» »

AMD Vega GPU

AMD Vega GPU

Temo vidijo: vsi
««
76 / 138
»»

Jst ::

Me like good ol' Assembler days.

---


>XBox 360 je bil izdan ravno na konkretnem generacijskem prepihu. [........]

In kaj ima to veze z mojim pointom? Kadarkoli se ponudi nova tehnologija, ki lahko pripomore k kakšnemu problemu in jo je treba drugače uporabljati (drugačna koda), se lahko zgodi dvoje: Ali se jo ignorira in propade, Ali jo začnejo developerji uporabljati. Moj pomislek je še vedno na mestu. Če ima Vega dovolj drugačno arhitekturo, da optimizirana koda laufa hitreje (kar imam občutek da se bo izkazalo za ene 10%, v specifičnih primerih 20), jo bo treba napisati. Sedaj imamo v CryEngine "kepler, pascal, gcn" codepath za PC. Upam, da se izkaže še "vega codepath".


---

Kaj jaz to prav vidim, da edini dosegljivi Vegi so predolgi za mojo kišto doma? Prostora imam 25cm, MSI je pa 27cm, XFX pa 30cm. :/
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Senitel ::

Ima veze tolk veze, da so bile igre pred ero XBox 360 bolj podobne Quake 1, v dobi 360 pa so postale bolj podobne CG filmom. Statična vnaprej preračunana osvetlitev preračunana offline in zapečena v teksturah na ploščku vs. asseti so na ploščku, GPU poračuna vse sproti, nič več ni offline preračunano vnaprej. To je bil zelo konkreten paradigm shift. Česa podobnega danes nimamo na obzorju (razen če gremo sanjat o ray tracingu). Več trikotnikov, več samplov, bolj detajlne teksture, kompleksnejši shaderji,...

In precenjuješ koliko codepathov imajo dejansko igre. DX11 je samo en. Nimaš kaj hudo za optimizirat specifično za AMD ali za NV. Določene stvari bodo bolj pasale AMD, določene bolj NV in imaš lahko kakšen vendor specific efekt za po vrhu. V DX12 bi bilo v principu fino imet dva (enega za NV enega za AMD), ker DX12 developerje izpostavi nekaterim stvarem, za katere se navodila s strani AMD in NV precej razlikujejo.

Za Vego ne rabiš nobenega specifičnega codepatha. Pa lahko fanatiki bluzijo kolikor jih je volja. Ja, Vega je največja sprememba v GCN arhitekturi, od kar je GCN. Ampak gremo še enkrat čez:
-FP16: rabi developer support. Je to specifično za Vego? Ne. Pač napišeš shader, ki uporablja FP16, če lahko hardware profitira od tega ok, če ne naj ga spromovira na FP32. No biggie.
-Primitive Shaderji: There's no such thing as primitive shaders ne v D3D12 ne v Vulkan. Ali bo zadeva delala avtomatsko, ali pa bo nek čisto poseben API extension. Glede druge opcije se mi zdi, da bodo imel kar problem D3D posilit, da se ne bo pritožil, če mu bo manjkal recimo vertex shader. Torej moj denar je na transparentni opciji.
-DSBR: transparentna opcija. Ti kot developer ne moreš narediti nič glede tega.
-To da RBE-ji ne rabijo več flusha, ko TMU-ji začnejo brat iz istega resource-a? Kako boš optimiziral za to? Če igra to rabi, potem bo Vega dobila boost (glede na prejšnje GCN-e). Glede NV se moraš vprašat pa kaj je tam na razpolago.
-Da si L1 cache sedaj delijo 3 CU-ji namesto 4-ih?
-Večji L2 cache...
Ja... Aleluja Vega je končno FL12_1 in developerji bodo začel uporabljat hardware feature-je, ki jih DX12 prinaša. Vega ostaja na "ultra", Polaris bo moral kakšen detajl izklopit. Ampak koda, ki je bila dobra za Polaris, ostaja dobra za Vego. Vega je superset Polarisa. Ni disjunkcije.

