» »

Hrvati te nategnejo tudi samo za 2 kn

Hrvati te nategnejo tudi samo za 2 kn

«
1
2

Blazz ::



sam kave ne pijem prav pogosto, samo pri pivu in podobnem vedno pogledam cenik na mizi, tam te pomoje ne nategnejo ali pač?

St235 ::

Standardna fora. Ena cena za lokalce ena za ostale. Pa seveda dve postavki v računalniku. Ena za kratko kavo in ena za espresso. Če se folk ne buni gre mimo, če pa kdo pogrunta se pa pač opravičijo, da je v računalniku napačna cena, ker so ravno nekaj spreminjal. Včasih, ko so račune še na roke pisali se je pa prištelo še datum zraven.

Pa ni to samo hrvaška. V Italiji, sem recimo videl tablo: espresso 1€, small coffee 2€, expresso 4€. Postregli so seveda vsakič isto.

koyotee ::

Kaj se bunite, kava na Braču je bila cenejša kot je pri nas v vukojebini :))
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

jtothek ::

Ne samo Hrvati, saj bodo na turističnih hot spotih vsi probali čim bolj izmolzt turiste. Pa greš na Hrvaško, Kitajsko ali pa Egipt.


Zakaj pa tudi ne bi? Pride turist mogoče enkrat v življenju v kraj in ga je treba dokler je tam čim bolj pokasirat. Če pa se še človek ne buni potem pa sploh udri po njem.


Ko pa mogoče pride človek, ki bo prišel večkrat pa mu je treba pošteno ceno postavit, da bo še naprej hodil v lokal. Vse je računica.

Berserker ::

Pozabljate da ne gre zaprt turistični kompleks, ampak del mesta, kjer folk dejansko živi, a je smiselno da bi moral domačin plačevat po turističnih cenah.

Isto je na Tenerfih kjer domačini ceneje pridejo skozi.

Samo v Sloveniji more Slovenec plačat isto kot zahodni turist, ki ima 4x večji dohodek, zato pa me ne mika da bi kaj po Sloveniji lazil, če so storitve in izdelki naše države predragi za lastne državljane.

s1m0n ::

Berserker je izjavil:

Pozabljate da ne gre zaprt turistični kompleks, ampak del mesta, kjer folk dejansko živi, a je smiselno da bi moral domačin plačevat po turističnih cenah.


A ti to resno?
Cena naj bo enaka za vse! Ti privoščim, da v tujini daš za isti izdelek 20% več kot lokalen kupec.

St235 ::

Berserker je izjavil:

Pozabljate da ne gre zaprt turistični kompleks, ampak del mesta, kjer folk dejansko živi, a je smiselno da bi moral domačin plačevat po turističnih cenah.

Isto je na Tenerfih kjer domačini ceneje pridejo skozi.

Samo v Sloveniji more Slovenec plačat isto kot zahodni turist, ki ima 4x večji dohodek, zato pa me ne mika da bi kaj po Sloveniji lazil, če so storitve in izdelki naše države predragi za lastne državljane.


Tipično slovensko. Takoj ko si čez mejo, je OK, da vsakemu lokalcu nastaviš šupak.

jype ::

s1m0n> Cena naj bo enaka za vse!

Čemu?

Lakotnik29> Tipično slovensko. Takoj ko si čez mejo, je OK, da vsakemu lokalcu nastaviš šupak.

Višja "turistična" cena je še vedno nižja od slovenske, začuda.

Poglej z druge strani: To je prispevek hrvaškega (in drugih) turizma k učenju tujih jezikov. Pa še en izvod Slobodne Dalmacije daš na mizo, za ekstra popust (ne v Poreču, jasno - tam pride v poštev Glas Istre).

Začuda ti v severni Evropi ne ponudijo nič po nižjih cenah, če naročiš v bolgarskem jeziku :(

msjr ::

jype je izjavil:

Pa še en izvod Slobodne Dalmacije daš na mizo, za ekstra popust (ne v Poreču, jasno - tam pride v poštev Glas Istre).

