» »

Final Fantasy XV

Final Fantasy XV

«
1
2 3

oo7 ::



Igra izide 29 novembra za PS4 in xbox ONE




Final Fantasy XV is an upcoming action role-playing video game being developed and published by Square Enix for the PlayStation 4 and Xbox One, and scheduled for a worldwide release on November 29, 2016. It is the fifteenth main installment in the Final Fantasy series, and shares a thematic connection with Fabula Nova Crystallis Final Fantasy, a subseries of games linked by a common mythos which includes Final Fantasy XIII and Final Fantasy Type-0. It is a major departure from previous games, providing a darker atmosphere that focuses on more realistic environments and human characters than previous entries.

XV takes place on Eos, a world similar to modern-day Earth. All the world's countries—bar the kingdom of Lucis—are under the dominion of the empire of Niflheim. Noctis Lucis Caelum, heir to the Lucian throne, goes on a quest to retake his homeland and its magical crystal after it is seized by Niflheim on the eve of peace negotiations between the two nations. The game features an open-world environment and action-based battle system similar to the Kingdom Hearts series and Type-0, incorporating the ability to switch weapons and other elements such as vehicle travel and camping.


Final Fantasy XV - E3 2016 Trailer | PS4, PS VR



Final Fantasy XV - Official World of Wonder Tour of Eos with Noctis



Final Fantasy XV - 50 Minutes of Gameplay





Igro so začeli delati že leta 2006 8-O

Ali se zgodba pri igrah FF nadaljuje čez vseh 15 delov?

YesMan ::

Osebno moja najbolj pričakovana igra 2016 :P Res me zanima kaj so po vsem tem času spacali skupaj in menim, da mora človek bit kar "dolgočasen gamer", da ga vsaj malo nebi :D

Drugače pa ne, noben Final Fantasy se ne navezuje na prejšnjega. Vsak ima popolnoma svoj svet, zgodbo, itd., pojavljajo pa se podobni elementi/imena iz prejšnjih. V glavnem, nima veze s katerim začneš.

Bi pa za XV priporočal, da si ljudje ogledajo film, kateri je izšel pred cca. 2 tednoma, imenovan "Kingsglaive: Final Fantasy XV". Film služi kot odličen uvod v igro in njen čudovito realiziran svet, obenem pa je tudi prava paša za oči. Glavne karakterje pa igrajo zelo znana imena v trenutnem televizijskem in filmskem svetu; Aaron Paul, Lena Headey in Sean Bean.

Trailer:

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: YesMan ()

YesMan ::

Obstaja pa še tudi kratka Anime serija iz 5-ih delov (trenutno so izšli 4-je), imenovana "Brotherhood: Final Fantasy XV" (žal samo v japonščini, ampak seveda z angleškimi podnapisi). Serija se lahko v celoti zastonj ogleda na Youtube-u.

Trailer:


Celoten projekt je v glavnem res OGROMEN, če ne celo največji v svetu iger do sedaj.

oo7 ::

Brotherhood Final Fantasy XV - Episode 1: "Before The Storm"



BROTHERHOOD FINAL FANTASY XV - Episode 2: "Dogged Runner"



BROTHERHOOD FINAL FANTASY XV - Episode 3: "Sword and Shield"



BROTHERHOOD FINAL FANTASY XV - Episode 4: " Bittersweet Memories"





Film Kingsglaive imam pa namen pogledati enkrat ta teden :)

oo7 ::

Final Fantasy 15 TGS 2016 Trailer (Final Fantasy XV)


-

oo7 ::

YesMan je izjavil:

Osebno moja najbolj pričakovana igra 2016 :P Res me zanima kaj so po vsem tem času spacali skupaj in menim, da mora človek bit kar "dolgočasen gamer", da ga vsaj malo nebi :D

Drugače pa ne, noben Final Fantasy se ne navezuje na prejšnjega. Vsak ima popolnoma svoj svet, zgodbo, itd., pojavljajo pa se podobni elementi/imena iz prejšnjih. V glavnem, nima veze s katerim začneš.

Bi pa za XV priporočal, da si ljudje ogledajo film, kateri je izšel pred cca. 2 tednoma, imenovan "Kingsglaive: Final Fantasy XV". Film služi kot odličen uvod v igro in njen čudovito realiziran svet, obenem pa je tudi prava paša za oči. Glavne karakterje pa igrajo zelo znana imena v trenutnem televizijskem in filmskem svetu; Aaron Paul, Lena Headey in Sean Bean.

