisa

povzek ::

Računalnik bi uporabljal za brskanje po spletu, gledaje filmov, urejanje slik, morda kakšna igra, ter mogoče občasno za pregled aCad dokumentov. Bo pa večino časa priklopljen na TV. Predvsem bi bil po nakupu rad z njim zadovoljen vsaj 5let...
Klasičen PC imam, sedaj potrebujem prenosni PC, ki bo zadovoljiv moje potrebe. Trenutno za to uporabljem prenosnika, pa se mi že kar smili - je precej v letih.:))

Lp

hojnikb ::

en poceni pc z pentium, demanding taske pa streamas z kompa
#brezpodpisa

shadeX ::

Najprej sem začel razmišljati o Mac mini-ju


Ne kupovat mac minija. Sploh če tud kak špil odigraš. Miniji so počasni. Ga mam 2012 model s SSDjem pa je lih za silo. Brez SSD-ja, je pa katastrofa.

povzek ::

Zahtevno delo že opravim za PCjam, tako da ne vem zakaj bi želel stream-at prek drugega PCja na TV... Gre se samo zato, da mi bo ta mini PC deloval brez težav.
Trenutni mac mini-ji so vsekakor preslabi, tako da čakam in upam, da bodo proti koncu mesece pri applu pozitivno presenetili.:) Kljub temu pa iščem alternarivo, zmogljiv mini PC.

bluefish ::

Za omenjeno rabo dejansko ne potrebuješ 67xx.

mirkuma ::

..in je tudi mini 2014 (razen začetni model) povsem ok, če se seveda vzdržiš iger...
Lahko pa nabaviš rabljen 2012 modele z i7 procesorjem (za vse razen iger bo ravno tako dovolj).
Če pa boš igral igre, pa res pozabi na minija...
...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...

shadeX ::

..in je tudi mini 2014 (razen začetni model) povsem ok, če se seveda vzdržiš iger...


Mini 2014 je joke, ker so RAMI zalotani. 4GB RAM-a ima (osnovni model), kar je danes za neko resno delo že skor premalo. Prav tako je verjetno je cela jeba če mu hočeš SSD dat not.

mirkuma ::

osnovnega preskočiš, srednji 2014 model ima 8GB, disk se da menjat samo nekaj dela je. 2012 pa so nadgradljivi (možnost 2 diskov in 16GB rama).
...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...

DarwiN ::

Kaj pa ta stroj z GTX 950 in I7-6700HQ? 8-)



900€ in ga neseš.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Heisenberg ::

DarwiN je izjavil:

Kaj pa ta stroj z GTX 950 in I7-6700HQ? 8-)



900€ in ga neseš.



HUDO! Tole mi je pa zelo všeč! Zame bi bilo to za naslednjih (vsaj) 10 let super PC.

Če pravi vidim moraš sam dokupiti RAM in SSD ?

DarwiN ::

Če pravi vidim moraš sam dokupiti RAM in SSD ?

Da.. Dodaš M.2 SSD in 16 Gb rama, in še HDD, če nucaš dodatni storage.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Heisenberg ::

DarwiN je izjavil:

Če pravi vidim moraš sam dokupiti RAM in SSD ?

Da.. Dodaš M.2 SSD in 16 Gb rama, in še HDD, če nucaš dodatni storage.


To vse skupaj pride ravno toliko kot sem dal 2012 za mojo trenutni i5 kišto, ki pa ji nič ne manjka, razen velikosti.