Začuda ti v severni Evropi ne ponudijo nič po nižjih cenah, če naročiš v bolgarskem jeziku :(

Ma ni ti treba cajtnga kupovat, samo izpise rezultatov pobereš iz najbližje kladionice, se zatopiš vanje, prej se naučiš besedo makjato in to je to.

V severni evropi pa začneš z đe's zemo ali pa cześć če je kelnarca blont, z bolgarščino ne boš opravil nič :D

krneki0001 ::

jype je izjavil:

Lakotnik29> Tipično slovensko. Takoj ko si čez mejo, je OK, da vsakemu lokalcu nastaviš šupak.

Višja "turistična" cena je še vedno nižja od slovenske, začuda.


Ne preveč naglas, letos je bilo že tako preveč turistov, skor nikjer ni bilo miru.
Na hvaru, družinska pica (80cm premera + pol kozarca črnih oliv), 2 viskija in 3 dcl soka je prišlo 150 kun, kar je 20 evrov. Pri nas je samo taka pica več kot 20 evrov.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: s1m0n ()

jype ::

Drži, srbski jezik je bistveno univerzalnejši.

nebivedu> Na hvaru, družinska pica (80cm premera + pol kozarca črnih oliv), 2 viskija in 3 dcl soka je prišlo 150 kun, kar je 20 evrov. Pri nas je samo taka pica več kot 20 evrov.

Ne hodit sredi sezone, pejt junija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

krneki0001 ::

Jaz hodim v višku sezone, pa so take nizke cene. Poleg tega je bil v gostilni 20m od parcele na kateri sem kampiral, teden hobotnice in so imeli hobotnice na 1000 in en način za ceno 55 kun na porcijo.

Sem se najedel hobotnic za celo leto.

In potem mi ljudje jamrajo, kako so visoke cene. :)) Probajte v sloveniji dobit porcijo dimljene hobotnice z jajci za 8 evrov.

Zgodovina sprememb…

s1m0n ::

krneki0001 je izjavil:


Na hvaru, družinska pica (80cm premera + pol kozarca črnih oliv), 2 viskija in 3 dcl soka je prišlo 150 kun, kar je 20 evrov. Pri nas je samo taka pica več kot 20 evrov.


V nemčiji pa 30EUR in kaj pol :) Iste cene nihče ne pričakuje. Pričakuje se, da boš plačal isto kot tisti, ki je pred tabo naročil za isto mizo isto stvar ne pa da daš več za isto storitev ker ne veš hrvaško.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

jype ::

nebivedu> Jaz hodim v višku sezone, pa so take nizke cene.

Ne mislim zaradi cen, ampak zaradi gužve. Jaz sem bil junija na Hvaru praktično sam.

s1m0n> pričakuje se, da boš plačal isto kot tisti, ki je pred tabo naročil za isto mizo isto stvar ne pa da daš več za isto storitev ker ne veš hrvaško.

Povprečna hrvaška plača je 730 evrov *bruto*.

V supermarketu vsi plačajo isto.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: oo7 ()

Berserker ::

s1m0n je izjavil:

Berserker je izjavil:

Pozabljate da ne gre zaprt turistični kompleks, ampak del mesta, kjer folk dejansko živi, a je smiselno da bi moral domačin plačevat po turističnih cenah.


A ti to resno?
Cena naj bo enaka za vse! Ti privoščim, da v tujini daš za isti izdelek 20% več kot lokalen kupec.


Ne serji.

Cene so na nivoju kupne moči zahodnih turistov in ne domačinov.

Bistveno bolj se slednjemu pozna 8 kun, kot pa povprečnemu Nizozemcu 10kun.

jtothek ::

Berserker je izjavil:

s1m0n je izjavil:

Berserker je izjavil:

Pozabljate da ne gre zaprt turistični kompleks, ampak del mesta, kjer folk dejansko živi, a je smiselno da bi moral domačin plačevat po turističnih cenah.


