» »

HP Probook in M.2 sata ssd

HP Probook in M.2 sata ssd

J-ronimo ::

Pozdrav.

Naletel sem na manjši zaplet. Prenosnik ne zazna ssd-ja, ne v biosu in tudi ne v OS. V biosu nisem zasledil nobenih drugih možnosti za diske, le boot priority. Posodobil sem ga seveda na zadnjo verzijo, v upanju, da se bodo odprle kakšne dodatne možnosti... Je morda misterij v driverjih? Na uradni strani nisem zasledil nobenega v stilu "ssd". Vsak nasvet dobrodošel.

Hvala v naprej,
J

crniangeo ::

probaj resetirati bios na privzeto vrednost. Preveri če imaš vklopjen uefi in secureboot.
Preveri tudi za sata v kakšnem načinu je, ne sme biti v compatibility mode. Probaj ga prestaviti v AHCI nacin .
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

zee ::

Ce ga BIOS ne vidi, je velika verjetnost, da je bodisi slabo vstavljen, ni prikljucen na napajanje ali pa crknjen.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

al1976 ::

HP zna bit tricky:

Tole spodaj je podobna zgodba za ProBook 645:
http://h30434.www3.hp.com/t5/Notebook-H...

Just received a message from HP support: The M.2 slot of a ProBook 645 does NOT support a SATA interface. Contrary to what some of the manuals might suggest. The only supported SSD option is a 2.5" drive.

The M.2 slot only accepts HP whitelisted WWAN cards. So even an M.2 SSD with PCIe interface probably wouldn't work, but I don't have one on hand to test.

crniangeo ::

u lepa, smo ravno zadnjic nekaj čaral po biosih na enem lenovu zarad whitelistanja :)
je ratal :)
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

jnovak ::

al1976 je izjavil:

HP zna bit tricky:

Tole spodaj je podobna zgodba za ProBook 645:
http://h30434.www3.hp.com/t5/Notebook-H...

Just received a message from HP support: The M.2 slot of a ProBook 645 does NOT support a SATA interface. Contrary to what some of the manuals might suggest. The only supported SSD option is a 2.5" drive.

The M.2 slot only accepts HP whitelisted WWAN cards. So even an M.2 SSD with PCIe interface probably wouldn't work, but I don't have one on hand to test.
Ja, to se pa spomnim, ko sem lani kupoval nov prenosnik in so bili že neki novi ProBooki zunaj.
Sem si rekel, da ok, bom pa še malo počakal, saj M.2 slot zna koristiti. A sem na srečo vmes našel en review, ki se je dotaknil tudi tega & lepo povedal, da slot ni uporamen za disk ...

bili_39a ::

Odvisno kateri HP Probook. v 450 G3 dela M.2 brez problema.

al1976 ::

Ja no, saj na mojem sluzbenem HP 850 G1 M.2 tudi deluje bp. Cisto mozno pa da obstaja tudi za moj model neka whitelist-a. Nisem preverjal.

J-ronimo ::

Očitno je bila težava v kontaktu. Zamenjal šrauf za boljši stik in dela bp. Hvala vsem za nasvete.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Matična plošča in M.2 ssd kompatibilnost

Oddelek: Pomoč in nasveti
363606 (1825) Fsegula62
»

Nadgradnja SSD disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
101642 (1447) Silvo
»

Prenosnik, ssd disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
215250 (3709) r3dkv1c4
»

Prenosnik HP med delom "crkne"

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
201656 (1263) solatko
»

BigBang notebook dva finalista

Oddelek: Kaj kupiti
364173 (3025) D3m

Več podobnih tem