Predator X ::

Za FP16?...

Senitel je izjavil:

Vega ostaja na "ultra", Polaris bo moral kakšen detajl izklopit. Ampak koda, ki je bila dobra za Polaris, ostaja dobra za Vego. Vega je superset Polarisa.

Tole me je zmotilo.
Superset polaris... b*lsh*t.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: FireSnake ()

Predator X ::

Recimo
R9 270X in R9 290X
R9 290X je superset R9 270X (7870).

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: FireSnake ()

Predator X ::

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: FireSnake ()

Spc ::

Zanimivo, ni razlike:

 

Jst ::

Preveč je diskrepancij med vsem skupaj, da bi stavil na Senitelovo "tole je tole, več kot kosa kruha več ne dobite. Pa še ta kos enkrat v prihodnosti." Preveč je "nekje sumljivo počasna" nekje "sumljivo ni razlike", nekje "žre 150W manj, WTF?",...

Pa itak je šel Raja sedaj se malo z Devo in Devi (ta dva boga sem si zapomnil) in ko pride nazaj bo žurka. You'll see.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Predator X ::

Jst je izjavil:

Preveč je diskrepancij med vsem skupaj, da bi stavil na Senitelovo "tole je tole, več kot kosa kruha več ne dobite. Pa še ta kos enkrat v prihodnosti." Preveč je "nekje sumljivo počasna" nekje "sumljivo ni razlike", nekje "žre 150W manj, WTF?",...

Pa itak je šel Raja sedaj se malo z Devo in Devi (ta dva boga sem si zapomnil) in ko pride nazaj bo žurka. You'll see.


Geometry engine je nov.
RX 480 ima 4 engine, kakor tudi VEGA. To je definitivno bottleneck.

Zgodovina sprememb…

FireSnake ::

Predator X je izjavil:


RX 480 ima 4 engine, kakor tudi VEGA. To je definitivno bottleneck.


Seveda! Ti to veš, ker načrtuješ procesorje.
Čudno, da te AMD ni že kupil. Zakaj ne? Koduri je ravno na dopustu, bi ga lahko malo menjal.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

m0LN4r ::

Kaj pa, ce so ga z vego kiksnili? Pac deluje kot en 3in1 gpu, ampak na vsakem posameznem podrocju jo povozi al GTX 1080Ti (gaming), TitanXp (CAD), Quadro 5xxx(specifika).

Cisto tko teoreticno, kaj pa ce bi AMD namesto za refresh 4xx serije v 5xx bi resource namenili raje Vegi ?

PS:
Ko se vrne Raja, bomo po mojem videli tudi mogoce kako Vego Nano splavljeno na trg. Nvidia ima celo poplavo graficnih na trgu. 1030, 1050, 1050Ti, 1060 3gb, 1060 6gb, 1070, 1080, Titan X, 1080Ti, Titan Xp - in potem se, v low profile, passive in ITX izvedbah. En nepotrjen rumor pa pravi, da bi se splavili eno 1070Ti vmes.

AMD ima koncno zdaj vsaj malo vecjo paleto, ampak z zalogami so pa bogi. Hobby minerji so si zaceli kupovati 1060ke, 1070ke, ker so dobavljive in imajo vecji resale value od 580, ki je presneto draga.

Nenazadnje so navalili tudi na 1050Ti, pred kratkim sem ravno kolegu zrihtal 8 komadov 1050Ti za 1040Eur.
Zadeva ustreza 120MH/s solo, celoten sistem porabi 450W in se nic ne greje, v drugi masini pa 1070ke.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

D3m0r4l1z3d ::

"pred kratkim sem ravno kolegu zrihtal 8 komadov 1080Ti za 1040Eur"
Če še meni, ti plačam 10 posto več.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

m0LN4r ::

D3m0r4l1z3d je izjavil:

"pred kratkim sem ravno kolegu zrihtal 8 komadov 1080Ti za 1040Eur"
Če še meni, ti plačam 10 posto več.