A ti to resno?
Cena naj bo enaka za vse! Ti privoščim, da v tujini daš za isti izdelek 20% več kot lokalen kupec.


Ne serji.

Cene so na nivoju kupne moči zahodnih turistov in ne domačinov.

Bistveno bolj se slednjemu pozna 8 kun, kot pa povprečnemu Nizozemcu 10kun.



Potem pa dajmo lokalcu bencin ceneje, pa tujec nanaj plača? Če enemu računaš več za isto storitev je to čito preprosto diskriminiacija in se ne bi smelo smtrati kot nekaj normalnega in zaželjivega. Ni fer, pa vseeno če si oguljufani lahko to privošči. In kateri koli turistični delavec dela kaj takega je lopov.

PaX_MaN ::

jtothek je izjavil:

Potem pa dajmo lokalcu bencin ceneje, pa tujec nanaj plača? Če enemu računaš več za isto storitev je to čito preprosto diskriminiacija in se ne bi smelo smtrati kot nekaj normalnega in zaželjivega.

Tujci nimate istih pravic ko mi domoljupi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

ahac ::

Ne samo Hrvati, saj bodo na turističnih hot spotih vsi probali čim bolj izmolzt turiste. Pa greš na Hrvaško, Kitajsko ali pa Egipt.

Zanimivo. Zadnja leta na dopustih v Kaliforniji, na Novi Zelandiji in Islandiji nisem dobil tega občutka... pa tam od turizma ne živijo slabo.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

Smurf ::

ahac je izjavil:

Ne samo Hrvati, saj bodo na turističnih hot spotih vsi probali čim bolj izmolzt turiste. Pa greš na Hrvaško, Kitajsko ali pa Egipt.

Zanimivo. Zadnja leta na dopustih v Kaliforniji, na Novi Zelandiji in Islandiji nisem dobil tega občutka... pa tam od turizma ne živijo slabo.

Mogoce zato, ker turisti ne prihajajo iz bistveno bogatejsega okolja?

Berserker ::

jtothek je izjavil:

Berserker je izjavil:

s1m0n je izjavil:

Berserker je izjavil:

Pozabljate da ne gre zaprt turistični kompleks, ampak del mesta, kjer folk dejansko živi, a je smiselno da bi moral domačin plačevat po turističnih cenah.


A ti to resno?
Cena naj bo enaka za vse! Ti privoščim, da v tujini daš za isti izdelek 20% več kot lokalen kupec.


Ne serji.

Cene so na nivoju kupne moči zahodnih turistov in ne domačinov.

Bistveno bolj se slednjemu pozna 8 kun, kot pa povprečnemu Nizozemcu 10kun.



Potem pa dajmo lokalcu bencin ceneje, pa tujec nanaj plača? Če enemu računaš več za isto storitev je to čito preprosto diskriminiacija in se ne bi smelo smtrati kot nekaj normalnega in zaželjivega. Ni fer, pa vseeno če si oguljufani lahko to privošči. In kateri koli turistični delavec dela kaj takega je lopov.


Poglej dejansko stanje, povprečni Hrvat vrjetno za isto delo zalsuži trikrat manj kot zahodni turisti, medtem ko je slednjemu lažje zapravit malenkost več, se lokalec vrjetno že izogiba turističnim lokacijam, ker jim je tudi 8 kun preveč.

Zgodovina sprememb…

jtothek ::

Ne moreš met cene glede na nacionalnost, pa vseeno kdo koliko zasluži.

Potem bi razni Bulgari in Albanci morali skoraj zastonj tam kave dobiti. Ali pa jaz če grem v London bi moral meti vstopnico za London Eye kot da grem na Ljubljansko vpenjačo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jtothek ()

Invictus ::

St235 je izjavil:


Tipično slovensko. Takoj ko si čez mejo, je OK, da vsakemu lokalcu nastaviš šupak.

Če je pa še vedno ceneje kot v Sloveniji.

Pir v lokalu na obali je 15 kun. Kar je ceneje od vsake zabačene oštarije v Sloveniji.

