» »

AMD Vega GPU

AMD Vega GPU

Temo vidijo: vsi
««
43 / 138
»»

D3m0r4l1z3d ::

tikitoki je izjavil:

D3m0r4l1z3d je izjavil:

Ker si mal gnil, evo direkten link:
https://img.purch.com/w/711/aHR0cDovL21...


Sej drugega od tebe nisem pricakoval. Tukaj je prava povezava.

https://img.purch.com/evga-gtx-1080-ti-...

Vega stock vs. FTW 1080ti? Od mene je vsaj kaj za pričakovati.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

D3m ::

FireSnake je izjavil:

AMD Radeon Vega Frontier Edition proti Nvidia Titan Xp


V vednost za druge.

AMD has maintained from the start that the Radeon Vega Frontier Edition is not aimed at gamers, but rather at “data scientists, immersion engineers, and product designers.”
|HP EliteBook|R5 6650U|

Predator X ::

Aimed for MINERS :))....

Predator X ::

ma kva pa vem, bo res VEGA lahko konkurirala TITAN XPju v gamingu?

mojster_joni ::

kdo gre stavit da boš prej sexal z žensko za đabe kot kupil vego

Grey ::

Predator X je izjavil:

ma kva pa vem, bo res VEGA lahko konkurirala TITAN XPju v gamingu?

Seveda bo in še za ceno med GTX1070 in GTX1080.

Na koncu bo nekako takole

D3m0r4l1z3d ::

Predator X je izjavil:

ma kva pa vem, bo res VEGA lahko konkurirala TITAN XPju v gamingu?

Verjetno ne, ampak saj smo že navajeni, bo kot bo. Za mining pa dvomim, zaradi visokih latenc hbmja.

Grey, te držimo za besede.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Zgodovina sprememb…

mojster_joni ::

jao a me morte še mal počakat

tikitoki ::

D3m0r4l1z3d je izjavil:

tikitoki je izjavil:

D3m0r4l1z3d je izjavil:

Ker si mal gnil, evo direkten link:
https://img.purch.com/w/711/aHR0cDovL21...


Sej drugega od tebe nisem pricakoval. Tukaj je prava povezava.

https://img.purch.com/evga-gtx-1080-ti-...

Vega stock vs. FTW 1080ti? Od mene je vsaj kaj za pričakovati.


Ja, k taki patetiki, k si ti, lepite najvisji FSP, ki ga najdete, potem pa zraven bluzite o nizki porabi. Kle je vsaj prikazano kam realno gre poraba pr NVIDIA, ce ni stock. Razen, ce ti vse kupis in furas na stock? Seveda.

BTW, trol neumen, se nic konkretnega ne vemo o porabi RX VEGA, ker se ni bila izdana.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

Predator X ::

D3m0r4l1z3d je izjavil:

Predator X je izjavil:

ma kva pa vem, bo res VEGA lahko konkurirala TITAN XPju v gamingu?

Verjetno ne, ampak saj smo že navajeni, bo kot bo. Za mining pa dvomim, zaradi visokih latenc hbmja.

Grey, te držimo za besede.


Aja GDDR5? Kaj pa HBM cache? Zna bit mining killer.

mojster_joni ::

itak je ne boš dobu

D3m0r4l1z3d ::

tikitoki je izjavil:

D3m0r4l1z3d je izjavil:

tikitoki je izjavil:

D3m0r4l1z3d je izjavil:

Ker si mal gnil, evo direkten link:
https://img.purch.com/w/711/aHR0cDovL21...


Sej drugega od tebe nisem pricakoval. Tukaj je prava povezava.

https://img.purch.com/evga-gtx-1080-ti-...

Vega stock vs. FTW 1080ti? Od mene je vsaj kaj za pričakovati.


Ja, k taki patetiki, k si ti, lepite najvisji FSP, ki ga najdete, potem pa zraven bluzite o nizki porabi. Kle je vsaj prikazano kam realno gre poraba pr NVIDIA, ce ni stock. Razen, ce ti vse kupis in furas na stock? Seveda.

BTW, trol neumen, se nic konkretnega ne vemo o porabi RX VEGA, ker se ni bila izdana.

