» »

KKS > Triera > UPC > Telemach

KKS > Triera > UPC > Telemach

««
352 / 361
»»

strom_15 ::

Višje internetne hitrosti na optičnem omrežju

Pri Telemachu neprestano nadgrajujemo svoje storitve in ponudbo ter s tem skrbimo za najboljšo uporabniško izkušnjo. Nenehna vlaganja v infrastrukturo zagotavljajo stabilnost našega omrežja in omogočajo, da smo vodilni ponudnik internetnih storitev na slovenskem trgu, o čemer pričajo tudi številne nagrade in podeljeni certifikati.

Z 10. decembrom 2022 bomo novim in obstoječim uporabnikom paketov EON na optičnem omrežju zagotovili bistveno višje hitrosti v smeri od uporabnika, ob tem pa bo cena mesečne naročnine za omenjene pakete ostala nespremenjena.

Spremembe ne veljajo za pakete, kjer širokopasovni dostop z bitnim tokom zagotavlja Telekom Slovenije d.d.

Z zvišanjem internetnih hitrosti v paketih EON Light in NET Light doplačilo za povišanje hitrosti od uporabnika na do 50 Mbps ni več potrebno. Ukinjamo tako paket EON Upload 50. Naročnikom, ki so do sedaj doplačevali ta paket, se bo paket z 10. 12. 2022 izklopil, prav tako se bo prenehalo zaračunavanje.

vir: https://telemach.si/novosti/obvestila/v...

Vanquish ::

sem ravno hotel vprasat, ce delajo kaj na povisanju hitrosti, ker imam po novem na full paketu 200mbps upload.

strom_15 ::

No tudi sam imam paket EON Full na optiki in dosegam naslednje hitrosti: 505/204 mbps

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: strom_15 ()

hojnikb ::

naj še kablašom dvignejo upload :D
#brezpodpisa

roman360 ::

strom_15 je izjavil:

No tudi sam imam paket EON Full na optiki in dosegam naslednje hitrosti: 505/204 mbps


Tudi jaz imam EON Full na optiki in mam zaenkrat se 500/50mbps, a je bilo potrebno resetirati modem da ti je začelo delati 500/200mbps?

yogy ::

strom_15 je izjavil:

Višje internetne hitrosti na optičnem omrežju

Pri Telemachu neprestano nadgrajujemo svoje storitve in ponudbo ter s tem skrbimo za najboljšo uporabniško izkušnjo. Nenehna vlaganja v infrastrukturo zagotavljajo stabilnost našega omrežja in omogočajo, da smo vodilni ponudnik internetnih storitev na slovenskem trgu, o čemer pričajo tudi številne nagrade in podeljeni certifikati.

Z 10. decembrom 2022 bomo novim in obstoječim uporabnikom paketov EON na optičnem omrežju zagotovili bistveno višje hitrosti v smeri od uporabnika, ob tem pa bo cena mesečne naročnine za omenjene pakete ostala nespremenjena.

Spremembe ne veljajo za pakete, kjer širokopasovni dostop z bitnim tokom zagotavlja Telekom Slovenije d.d.

Z zvišanjem internetnih hitrosti v paketih EON Light in NET Light doplačilo za povišanje hitrosti od uporabnika na do 50 Mbps ni več potrebno. Ukinjamo tako paket EON Upload 50. Naročnikom, ki so do sedaj doplačevali ta paket, se bo paket z 10. 12. 2022 izklopil, prav tako se bo prenehalo zaračunavanje.

vir: https://telemach.si/novosti/obvestila/v...


