» »

Kako debelega potrebujem?

Kako debelega potrebujem?

Ribič ::

Živjo!

Iščem novi 2.5" trdi disk z malo večjo kapaciteto (2TB) za svoj prenosni računalnik... rabim za programiranje in dual-boot linux + windows. Iščem po internetu in najdem razne spletne strani z nasveti in ocenami HDD diskov različnih proizvajalcev. Na eni je bil priporočen trdi disk Seagate ST2000LM003, zato sem se odločil, da bi ga kar vzel. To je pač normalni 2TB 2.5" SATA disk za prenosnike. Ko sem bral članek, je bilo zraven še omenjeno, da Seagate ponuja še en zelo podoben model diska in sicer ST2000LM007. Kolikor sem zasledil, je edina razlika med njima le debelina diska. Prvi je debel 9.2mm, to je toliko, kot moj trenutni trdi disk, drugi pa je nekoliko tanjši in sicer le 7 mm.

Stvar je pa sedaj taka. Kupiti sem želel prvega (9.2mm), pa ga po slovenskih trgovinah ne najdem. Našel sem pa, da se v večih trgovinah prodaja drugi tanjši model. Zanima me, če kupim tanjšega, bo kaj težav pri priklopu diska v računalnik glede dimenzij oz. pozicije lukenj za vijake, SATA priključek, itd. Ima kdo kaj izkušenj s tem?

lp

d4vid ::

Dimenzije so vse iste, razen debeline. Mislim, da se da celo dobit distančnik, vsaj jaz sem ga nekaj let nazaj dobil zraven SSDja.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

kixs ::

Za v laptop ne potrebujes nobenega distancnika. V kletki bo ostalo malo prostora in to je vse - s tem ni nic narobe. Vijaki bodo pasali, prav tako se bo enako dobro vsedel na SATA priklop.

hojnikb ::

nimajo vsi laptopi kletke, tko da včasih rabiš tut tist spacer..
#brezpodpisa

shadeX ::

Izjemno zavajajoč naslov.

d4vid ::

shadeX je izjavil:

Izjemno zavajajoč naslov.


Je pa s takšnim naslovom vsaj hitro dobil odgovor :))

kixs je izjavil:

Za v laptop ne potrebujes nobenega distancnika. V kletki bo ostalo malo prostora in to je vse - s tem ni nic narobe. Vijaki bodo pasali, prav tako se bo enako dobro vsedel na SATA priklop.


O takšnem distačniku govorim:

Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: d4vid ()

Ribič ::

Se opravičujem, verjetno bi bilo bolj smisleno, da bi dodal še kakšno sliko. Skratka obstaja nek kovinski plašč v katerega se disk privije, potem se pa skupaj s tem plaščem vstavi v slot za trdi disk in privije z vijaki.

http://tinypic.com/r/15p3k1y/9


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tehnična pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
231204 (805) abazuu
»

Čuden zvok trdega diska (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
678002 (6559) ngc2392
»

Hiter zunanji disk za backup

Oddelek: Kaj kupiti
121601 (1091) Zvitor
»

Nakup HDD

Oddelek: Pomoč in nasveti
8771 (661) AnWar
»

ZUNANJI trdi disk naredim sam

Oddelek: Strojna oprema
224046 (3431) Bodiny

Več podobnih tem