Samo toliko sem te podučil kaj pomeni stock in 286w ni enako 300 kot je domnevno za Vego. Kaj pa želiš še ti zraven umetno ustvariti pa je tvoj problem.

Predator X je izjavil:

D3m0r4l1z3d je izjavil:

Predator X je izjavil:

ma kva pa vem, bo res VEGA lahko konkurirala TITAN XPju v gamingu?

Verjetno ne, ampak saj smo že navajeni, bo kot bo. Za mining pa dvomim, zaradi visokih latenc hbmja.

Grey, te držimo za besede.


Aja GDDR5? Kaj pa HBM cache? Zna bit mining killer.

Opa, če bo res, potem pa bodo retailerji nabili cene v višave.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Zgodovina sprememb…

Predator X ::

Ves keš je šev verjetno za ZENa, mal bo treba počakat. Čeprasv VEGA arch obljublja veliko neverjamem, da bo v gamingu hitrejša kot T PX.

mojster_joni ::

apu?

dost bolj se veselim threadripperja/epiyca

D3m0r4l1z3d ::

Senitel je izjavil:

Pa je spet full retard nivo.

Z Navi se pričakuje revolucijo, pri zelenih pa nobenih shiny grafov, napovedi Volta succesorja ali celo napoved kaj sledi v 2019 in recimo 2021.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

D3m0r4l1z3d ::

999usd na neweggu preorder air cooled Vega FE
http://www.tomshardware.com/news/amd-ve...
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Jst ::

>Ampak jaz bi imel 4K in VR sposobno grafo, ki ne bi stala 1000+EUR, pa še ta 1kEUR (Titan XP) se
>marsikje matra pri 4K.

>Pa je spet full retard nivo.

Kaj, da Titan XP ni sposoben laufati 4K? Nekaj iger da, ter AVG sicer lepo izgleda na grafih, realno pa pri veliko igrah večkrat na minuto "štekne" oz. se spusti pod 60FPS.

(Kako je lahko AMD z 4870 za pol cene takrat ponudil takšen dober "deal"?)
(retorično vprašanje)

VR igre, ki so namenjene za 30-40 minutne "seanse" igranja, imajo pa takšno grafiko, kot na PS3. Kar ne pomeni, da niso zabavne za skakati po sobi po pol ure, samo grafika je tu kompromis. "Klasične" igre, pa zelo dvomim, da kaj dosti (razen kakšni čudaki) ljudi igra po več ur z VR očali več mesecev zaporedoma.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

D3m0r4l1z3d ::

Po polomu z hd2900 serijo so pač morali cene prilagoditi. Titan Xp pa ima tako ceno, ker pač lahko. Dober deal zate je slab deal za firmo. Itak mi ni cena všeč, dobri deali pa so mi, ampak R&D rabi cash in na dolgi rok si samo dobre deale ne morejo privoščiti. Simpl za razumet.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

D3m ::

Ni res.

Šlo je za small-die strategijo. Ne pa polom HD2900.

|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

D3m0r4l1z3d ::

Cene se na performance prilagajajo, da so vmes pa vseeno imeli dober izkoristek pa super, škoda da niso nadaljevali.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

D3m ::

Saj so.

Pa je nvidia kljub temu prodala več, kot AMD.

Tudi, če je bil takrat P/P in P/W na AMD strani jim to ni nič pomagalo.
|HP EliteBook|R5 6650U|

FireSnake ::

D3m0r4l1z3d je izjavil:

Po polomu z hd2900 serijo so pač morali cene prilagoditi. Titan Xp pa ima tako ceno, ker pač lahko. Dober deal zate je slab deal za firmo. Itak mi ni cena všeč, dobri deali pa so mi, ampak R&D rabi cash in na dolgi rok si samo dobre deale ne morejo privoščiti. Simpl za razumet.



To ti misliš. Pa to ne pomeni, da je res.

Priporočljivo branje 1. del

2. del

Boljše informacije, kaj se je dogajalo zadaj, boš težko izbrskal (vsaj meni ni uspelo).