Trailer:



Sem pogledal hud film :)

Me pa zanima koliko denarja je stal tale film, ker animirani filmi niso ravno poceni ta je pa tako dobro narejen, da včasih sploh ne razločiš ali je animirani ali ne :)

bambam20 ::

Pogledal. Animacija vrhunska , zgodba pa razen,če nisi res hud fan FF-jev zanič in dolgočasno zlajnana kot najstarejša cipa.

YesMan ::

bambam20 je izjavil:

Pogledal. Animacija vrhunska , zgodba pa razen,če nisi res hud fan FF-jev zanič in dolgočasno zlajnana kot najstarejša cipa.


To je najbrž res, hah. Nebi ga ravno priporočal popolnemu novincu v tej franšizi, sploh tistemu, ki ni niti malo seznanjen s "FF žargonom". :D Je pa še vseeno najbolj "beginner-friendly" Final Fantasy film.. Vem, šokantno x)

Jaz, kot fan, sem pa kar užival ob njem. Kakšnih 5/10 bi mu že dal, po moje bo vrednost filma tudi narasla (ali še bolj padla) glede na igro. Mislim pa, da zraven odlične animacije in akcije, gledalcu nudi odličen prvi vpogled v ta zanimiv svet (ob povprečni zgodbi, ter po večini pozabljivih karakterjev).

oo7 ::

Final Fantasy 15 Death Spell Gameplay Trailer (Final Fantasy XV)

oo7 ::

Final Fantasy 15 Cinematic Trailer Omen



.

oo7 ::

Final Fantasy XV PS4 Pro 4k vs 1080p Gameplay


.

oo7 ::

Clueless Gamer: "Final Fantasy XV" With Elijah Wood - CONAN on TBS


.

dolenc ::

Začel sem igrat, če se ne motim clo vse od ff 7 naprej. Pri nobenmu špilu nisem prišel skozi 1 uro.

To moraš res rad met tak žanr, ki se napol sam igra al pa bit japonc :D

oo7 ::

Final Fantasy 15 - 101 Trailer Extended Cut (Final Fantasy XV)


Še 1 teden in izide igra, ki so jo delali 10 let.

oo7 ::

According to both the US and EU PlayStation Stores, FFXV weighs in at 40.5GB on PS4. Interestingly, the Xbox Marketplace has listed FFXV with a size of 51.82GB - quite a difference.

Čez dobre 4 ure bodo na voljo prvi opisi :)

oo7 ::

Prve ocene


Xbox Achievements 90%
Destructoid 9/10
GamingBolt 9/10
GamesRadar+ 4,5/5
Twinfinite 4,5/5
Daily Dot 4/5
USgamer 4/5
Game Informer 8,5/10
IGN 8,2/10
Xbox Achievements 8/10
VideoGamer 8/10
GameSpot 8/10
ThisGenGaming 7/10

YesMan ::

Solidno, sem pričakoval kaj slabše ocene. Bomo vidli jutri kak je, ko poštar prinese kopijo :D

oo7 ::

Final Fantasy XV Walkthrough Part 1 PS4 PRO Gameplay lets play Final Fantasy 15 - No Commentary



No že kdo sprobal? Kakšna je kaj igra?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

YesMan ::

No, po prvih cca. 6-ih urah danes, sem precej zadovoljen :D Začne se precej počasi in kar velik del mape ti je že na voljo od samega začetka, tako da lahko po svoje malo lutaš/odkrivaš ta res prečudovit svet in se privajaš na bojevalni sistem, kateri je po mojem mnenju top, sploh za akcijsko RPG igro. Bojevanje poteka zelo "tekoče", animacije pa so itak razred zase. Tudi zgleda lahko vse skupaj fenomenalno v bitki, sploh če se malo potrudiš. Vsako orožje ima svoje animacije, par svojih "move-setov" in svoje "team-trike" ki jih izvedeš skupaj s svojim boy-bendom, kar res zgleda fantastično med bojevanjem in poteka tekoče, sploh ko zraven spraviš še bombastično magijo, katero si sam "craftaš" in katera nima samo efekta na sovražnike, temveč tudi na okolje. Edini minus zanekrat je to, da občasno kamera v bitki zna malo ponoret, kar pa tudi če se že zogdi ni tako moteče, saj ko stisneš gumb za "lock on" avtomatsko najde nasprotnika in kamero stabilizira v njegovo smer.

Na zgodbo/karaktere, ipd. še zaenkrat težko kaj rečem, ampak obeta se dobro :P Upam, da igra postane v drugi polovici bol linearna, da se "pacing" dvigne, saj ničesar bolj ne mrzim v open World igri, kot to, da maš neko ful resno "top priority, time is ticking" misijo, ti pa še vedno lahko rožice v side-questih nabiraš in potuješ kam hočeš.

