» »

AMD Vega GPU

AMD Vega GPU

Temo vidijo: vsi
««
116 / 138
»»

klinker ::

Ce je na pci-e liniji kaj narobe ti ne pomaga.
Ce si z obale ti lahko posodim Seasonic X650.
Btw, ce te zanima nakup, je napajalc prakticno nov, menjan v garancijo in od takrat lezi v predalu, imam pa se crno Define R3 ohisje na voljo. Ce te zanima vrzi ponudbo na ZS ;)

FlyingBee ::

Klinker, prasec, izkoristil bo fanta v stiski.

klinker ::

Dej prosim obrazlozi kje ti tu vidis kako izkoriscanje ;((

JamesBond ::

Ne se kregat, itak nisem z obale.

Še glede CX500 - takrat se spomnim, sem bral nek zelo pozitiven review, in tudi zdaj sem čeknil na toms hardware:

"After all, you still get a pair of auxiliary PCI Express power connectors, along with quality that leaves almost nothing to be desired. Workmanship, interior construction, sound level, and efficiency are all good. The CX500 would be close to perfect, actually, if there wasn't an issue with its short hold-up time. All in all, this is decent budget-oriented PSU."

https://www.tomshardware.com/reviews/po...

Ne vem zakaj tak hate do napajalnika. Close to perfect so kar močne besede.

FlyingBee ::

Zdaj moraš pa še review Vega64 prebrati.

klinker je izjavil:

Dej prosim obrazlozi kje ti tu vidis kako izkoriscanje ;((

Ponavadi izkoriščevalci ne vidijo, ne prepoznajo svojih namer.

Zgodovina sprememb…

gddr85 ::

nigga please, s Treerom mal manj trolanja v stiski, pa bo vse ok

Predator X ::

JamesBond je izjavil:

Ne se kregat, itak nisem z obale.

Še glede CX500 - takrat se spomnim, sem bral nek zelo pozitiven review, in tudi zdaj sem čeknil na toms hardware:

"After all, you still get a pair of auxiliary PCI Express power connectors, along with quality that leaves almost nothing to be desired. Workmanship, interior construction, sound level, and efficiency are all good. The CX500 would be close to perfect, actually, if there wasn't an issue with its short hold-up time. All in all, this is decent budget-oriented PSU."

https://www.tomshardware.com/reviews/po...

Ne vem zakaj tak hate do napajalnika. Close to perfect so kar močne besede.


Sej ni slab napajalnik. Vseeno pa je lahko problem.

Vzam LCja in ga prklop na plato + vzam CX in ga dej za GPU


Pa en GPU-Z screenshot nared, kot ti špil laufa .

Zgodovina sprememb…

FlyingBee ::

gddr85 je izjavil:

nigga please, s Treerom mal manj trolanja v stiski, pa bo vse ok

Daj mu že posodi svoj psu, no, ali bi rad prodal tudi ti mogoče?

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: camx ()

m0LN4r ::

Treer je izjavil:

Saj tako je očitno naredil, samo ni to način - proba se naredi z enim (dovolj) dobrim PSU-jem, ne pa nekimi MacGyver izvedbami...

No jaz sem na treh noname kitajcih pognal unigine z 390X Dual GPU Devil, delalo je xD
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

klinker ::

FlyingBee je izjavil:


klinker je izjavil:

Dej prosim obrazlozi kje ti tu vidis kako izkoriscanje ;((

Ponavadi izkoriščevalci ne vidijo, ne prepoznajo svojih namer.


Torej so po tvoje vsi, ki kaj prodajajo izkoriscevalci :)) oz. jst, ki pac nimam oglasa in sem se ob njegovem komentarju spomnu da mi lezita psu in ohisje v omari ze dobro leto, ter jih ponudu nekomu, ki to potrebuje :D
Pa ti si res en bumbar ;((

FlyingBee ::

Svoje napihnjene kondenzatorje raje prodajaj na bolhi.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: camx ()

JamesBond ::

Predator X je izjavil:

JamesBond je izjavil:

Ne se kregat, itak nisem z obale.