;(( My bad.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

tikitoki ::

FireSnake je izjavil:

Predator X je izjavil:


RX 480 ima 4 engine, kakor tudi VEGA. To je definitivno bottleneck.


Seveda! Ti to veš, ker načrtuješ procesorje.
Čudno, da te AMD ni že kupil. Zakaj ne? Koduri je ravno na dopustu, bi ga lahko malo menjal.


Dej pridi ti nzaj iz casov suznjelastnistva. Sedaj se ti da mezdo in se te zavrze, k nisi vec koristen:).

D3m0r4l1z3d je izjavil:

"pred kratkim sem ravno kolegu zrihtal 8 komadov 1080Ti za 1040Eur"
Če še meni, ti plačam 10 posto več.


Ti jih jst zrihtam, sam povej koliko komadov, pa 20% are, da ne bos pol mrknil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

Predator X ::

Kdo kaj zaznal kaj o VEGI 11?

tikitoki ::

Menda bo menjava polarisa in bo mela hbm. Pa ne skrbi, ne bo kmalu.
Drugace pa je vega glede na porabo porazna. Ok 56 se za silo.
Tko, da mi za vega 11 dol visi.

Grey ::

tikitoki je izjavil:

Menda bo menjava polarisa in bo mela hbm. Pa ne skrbi, ne bo kmalu.
Drugace pa je vega glede na porabo porazna. Ok 56 se za silo.
Tko, da mi za vega 11 dol visi.

Optimizacije morajo biti na nivoju Dirt 4/Doom Vulkan pa ti ne bo izgledalo slabo.

Predator X ::

Grey je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Menda bo menjava polarisa in bo mela hbm. Pa ne skrbi, ne bo kmalu.
Drugace pa je vega glede na porabo porazna. Ok 56 se za silo.
Tko, da mi za vega 11 dol visi.

Optimizacije morajo biti na nivoju Dirt 4/Doom Vulkan pa ti ne bo izgledalo slabo.


Več kot očitn je, da extra GCN jeder VEGA za gaming ne potrebuje.
Če odstranijo nepotrebne stvari bo dobra gaming kartica.

Grey ::

Predator X je izjavil:

Grey je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Menda bo menjava polarisa in bo mela hbm. Pa ne skrbi, ne bo kmalu.
Drugace pa je vega glede na porabo porazna. Ok 56 se za silo.
Tko, da mi za vega 11 dol visi.

Optimizacije morajo biti na nivoju Dirt 4/Doom Vulkan pa ti ne bo izgledalo slabo.


Več kot očitn je, da extra GCN jeder VEGA za gaming ne potrebuje.
Če odstranijo nepotrebne stvari bo dobra gaming kartica.

Razloži kaj misliš s tem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Grey ()

Predator X ::

Grey je izjavil:

Predator X je izjavil:

Grey je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Menda bo menjava polarisa in bo mela hbm. Pa ne skrbi, ne bo kmalu.
Drugace pa je vega glede na porabo porazna. Ok 56 se za silo.
Tko, da mi za vega 11 dol visi.

Optimizacije morajo biti na nivoju Dirt 4/Doom Vulkan pa ti ne bo izgledalo slabo.


Več kot očitn je, da extra GCN jeder VEGA za gaming ne potrebuje.
Če odstranijo nepotrebne stvari bo dobra gaming kartica.

Razloži kaj misliš s tem.


Glede na generacije...

Večji čip - 368mm^2 - 4,1TFLOPs
7970 - 2 Geometry engine ( velik die, slab gaming performance, pa tud zaradi clockov dost pokuri@ GHz edition) GTX 680 - ‎294 mm²

Manjši čip - 212mm^2 - 2,55TFLOps
7870 - 2 GE (boljši P/W napram keplerju @ GTX 660 -221mm^2- in celo manjši die, hitrejša)

Simple test
https://www.computerbase.de/2013-10/amd...
30-35% več performanca, dosti več powerja.