Moja trenutna ocena in opis v eni povedi: "Komaj čakam, da pridem s šihta jutri, da se spet lahko fuknem na fotel in igram dalje."

Pesimist ::

voice acting me totalno turn offa.
Animacije in fightanje tudi zgleda porazno. Cutscene se mi pa zdijo horror. Primerljivo s slovensko grozljivko Idila ko ova dva retardiranca igrata. Tak da pass...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

oo7 ::

Final Fantasy XV - Graphics Comparison

oo7 ::

Final Fantasy XV To Release On PC During 2018; Final Fantasy Tactics, Chrono Trigger To Release On Steam Next Year - Rumor

Final Fantasy XV, the latest entry in the series developed by Square Enix, is finally out on PlayStation 4 and Xbox One. While a PC version hasn't been confirmed, it seems like development might have started, according to a rumor that has surfaced online recently.


http://wccftech.com/final-fantasy-xv-re...

D3m ::

Damn moram naročiti, dobro, da ste me spomnili.

Lp.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Kaj ::

Kaj so to neki emoti z meči, ki šminkirajo po travnikih ali sem kaj spregledal?

D3m ::

Kar razlika A N. :)

|HP EliteBook|R5 6650U|

oo7 ::

FINAL FANTASY XV - Official Accolades Trailer | PS4




Kaj igrate to igro?

YesMan ::

Sem main story končal prejšnji teden, zdaj pa igram end-game vsebino. Konec zgodbe je vbistvu že tam okoli 50. levela, maš pa še pol ogromno težkih super Bossov in dungeonov vse do lvl 99 :P

D3m ::

YesMan je izjavil:

Sem main story končal prejšnji teden, zdaj pa igram end-game vsebino. Konec zgodbe je vbistvu že tam okoli 50. levela, maš pa še pol ogromno težkih super Bossov in dungeonov vse do lvl 99 :P



UUuuuuuuuu FF X stil potlej.
|HP EliteBook|R5 6650U|

YesMan ::

UUuuuuuuuu FF X stil potlej.


Nekej takega. Ma še špil par asov v rokavu ko katastrofalno zgodbo končaš :D No ja, ne ravno katastrofalno (vbistvu je imela potencial biti res ena najboljših), ampak tako slabo predstavljeno/razloženo. Tempo plota je pravtako čist off, stranski karakterji premalo razviti (predvsem zaradi tega ker se preveliko, res PREVELIKO stvari dogaja off-screen). Konec je sicer zelo dober in ti da tisti t.i. "emotional pay-off", ampak pot do tja, pa je kar precejšnja zmešnjava. Res se opazi v drugi polovici igre (ko preide iz open-worlda v linearno), da je kljub vsemu še vedno prehitro izšla in bi rabila še kakega pol leta, ampak je baje bila stvar pogodbe, da jo morejo izdat še 2016 pod vsemi pogoji. Rekli so, da bodo izboljševali zgodbo (oz. nasploh celotno 2. polovico igre) z velikimi, brezplačnimi updejti v prihodnosti, česar se zelo veselim, ob enem pa tudi dvomim, da bo jim uspelo kaj dosti izboljšat. Škoda, bi vseeno še raje čakal še kako leto na špil, saj bi mu potem z lahkoto lahko dal 9+ od desetih, zdaj pa je "samo" ena dobra 8-ica za mene :P Je pa mi vseeno bil (in še vedno je) užitek igrat. Špil mi je kljub vsemu zabaven in "osvežujoč", saj sem že res imel te generične zahodne open-world RPG-je kot so npr. Skyrim, Fallout 4 in The Witcher 3 prek glave :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: YesMan ()

D3m ::

Tako veliko emotional pay-off, kot si ga imel pri FF VI, VII, VIII, IX, X ne boš imel več pri novih.

FF X je zadnji dobri Squaresoft.

Ostalo je potlej FF Square-Enix wannabe oldies goldies.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

YesMan ::

Meni je bil definitivno veliko večji kot v XII in XIII :D Veliko bližje starejšim delom v glavnem.

D3m ::

No super, če je tako. Grem naročit.
|HP EliteBook|R5 6650U|

YesMan ::

Ti le sprobaj, na Amazonu mislim, da je znižano.

