» »

AMD Vega GPU

AMD Vega GPU

Temo vidijo: vsi
««
124 / 138
»»

Alien123 ::

A mi lahko kdo pove kaj ga AMDju špila v njihovih glavah?..
In kdaj pride tretji nasprotnik v igro? Ker to je eh..

Treer ::

Intel sploh sedaj s Kodurijem jih v 2 letih garant prehiti v kolikor mislijo resno, samo Nvidia bo pa v tem času naredila tako prednost, da glava peče...8-O

FlyingBee ::

Oklepajo se GCNja, isto kot, da bi se Bulldozerja. Počakat bo treba.

Treer je izjavil:

Intel sploh sedaj s Kodurijem jih v 2 letih garant prehiti v kolikor mislijo resno, samo Nvidia bo pa v tem času naredila tako prednost, da glava peče...8-O

Bojim se, da je nvidia v igrah vse bolj oddaljena, vprašanje, če jo bosta sploh kdaj ujela.

Zgodovina sprememb…

Treer ::

Jah, GCN je bil konkurenčen edino Keplerju, potem je pa Nvidia potegnila naprej kot brzovlak, rdeči pa še danes stopicajo na mestu...;((

FlyingBee ::


Še je upanja.

AapocalypseE ::

Ko bi le bilo tako v vseh igrah -100W.

tikitoki ::

Bi rekel, da je omejen tisti, ki podleže hypu.

Zgodovina sprememb…

Treer ::

Tole je tako daleč od hypa, da bog pomagi, upoštevajoč ceno, porabo in ropot, je to 2070ish, ne pa 2080ish overall ;((

FlyingBee ::

Ja, lousy product, Jensen je pravilno rantal.

AapocalypseE ::

Ob tem me zanima kako bo Zen 2 7nm konkuriral. :|

gddr85 ::

ja, zaskrbljujoče....predvsem za igrice ;)

tikitoki ::

Kle imas otroski vrtec in froce, ki ne dojamejpo kaj bi 20% visje frekvecne pomenile pri Ryzenu. Bi cisto povozili INTEL:).

Zgodovina sprememb…

FlyingBee ::

Ja, po porabi.

FlyingBee ::

gddr85 je izjavil:

ja, zaskrbljujoče....predvsem za igrice ;)

Itak, kaj rabiš cpu za 300 eur za Office?

DamijanD ::

Če bi naredili še verzijo z 8GB, bi v igricah verjetno dosegali enake hitrosti kot s 16GB verzijo, stvar bi bila mnogo cenejša in še za kakšen promil manj bi porabila...

D3m ::

Vprašanje.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

FlyingBee ::

To je MI50, 8gb hbm2 ni možno.

SmotaniJanez ::

Na AMD ju sem že od atlona 850. Ampak tale grafa, na 7nm, človk lah reče sam LOL.

Zgleda da rabjo cajt, da bojo ven vrgli spet kak radeon 9700 pro. Sam Nvidija jih je prečitala in ne "spi na lovorikah, tko ko intel."

V Glavnem tale grafa je v bistvu isti šit ko uni rx 590. Požrešna in "nikamor ne gre"...

Je mela tud Nvidia take grehe, če se ne motim je bla to una serija 5000. Tud en velik šit. Sicer že davno in štejejo sam uspehi, tko da lah damo sam klobuk dol pred inženirji iz nvidie. Svaka jim čast, kaj naredijo na tem področju. Zadnje čase.

Ne pa mešat zdej hruške in jabolke.

Zen je čist druga zgodba in obeta ko da bi prišel iz drugega planeta.

Zgodovina sprememb…

FlyingBee ::

Niti ne, na 7nm bo pokazal kolikor pač bo, potem pa incremental pohitritve, ZEN bodo nategovali dokler bo šlo, to je zdaj vse kar imajo.

D3m ::

FlyingBee je izjavil:

To je MI50, 8gb hbm2 ni možno.


Vprašanje če se jim splača še eno linijo za 8GB.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

ziga1990 ::

ne vem no meni Radeon 7 nezgleda nekaj kar bi kupil namesto RTX 2080 sedaj po drugi strani če bi bila cenejša od RTX 2070 pa bi bila zanimiva sicer pa rabi posodobitve
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

FireSnake ::

Alien123 je izjavil:

A mi lahko kdo pove kaj ga AMDju špila v njihovih glavah?..
In kdaj pride tretji nasprotnik v igro? Ker to je eh..


