» »

KKS > Triera > UPC > Telemach

KKS > Triera > UPC > Telemach

««
330 / 360
»»

2dark ::

Sc0ut je izjavil:

Se komu ne dela telemach?



Ja. Moji sosedi že 2 dni ne delajo tv programi. So tako zaposleni, da nimajo časa zadeve uredit v 2 dneh.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Sc0ut ::

Meni v NM tud net ne dela. Na klicni stevilki imajo kar posneto da so izpadi.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

BorutK-73 ::

HBO frekvence so spremenili? Ima kdo frekvence in modulacije.

bombicar ::

BorutK-73 je izjavil:

HBO frekvence so spremenili? Ima kdo frekvence in modulacije.


HD HBO - 210Mhz
HD HBO2 - 314Mhz
HD HBO3 - 234Mhz

Vsi qam 256.

bombicar ::

2dark je izjavil:


Ja. Moji sosedi že 2 dni ne delajo tv programi. So tako zaposleni, da nimajo časa zadeve uredit v 2 dneh.


Ne govori oslarij, če ne veš ali je sploh klicala in če so sploh nalog izdali.

Sc0ut ::

Sem klical, pa je itpad na telekomovi strani. Imam namrec telemach na telekom optiki.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

hdx ::

Jaz nimam optike in internet komaj dela. Včasih po več minut odpira strani

MrStein ::

starfotr je izjavil:

Odklenili so premium.

Ja, saj to sprašujem, kaj je razlika.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

mitko25 ::

HBO programi niso odklenjeni, vse drugo pa je.

2dark ::

bombicar je izjavil:

2dark je izjavil:


Ja. Moji sosedi že 2 dni ne delajo tv programi. So tako zaposleni, da nimajo časa zadeve uredit v 2 dneh.


Ne govori oslarij, če ne veš ali je sploh klicala in če so sploh nalog izdali.


Sem bil osebno prisoten, ko je klicala 3x.

Nalog je bil odprt. Telemach imet v normalnih razmerah je loterija,kaj šele v tem času.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2dark ()

starboi ::

Kar seveda ni res in je zavajanje.. sem uporabnik Telemacha slaba dva desetletja in so vsakič prišli v max. 48urah od klica, če je bila kakšna zadeva nedelujoča.Lp

bombicar ::

2dark je izjavil:

bombicar je izjavil:

2dark je izjavil:


Ja. Moji sosedi že 2 dni ne delajo tv programi. So tako zaposleni, da nimajo časa zadeve uredit v 2 dneh.


Ne govori oslarij, če ne veš ali je sploh klicala in če so sploh nalog izdali.


Sem bil osebno prisoten, ko je klicala 3x.

Nalog je bil odprt. Telemach imet v normalnih razmerah je loterija,kaj šele v tem času.


Odvisno kje si. Meni v okolici Celja deluje brez problema že 8 let. Fantje pridejo že prej kot v 24 urah če je kaka nuja.

bosslipxx ::

Kako vam dela stran od Večera: vecer.com ??

Meni na Telemachu traja 30 sekund da jo odpre, dela drugim tekoče in je težava samo pri meni?
slo-fishing.si

Fsegula62 ::

Še posebej upload je večina ponudnikov dostopa do interneta v vseh omrežjih, ki niso optična in so hitrosti lahko simetrične, ves čas doslej konkretno zapostavljala. Tako obstajajo paketi, ki ponujajo hitrost 500 Mb/s v smeri proti uporabniku, a samo 15 Mb/s v nasprotni smeri. Telemach je lani pomladi celo javno napovedoval dvig te hitrosti, a je njegov direktor ob zadnji predstavitvi dosežkov priznal, da tega ne bi mogli ponuditi v celotnem omrežju (približno deset odstotkov napeljave višjih hitrosti ne prenese), zato bo ponudba ostala, kakršna je. Škoda, da vsaj za tiste, ki imajo ustrezne kable, ne ponudijo kakšne opcije. Omrežja xDSL so prav tako precej omejena, a vseeno ni nujno, da so paketi postavljeni na zgornji nivo. Omejitve, večinoma od 5 do 20 Mb/s, včasih 50 Mb/s, so tudi v mobilnih omrežjih. Kdor bi želel ta uporabljati za delo, če bi na telefonu vklopil dostopno točko, pa je lahko omejen z mesečno količino podatkov, ki jih lahko prenese. Tu je prvo prijazno potezo storil Telekom Slovenije, ki je svojim naročnikom najprej dodal 5 GB za marec, nato pa jim čez vikend še ponastavil števec prenosa podatkov v mobilnem omrežju, torej so bajti začeli znova teči od ničle naprej.
FiLiPiNKO (Fsegula62) | IT storitve www.linkomp.si | LinKomp |
Kontakt Discord - FiLiPiNKO#7826 | Na voljo za pomoč vsem. |
" Zapomnite si geslo za Google račun in privarčujte 5€! :) "