Še glede CX500 - takrat se spomnim, sem bral nek zelo pozitiven review, in tudi zdaj sem čeknil na toms hardware:

"After all, you still get a pair of auxiliary PCI Express power connectors, along with quality that leaves almost nothing to be desired. Workmanship, interior construction, sound level, and efficiency are all good. The CX500 would be close to perfect, actually, if there wasn't an issue with its short hold-up time. All in all, this is decent budget-oriented PSU."

https://www.tomshardware.com/reviews/po...

Ne vem zakaj tak hate do napajalnika. Close to perfect so kar močne besede.


Sej ni slab napajalnik. Vseeno pa je lahko problem.

Vzam LCja in ga prklop na plato + vzam CX in ga dej za GPU


Pa en GPU-Z screenshot nared, kot ti špil laufa .


1. Napisal sem, da sem ravno to naredil

2. Še nekdo drug ti je napisal pred časom, da sem to že naredil

Treer ::

Ne zmeni se zanj, ima ADD, nekje dobi proper napajalc za test ali pa testiraj samo grafo pri nekom drugem s prav tako proper napajalcem.

JamesBond ::

Ja sem ugotovil, ampak sem mu vseeno pojasnil, me nič ne stane.

To je plan.

Predator X ::

JamesBond je izjavil:

Ja sem ugotovil, ampak sem mu vseeno pojasnil, me nič ne stane.

To je plan.


Nisem videl zaradi postov.

Adrenalin 2019


Bi lahko naredil še screenshot GPU-ZJA med igranjem špilov?

Zgodovina sprememb…

Jarno ::

Predator X je izjavil:

Adrenalin 2019


Fudzilla:
The software team certainly deserves a lot of praise as it managed to completely overhaul the graphics driver software in a short four years, restoring faith in AMD drivers, especially when the competition is plagued by some bugs that just should not happen.
#65W!

m0LN4r ::

A to zdej dela brez tega, da postane crn ekran pri instalaciji driverov?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

D3m ::

A te moti tista sekunda?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

klinker ::

FlyingBee je izjavil:

Svoje napihnjene kondenzatorje raje prodajaj na bolhi.


Lol :)) samo potrjujes da si bumbar ;)

m0LN4r ::

Ne, bolj tisto ko ni slike do prisilnega ponovnega zagona. Zelo priljubljen topic leta 2018, malo pogooglaj. Novembra na cisto vsakem sistemu z 580 in sveze nalozenim windowsom je bilo pri prvi instalaciji problem. Mozno da zaradi 4k, ampak glede na to da se drugim na netu tudi redno dogaja, bi rekel ne.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

D3m ::

Nis še fasal na moj GCN 3.0

Bom pozoren.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

JamesBond ::

Evo, sem rešil težave z nizko utilizacijo. Po nekem čudežu sem imel varčen power plan vklopljen v windows. Ti simptomi sploh niso bili značilni za švoh napajalnik in mislim, da si odlični cx500 zasluži opravičilo - po 6/7 letih še bp vego poganja :) Me zanima kako dolgo še bo zdržal, zaenkrat še nič ne smrdi iz njega.

Predator X ::

JamesBond je izjavil:

Evo, sem rešil težave z nizko utilizacijo. Po nekem čudežu sem imel varčen power plan vklopljen v windows. Ti simptomi sploh niso bili značilni za švoh napajalnik in mislim, da si odlični cx500 zasluži opravičilo - po 6/7 letih še bp vego poganja :) Me zanima kako dolgo še bo zdržal, zaenkrat še nič ne smrdi iz njega.



Sej sm povedal kolk ti porab. Če imaš majčken undervolt narejen pa mogoče vseeno frekvence blizu 1650MHz bi mogl bi med 250-300W za ostal sistem pa rabiš cirka 100-110W pod full loadom.