(saj poznate tisti občutek ko na skrivaj upaš da bo kaj crknilo, da boš imel izgovor da nekaj novega nabaviš :) )

smacker ::

Kaj pa kak custom build? Recimo: https://www.mindfactory.de/shopping_car...
Glede na zahteve lahko komot tud i5 6500, pa mogoče samo 1TB disk, pa si na 1000eur.

borut_p ::

Heisenberg je izjavil:



(saj poznate tisti občutek ko na skrivaj upaš da bo kaj crknilo, da boš imel izgovor da nekaj novega nabaviš :) )



Jep - dejansko imava čisto enak sistem :) in kar noče nič crknit.

sem si pa ogledoval https://www.asus.com/Mini-PCs/ROG_GR8/

Heisenberg ::

smacker je izjavil:

Kaj pa kak custom build? Recimo: https://www.mindfactory.de/shopping_car...
Glede na zahteve lahko komot tud i5 6500, pa mogoče samo 1TB disk, pa si na 1000eur.


To je že precej večja škatla, ki mi tudi vizualno ni kaj posebej všeč.

Že dolgo čakam na PC v stilu Applove kante za smeti :)


Specifikacije mi niso kaj preveč pomembne, samo da je "future proof" in da ni ravno osnovni model.

borut_p je izjavil:

Heisenberg je izjavil:



(saj poznate tisti občutek ko na skrivaj upaš da bo kaj crknilo, da boš imel izgovor da nekaj novega nabaviš :) )



Jep - dejansko imava čisto enak sistem :) in kar noče nič crknit.

sem si pa ogledoval https://www.asus.com/Mini-PCs/ROG_GR8/



aha tudi zanimivo! Cena?

Zgodovina sprememb…

povzek ::

Dejansko sem tudi sam že razmišljal o ASUS-u ROG GR8, a mi je vseeno bolj všeč Intel-ov NUC Skull Canyon. Edino grafična me malo moti...

borut_p ::

706€ na netu v SLO = ROG GR8-GTX 750 Ti

next3steps ::

borut_p ::

povzek je izjavil:

Dejansko sem tudi sam že razmišljal o ASUS-u ROG GR8, a mi je vseeno bolj všeč Intel-ov NUC Skull Canyon. Edino grafična me malo moti...


meni Intel ne pride v vpoštev, ker nima spdif zvok. rabim za gledanje filmov na stolpu (ki žal ni sposoben prek HDMI tudi zvoka predvajat)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borut_p ()

povzek ::

Mogoče kdo ve kje se da kupiti od ZOTACa ZBOX 1060? Se mi zdi zelo interesantno, a kaj ko je tako malo podatkov glede dobave...

hojnikb ::

#brezpodpisa

rml1 ::

Opažam, da imajo NUC-i samo USB 3.0 (so brez USB 2.0).
Ali je potem sploh možno preko teh USB-jev naložiti OS, saj
je menda za USB 3.0 najprej potrebno naoložiti gonilnike,
za to pa rabiš OS (ki ga še ni)?

Lep pozdrav,
Robert

hojnikb ::

ni res, dela preko usb3 bp
#brezpodpisa

mtosev ::

za windows 7 ne vem, a vem, da z windowsi 10 bo delalo bp
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

bluefish ::

Za W7 ima pa Intel (+ proizvajalci plat) itak orodje, ki zahtevane gonilnike vstavi v ISO medij.

povzek ::

Tako, računalnik naročen (Zotac EN1060). Imam pa sedaj eno vprašanje glede RAMa. In sicer kupil bi 16Gb, pa sedaj ne vem, a moram kupiti komplet 2x8Gb, ali lahko vgradim 1x16Gb? Nisem namreč ravno na tekočem glede tega, vem pa, da sem pred leti, ko sem sestavljal računalnik, moral kupiti RAM v paru...
Drugače pa sem razmišljal o Kingston HyperX Impact DDR4-2133 CL13. Bo ql?

tomy5 ::

https://www.zotac.com/us/product/mini_p...

System Memory
2 x DDR4-1866/2133 SODIMM Slots (up to 32GB)

povzek ::

tomy5 je izjavil:

https://www.zotac.com/us/product/mini_p...

System Memory
2 x DDR4-1866/2133 SODIMM Slots (up to 32GB)


Da ne bom takoj "nesramen": Hvala za odgovor.
Samo, če bi prebral moj post, bi vedel kakšno vprašanje sem postavil... Ne zanima me kater RAM lahko vgradim, pač pa, če lahko vgradim samo en RAM, ali ga moram v paru?!