Super novica, hvala. Pravkar so nam začeli optiko napeljevati v bloku.

strom_15 ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: strom_15 ()

mtosev ::

A so pri Telemachu dodali nove TV programe? Danes mi je šest novih našlo.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Anney ::

Sami gledljivi, ne vem gdaj sem nazadnje gledal tv programe, razen oddaje dobro jutro, tolk da neki laufa. :) Bi skoraj anteno nucal.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

mtosev ::

Jaz pogledam poročila na TVju. Če zamudim pa na tablici. Zelo redko šport. Sedaj bom malo pogledal WC 2022 Qatar. :D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

s1m0n ::

Ima kdo kakšno informacijo kako dolgo traja, da ti pridejo naredit priklop na optiko? Gre za prehod iz koax...

Ijus ::

kako v telemachovem spletnem poštnem odjemalcu (posta.telemach.net) naštimaš da ti določene mejle avtomatsko zmeče med spam?
zdejle gledam že 5 minut pa ne najdem.
Corpse & Mrhovina, Inc.
https://soundcloud.com/rising-night-wave
https://soundcloud.com/extus

mesnati ::

Zdravo ekipa!

Imam vprašanje glede kabelskega interneta ...
Namreč, v hiši v pritličju in 1. nadstropju imam TV-e , kateri imajo možnost priklopa samo na Ethernet kabel (RJ45) kateri skupno točko imajo v kleti.
Zdaj vprašanje :)
Če bi naročil kabelski internet EON premium in bi ga priklopili v kleti ali njihov kabelski modem omogoča IP TV? ALi zraven dobim 2 setupbox-a za TV-e?
Ce nekdo kaj več ve o tej temi bi bilo super ...
Hvala!!!

LP,
M.

PrimozR ::

Baje se da dobiti EON box, ki gre samo prek Etherneta, brez koaksialca. Načeloma namenjen za optiko, očitno se ga da dobiti tudi na koaksialcu.

mesnati ::

PrimozR je izjavil:

Baje se da dobiti EON box, ki gre samo prek Etherneta, brez koaksialca. Načeloma namenjen za optiko, očitno se ga da dobiti tudi na koaksialcu.



Super hvala za odgovor!

Kaj pa to:
 Premium

Premium



Kaj pomeni Promocijsko?
Kaj je EON Smart TV in mobilna aplikacija? Zakaj se to uporablja? :)

Thanks!
LP,
S.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mesnati ()

yogy ::

Promocijsko pomeni, da ti v tem obdobju, ko traja ta promocija nudijo dodaten EON box brezplačno, torej dobiš dva. EON Smart TV je aplikacija za pametne TV, ki imajo svoj OS (Samsung, LG .....) in ne potrebuješ EON Boxa ampak če ga nudijo brezplačno, ga vzemi. Mobilna aplikacija pa dela na pametnih mobilnih napravah (telefon, tablica ipd.) in lahko TV gledaš preko appa.

mesnati ::

yogy je izjavil:

Promocijsko pomeni, da ti v tem obdobju, ko traja ta promocija nudijo dodaten EON box brezplačno, torej dobiš dva. EON Smart TV je aplikacija za pametne TV, ki imajo svoj OS (Samsung, LG .....) in ne potrebuješ EON Boxa ampak če ga nudijo brezplačno, ga vzemi. Mobilna aplikacija pa dela na pametnih mobilnih napravah (telefon, tablica ipd.) in lahko TV gledaš preko appa.


Hvala Yogy!
To me je zanimalo!

Vsem hvala za pomoč!

Lp,
M

Ali kdo ve kateri model modema dobis za kabelski internet za nove nraocnike? :)

Lp,
M.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mesnati ()

yogy ::

Jaz sem dobil Technicolor CGA2121

mesnati ::

yogy je izjavil:

Jaz sem dobil Technicolor CGA2121


Torej "samo" DOCSIS 3.0 :)
Skoda da ni 3.1.

Kaksne so realne hitrosti na tem modemu ? Res pridejo na 1Gbps DL oz. 200Mbps UL ?

yogy ::

Preverjeno deluje za te hitrosti.

Fsegula62 ::

mesnati je izjavil:

yogy je izjavil:

Jaz sem dobil Technicolor CGA2121


Torej "samo" DOCSIS 3.0 :)
Skoda da ni 3.1.

