» »

The Great Wall

The Great Wall

Kurzweil ::



- The Great Wall -
Predviden izid: December 2016 (Kitajska), ZDA in ostalo od 17. Februarja 2017 dalje
Režiser: Yimou Zhang
Nekateri igralci: Willem Dafoe, Matt Damon, Pedro Pascal (Oberyn v seriji Game of Thrones)

A mystery centered around the construction of the Great Wall of China.

Prvi trailer:

  • spremenil: Kurzweil ()

vostok_1 ::

Nenavadna ideja, ampak zgleda nekoliko cheap.
+ za originalnost
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Kurzweil ::

Plot verjetno ne bo nek scenografski presežek. Bo pa stvar, kot zaenkrat izgleda vizualno zelo zanimiva. Malce drugačen pristop, za razliko od miljonkrat prežvečenega hollywoodskega štancanja. Sicer pa Mongolci so, glede na to koliko jih je bilo in kaj so počeli s svojimi sovražniki, res izgledati nekako tako :)

jtothek ::

Cela zadeva me spominja kar je ta gospod imel povedat o The last samurai.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jtothek ()

Kurzweil ::

jtothek je izjavil:

Cela zadeva me spominja kar je ta gospod imel povedat o The last samurai.



To se sicer strinjam, prav nobene potrebe ni, da igra Matt Damon, Willem Defoe je vsaj zame 3 razrede boljši igralec od njega in me ne bo motil, ampak če bi gledali filme na takšen način, je bolj da kar nehamo gledat, ker smešno izpade vse. Še dobro da je ta film fikcija ;)

oo7 ::

The Great Wall - Official Trailer #2 - In Theaters This February

korenje3 ::

Je kdo že gledal film?
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

oo7 ::

Ne še.

So pa kritike zaenkrat bolj slabe RT: https://www.rottentomatoes.com/m/the_gr...

vostok_1 ::

Seveda so. Že sam trailer te spravi na WC.
Plehek z generično akcijo.
Kaj vam je dalo mislit, da bo to kaj dobrega...nimam pojma.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Nikec3 ::

vostok_1 je izjavil:

Seveda so. Že sam trailer te spravi na WC.
Plehek z generično akcijo.
Kaj vam je dalo mislit, da bo to kaj dobrega...nimam pojma.

To je film delan za Kitajce. Sem prepričan, da bo finančni uspeh, ker njihov okus je na nivoju zahodnega okusa za filme v 90-ih letih.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

ahac ::

Sem gledal, ni tolk slabo.
Zgodba je sicer taka kot smo jo že 100x vidl: tujec pride nekam, se malo upira, ampak potem začne spoštovat lokalce in se fajta za njih.
Akcija je kul, vsi so vsi hudi badassi. Fajti z monsterji izgledajo dobro, ker je vojska na zidu res dobro organizirana (takoj se postavijo v formacijo, zraven tolčejo po bobnih, itd.) in različnih barv (archerji so rdeči, suličarke so modre, itd).
Film je čist zabaven in men je bil film bolj všeč kot sem pričakoval, da mi bo.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

arnecan1 ::

Film je narejen z poudarkom za okus za Vzhodnega tržišča.

Zraven pa dodajo še belega junaka, da poberejo še par soldnov z Zahoda. Samo ne vem, če je Matt Damon tak magnet za akcijske filme na Zahodu.

oo7 ::

budget 150 mio $ so že pokrili z 178 mio $ s tem, da v veliko državah filma sploh še niso začeli predvajati - http://www.imdb.com/title/tt2034800/rel...

arnecan1 ::

oo7 je izjavil:

budget 150 mio $ so že pokrili z 178 mio $ s tem, da v veliko državah filma sploh še niso začeli predvajati - http://www.imdb.com/title/tt2034800/rel...

Bojim se, da to ne bo držalo. Za filme s tako velikim stroškom marketinga, je za pozitivno nulo potreben vsaj še enkrat tako velik iztržek, kakor je bil budget. Ponavadi mora biti še večji. Vse ostalo je neuspeh.