R9 290X ima 4 Geometry engine
Fury X ima 4 Geometry engine
RX 480 ima 4 Geometry engine
RX VEGA 64 ima 4 Geometry engine

AMD dal premal podatkov. Kje točno je bottleneck? Glede na beyond3d suite - bi rekel, front end pa memory bandwith.

Graphic pipeline (shader engine) - 1 GE, 16 ROPS, 16GCN (NCU) - prej bi rekel, da je vega superset Fury X. Seprav se med posameznimi čipi to razlikuje... ali bo vega 11 imela 2 Graphic pipeline (pričakovano) ali 4 z manj NCU jedri.

Nvidia dela te stvari drugače, meni bolj všečno.

Zgodovina sprememb…

D3m0r4l1z3d ::

Raja je v twitterstormu opozarjal, da ne gledat toliko površino mm2/performance, ker je delan za 3 tipe uporabe. Kot da bi nvidia gp100 dala v gaming geforce varianto, ampak ni treba, ker so gp104 za to namenili. Strategijo imajo dobro, lahko pa da z Volto končajo to, AMD pa se mora še ujeti, čeprav se nekak z gcn je, ampak precej šrot za gaming.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Zgodovina sprememb…

tikitoki ::

Se strinjam, da lansiranje enakega cipa za vsa podricja bedarija. Sigurno ni dobro za porabo in sedaj folk gleda nato, ker noce ogluseti al pa umret zaradi vrocinske kapi poleti.

Predator X ::

tikitoki je izjavil:

Se strinjam, da lansiranje enakega cipa za vsa podricja bedarija. Sigurno ni dobro za porabo in sedaj folk gleda nato, ker noce ogluseti al pa umret zaradi vrocinske kapi poleti.


PCB na stock karticah je odličen.
Cooler je pač štrot, ampak lep.

Grey, približn takole (cut- down)

vs

gddr85 ::

kdaj pridejo kakšne mini vege? ;)

Jst ::

Predator X: Samo eno vprašanje; Odgovoriš z da/ne: Ali imajo Grafične kartice različne hitrosti skozi cevovod. Primer: Da "tesselator stage" dela z dvakratno hitrostjo, kot rasterizer stage?



---


A kdo tukaj kupuje/spremlja zaloge Vege?

Če zasledite 27cm dolgo in je na zalogi, vam častim pivo...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

D3m0r4l1z3d ::

Ja, 16 letni blefer ti bo odgovoril na tako vprašanje. Si pa optimist.
Za Vege različnih dimenzij moraš počakati na AIB.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Jst ::

Predator mi je odgovoril na ZS, da imajo grafične kartice enako hitrost skozi celoten cevovod.

(Medtem ko smo že več kot desetletje nazaj to ugotavljali za CPUje koliko date ali inštrukcij lahko v posamezni fazi spravi skozi.

Pa to nbe morš verjet več.

Senitel, ki sem ga imel včasih za "voice of reason", je sedaj šel na jupetov seminar trolanja.

Modi so libtardi, če se izrazim po "vostok" terminologiji.

Dissents pa zapirate teme tukaj na slo techu, kot da smo YU provinca.

"Sedaj ko je mir, jemo samo krompir!"

SLo tech, bye bye, počasi boste propadli...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Jst ::

A mi lahko kdo pove, kaj to pomeni?




Saj lahko napišete, da je to opis pomaranče iz bližnjega Mercatorja; ne bi bil presenečen.

Ampak na breskve sem pa res alergičen. Dobesedno: moram takoj na urgenco - ker ne morem več dihati, če pojem samo četrtino breskve.

edit:

----



Pa hitro kliknite "predlagaj izbris", preden zgine... resno.

Ker se morajo Modi prvo posvetovati z Jupetom, je možno, da bodo zamudili...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

Predator X ::

to da trolam, sej ni tezko ampak ta debata je ze potekala in ti si to ze vprasal...

