» »

Razlika: 21:9 vs 16:9

Razlika: 21:9 vs 16:9

overklocker ::

Dober dan,
Odločam se za nakup monitorja, pa imam nekaj pomislekov:

21:9 vs 16:9 Glede na to da ne igram non stop igre in da gledam tudi kak film, ni nujno da v 4k, me zanima:

1.) Tisti ki imate 21:9 ali ste rabili da ste se navadili na novo razmerje slike, in kako prenašate gledanje filmov ki imajo črte ob strani.
2.) Trenutno imam monitor ki ima UHD Samsung 28d590d kateri ima večjo resolucijo kot Acer Predator x34, in imam pomislek da v bistvu za večji denar downgradam. + Koliko je vreden leto in pol Samsung 28d590d
3.) Asus Predator X34, je na netu en kup modelov in ne vem kateri je zadnji Imaš X34a potem X34q inp....
4.) Cena Trenutno najcenejšo varianto ki sem jo lahko dobil je 1070 eur, kdo ve da se obeta katera akcija/bo padla cena/pride nov model?

Hvala vsakemu ki si bo vzel čas in odgovoril na moja vprašanja!

popster ::

Gre za filmski format (ameriški film), ki pa ni standard v računalništvu. In tu se lotijo težave..

DarwiN ::

1) Nimam 21:9, filmi pa nimajo črnih robov. Tako kot sem ti že povedal, da so original BDji v razmerju 2.40:1, kar je praktično enako 21:9.. Izjema so kakšni čunga lunga filmi, in pa predvsem serije. Tam boš imel črni rob. Filmi na 21:9.
2) Ta Samsung 28d590 je jajca proti Predatorju.. Sama resolucija je overkil za tako majhno velikost, poleg tega pa je TN z obupnimi barvami in vidnim kotom. Skratka, dokaj neposrečen izdelek, ki ga boš na tem našem majhnem trgu malo težje prodal.. Pomoje realno ~200€, s precej sreče pa ~250€.
3) Samo dva modela sta X34 in izboljšana revizija X34a, pri kateri so menda izboljšali samo quality control, torej kakšne manjše napake.
4) 1070€ je dobra cena, novi/boljši modeli pa prihajajo vsako leto. Cena pomoje nebo nič kaj padla, ampak se bodo enostavno umaknili iz polic, ko bo nastopil čas.. Mogoče bo proti koncu prodajnega cilka kakšna akcija, ampak v tujini, ne pri nas.. Pač, čista klasika.
Menda prihaja posodobljen x34p, ki bo še malo bolj upognjen in privzeto nastavljen na 100Hz, medtem ko moraš tega X34a sam overclockat na 100Hz.. Poteto, potato. Ampak bo dražji :). Pridejo tudi 144Hz monitorji, HDR, ampak tile bodo hitro ~2k€.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

tt2 ::

Samsung je predstavil nov 34inčni VA 100Hz freesync monitor. Ima neko Quantum Dot tehnologijo, o kateri veliko govorijo in bi naj izboljšala kvaliteto barve slike. Ne vem pa kako se to obnese v realnosti. Ta monitor je verjetno trenutno na vrhu ponudbe. Proizvajajo se že 144Hz 3440x1440 paneli, ampak monitorji bi naj prišli šele 1H 2017. Bo pa trenutno najbolj zanimiv Acerjev X34p, ker pač izgleda precej gamersko in ima dobre specifikacije, kot je že darwin omenil. Bi rad videl primerjavo med x43p in cf791, ko bosta zunaj.

dolenc ::

V kolikor je filmski format filmov, črnih robov ni, kar je večina filmov. Serije pa ga imajo ob strani.

Za špile je odlična zadeva.

overklocker ::

DarwiN je izjavil:

1) Nimam 21:9, filmi pa nimajo črnih robov. Tako kot sem ti že povedal, da so original BDji v razmerju 2.40:1, kar je praktično enako 21:9.. Izjema so kakšni čunga lunga filmi, in pa predvsem serije. Tam boš imel črni rob. Filmi na 21:9.
2) Ta Samsung 28d590 je jajca proti Predatorju.. Sama resolucija je overkil za tako majhno velikost, poleg tega pa je TN z obupnimi barvami in vidnim kotom. Skratka, dokaj neposrečen izdelek, ki ga boš na tem našem majhnem trgu malo težje prodal.. Pomoje realno ~200€, s precej sreče pa ~250€.
3) Samo dva modela sta X34 in izboljšana revizija X34a, pri kateri so menda izboljšali samo quality control, torej kakšne manjše napake.
4) 1070€ je dobra cena, novi/boljši modeli pa prihajajo vsako leto. Cena pomoje nebo nič kaj padla, ampak se bodo enostavno umaknili iz polic, ko bo nastopil čas.. Mogoče bo proti koncu prodajnega cilka kakšna akcija, ampak v tujini, ne pri nas.. Pač, čista klasika.
Menda prihaja posodobljen x34p, ki bo še malo bolj upognjen in privzeto nastavljen na 100Hz, medtem ko moraš tega X34a sam overclockat na 100Hz.. Poteto, potato. Ampak bo dražji :). Pridejo tudi 144Hz monitorji, HDR, ampak tile bodo hitro ~2k€.



Hvala za hiter in iskren odgovor. Cenim!