Prodaja DVD ali TV pravice sicer dolgoročno lahko prinesejo dobiček tudi trenutno neuspešnemu filmu, ampak kot merilo se gleda iztržek od prodanih kart.

Nikec3 ::

Evo, seznam držav kjer je The Great Wall že v kinu. Kitajska, Turčija, Romunija, Malezija, Tajska in tudi Slovenija. :))

http://www.boxofficemojo.com/movies/?pa...

Zadnje čase ugotavljam, da skoraj vse blockbuster filme dobimo v kina pred Američani in tudi pred velikim delom Evrope. Mislim da je razlog ravno to, da je v Sloveniji piratstvo za osebno rabo praktično legalizirano. :)
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

PacificBlue ::

Nikec3 je izjavil:

Evo, seznam držav kjer je The Great Wall že v kinu. Kitajska, Turčija, Romunija, Malezija, Tajska in tudi Slovenija. :))

http://www.boxofficemojo.com/movies/?pa...

Zadnje čase ugotavljam, da skoraj vse blockbuster filme dobimo v kina pred Američani in tudi pred velikim delom Evrope. Mislim da je razlog ravno to, da je v Sloveniji piratstvo za osebno rabo praktično legalizirano. :)


Heh, pol pa vidiš da nas še Islandci nesejo v gledanosti, ali pa imajo zelo drage karte:D.

Kurzweil ::

Razmere na Islandiji dobro poznam in lahko rečem, da je filmska "industrija" in kultura filma naprimerljivo višje, kot v Sloveniji. Seveda je cena vstopnice glede na precej višji standard na Islandiji višja oz. znaša tam nekje 8-9€, predvsem pa kolegi pravijo, da tam ni na voljo toliko vsega (recimo koncertov, športa,..), tako da je kino, še zelo zanimiv v tistih koncih. Po drugi strani, so države bivže YU, med katere štejem tudi Slovenijo v samem svetovnem vrhu po piratizaciji, predvsem pa verjetno kakšna 1/3 hodi v kino v času, ko so popusti, recimo 2,5€ na film. Islandci nas nesejo v marsičem, pa čeprav jih je samo za eno Ljublano.

Nikec3 ::

Sej se strinjam z zgornjima komentarjema, ampak prosim ne ocenjevati kulture narodov po tem, koliko jih je šlo gledati "The Great Wall". :))
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

orbika ::

Po mojem je čisto okej azijski popcorn film v stilu Dragon Blade in podobnih.

Jaz ga bom poskušal pogedat, če uspem priti do kina.
Tudi Rogue One sem zamudil ...

Pa čakam še na novega kralja Arturja.
Možgane na pašo in uživancija :)

oo7 ::

Matt Damon Monster Movie The Great Wall Will Lose $75 Million - Report
It made more than $300 million worldwide, but that is well below what investors were expecting.

http://www.gamespot.com/articles/matt-d...

vostok_1 ::

Uganite kdo tukaj ni niti slučajno presenečen?

Guess?!

I dare ya!!
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

oo7 ::

ahac je izjavil:

Sem gledal, ni tolk slabo.
Zgodba je sicer taka kot smo jo že 100x vidl: tujec pride nekam, se malo upira, ampak potem začne spoštovat lokalce in se fajta za njih.
Akcija je kul, vsi so vsi hudi badassi. Fajti z monsterji izgledajo dobro, ker je vojska na zidu res dobro organizirana (takoj se postavijo v formacijo, zraven tolčejo po bobnih, itd.) in različnih barv (archerji so rdeči, suličarke so modre, itd).
Film je čist zabaven in men je bil film bolj všeč kot sem pričakoval, da mi bo.


Ravnokar pogledal film The Great Wall in se kar strinjam z napisanim.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Resident Evil: The Final Chapter (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
5512152 (5057) bambam20
»

Elysium (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
14538531 (17619) oo7
»

Jason Bourne (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
5312684 (8432) oo7
»

The Martian (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
7413614 (8104) Jst

Več podobnih tem