Be pa tole bere, kot kriminalka ...
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Jst ::

Če bi pisci "Game Engines", teoretiki/akademiki, r&d hardware, kot AMD, Nvidia, Intel, Qualcomm,... pri efektih (za igre, tv content,...), recimo AMD ima svojo odprto platformo, Nvidija svojo zaprto, kje sta ostala omenjena sicer ne vem točno,... in bi se postavili neki standardi glede teh zelo kompleksnih stvari (tudi pri igrah "interaktivnosti"), bi lahko proizvajalci prilagodili svoje izdelke, da bi bili maksimalno izkoriščani, ne pa da imaš "AMD"/"Nvidia" codepath, driverje, Windows,... tu je toliko neizkoriščenega potenciala, kar nam očitno kažejo konzole. Ampak žal je to trenutno v profit-driven svetu skoraj nemogoče, razen, kadar se dve firmi zmenita in je koristno za obe. Intel+nvidia je tu najbolj znan/očiten primer kar mi trenutno pade na pamet.

2000 EUR za 4K monitor. 2k EUR za dva titana, da bosta to furala, 1-2k za ostalo drobovje, 1k za VR,... pa smo že skoraj pri 10.000 EUR. Sicer mi ni problem, ker si s tem služim kruh in zaenkrat so ZAME cene še znosne, vendar če se bo tako nadaljevalo... AMD je sicer z Ryzen spel vliv malo upanja, ampak ne veliko. PA sploh ni potrebno, da govorimo o igrah. Recimo namesto gaminga vzamemo fotografiranje, ali drone stuff (slikanje, snemanje, racing,...) ali še mnogo drugih stvari.

Na tretji strani imaš pa 200 EUR Chromebook, s katerim z 50 EUR naročnino lahko obdelaš vse fotke, videje,...

In kar me najbolj skrbi pri tem razmišljanju, je ravno to krčenje "PC trga" in rast cen. Mogoče me daje nostalgija, ampak od 1990 do 2010 se mi zdi, da smo imeli noro obdobje, kjer si za ta "hobi" sicer porabil nekaj več denarja, ampak niti ne toliko. Sedaj pa se mi vedno bolj zdi, da gre v višave, kjer že "konkurira" avtomobilom.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

tikitoki ::

Ja, nostaligija je prijetna a zavajujoca. Se nikoli nisi za to ceno dobil toliko in lahko v miru svojo skalto uporabljal tako dolgo, kot ravno danes.
To, da je bilo na PC podrocju kadarkoli bolje, je zavajanje. Vaj kar se tice strojne opreme.

Ce pa seveda sanjas o neumnotih, kot je 60 FPS+ na 4k, pol pa je problem ja. Ker gladko poganjanje iger na za tiste case nepredstavljivih resolucijah pac ni dovolj dobro.

D3m0r4l1z3d ::

D3m je izjavil:

Saj so.

Pa je nvidia kljub temu prodala več, kot AMD.

Tudi, če je bil takrat P/P in P/W na AMD strani jim to ni nič pomagalo.

Vedno šteje celotna ponudba, takrat je bila za ceno 4870 dostopna geforce 260 in to nvidio ven vleče, tako je tudi zdaj, eno leto mainstream, drigo leto high end, not good.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Jst ::

>Ce pa seveda sanjas o neumnotih, kot je 60 FPS+ na 4k,

Zakaj sanjam? 4K monitor imam, grafe sposobne za nativno igranje na tej resoluciji pa ni (no to je relativno in odvisno od igre). Vedno sem raje imel nižje detajle in 60+ FPS z minimalno FPS dropov. Še preden so začele benchmark spletne strani z 99% Min in framepacing, sem jaz govoril o podobnem. Je nekje tukaj na slo techu, kjer sem večkrat obširno pisal o povprečju MIN (ki sem ga sam računal), Framepacing je pa potrdil moje domneve, da SLI/Crossfire sploh ne doda veliko k performansu in - kako sem se izražal... "velikokrat, da imam občutek, kot da "samo podvojijo" isto sliko, zato je FPS večji, občutek da laufa hitreje, pa velikokrat ne." Nekaj takšnega. Framepacing je pa za SLI/Crossfire to tehnično pravilno opisal, kaj se dogaja. Od takrat so potem seveda poštimali driverje, ampak vseeno tudi če kupim 2 Titana ali 2 1080Ti, 4K ne bom mogel nativno laufati. Zanimivo, da je ravno danes Tech of Tomorrow izdal video "ali dx12 ubija SLI/CF".