Če pa ti za turistične storitve nastavljaš šupak, pa tvoj problem.

Sicer pa ne dopustujte na Hrvaškem. Bo zame bolje, ko tam ne bom videl zafnanih Slovencev.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

krneki0001 ::

jtothek je izjavil:

Ne moreš met cene glede na nacionalnost, pa vseeno kdo koliko zasluži.

Sej je tudi v sloveniji enako. Ce pride anglez je kava po 3 evre, ce pa slovenec pa 1,20 evra.

jype je izjavil:

nebivedu> Jaz hodim v višku sezone, pa so take nizke cene.

Ne mislim zaradi cen, ampak zaradi gužve. Jaz sem bil junija na Hvaru praktično sam.

Aha. Se ne izide. Maj in junij je rezerviran za severne (islandija, norveska) ali pa orenk bolj juzne drzave ( afrika).

Zgodovina sprememb…

ahac ::

Smurf je izjavil:

ahac je izjavil:

Ne samo Hrvati, saj bodo na turističnih hot spotih vsi probali čim bolj izmolzt turiste. Pa greš na Hrvaško, Kitajsko ali pa Egipt.

Zanimivo. Zadnja leta na dopustih v Kaliforniji, na Novi Zelandiji in Islandiji nisem dobil tega občutka... pa tam od turizma ne živijo slabo.

Mogoce zato, ker turisti ne prihajajo iz bistveno bogatejsega okolja?

Mogoče. Ampak po moje je bistvena razlika v kulturi in miselnosti ljudi. Saj pri nas ni nič drugače kot na Hrvaškem. Na to temo bi se lahko ful razpisal (sem že imel nekaj napisano pa sem ugotovil, da bo čisto predolgo in tudi delno offtopic:P).
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

Mavrik ::

krneki0001 je izjavil:

jtothek je izjavil:

Ne moreš met cene glede na nacionalnost, pa vseeno kdo koliko zasluži.

Sej je tudi v sloveniji enako. Ce pride anglez je kava po 3 evre, ce pa slovenec pa 1,20 evra.



Kje pa? Pa kje točno se pri nas pusti da napišeš na meni eno stvar, zaračunaš pa drugo?
The truth is rarely pure and never simple.

St235 ::

Kje točno je to dovoljeno na hrvaškem?

Nič drugače ni pri nas. Probaj enkrat ponoči vzet taksi v angleščini.

Mavrik ::

Sem, pa je bila cena ok (me obiščejo tujci dosti redno). Tudi na kosilih / večerjah in drugih obiskih restavracij po LJ in okolici nekako ni bilo težav, pa čeprav smo se pogovarjali izključno v angleščini.

Zato bi rad pogruntal kako pogosto se to dogaja oz. če spet se malo vlečejo stvari z riti.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

Invictus ::

Mavrik je izjavil:


Zato bi rad pogruntal kako pogosto se to dogaja oz. če spet se malo vlečejo stvari z riti.

Približno toliko se vleče iz riti za Slovenijo kot za Hrvaško.

Povsod je cenik na voljo. Če ga nisi pogledal in se ti je potem zdela kava predraga, si si sam kriv.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

St235 ::

Mavrik je izjavil:

Sem, pa je bila cena ok (me obiščejo tujci dosti redno). Tudi na kosilih / večerjah in drugih obiskih restavracij po LJ in okolici nekako ni bilo težav, pa čeprav smo se pogovarjali izključno v angleščini.

Zato bi rad pogruntal kako pogosto se to dogaja oz. če spet se malo vlečejo stvari z riti.


Pogosto ni, tudi na hrvaškem ne. Se pa zgodi. Recimo ravno prejšnji teden je taksist hotel 12 € od glavne železniške do Kina šiška.

jype ::

nebivedu> Aha. Se ne izide. Maj in junij je rezerviran za severne (islandija, norveska) ali pa orenk bolj juzne drzave ( afrika).