D3m ::

JamesBond je izjavil:

Evo, sem rešil težave z nizko utilizacijo. Po nekem čudežu sem imel varčen power plan vklopljen v windows. Ti simptomi sploh niso bili značilni za švoh napajalnik in mislim, da si odlični cx500 zasluži opravičilo - po 6/7 letih še bp vego poganja :) Me zanima kako dolgo še bo zdržal, zaenkrat še nič ne smrdi iz njega.


Samo, da smo rešili.

Probaj nove Radeon Adrenalin 2019 driverje.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Bwaze6 ::

EXCLUSIVE: AMD RTG Boss Mike Rayfield Retires Amidst Chatter About 'Disengaged Behavior'

Pranje umazanega perila v rdečem taboru. Kako lahko nekdo, ki je tako neprimeren za vodenje, prileze tako visoko? No, za Nvidio in Micron je bil zgleda dober, le v AMD-ju so kar naenkrat težave.

Treer ::

Ahahah :)):))
This part is comedy gold
"He presented suggestions that werent really feasible such as 'Radeon VII ' which was to be a Vega 20 based consumer facing part that cost $750 to build and would barely tie in with an [NVIDIA] GTX 1080 Ti."
AMDumb hopes and dreams crushed again!!!! Lmfaoooooooo

m0LN4r ::

Gospod ni bil dober za nobenega, le AMD je bila zadnja postaja kjer so ga se vzeli.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Bwaze6 ::

Treer je izjavil:

Ahahah :)):))
This part is comedy gold
"He presented suggestions that werent really feasible such as 'Radeon VII ' which was to be a Vega 20 based consumer facing part that cost $750 to build and would barely tie in with an [NVIDIA] GTX 1080 Ti."

AMDumb hopes and dreams crushed again!!!! Lmfaoooooooo


A nima Nvidia nove kartice za 800$, ki komaj prehiti GTX 1080 Ti?

Treer ::

$750 to build - koliko misliš da bi bila šele cena za končne kupce...

Bwaze6 ::

720$. >:D

A niso govorili, da se že Vega kartice zaradi HBM2 in interposerja prodajajo praktično pod ceno izdelave?

Treer ::

Seveda, pa svizec jo zavije v bubble wrap :))

Jarno ::

A niso govorili, da je pascal arhitekturo delalo 5000 folka 4 leta?
AMD pa je svoj manpower usmeril v cpu segment, novi inženirji pa ne rastejo na drevju.
Zato ne pričakujem preveč od rdečih, kaj v mid-range segmentu morda in seveda brez dragega HBM-a.
Kot 1080p gamer se bom verjetno stegnil kar po RTX 2060, seveda pa bom podpiral underdoga, naj jim uspe vsaj pri konzolah in apu-jih.
#65W!

m0LN4r ::

Tudi glede odkupa HBM chipov obstaja sigurno pogodba o kolicini, tako da tudi ce je drago ga bo treba uporabiti.

RTX 2070 je kr top deal, ce se na novo nabavlja. V tujini 510eur.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

tikitoki ::

m0LN4r je izjavil:

Tudi glede odkupa HBM chipov obstaja sigurno pogodba o kolicini, tako da tudi ce je drago ga bo treba uporabiti.

RTX 2070 je kr top deal, ce se na novo nabavlja. V tujini 510eur.


Ce ne rabis RY je predrago.

Zgodovina sprememb…

JamesBond ::

Predator X je izjavil:

JamesBond je izjavil:

Evo, sem rešil težave z nizko utilizacijo. Po nekem čudežu sem imel varčen power plan vklopljen v windows. Ti simptomi sploh niso bili značilni za švoh napajalnik in mislim, da si odlični cx500 zasluži opravičilo - po 6/7 letih še bp vego poganja :) Me zanima kako dolgo še bo zdržal, zaenkrat še nič ne smrdi iz njega.



Sej sm povedal kolk ti porab. Če imaš majčken undervolt narejen pa mogoče vseeno frekvence blizu 1650MHz bi mogl bi med 250-300W za ostal sistem pa rabiš cirka 100-110W pod full loadom.


Na kar močnem undervoltu (0.9/1.0 V) še vedno kuri tudi 300W.