Še enkrat: Zakaj je to neumnost, če hočeš igrati na 60+FPS pri resoluciji, ki jo ima tvoj monitor?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

gddr85 ::

kaj ko bi počakal na močnejše gpuje? ko bodo kmalu na voljo 8k paneli ,potem se bo lahko tud ta folk spraševal, zakaj neumnost, če pač hoče špilat vse 60fps pri resoluciji, ki jo ima njihov monitor, medtem je pa fhd še vedno mainstream za gaming, afaik..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

Jst ::

4K se na veliko širijo že !štiri! (4) leta. (Obstajali so seveda že prej).

4K Monitorji (HDR / 10bit / YUV420 / adobe RGB) so res dragi, ampak tudi 2560x1600 ko sem ga kupil je bil drag, pa je super še danes...

4K TVji, ki jih tudi komot lahko uporabljaš na PCju za igranje so pa že smešno poceni. In te so pa NOT HDR/10bit/... so pa MAINSTREAM že ene dve leti in krepko pod tisočaka EUR. In čeprav nimajo 10bit/HDR/... če sedaj kupuješ, ne vem zakaj bi kupil karkoli drugega. (Razen HDR, to je pa zame long term investicija, kot 2560x1600, ki je še sedaj v uporabi, samo premaknil se je na drugo mizo kot drugi monitor za sekundarne namene.)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

Senitel ::

Kar se 4k tiče je samo vprašanje penetracije oziroma kaj ima povprečni Janez. Če bo povprečni Janez imel 4k display, potem bodo developerji grafične detajle v igrah nastavili tako, da bodo tekle vredu na 4k. Tu nima kaj dost veze ali ima Janez grafo na nivoju GTX 1030 ali 2x Titan XP (v prvem primeru bi igre izgledale bistveno bolj borno kot v drugem jasno). In to je vse.
Za 4k rabiš 4x več grafičnega performance-a kot za fullhd. Kar ti nekako hočeš je, da bo GTX 1060 čisto dovolj za vse igre na fullhd, po možnosti z max detajli. V tem primeru bi Titan XP čisto lepo zadostoval.

4k se na veliko širi že 4 leta... Ja in? Steam hardware survey pravi, da je 4k monitorjev še vedno manj kot procent. Fullhd je še vedno blizu 50% in več kot 25% folka še vedno ni niti na fullhd. GTX 1080 ima precej več gamerjev, kot jih ima 4k monitor. Torej se grafičen performance ponuca za druge bonbončke in ne za 4k.
Pomisli kolk časa smo rabli, da smo prilezli iz 800x600 na fullhd... Iz fullhd na 4k je isti jump. 8k pa boljš da sploh ne omenjamo. Se bo pa verjetno upscaling implementiran v shaderjih s strani game developerjev kar konkretno razširil iz konzol še na PC-je...

RejZoR ::

V 1080p kategoriji imaš še posebno skupino folka v kateri sem tud sam, kjer bolj kot število pik cenimo visok refresh rate. 1080p pri 144Hz je čista milina, ki jo vglavnem kar dobro dosegaš že z grafičnimi srednjega razreda. Men 4K nič ne pomaga če pri 60Hz ratam čist penast okol ust (in oči). 4K pri 144Hz pa lahko pozabite za še kar nekaj let. Iz vidika monitorjev, ki bi to sploh zmogli in pa nakoncu grafičnih, ki bi 4K zmogle držat nad vsaj 120fps. Še 60fps je problem, 144fps je praktično nemogoče dobit danes.

Druga težava je, da se večina normijev ne zaveda, da boljši monitor za sabo potegne performance. 4K monitorje dobiš skor za drobiž, samo folk tisti trenutek ne razmišlja, da boš pol moral zmetat precej več v grafične, da boš kolikor toliko lepo igral. Sam sem dolgo imel 19" 1280x1024 monitor, ki mi je leta služil odlično. Gor sem imel vedno nor framerate z grafami srednjega razreda. Ni bilo važno kako nov špil je prišel ven, vedno je vse letelo na max detajlih. In velikost mi je bila ok. Zdej je 24" 1080p monitor nadomestil mesto. Ločljivost je počasi že zastarela, ampak pri grafah pa pridem čez smešno poceni in vse špile furam na max z norim frameratom. Večina se mi sicer smeji, tko kot takrat za 1280x1024, ampak sam imam tako strategijo, ki se mi bolj splača. Kaj si drugi mislijo me en drek briga dokler mi noben ne plača najnovejše top end grafe...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

mojster_joni ::

kaj je šele 30" 5k pri 240 hz hdr in bt2020 barve

Jst ::

>Kar ti nekako hočeš je, da bo GTX 1060 čisto dovolj za vse igre na fullhd, po možnosti z max detajli.