Tu pa še malo mojega high-level gameplay-a, tak noben nič prav ne objavla v to temo :D lvl 70 jaz proti enemu lvl 47 Behemothu, easy kot sprehod po parku v primerjavi s končnimi bossi mojega lvla in višje seveda, ampak se mi je ta bojevalni sistem res tak "vsedo", da mi skoraj vsako bitko naredi fun :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: YesMan ()

oo7 ::

Final Fantasy XV May Receive Additional Content Focused On Other Characters; Cut End-Game Content Discussed - Rumor


http://wccftech.com/final-fantasy-xv-ma...

D3m ::

Fuck is this shit?

Additional content?

Ali je igra končana?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Tr0n ::

Ko koncas igro, dobis "certifikat". :)



Kr vsecna igra, ki ima sicer kr nekaj bugov/pomanjkljivosti, ampak ne vplivajo prevec na game flow. Fun combat, zanimiv open world, anime FF pretiravanje, chocobos, check. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

oo7 ::

Tr0n je izjavil:

Ko koncas igro, dobis "certifikat". :)



Kr vsecna igra, ki ima sicer kr nekaj bugov/pomanjkljivosti, ampak ne vplivajo prevec na game flow. Fun combat, zanimiv open world, anime FF pretiravanje, chocobos, check. :)



40 ur si rabil, da si preigral? Pa si raziskal cel svet ali si samo delal glavne misije?

Tr0n ::

Sem delal kar nekaj side questov ja, ampak je se vedno precej za videt v New Game+ (high level dungeoni in hunti ipd.). Se ogromno questov mam odprtih. :)

Gatsu ::

Ne rabš jit NG+ za delat high lvl dungeone in spucat sidequeste/hunte. V bistvu NG+ sploh nima smisla zalaufat ker sploh ne dvigne težavnosti.

Jaz sem igro platiniral v 90 urah. Sedaj pa sem dal igro malo na stran in čakam obljubljene patche in optimizacije preden grem spucat še ostale high lvl dungeone in hunte.

Tr0n ::

True.

So pa load times na klasicnem PS4 res grozni. Bi res nucal SSD, ali pa PS4 Pro. :)

D3m ::

SSD.
|HP EliteBook|R5 6650U|

oo7 ::

Final Fantasy XV OOB Glitch - Exploring ALL of Niflheim

YesMan ::

Še en dokaz, da so ambicije igre bile še večje :P Škoda, da so jo morali izdati pred 2017 zaradi pogodb, ampak če bo igra res dobila toliko podpore naslednjo leto ali dve kot obljubljajo, bo mogoče prišla bližje temu kaj so meli v namenu od začetka.

oo7 ::

Po eni strani je razumljivo, da os hiteli, ker je bila igra v razvoju 10 let po drugi pa če bi podaljšali še za leto ali dve :)

YesMan ::

Igra, katero smo dobili, je vbistvu bila v razvoju samo 3 leta (čeprav je res, da je izgubo delala že vse od 2006 :P). Morala jim je preprosto začeti prinašati nek dobiček, po vseh teh letah izgube na njej s trailerji (oz. oglaševanjem), on in off razvojem, filmom, animejom,... V glavnem ja, upam sedaj na dobro post-release podporo in s tem na vsaj delno realizacijo osnovnih načrtov, saj je kljub temu da je igra dobra, še vedno precej potenciala, katerega bi blo res škoda pustit neizkoriščenega.

oo7 ::

FINAL FANTASY XV Gladiolus DLC Trailer 2017 (Final Fantasy 15)

oo7 ::

Final Fantasy 15 PC "tech test" shown at GDC 2017, Tabata has "no comment" on port possibility

Final Fantasy 15 is probably going to come to PC, possibly sometime after Square Enix gets overs it current DRM freak out.

http://www.vg247.com/2017/03/02/final-f...

oo7 ::

FINAL FANTASY: A Challenger Once Again - GDC 2017




Final Fantasy 15 running on high-end PC hardware looks fantastic
http://www.pcgamer.com/final-fantasy-15...

oo7 ::

Final Fantasy 15 DLC Episode Gladiolus Gameplay Trailer


.

D3m ::

DLC?

Why Square.....WHY!!!!
|HP EliteBook|R5 6650U|
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zanimivi novi oz. prihajajoči animirani filmi (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
10432502 (608) opeter
»

Final Fantasy VII REMAKE (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
13314857 (574) D3m
»

Bound by Flame

Oddelek: Igre
91305 (627) opeter
»

The Last Guardian

Oddelek: Igre
454788 (2218) yayo
»

Vaših 5 igr vseh časov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Igre
22237440 (23156) Sc0ut

Več podobnih tem