Predator X ::

kakor se tudi ti malce delas norca.
Glede foruma, nazadnje je se ogjenena kaca predlagal izbrise in sam brisal poste.

m0LN4r ::

Grey je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Menda bo menjava polarisa in bo mela hbm. Pa ne skrbi, ne bo kmalu.
Drugace pa je vega glede na porabo porazna. Ok 56 se za silo.
Tko, da mi za vega 11 dol visi.

Optimizacije morajo biti na nivoju Dirt 4/Doom Vulkan pa ti ne bo izgledalo slabo.

In ka je tako posebnega v grafiki Dirt 4/Doom ? Za Doom se razumem, da je kolko tolko solidna grafika za relativno zaprto igro z nizkim draw distance (mogoce se narobe izrazim, s tem ciljam na bliznjo okolico, ki jo rendrira kamera, stiri zidi strop tla fertik celo igro eno in isto). Za Dirt 4 (EgoE4, ni) pa nevem kaj mislis, grafika je nezahtevna izgleda minimalno boljse od Dirt Rally, saj temelji na le tem, samo da so uspeli NV tokrat pri isti grafiki bolje zgimpat.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

D3m0r4l1z3d ::

Lol, pa so trdili, da nvidia gimpa ryzen, če je sparjen z geforcem, ravno v tej igri:
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

dolenc ::

@Molko, tole si že večkrat omenil. Doom in preprostost. Doom poleg svoje "preprostosti", teče dobro, ker se je nekdo potrudil da teče dobro. Ni vse v draw distance. Lahk imaš zaprto, prazno(brez oseb) statično sceno, pa bo gtx1080ti cepnila pri 15fps. Špili so "smoke and mirrors" in ne moreš sodet sam po tem kar ti misliš da videš.

Dandans naredit špil, ki izgleda lepo ni tko težko, nabutaš notri dinamičen lighting, tahude shaderje, bale po-procesnih filtrov in bo še tko povprečen špil zgledal waw.



Naredit špil lep, pa da bo dejansko kdo ga lahko igral, v to je pa vseeno treba nekaj truda vložit :)

m0LN4r ::

Za razliko AMDja laufa Doom na Nvidiji odlicno na Vulkan in OpenGl


Zadeva laufa do 15% slabse na Vegi, lahk pa da se pridobi magico 20% ?

Dandans naredit špil, ki izgleda lepo ni tko težko, nabutaš notri dinamičen lighting, tahude shaderje, bale po-procesnih filtrov in bo še tko povprečen špil zgledal waw.
Naredit špil lep, pa da bo dejansko kdo ga lahko igral, v to je pa vseeno treba nekaj truda vložit :)

Velika vecina UnrealE spilov spada v kategorijo, zelo lepo in zelo lepo laufa, torej marsikdo lahko igra.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

dolenc ::

Ne zato ker je unreal engine, ampak ker nekdo naredi optimizacijo.

Zato pa lahko imaš primer ko imaš open world, ki lavfa odlično(gta5) in 4 stene in blizu drawdistance, kot praviš, kjer ti hudič šteka, tist prvi screenshot je špil P.a.m.e.l.a. .

Če mi ne verjameš pa sprobaj tale open world unreal engine zelda demo, pa povej kako šiba, ob tej fotorealistični grafiki :P
(link je v opisu)

m0LN4r ::

In kaj ima to veze z Grayevo bluznjo, da ce bi bili vsi spili Vulkan, bi avtomatsko tekli hitreje ?
Rekel je optimizaija Dirt 4 in Doom Vulkan... V Dirt 4 optimizacija ni nic boljsa od Dirt Rally in ne tako dalec od Dirt 3. Al so res celo igro naredili na novo ? Vse modele narisali na novo? Dvmomim.
Doom Vulkan pa laufa enako dobro kot Doom OpenGL na NV, razen ce imas AMD ane in slab procesor pol pa je OpenGL problem.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

dolenc ::

m0LN4r je izjavil:


In ka je tako posebnega v grafiki Dirt 4/Doom ?