Saj je, kaj ni?

>V tem primeru bi Titan XP čisto lepo zadostoval.

Verjetno si se zapisal. NE, Titan XP na 4K ne dela lepo pri 80% iger. Ni šans. Pri veliko igrah tudi če znižaš detajle. (Problemi iger in najbrž tudi driverjev.)

Drugače pa ja, rad bi imel neko high end grafo, ki bi bila sposobna 4K. Ker sem vedno imel dobre monitorje (oči sem dobil samo dve ko sem se rodil, pa še to ni bila ena zamenljiva) in posledično kupoval okoli high end tudi grafe.

V zadnjih parih letih je pa High End zamenjal Enthusiast claso (kar so bile včasih "Turbo", 786, GTX, Ultra,...) kar se tiče cen, tako da je sedaj ta vrh ponudbe za gamerje samo "da obstaja." Razloga pa ni nobenega. 4K nativno dobesedno ne moreš laufati, kar je manj kot 4K zmorejo 1080. Kje je potem "dodana vrednost" dvakrat dražje grafe?

Res sem upal, da ko bodo 4K monitorji padli pod 1k, da bodo tudi grafe sledile. Sedaj ko so pa HDR/sRGB/10bit že pod 1000EUR je pa že prava sramota.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

meho7 ::



Time Spy Graphics = 6785 pts
Fire Strike Ultra Graphics = 5091 pts
Doom Vulkan 4K Ultra @ 55-65 FPS
The Witcher 3 @ 28-35 FPS at 4K Hairworks on / 41-42 FPS with Hairworks off (80 C running the game)
Troubles OCing past 1650 MHz with the blower
Tried to OC HBM, starts at 945 MHz, managed 960 MHz stable and at 980 MHz it got too hot
Tester says you won't be able to OC without additional cooling, thermal throttling (80-85 C)
Tester put 2x 80 mm fans to help (open air case) and it was down to 75 C
Tester doesn't think it will touch the 1080 Ti performance-wise, only 1070-1080s
Mining: 30-35 MH/s
Cinebench R15 OpenGL: 97.39 FPS
Card operate at 1348-1528 MHz in gaming mode during The Witcher 3 testing

gddr85 ::

mogoče res bolje vzet vodno opcijo :))

RejZoR ::

Zadeva je reference blower. Ne moreš ravno pričakovat ne vem kaj... Počakaj na kakšne Galax HOF, Strix, Gaming X etc
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

tikitoki ::

Jst je izjavil:

>Ce pa seveda sanjas o neumnotih, kot je 60 FPS+ na 4k,

Zakaj sanjam? 4K monitor imam, grafe sposobne za nativno igranje na tej resoluciji pa ni (no to je relativno in odvisno od igre). Vedno sem raje imel nižje detajle in 60+ FPS z minimalno FPS dropov. Še preden so začele benchmark spletne strani z 99% Min in framepacing, sem jaz govoril o podobnem. Je nekje tukaj na slo techu, kjer sem večkrat obširno pisal o povprečju MIN (ki sem ga sam računal), Framepacing je pa potrdil moje domneve, da SLI/Crossfire sploh ne doda veliko k performansu in - kako sem se izražal... "velikokrat, da imam občutek, kot da "samo podvojijo" isto sliko, zato je FPS večji, občutek da laufa hitreje, pa velikokrat ne." Nekaj takšnega. Framepacing je pa za SLI/Crossfire to tehnično pravilno opisal, kaj se dogaja. Od takrat so potem seveda poštimali driverje, ampak vseeno tudi če kupim 2 Titana ali 2 1080Ti, 4K ne bom mogel nativno laufati. Zanimivo, da je ravno danes Tech of Tomorrow izdal video "ali dx12 ubija SLI/CF".