Ni dovolj denarja in treba se je odločit za en segment, ker na vseh frontah ne gre.
Nedolgo nazaj sem, v tej temi, se mi zdi, da link.
Zanimivo branje.

Gre za strateške odločitve.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Treer ::

FlyingBee je izjavil:

Niti ne, na 7nm bo pokazal kolikor pač bo, potem pa incremental pohitritve, ZEN bodo nategovali dokler bo šlo, to je zdaj vse kar imajo.

Definitivno - ko imajo vsaj v začetku kolikortoliko konkurenčen produkt, ga potem nategujejo v nedogled (kot GCN) in isto bo sedaj z Zen-om, s tem, da daje tale debakel misliti, da bo že Zen2 precej underwhelming, ko jih pa Intel ujame z node-i, bo pa situacija podobna kot pri gpu-jih...>:D

ziga1990 ::

^^nope pri CPU-jih gre AMDju odlično zen2 kot kaže bo prehitel Intel 9gen
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Zgodovina sprememb…

FireSnake ::

Treer je izjavil:

Intel sploh sedaj s Kodurijem jih v 2 letih garant prehiti8-O


Glede izdelave procesorske arhitekture sem dokaj dobro podkovan.
Daj malo razčleni tile dve leti, na manjše časovne odseke (glede na to, koliko imaš za povedati sem prepričan, da ti ne bo težko), ker me res zanima kaj imaš za povedati.

Ker si zelo razgledan verjetno veš kako dolgo je trajalo, da je AMD splavil ZEN arhitekturo.
Zdaj nam pa razloži, kako bo Intelu uspelo podobno v dveh letih? To, da imajo enega vrhnskega inženirja in manjko znanja pustimo ob strani.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Treer ::

Match-ali so 9900k v multithreadu na benchmarku, ki je najbolj prijazen do AMD-ja, s tem da i9 ni bil navit >:D

FireSnake ::

Zakaj spremijaš temo?

Čakamo.

Treer je izjavil:

Jah, GCN je bil konkurenčen edino Keplerju;((


Zanima me, kaj ti veš o CGNju.
Tehnološko. Povej s svojimi besedami.

gddr85 je izjavil:

predvsem za igrice ;)


To skrbi samo (nekatere) ubožčke tukaj na forumu.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

FireSnake ::

FlyingBee je izjavil:

ZEN bodo nategovali dokler bo šlo, to je zdaj vse kar imajo.


To je ideja v štartu, ko začneš na novo.
Enako Intel dela s Core arhitekturo.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

FlyingBee ::

Očitno so driverji slabi:

Zgodovina sprememb…

FireSnake ::

Bee: za tem, ko sem ti odogovil, si editiral.
Zategadelj izbris.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

FlyingBee ::

FireSnake je izjavil:

FlyingBee je izjavil:

ZEN bodo nategovali dokler bo šlo, to je zdaj vse kar imajo.


To je ideja v štartu, ko začneš na novo.
Enako Intel dela s Core arhitekturo.

Nehalem je ob izidu pometel s konkurenco ,zdaj bo čas za Sunny Cove, Zen pa je že v štartu bil podhranjen. Leta in leta bulldozerja se bodo še maščevala.

FireSnake ::

Buldožer je, ob splavitvi Zena, mrtev.

Maščuje se lahko samo finančno (ker v tistem času niso toliko kasiralim kot bi sicer).

Zagotovo pa so se iz tega kaj naučili. Vseeno je to slaba tolažba.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

neo5468 ::

Noben pri zdravi pameti je ne bo kupil. 2080 ima še ray tracing, ai, dlss in boljši x264 encoder. Žalostno kaj delajo z gpu divizijo, najbrž ni budgeta ker vlagajo v cpu?

Alien123 ::

neo5468 je izjavil:

Noben pri zdravi pameti je ne bo kupil. 2080 ima še ray tracing, ai, dlss in boljši x264 encoder. Žalostno kaj delajo z gpu divizijo, najbrž ni budgeta ker vlagajo v cpu?


saj zato pa mora čimprej tretji igralec prit, da se malo umirijo strasti. Čakalo se bo pa verjetno nekje 5 let.