Severne države so bistveno bolj zanimive od novembra do februarja, še posebej za takšne kot si ti, ki imajo radi terence.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: oo7 ()

maco-maco ::

predlagalo izbris: M-Power (ravnokar)

A to maš kako skripto narjeno? Zdaj pa res ni bilo potrebno.
Pa da ne bom off. Maj in krompirjeve so ravno prav za kampiranje in plavanje pri sosedih spodaj. Hladna voda paše.
Kaj?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: St235 ()

Nagi Bator ::

Naucite se uporabljati hrvascino brez naglasa, oz. se bolje dalmatinsko narecje, pa bodo tudi za vas veljali lokalni popusti ;)
Ce imajo penzijoneri enkrat tedensko v raznih trgovinah popust, zakaj potem ne bi...

Aja, pa hajdukovo majco oblect. :))

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

Mavrik je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

jtothek je izjavil:

Ne moreš met cene glede na nacionalnost, pa vseeno kdo koliko zasluži.

Sej je tudi v sloveniji enako. Ce pride anglez je kava po 3 evre, ce pa slovenec pa 1,20 evra.



Kje pa? Pa kje točno se pri nas pusti da napišeš na meni eno stvar, zaračunaš pa drugo?

Imaš v računalniku 2 kavi, ena je kava, druga pa "kava " in ena je za 1.20€, druga pa za 3€.

Kako vem? Ker sem naredil par programov za blagajne in vem kaj sem moral vgradit.

dronyx ::

Jaz sem se ravno vrnil iz Hrvaške in so me poskušali vsaj trikrat ogoljufati, tako da je to po moje načrtno oziroma poskušajo nategnit kjer se le da, saj toliko tega enostavno ne more biti slučaj. Pozoren sem pa postal na to ko sem v nekem marketu dobil na mojem računu za plačat še par izdelkov stranke pred mano, ki je svoj račun poravnala. Možno da imajo tudi računalniški program za blagajno prirejen tako, da se vedno lahko izgovorijo da gre za napako na računu. Po tistem sem čisto vsak račun preveril dvakrat. Sicer po mojih opažanjih je vsaj v Istri večina lokalov v rokah albancev in ne hrvatov. Imajo pa v rokah celo verigo in v enem lokalu naročiš kavo, pa jo gre iskat kar v drug lokal, ker on sploh nima avtomata za kavo, ima pa kavo na ceniku.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

krneki0001 ::

jype je izjavil:

nebivedu> Aha. Se ne izide. Maj in junij je rezerviran za severne (islandija, norveska) ali pa orenk bolj juzne drzave ( afrika).

Severne države so bistveno bolj zanimive od novembra do februarja, še posebej za takšne kot si ti, ki imajo radi terence.


Mi potujemo v pogojih, ko že lahko zunaj prespiš (v šotoru na strehi avtomobila) in nam ni več v interesu vrtet lopate cel dan da narediš 5km. To je bilo 10 let in več nazaj zanimivo in takrat sem to z veseljem tudi počel večino vikendov in dopustov pozimi. Danes mi je pa bolj zanimivo odvozit večje razdalje in kaj tudi videt vmes.

dronyx je izjavil:

Jaz sem se ravno vrnil iz Hrvaške in so me poskušali vsaj trikrat ogoljufati, tako da je to po moje načrtno oziroma poskušajo nategnit kjer se le da, saj toliko tega enostavno ne more biti slučaj. Pozoren sem pa postal na to ko sem v nekem marketu dobil na mojem računu za plačat še par izdelkov stranke pred mano, ki je svoj račun poravnala. Možno da imajo tudi računalniški program za blagajno prirejen tako, da se vedno lahko izgovorijo da gre za napako na računu. Po tistem sem čisto vsak račun preveril dvakrat.