Še enkrat: Zakaj je to neumnost, če hočeš igrati na 60+FPS pri resoluciji, ki jo ima tvoj monitor?


Bom parafriziral. Pritozujes se, da so PCji oz. GPUji drazji, kot so bili. Kar ni res, ce upostevas se vse druge faktorje od performanca, do padca evra in se inflacijo. SAm ti si privlekel na mizo nesmiselno visoke zahteve, ko to ni poceni, pa se pritozujes.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

D3m0r4l1z3d ::

Memory: 16GB HBM2
Compute Units: 64
Stream Processors: 4086
Single Precision compute performance (FP32): 13.1 TFLOPS
Half Precision compute performance (FP16): 26.2 TFLOPS
Pixel Fillrate: ~90 Gpixels/sec
Memory Capacity: 16 GBs of High Bandwidth Cache
Memory Bandwidth: 483 GB/s
TDP: 300W (air-cooled), 375W (liquid-cooled)

Read more at https://hothardware.com/news/amd-radeon...

WTF? Memory Bandwidth: 483 GB/s

90 pixel fillrate tud uboga
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Zgodovina sprememb…

gddr85 ::

ja? bandwidth podoben kot 1080ti, sicer pa to ni "gaming" vega, rx vega gaming šele pride afaik..
mogoče bo rx celo rang nekje 1080ti v gamingu

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

sesobebo ::

a niso frontier edition workstation graficne?

Grey ::

Tale test definitivno ni dokončna slika. Kartica je komaj kaj hitrejša od Fury X glede na to s cca 60% višjim clockom. Bo treba počakat da pride ven RX Vega.

Senitel ::

Jst je izjavil:

>Kar ti nekako hočeš je, da bo GTX 1060 čisto dovolj za vse igre na fullhd, po možnosti z max detajli.

Saj je, kaj ni?

>V tem primeru bi Titan XP čisto lepo zadostoval.

Verjetno si se zapisal. NE, Titan XP na 4K ne dela lepo pri 80% iger. Ni šans. Pri veliko igrah tudi če znižaš detajle. (Problemi iger in najbrž tudi driverjev.)

Ja 1060 sem malo prehitro potegnil iz rokava. V bistvu je bolj 1050 Ti. Ostalo pa kot sem napisal. In nevem zakaj bi moral tle bit kar koli problem iger ali driverjev? 4k je 4x več dela kot fullhd.

D3m0r4l1z3d ::

gddr85 je izjavil:

ja? bandwidth podoben kot 1080ti, sicer pa to ni "gaming" vega, rx vega gaming šele pride afaik..
mogoče bo rx celo rang nekje 1080ti v gamingu

HBM2
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

gddr85 ::

D3m0r4l1z3d je izjavil:

gddr85 je izjavil:

ja? bandwidth podoben kot 1080ti, sicer pa to ni "gaming" vega, rx vega gaming šele pride afaik..
mogoče bo rx celo rang nekje 1080ti v gamingu

HBM2

a ni point hbm-ja shitload GB rama in obenem konkretno manjši footprint, manj gretja, večji bandwidth per mm2/watt?

D3m0r4l1z3d ::

Razen, če je bandwidth pri hbm drugače kot pri gddr.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

RejZoR ::

D3m0r4l1z3d je izjavil:

Razen, če je bandwidth pri hbm drugače kot pri gddr.


Je drugačen. HBM2 ima bistveno nižje latence.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

D3m0r4l1z3d ::

Potem pa bo mining monster.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

RejZoR ::

Upam da ne. To minersko sranje je totalno zajebalo in razjebalo gaming trg grafičnih kartic.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

m0LN4r ::

Po enem letu dobimo kartice z hitrostjo 1080 in 1080Ti ?
Bravo!
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

D3m0r4l1z3d ::

m0LN4r je izjavil:

Po enem letu dobimo kartice z hitrostjo 1080 in 1080Ti ?
Bravo!

But, but, HBM2
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

m0LN4r ::

"Vega is just around the corner"
now it's
"Drivers are just around the corner"


Hehehe, sem resnicno upal da bom letos zamenjal 1080ko za nekaj konkretno hitrejsega od AMDja pa se vedno nic.

 Beast please

Beast please

https://www.youtube.com/user/m0LN4r
««
43 / 138
»»