OvCa77 ::

Lahko posameznega
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

jero_no1 ::

Da si malo sposodim tole temo: - kateri miniPC kupiti? Potreboval se bo samo zato, da na njem laufa ena aplikacija 24/7. Verjetno ne rabim i3, bo Pentium zadoščal, RAMa bi vzel kar 4 GB, diska ne rabim (mora pa omogočit vgradnjo SATA SSD), mora pa imeti ene 2 USBja ter VGA izhod. Hvala za pomoč.

tomy5 ::

jero_no1 je izjavil:

Da si malo sposodim tole temo: - kateri miniPC kupiti? Potreboval se bo samo zato, da na njem laufa ena aplikacija 24/7. Verjetno ne rabim i3, bo Pentium zadoščal, RAMa bi vzel kar 4 GB, diska ne rabim (mora pa omogočit vgradnjo SATA SSD), mora pa imeti ene 2 USBja ter VGA izhod. Hvala za pomoč.


http://www.sestavi.si/index.php/item/di...

hojnikb ::

počakaj na apollo lake, ne kupvoat te zastarele robe
#brezpodpisa

Ahim ::

hojnikb je izjavil:

počakaj na apollo lake, ne kupvoat te zastarele robe

Zalostno dejstvo je, da je (bo) Apollo Lake priblizno enako pocasen kot omenjeni Braswell pri enaki porabi (boljsi IPC, a obenem precej nizji base takt za primerljiv 6W model).

http://ark.intel.com/products/95592/Int...

Tako da ... je cakanje nesmiselno, sploh ce je potrebno reitev najti zdaj.

tomy5 ::

Ne se obremenjevat s tem kaj bo 0,01% hitrejše v praksi. Eni so mahnjeni na promile, drugi pa živijo.

hojnikb ::

Ahim je izjavil:

hojnikb je izjavil:

počakaj na apollo lake, ne kupvoat te zastarele robe

Zalostno dejstvo je, da je (bo) Apollo Lake priblizno enako pocasen kot omenjeni Braswell pri enaki porabi (boljsi IPC, a obenem precej nizji base takt za primerljiv 6W model).

http://ark.intel.com/products/95592/Int...

Tako da ... je cakanje nesmiselno, sploh ce je potrebno reitev najti zdaj.

zadeva se bo kr lepo boostala na 2Ghz+. 1.1g je ce hkrati obremenis grafiko in proc v kaksnem benchu

j4205 se recimo boosta na 2.4g, ceprav je base sam žo 1.5
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

jero_no1 ::

Mudi se mi ravno ne, tudi ne potrebujem nobene moči (tudi če bo ta novi 50% hitrejši mi ne pomaga), važno da bo zanesljiva zadeva.

papasmrk ::

Pozdravljeni,

Gledam tele nettope/mini-pc in bi rad vprašal kakšen procesor je primeren, da lahko tekoče streama video v Full HD kodiran z H.265 kodekom?
Nek mini-pc bi kupil, ki bo namenjen samo kot media server, se pravi streamanje video vsebine na tv.

hvala in lep pozdrav

hojnikb ::

s905 recimo
#brezpodpisa

papasmrk ::

Ali se lahko na s905 lahko namesti tudi kak torrent client?

matobeli ::

Pač android je, in ja, torrent client dela čist ok :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup mini pc (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10215540 (6531) Ganon
»

Iscem ITX maticne z DC 19V

Oddelek: Kaj kupiti
141315 (927) zavajon
»

Build me a tiny portable PC.

Oddelek: Kaj kupiti
414148 (2560) peglezn
»

Kateri mini pc?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6913760 (10303) Kebo
»

mini računalnik

Oddelek: Kaj kupiti
294275 (2889) m0LN4r

Več podobnih tem