Kaksne so realne hitrosti na tem modemu ? Res pridejo na 1Gbps DL oz. 200Mbps UL ?


200UL je samo na optiki, na kablu dobiš 100mbps
FiLiPiNKO (Fsegula62) | IT storitve www.linkomp.si | LinKomp |
Kontakt Discord - FiLiPiNKO#7826 | Na voljo za pomoč vsem. |
" Zapomnite si geslo za Google račun in privarčujte 5€! :) "

yogy ::

Fsegula62 je izjavil:

mesnati je izjavil:

yogy je izjavil:

Jaz sem dobil Technicolor CGA2121


Torej "samo" DOCSIS 3.0 :)
Skoda da ni 3.1.

Kaksne so realne hitrosti na tem modemu ? Res pridejo na 1Gbps DL oz. 200Mbps UL ?


200UL je samo na optiki, na kablu dobiš 100mbps


Drži!

s1m0n ::

Kako dolgo se povprečno čaka na tehnike pri telemachu :)
Vidim, da je sedaj že 3 teden in še teče...

panja003 ::

Jaz imam paket Eon light, pa imam na koaks kablu okrog 170Mbps/60Mbps.

 Dl/UL

Dl/UL

PARTyZAN ::

Ne uporabljat ubiquitijevega speedtesta, ker je crap.

Daniel ::

Fsegula62 je izjavil:

mesnati je izjavil:

yogy je izjavil:

Jaz sem dobil Technicolor CGA2121


Torej "samo" DOCSIS 3.0 :)
Skoda da ni 3.1.

Kaksne so realne hitrosti na tem modemu ? Res pridejo na 1Gbps DL oz. 200Mbps UL ?


200UL je samo na optiki, na kablu dobiš 100mbps


Kolikor je meni znano naj bi tam nekje okrog 17. Decembra dvignili upload vsem, in ne zgolj na optiki.

yogy ::

Daniel je izjavil:



Kolikor je meni znano naj bi tam nekje okrog 17. Decembra dvignili upload vsem, in ne zgolj na optiki.


A je to preverjena informacija? Kje si pa slišal?

Daniel ::

Oh may bad, nekako sem bil prepričan, da bojo vsi deležni nadgradnje hitrosti. Očitno je res samo za optiko. Malce nerodno za uporabnike na koaksialnem kablu, po drugi strani pa se vsaj optika normalno izkoristi.

https://telemach.si/novosti/obvestila/v...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

hojnikb ::

lahk bi kablasom tut dvignal, ja. Ampak dokler nebo eurodocsis 4.0, je to bolj utopija.
#brezpodpisa

o0o0o0o0o0 ::

Ali se da pri telemachu spremeniti IP, ne da bi klical na podporo?

Daniel ::

Menjaj MAC naslov, če si na dinamiki. Ali počakaj 24 ur.

MrStein ::

A na koaksu imajo večji upload kot na optiki?
Ali so se zatipkali v (novem) ceniku?



Povezano s tem: a omenjene hitrosti na koaksu delujejo? Ali je ves cenik mimo?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Anney ::

Načeloma je lih obratno, ja delujejo.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

PrimozR ::

Deluje giga/100, tako da ja, obrnjeno.

MrStein ::

Deluje vseposvsod, ali je to tako kot na DSL ("tu je tak, tam pa je drugače")?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

floyd1 ::

MB Tabor - internet ne dela nikamor. Ima še kdo izpad?:(

strom_15 ::

Čarobni december s Telemachovimi odprtimi shemami

https://telemach.si/novosti/novosti-hom...

Keth Selhan ::

Ali še komu ne dela internet (Ljubljana Črnuče)? Že 3 ure...

strom_15 ::

Keth Selhan je izjavil:

Ali še komu ne dela internet (Ljubljana Črnuče)? Že 3 ure...