FlyingBee ::

Ni vredno ATi. Leta 2006 so se prodali, 5 let kasneje izide prva GCN. Recimo, da so začeli na nasledniku gcn delat pred 2 letoma, bo 2021 mogoče kaj novega. Takrat bo Intel že imel na trgu vsaj mainstrem kontenderja.

neo5468 ::

Z Ampere bo pa verjetno takšen jump kot iz Maxwell na Pascal. Pač umor. Upam da ne bo Nvidia še bolj nabila cen, ker nimajo konkurence.

ziga1990 ::

Treer-ju in nekaterim je to itak vseno važen da AMD ni konkurenčen
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Zgodovina sprememb…

FireSnake ::

Alien123 je izjavil:

Čakalo se bo pa verjetno nekje 5 let.


Realna ocena. Dežurni špukač ™ govori o dveh letih.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

neo5468 ::

Pač Treer je Intel fan. Njemu je ok če AMD zgori. Ryzen so dobri procesorji, ampak tale Radeon 7 moraš bit pa bolan na možganih da jo zagovarjaš.

D3m ::

Prodajala se bo kljub kritikam, ker ni slaba.

In kaj misliš z X264 encoderjem?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

FlyingBee ::

Me kar malo mika, 1tb na sekundo bandwidtha pa 16gb rama za 700 eur, ni slabo.

Treer ::

FireSnake je izjavil:

Alien123 je izjavil:

Čakalo se bo pa verjetno nekje 5 let.


Realna ocena. Dežurni špukač ™ govori o dveh letih.

Dveh letih, da Intel z gpu-ji prehiti AMD, ne da kateri koli ujame Nvidio, get your facts straight! ;(

neo5468 je izjavil:

Pač Treer je Intel fan. Njemu je ok če AMD zgori. Ryzen so dobri procesorji, ampak tale Radeon 7 moraš bit pa bolan na možganih da jo zagovarjaš.

Ne, da mi je posebej ok, ampak sekiral se pa ravno ne bom, če gre RTG down the drain, ker že dolgo nisem več gamer in ker si kaj drugega po pravici povedano niti ne zaslužijo. Za Ryzne sicer upam da bodo vsaj še nekaj časa za silo konkurenčni, čeravno zato, da ne bo že nek entry-level high end cpu od Intela (kot je danes 9700k) v par letih stal 1000EUR, ampak jim tudi ne kaže prav dobro...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Treer ()

D3m ::

Torej v 2 letih jih ujamejo, če pri AMDju ne bodo nič delali?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

Treer ::

VII je boleč dokaz, da se prav dosti ne dogaja... ;((

D3m ::

Koliko dosti bi se po tvojem moralo dogajati?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

FireSnake ::

neo5468 je izjavil:

Pač Treer je Intel fan. Njemu je ok če AMD zgori. Ryzen so dobri procesorji, ampak tale Radeon 7 moraš bit pa bolan na možganih da jo zagovarjaš.


Ker nisem imel časa (po službi me je moja gnala na teren, da pripravima vse za žurko), sem najprej preletel forum.
Zgledalo je klavrno. Zdaj sem pa prebral članek na anandtech. In moram reči, da je prav zanimiv.

Jaz ne bom kupil, ker je že 580 zame preveč :)

Kako uspešna/neuspešna pa bo zadeva pa bo pokazal čas.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

D3m ::

Saj je zanimiv. Samo kaj, ko so nvidia fani emocionalno nastopili. Si že misliš, da grafa bruha ogenj.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

FireSnake ::

Treer je izjavil:


Dveh letih, da Intel z gpu-ji prehiti AMD, ne da kateri koli ujame Nvidio, get your facts straight! ;(


Še vedno total mimo. In ti bi o dejstvih? :))

Treer je izjavil:

in ker si kaj drugega po pravici povedano niti ne zaslužijo.


Zakaj že?

In, še vedno te čakam glede tehničnih podrobnostih ... beri zgoraj. Zakaj se izmikaš? Mamca ne pustijo tipkat?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Treer ::

D3m je izjavil:

Saj je zanimiv. Samo kaj, ko so nvidia fani emocionalno nastopili. Si že misliš, da grafa bruha ogenj.

Če ne bi venti navijali, kot da ti v kišti pristaja Sikorsky, najbrž tudi bi, lol! :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Treer ()

D3m ::

Zelo tehnično od tebe.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: MostWanted ()
««
124 / 138
»»