D3m je izjavil:

JamesBond je izjavil:

Evo, sem rešil težave z nizko utilizacijo. Po nekem čudežu sem imel varčen power plan vklopljen v windows. Ti simptomi sploh niso bili značilni za švoh napajalnik in mislim, da si odlični cx500 zasluži opravičilo - po 6/7 letih še bp vego poganja :) Me zanima kako dolgo še bo zdržal, zaenkrat še nič ne smrdi iz njega.


Samo, da smo rešili.

Probaj nove Radeon Adrenalin 2019 driverje.


Da. Bom, ampak ne pričakujem nekih občutnih sprememb.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: JamesBond ()

m0LN4r ::

tikitoki je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Tudi glede odkupa HBM chipov obstaja sigurno pogodba o kolicini, tako da tudi ce je drago ga bo treba uporabiti.

RTX 2070 je kr top deal, ce se na novo nabavlja. V tujini 510eur.


Ce ne rabis RY je predrago.

Kako ne? Na izbiro imas potem samo pocasnejso kartico ali hitrejso. To pa ni stvar debate. Nisem rekel ali kupujes za 400 ali 600, ampak 500. Pa tudi o rabljenih nisem govoril.
510 evrov 2070 ali 450 za Vego64, ki je 15% pocasnejsa brez RT ali 1080Ti za veliko vec, ampak jih vec ni.

tikitoki je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Tudi glede odkupa HBM chipov obstaja sigurno pogodba o kolicini, tako da tudi ce je drago ga bo treba uporabiti.

RTX 2070 je kr top deal, ce se na novo nabavlja. V tujini 510eur.


Ce ne rabis RY je predrago.

Predrago je subjektivno. Tudi 200evrov je nekomu predrago.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

AapocalypseE ::

Ne ubadaj se sploh z njim, ker pride samo podjebavat sem na forum.

JamesBond ::

Malo berem tole:

https://www.reddit.com/r/Amd/comments/a...

Mislim, da bom kar skipnil tale adrenalin

tikitoki ::

m0LN4r je izjavil:

tikitoki je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Tudi glede odkupa HBM chipov obstaja sigurno pogodba o kolicini, tako da tudi ce je drago ga bo treba uporabiti.

RTX 2070 je kr top deal, ce se na novo nabavlja. V tujini 510eur.


Ce ne rabis RY je predrago.

Kako ne? Na izbiro imas potem samo pocasnejso kartico ali hitrejso. To pa ni stvar debate. Nisem rekel ali kupujes za 400 ali 600, ampak 500. Pa tudi o rabljenih nisem govoril.
510 evrov 2070 ali 450 za Vego64, ki je 15% pocasnejsa brez RT ali 1080Ti za veliko vec, ampak jih vec ni.

tikitoki je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Tudi glede odkupa HBM chipov obstaja sigurno pogodba o kolicini, tako da tudi ce je drago ga bo treba uporabiti.

RTX 2070 je kr top deal, ce se na novo nabavlja. V tujini 510eur.


Ce ne rabis RY je predrago.

Predrago je subjektivno. Tudi 200evrov je nekomu predrago.


Drugic napisi pravilo. Na novo in novo ni sinonim.

Jst ::

Vega 64 z Freesync monitorjem dela lepše, kot 2080.

Trenutno imam notri imam 2080 in kadar menjam driverje, je loterija, če bo vklopljen HDR. Pri vegi se mi to ni dogajalo. A žal imamo vego v pisarni za testiranje, poleg 2080, sem kupil še zase MSI 2080. In sem razočaran. RTX in DLSS ne morem uporabljati, ker nimam teh iger. Kar se pa tiče Low FPS, AVG FPS pa skače isto, kot 1070.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Alien123 ::

Jst je izjavil:

Vega 64 z Freesync monitorjem dela lepše, kot 2080.