Lej tudi če imaš dovolj denarja, moraš vsak račun pregledat večkrat. Pa ne samo na hrvaškem, tudi tukaj pri nas, ker se isto dogaja v velikih štacunah.

dronyx je izjavil:


Sicer po mojih opažanjih je vsaj v Istri večina lokalov v rokah albancev in ne hrvatov. Imajo pa v rokah celo verigo in v enem lokalu naročiš kavo, pa jo gre iskat kar v drug lokal, ker on sploh nima avtomata za kavo, ima pa kavo na ceniku.


Recimo mesto Pag nima skoraj nobenega lokala več hrvaškega, od vseh so lastniki albanci.

Zgodovina sprememb…

šernk ::

ni treba it v tujino da te probajo nategnit:

sem vzel pri šiptrju 3 enake pice po 1,1 eur, dobim račun v višini 3,5eur, pa ga vprašam kako mu je ob 3 enakih naročenih picah uspelo računat 1x1,1eur in 2x1,2eur (računal drugo dražjo pico), pa mi tip zabije nazaj da mi ni niti mislu računa dat.

pa me niti ne bi motilo, če mi ne bi izdal računa, sam da že tako nateguje državo...pol proba zravn pa še tebe nategnit...
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

maco-maco ::

Joj, samo še tole. Sicer ni nategovanje, samo buteljke so pa na Hrvaškem res drage. Pod 50 kun ni praktično nič (v trgovini jasno). Pri nas za 8€ dobiš kar normalne zadeve.
Kaj?

Smurf ::

maco-maco je izjavil:

Joj, samo še tole. Sicer ni nategovanje, samo buteljke so pa na Hrvaškem res drage. Pod 50 kun ni praktično nič (v trgovini jasno). Pri nas za 8€ dobiš kar normalne zadeve.

Kar se tice vina price/performance je Slovenija med najcenejsimi v svetu. Posledica ponudbe in davcne izjeme, ki jo imamo za vina. V kaksni Franciji se znas dobiti kaj podobnega, potem pa je pa nekako konec.

Oberyn ::

Pravzaprav, kaj je pa pri tem sploh narobe, da prodajalec za isti artikel različnim kupcem zaračuna različno ceno? Samo vprašam. Namreč pri spletnih nakupih je to povsem običajno. Spletne trgovine izračunajo ceno glede na tvojo zgodovino nakupov, glede na tvojo kupno moč, glede na to, koliko se ti mudi, kako močno si želiš nek artikel... Vse to in še več sproti izračunajo. O tem je bilo že več člankov tudi na tem forumu. Tudi fizične trgovine ravnajo podobno, sicer v manjši meri. Različna cena glede na to, ali imaš neko kretensko kartico kao 'zvestobe', zgodovina nakupov (neke pike), ali si upokojen, ali plačaš z gotovino ali ne, različna cena celo glede na naključje (rdeči gumb v merkurjevih trgovinah zadnje čase, prosim pritisnite za popust reče gospa). Zakaj torej ne bi mogla biti različna cena tudi glede na to, ali si doma z leve ali z desne?

solatko ::

V Italiji so cigarete in kava državni monopol z določeno ceno.
V celi Italiji, za šankom, piješ kavo po isti ceni, ki postane občutno višja, glede na lokacijo, takoj, ko se vsedeš in ti kavico prinese natakar.
Zakaj večina beneških lokalov nima šanka? Ste že pili kavico na Markovem trgu za 11€?

Meni se je velikokrat zgodilo, da je bila pijača najdražja prvi dan, zadnji pa najcenejša in še kakšno pivo je častila kuča.

Kot turist boš na hrvaškem zelo težko dobil račun.

Tudi večina storitvenih dejavnosti je zasnovana tako, da imajo stalne stranke, neke bonitete, katerih občasne, pač nimajo.

Niste še nikoli določenem sosedu poštimali kakšno stvar ceneje, kot drugemu?

Med največjimi "nateguni" je najboljši sosed s svojo Piko, večina stvari je namreč v normalni prodaji drugje cenejša, kot tista s popustom na Piko.

Ugodni nakupi tehnične opreme pri Telemachu, je preko Anni-ja, med najdražjimi v SLO.