Ja je velik posebnega, če ne šteka še ne pomen, da ni nič posebnega al pa da ne šteka, ker so sam 4 stene. Pomen pa, da se ne nekdo potrudu.
In če bi več projektov(it na vulcan seveda ni magična rešitev), mal več časa vložil v to, da zadeve dobro tečejo, ne samo zgledajo dober na screenshotih(kar nažalost je tisto kar prodaja špil). Bi lahko lepše naslove igrali na slabšem hardweru.

To je vse kar sem hotu povedat, bluzenje pa nekako spregledam, to me je zmotel, ker sem že ene pakrat hotu pokomentirat, da nehi srat s temi 4 stenami :D

m0LN4r ::

Zelda laufa butter smooth, skoda da je framelocked na 62fps in podpira samo 1080p.
Je se velik potenciala tlele, mal vec objektov (kamnov) not nametat da bi bilo bolj zivo vseskup. Priden decko, ki je to delal.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Jst ::

Fun fack: Japonci, za katere sumim, da ne spoadajo pod Homo Sapiens Sapiens, so za vsako igro (preteklik) naredili tudi game engine. Drugače povedano: Vsak špil je imel svoj lasten, unikaten, Game Engine.

Talk about waste of resources...

Ampak oni so imeli njihovo filozofijo in tako so delali, do nekje prvega leta od izida ps3.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

DarwiN ::

DarwiN je izjavil:

Še kar nobenih leakanih fotografij custom Vega kartic, razen Asusove?

Ponavadi slike pricurljajo v valovih kakšne ~3 tedne preden so kartice dejansko na voljo na policah. Pomeni, da boste interesenti verjetno čakali na oktober. :S

Sem bil še preveč optimističen?

AMD RX Vega Custom Cards Could Come As Late As November
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

D3m0r4l1z3d ::

Ene strani so že testirale strix vega64, Guru3d je umaknil review, greentech iz Rusije pa imajo pred kratkim objavljenega.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

DarwiN ::

En proizvajalec je premalo. Sklepam, da so načrtno sklenili nek ekskluzivni deal z Asusom za en batch custom kartic, toliko da imajo zdaj vsaj kaj za pokazat in lahko launch zavlečejo na par mesecev. Namreč, kako bi izgledalo, če Vega izide avgusta, potem pa skoraj 3 mesece trda tema?

No, na AMDjevo "srečo" praktično nihče več ne kupi referenčnih modelov, tko da bodo malo lažje izdelali neko zalogo. V Mindstar akciji je Vega64 že teden dni po 509€ in so v tem času prodali mogoče za vsega ~50 komadov.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

gddr85 ::

najbrž se je mining mal ohladil, pa jih je par ostalo za ostale userje :P

Predator X ::

gddr85 je izjavil:

najbrž se je mining mal ohladil, pa jih je par ostalo za ostale userje :P


7nm bo naredil boost.

D3m0r4l1z3d ::

Predator X je izjavil:

gddr85 je izjavil:

najbrž se je mining mal ohladil, pa jih je par ostalo za ostale userje :P


7nm bo naredil boost.

Česa ne poveš!
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

D3m0r4l1z3d ::

Do novembra jih bo že nvidia strolala s 1070ti, verjetno performance med aib vego56 in 64. Upam, da dajo gddr5x, da ne bo minerjem zanimiva.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Predator X ::

D3m0r4l1z3d ::

Res le še teoretske hitrosti, lol
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

gddr85 ::

asus je menda še dodatno povišal tdp, zato pa tud treba ene 3+ kile železa gor :P

Predator X ::

gddr85 je izjavil:

asus je menda še dodatno povišal tdp, zato pa tud treba ene 3+ kile železa gor :P

strix:
GTX 1080ti


RX VEGA


GTX 1080

D3m0r4l1z3d ::

Geforce Stock Power Limit: 100%
Geforce AIB Power Limit: 150%
VEGA Power Limit: 200%:))
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus
««
76 / 138
»»