Sedaj že deluje. Je bilo na telefonski tajnici obvestilo o izpadu na optiki v Lj- Črnuče

predi ::

Gledam od kje zavraga en evro več na položnici, pa sem po par dneh le našel..

Kot okoljsko ozaveščeno in v prihodnost usmerjeno podjetje v Telemachu spodbujamo digitalizacijo našega poslovanja in družbenega okolja. Zato smo s 1. oktobrom 2020 našim uporabnikom fiksnih storitev za vklop in prejemanje eRačuna ponudili popust pri mesečni naročnini v višini 1,00 EUR z DDV na mesec. Ker brezpapirno poslovanje postaja osnova delovanja družbe s 1. novembrom 2022 popust ukinjamo in verjamemo, da nam je v tem času naše naročnike uspelo dodatno spodbuditi k uporabi eRačuna, ki prinaša enostavnejši, varčnejši in okolju prijaznejši način plačevanja.

https://telemach.si/spremembe/spremembe...


Svinje nategunske.

Daniel ::

Verjamejo, da so naročnike spodbudili k bolj okolju prijaznejšemu prejemanju računov, zato se bojo nagradili s par 10.000 euri mesečno za ta dosežek... Bravo.

starfotr ::

Pa saj vsa digitalizacija poteka na isti način.

Najprej (digitalni) bonboni potem bonboni postanejo nova realnost in zaračunavajo kot prej in še več.

Poglejte si banke. Ukinejo poslovalnice, bankomate, papirne izpiseke, storitve na šalterju ful podražijo in hkrati uvedejo kao cenejše elektronske storitve.

Ko ni več kritične mase na analognih zadevah, lepo digitalno podržijo mesec za mesecem. In to je to.

SebaR ::

NE znam aktivirat odprte sheme....
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

BorutK-73 ::

Saj se sama aktivira, ni pa HBO in Cinemax programov letos

Zgodovina sprememb…

SebaR ::

Hvala za info :)
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

Dimnik ::

BorutK-73 je izjavil:

Saj se sama aktivira, ni pa HBO in Cinemax programov letos


Seveda so, samo moraš v portalu aktivirat, jaz sem dva dni nazaj aktiviral, za 5min je že delovalo

s1m0n ::

Evo, da še povem mojo trenutno izkušnjo pri priklopu Telemach optike...
A so res potrebni trije za tole na koncu pa še vedno nič ne uredijo?
Prva ekipa potegne optiko (kabel) do nas, drugi pride pa spravi kabel v stanovanje tretji pa pride delat priklop in na koncu ugotovi, da je signal preslab (4-5m razdalje od razdeline...) Maherji nič drugo :)
In zdaj bo potrebno vajo ponovit od začetka (na vse to se je čakalo 7 tednov)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

starfotr ::

Ja kako? A niso izmerili moči, ko so naredili optiko?

Dimnik ::

Ma ro je odvisno od lokacije oz monterjev, pri nas delajo večino podizvajalci za telemach, brez pripomb, sam sem menjal paket oz podaljšal za dve leti, prišel človek, s katerim sva kar spletla super odnos, zamenjal naprave z novimi, stare vrnil.
En teden nazaj, nov priklop pri bratu, sta prišla dva da sta potegnila kabel, nato je prišel , ta kolega, zriktal priklop v glavni omarici in v hiši vse zalaufal. V glavnem, kot po tekočem traku.

Aja, enaka zadeva lani pri sosedu. Takrat sva še od mene potegnila koax, da mu je vse v hiši nastavil in so pozneje prišli glavni kabel potegnit, v glavnem, vse odvisno od človeka

s1m0n ::

starfotr je izjavil:

Ja kako? A niso izmerili moči, ko so naredili optiko?

Težava je samo od omarice (v kletnih prostorih) do uporabnikov (stanovanj) te kable je verjetno nekdo vlekel za Telemach in kot kaže svoj delo opravil malomarno...
««
352 / 361
»»