Trenutno imam notri imam 2080 in kadar menjam driverje, je loterija, če bo vklopljen HDR. Pri vegi se mi to ni dogajalo. A žal imamo vego v pisarni za testiranje, poleg 2080, sem kupil še zase MSI 2080. In sem razočaran. RTX in DLSS ne morem uporabljati, ker nimam teh iger. Kar se pa tiče Low FPS, AVG FPS pa skače isto, kot 1070.


Normalno da dela freesync boljše kot brez gsynca :D.. probaj igrat na gsync monitorju pa pol poročaj.. če pa ti fpsji skačejo pa je zaradi cpuja in ramov.. nižja je resolucija, boljši cpu rabiš..

m0LN4r ::

kadar menjam driverje, je loterija, če bo vklopljen HDR

Kako to mislis? Na 1080ti ce imam hdr vklopljen potem dela, samo mora biti vklopljen preko windowsa z 8bit ditheringom. Z 4:2:2 YCbCr 10bit so pa problemi v winsih ja. Nekako jih noce pozret windows in ko zazenes igro hoce igra RGB HDR in potem se skregata.

Recimo jaz pa ne morem predvajati na radeonki HDR video v Edgu na youtube. Kako to tebi uspeva? Sicer mi TV kaze da je Desktop v HDR, youtube video pa ni.

Kar se pa tiče Low FPS, AVG FPS pa skače isto, kot 1070.

Ker imas bottleneck, 2080 je namrec do 50% hitrejsa od Vege, ce imas zravn dober CPU in Ram, ne pa nek low clocked, low IPC sistem z pocasnim ramom.
Sem poskusil 2080Ti z 4930K@3,9 z 1866ddr3 je slo, ampak na 8700K@5GHz in DDR4 2800 (1GHz razlike in nekaj % IPCja se pac pozna) je slo se boljse in tudi krivulje sploh niso imele spikov.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Treer ::

Alien123 je izjavil:

Jst je izjavil:

Vega 64 z Freesync monitorjem dela lepše, kot 2080.

Trenutno imam notri imam 2080 in kadar menjam driverje, je loterija, če bo vklopljen HDR. Pri vegi se mi to ni dogajalo. A žal imamo vego v pisarni za testiranje, poleg 2080, sem kupil še zase MSI 2080. In sem razočaran. RTX in DLSS ne morem uporabljati, ker nimam teh iger. Kar se pa tiče Low FPS, AVG FPS pa skače isto, kot 1070.


Normalno da dela freesync boljše kot brez gsynca :D.. probaj igrat na gsync monitorju pa pol poročaj.. če pa ti fpsji skačejo pa je zaradi cpuja in ramov.. nižja je resolucija, boljši cpu rabiš..


Tako je - freesync je seveda načeloma boljši kot nič (če vse dela tako kot naj bi, kar dostikrat ne), je pa G-sync proti njemu še vedno Amerika in ja 2080 rabi konkreten cpu, da jo pohendla (kar kakšen Ryzen ali res star Intel definitivno ni)

MostWanted ::

VANR ::

Torej ne bo nič z "RTX 2070 performance for 250$"? :D

D3m ::

Tisto bo šele Serija 3xxx Navi.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

BT52 ::

Vega 7 je samo binnana Radeon Pro cumpute die. 700 mrsp cena je verjento prevelika za tretnutno pokazano performanco. Razen, če po čudežu do reviewov preskočijo performačni razred.

EDIT: Pa zgleda so popravili featurje, ki v 1 generaciji niso delovale. Tukaj mislim, predvsem DSBR.

NAVI bo potemtakem resno chiplet dizajn. Ker samo tako lahko tekmuješ z velikimi TURING monolitičnimi jedri. PLUS gddr6 implementacija bi bila potencilno območje izboljšav. HBM 16 GB stane 360 EUR...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BT52 ()

FlyingBee ::

Do Navi bo treba počakat, na GPU področju so spet zatajili, dočim je na CPU še vse odprto.

FlyingBee ::

Vprašanje, če bo Radeon VII v povprečju kar na nivoju 2080

D3m ::

Bo zaradi in izključno 7nm ter boost clock.

Pol pa na chiplet Navi design.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()
««
116 / 138
»»