To pač spada v poslovne politike podjetij, ko pa na računu vleče robo prejšnjega kupca, pa je to čista goljufija prodajalca in to razliko, če rata, leta pospravi v svoj žep.
Delo krepa človeka

Smurf ::

solatko je izjavil:

V Italiji so cigarete in kava državni monopol z določeno ceno.
V celi Italiji, za šankom, piješ kavo po isti ceni, ki postane občutno višja, glede na lokacijo, takoj, ko se vsedeš in ti kavico prinese natakar.
Zakaj večina beneških lokalov nima šanka? Ste že pili kavico na Markovem trgu za 11€?

Za cigarete ne vem, ampak nad kavo drzava zagotovo nima nobenega "monopola". Kava za sankom je kolikor hoce (cena variira), je pa res da je cena bistveno nizja od tiste postrezene za mizo. Ampak to je del Italijanske kulture (pac ljudje pridejo, ruknejo espresso, pustijo evro in gredo naprej).

zee ::

Zakaj večina beneških lokalov nima šanka? Ste že pili kavico na Markovem trgu za 11€?


Pred natanko dvema letoma sem pil kavo na Markovem trgu za nekje 4-5 €, kar je primerljivo s ceno "zahodnjaske"* kave v Singapurju. Ne vem, kje ste vi (in velika vecina ljudi) dobili 11 €.

* - lokalna kava stane 0.7-0.8 €
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

amacar ::

solatko je izjavil:


Kot turist boš na hrvaškem zelo težko dobil račun.

Letos sem za vsako stvar dobil račun (vsako kepico sladoleda, palačinko...)

koyotee ::

To da turistom zaračunajo več kot lokalcem je tudi pri nas, nič novega.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Smurf ::

Na Celjskem gradu, imajo Celjani prosti vstop, za razliko od ostalih.

globoko grlo ::

Sej bomo hmal mel čipe v riti in boš dobil račun glede na bdp tvoje državce, pa bodo vsi mirni :)

Drgač pa pejte v Indijo, al pa kam drugam v Azijo al pa jAm pa primerjejte lokalne in turistične cene :)
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

The Player ::

Sem bil lani na Hrvaškem v Umagu s prjatli, smo šli nekaj pojesti in je bilo vse tipi topi, kot je pisalo na ceniku,....razen, če imajo tudi cenike dvojne in prilagojene z različnimi cenami, ene za domačine in ene za turiste :)

Apple ::

Trajekte imajo domačini ceneje, ostali plačamo full ceno.

Pri nas imajo domačini subvencionirano letno vstopnico za Arboretum v Volčjem potoku, ostali plačamo full ceno.

Nemci, če/ko bodo imeli vinjete za AC, bodo prišli ceneje čez... Ostali bomo plačali full ceno.

Slovenci v Sloveniji imamo nižjo ceno novega avtomobila kot npr Nemec, ki želi kupiti avto pri nas.
LP, Apple

Malajlo ::

Trajekte imajo samo domačini subvencionirano. Plača pa Zagrebčan ravno toliko kot Hans iz Münchna. Pred leti (če ne še do '97) pa je bilo pomembno, v katerem jeziku si karte kupil 8-) Težil sicer ni noben, če si ljubljansko tablico zapeljal po nižji ceni na palubo.

zmaugy ::

solatko je izjavil:



Kot turist boš na hrvaškem zelo težko dobil račun.


Od kod jih ti pobiras?

Apple je izjavil:



Nemci, če/ko bodo imeli vinjete za AC, bodo prišli ceneje čez... Ostali bomo plačali full ceno.


To seveda ni res.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hrvaška - cene piva (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11215939 (11969) Goran's Blog
»

Zasoljene cene poletnega dopusta pri sosedih (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17038148 (28192) ThinkPad
»

Napotek za telebana-instant net na hrvaškem

Oddelek: Mobilne tehnologije
237659 (6911) koyotee
»

Grenka izkusnja letovanja na Hrvaskem

Oddelek: Loža
214185 (3252) JebatGa

Več podobnih tem