» »

C4 Grand Picasso ali Touran

C4 Grand Picasso ali Touran

1
2
»

Gr8t ::

koyotee je izjavil:

Sigurno se pozna, tudi meni se pri 200km.

Tudi meni se pozna pri 200KM. Ne tako očitno, ampak sigurno se pozna. Kakšen primer ali dva je bilo pa zelo opazno.
Res pa da je to že zaradi same povišane temperature, Clio RS je julija dobesedno umrl pri prvem pospeševanju na glavni cesti do 100, ampak tudi pri turbo motorju se pozna ali je zunaj 10 stopinj ali pa 30.
Drugače je bil pa za klimo dovolj močan že 1.6 16V 105KM, toliko konj pa spet ne vzame, max 5.

RedDrake ::

Gr8t je izjavil:

koyotee je izjavil:

Sigurno se pozna, tudi meni se pri 200km.

Tudi meni se pozna pri 200KM. Ne tako očitno, ampak sigurno se pozna. Kakšen primer ali dva je bilo pa zelo opazno.
Res pa da je to že zaradi same povišane temperature, Clio RS je julija dobesedno umrl pri prvem pospeševanju na glavni cesti do 100, ampak tudi pri turbo motorju se pozna ali je zunaj 10 stopinj ali pa 30.
Drugače je bil pa za klimo dovolj močan že 1.6 16V 105KM, toliko konj pa spet ne vzame, max 5.

Ok, bom "nežen".
Klima vzame nekje 3-4KM pri kakih večjih vozilih tudi več, ampak tista vozila ponavadi nimajo 100KM atmosferskih bencinarjev.
Sliši se malo, proti 100KM, ampak motor pri nizkih obratih nudi samo majhen del te nazivne moči.
Primer: Focus 1.6 TI-VCT z 125KM.
Kot je razvidno iz grafa, je pri 1000rpm na voljo okoli 12KM. Če ti klima vzame 3KM, je to 25% moči. To je _VELIKO_. Jasno, pri speljevanju se vedno pozna, pri vsem razen električarjih. Ampak več moči avto proizvede že pri nizkih obratih, manj se pozna, tudi če je sama moč vozila relativno majhna. Recimo že 1.5 turbo dizel z samo 95KM pri istem Fordu, ima pri 1000rpm 25KM. Tam se 3KM pozna precej manj.
Pa tudi sicer, pozna se vedno, ker realno vozilo za vožnjo nekje 130km/h potrebuje zgolj okoli 25-30kW (33-40KM) moči (veliko odvisno od aerodinamike sicer, ampak "ajde"), kar pomeni, da ko se klima vklopi pri 130km/h, motor v trenutku zgubi 10% moči, kar je potem potrebno prinesti notri. To sicer elektronika b.p. urihta, ampak čuti pa se :).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

avto za vožnjo treh otrok (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5514237 (12426) marsovcek
»

avto za družino s tremi otroki

Oddelek: Na cesti
338105 (4571) klemenSLO
»

Avto nižjega srednjega razreda (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8424014 (19921) dj_uro
»

Nakup novega enoprostorca

Oddelek: Na cesti
307605 (6489) Malajlo

Več podobnih tem