Zanimivo mi je da moj stari monitor podal kot primerjavo za "jajca" :) Takrat je bil to best buy zanj sem dal okoli 700 eur slabi 2 leti nazaj
JAz mislim da tist ki bo moj monitor kupil bo dobil dober deal: 28" 4k resolucijo sploh za dobrih 200 eur

Sem ga naročil, dobava 18.9
Motherboard:Asus X579XStrix E CPU:AMD 5950X ,GPU: EVGA RTX 3080,
128GB RamDDR4,Hladilnik NoctuaNU15s,Tipkovnica:Crosair K95 Miška:Logitech g900
2x Samsung m.2 980PRO 500 gb,2x Samsung 860evo 2tb,Monitor:Samsung Odyssey G9

Fuks ::

1. Sam si lastim 34" LG-ja kakšni dve leti (QHD) in sem ful zadovoljen! Filmi so večinioma full-screen, pri serijah pa je ponavadi ob straneh rob, saj je običajno 16:9.

Uglavnem takrat ko sem kupoval itak ni bilo izbire, če bi kupoval šeenkrat pa bi vzel zaobljenega, saj se kar opazi če daš aplikacijo na rob zaslona, da je že malo daleč. Monitor uporabljam v glavnem za delo, saj imam monitor v kotu in nimam možnosti dveh zaslonov (ni prostora) ampak s širino ki jo ima monitor kamot poganjaš in gledaš dve aplikaciji, vsako na svoji polovici.

Privajanje ni potrebno, občutek je kot da bi končno zadihal :) Malo je awkward ko prideš na kak 24" zaslon ker si tako omejen :)

4. Če si napisal da ne igraš toliko iger, zakaj potem nujno predator? LG je precej cenejši.

overklocker ::

ENo nenavadno vprašanje: kako lahko v windowsih 10 najlažje postrojiš okna. Ker vem da v windowsi 98 je bila ena fora da ti jih je v kaskado dalo.
Rad bi če imam odprt npr: Explorer, mozilo, word, exel, kalkulator.. da z enem klikom jih razporedi po celem monitorju tako da so vidni vsi programi.
Kako lahko to naredim z npr 2 zavihomav v EDGU najlažje?

HVala
Motherboard:Asus X579XStrix E CPU:AMD 5950X ,GPU: EVGA RTX 3080,
128GB RamDDR4,Hladilnik NoctuaNU15s,Tipkovnica:Crosair K95 Miška:Logitech g900
2x Samsung m.2 980PRO 500 gb,2x Samsung 860evo 2tb,Monitor:Samsung Odyssey G9

popster ::

In Windows 10, users are able to tile Windows by quarters.

from Tiling window manager @ Wikipedia

overklocker ::

popster je izjavil:

In Windows 10, users are able to tile Windows by quarters.

from Tiling window manager @ Wikipedia

In kako lahko uporabim to bližnico?
Motherboard:Asus X579XStrix E CPU:AMD 5950X ,GPU: EVGA RTX 3080,
128GB RamDDR4,Hladilnik NoctuaNU15s,Tipkovnica:Crosair K95 Miška:Logitech g900
2x Samsung m.2 980PRO 500 gb,2x Samsung 860evo 2tb,Monitor:Samsung Odyssey G9

smacker ::

Primeš okno in ga neseš v kot ekrana ;)
Ali uporabiš software za naprednejše funkcionalnosti: https://www.reddit.com/r/windows/commen...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: smacker ()

Invictus ::

Ima kdo doma Dell 34"?

Rad bi probal nekaj stvari. Dam za pivo. Ali dva ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

overklocker ::

Invictus je izjavil:

Ima kdo doma Dell 34"?

Rad bi probal nekaj stvari. Dam za pivo. Ali dva ;).


Pojdi v big bang btc čisto v kotu ga imajo, lhko sprobaš

smacker je izjavil:

Primeš okno in ga neseš v kot ekrana ;)
/


ne morš razumeti koliko mi je tvoj nasvet spremil pogled na win 10
hvallllaa!!!!
Motherboard:Asus X579XStrix E CPU:AMD 5950X ,GPU: EVGA RTX 3080,
128GB RamDDR4,Hladilnik NoctuaNU15s,Tipkovnica:Crosair K95 Miška:Logitech g900
2x Samsung m.2 980PRO 500 gb,2x Samsung 860evo 2tb,Monitor:Samsung Odyssey G9

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

overklocker je izjavil:


Pojdi v big bang btc čisto v kotu ga imajo, lhko sprobaš


Hvala za info... Bom šel, pa da vidim...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Roadkill ::

overklocker je izjavil:

Invictus je izjavil:

Ima kdo doma Dell 34"?

Rad bi probal nekaj stvari. Dam za pivo. Ali dva ;).


Pojdi v big bang btc čisto v kotu ga imajo, lhko sprobaš

smacker je izjavil:

Primeš okno in ga neseš v kot ekrana ;)
/


ne morš razumeti koliko mi je tvoj nasvet spremil pogled na win 10
hvallllaa!!!!


Pritisni windows tipko in potem smerne puščice.
Ü

tikitoki ::

To s formatom in cunga lunga filmi je kar nekaj, sem pred nekaj dnevi gledal listo filmov in formate v katerih so bili posnetih, zaradi podobnega vprasanja. Odgovor ni niti priblizno tako enostaven, se posebaj, ce gledas se kaj drugega, kot aktualno USA produkcijo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pomoč pri sestavi Zverine od računalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8918093 (6895) overklocker
»

crni rob slike zgoraj in spodaj?

Oddelek: Zvok in slika
111259 (820) veso266
»

največji ultrawide monitor na tržišču (oz. v slo.)

Oddelek: Kaj kupiti
153539 (2570) smacker
»

Gaming računalnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
575853 (4422) Napajalc

Več podobnih tem