Filipko ::

Ena info: Telemach normalno preko hitre pošte dostavlja telefone na dom

yoco ::

Ima še kdo, na gorenjskem koncu, čuden DL zadnje dni? Imam Eon premium paket (coax) in speedtest kaže


hojnikb ::

vsi so gor, zato pa hitrost pada :)
#brezpodpisa

webmaher ::

imaš pa smolo...pri meni konstantno okol 500... tudi Trumpa na vseh glavnih ameriških kanalih brez problema gledam na 720p, 60fps, max bitna do 6Mb/s....

yoco ::

Danes je zadeva že boljša


Bom videl, če bo zvečer se zopet poslabšalo.

yoco ::

Zgleda problem nastane proti večeru. Do sedaj je blo vse v redu.


hojnikb ::

celjski konec tule prakticno polna brzina.


250/10 paket
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

andy2k13 ::

Cudez je, da celotna internetna infrastruktura ni pocepnla. Tolk obremenjena verjetno se ni bla nikoli.

M.B. ::

V MBju je konc lušnega. Ping okrog sekunde in 60-80% package loss od včeraj popoldne. Pa glih danes ko so sestanki v službi. Videokonference bojo fajn. :(
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

Veron ::

Lj - Coax - zaenkrat še vse deluje vredu.

Ijus ::

mene zanima kako poteka pri telemachu sedaj ko je ta osebna karantena pa ko so vse ne-živilske trgovine zaprte nakup opreme na obroke?
zanima me en prenosc. ne bi klical po nepotrebnem če lahko tle vprašam. sem drugač pri telemachu imam en paket pa en telefon. sem njihov naročnik.
Corpse & Mrhovina, Inc.
https://soundcloud.com/rising-night-wave
https://soundcloud.com/extus

webmaher ::

zakaj jim ne pošlješ mejl... sicer bo trajalo ampak hej prenosnik bo ratal zastarel in kar naenkrat bodo ponujali novega po zelo ugodni ceni :))

bombicar ::

yoco je izjavil:

Ima še kdo, na gorenjskem koncu, čuden DL zadnje dni? Imam Eon premium paket (coax) in speedtest kaže


Pokliči gor na telemach pa naj v tistem času pogleda obremenjenost tega FN na katerem se javla tvoj modem. Pa za šum (snr,fec,cer) naj pogleda.

andy2k13 je izjavil:

Cudez je, da celotna internetna infrastruktura ni pocepnla. Tolk obremenjena verjetno se ni bla nikoli.


Ti si trot :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bombicar ()

andy2k13 ::

bombicar je izjavil:

yoco je izjavil:

Ima še kdo, na gorenjskem koncu, čuden DL zadnje dni? Imam Eon premium paket (coax) in speedtest kaže


Pokliči gor na telemach pa naj v tistem času pogleda obremenjenost tega FN na katerem se javla tvoj modem. Pa za šum (snr,fec,cer) naj pogleda.

andy2k13 je izjavil:

Cudez je, da celotna internetna infrastruktura ni pocepnla. Tolk obremenjena verjetno se ni bla nikoli.


Ti si trot :))


A si ti prespircu vzgojo?

https://www.theverge.com/2020/3/24/2119...

bombicar ::

andy2k13 je izjavil:


A si ti prespircu vzgojo?

https://www.theverge.com/2020/3/24/2119...


In kaj ima to veze z telemachu? Kapacitete je še dosti.

andy2k13 ::

bombicar je izjavil:

andy2k13 je izjavil:


A si ti prespircu vzgojo?

https://www.theverge.com/2020/3/24/2119...


In kaj ima to veze z telemachu? Kapacitete je še dosti.


Si bom drznu ugibat, da nimas najmanjsega pojma o 'kapacitetah' Telemacha in nasploh infrastrukture.
V teh izrednih razmerah je popolnoma normalno, da v spicah precej narocnikov na HFC, ne dosega max hitrosti. To je blo moje sporocilo parim uporabnikom tle gor. Ne, SNR ni problem. Najedanje tehnicni pomoci, pa ne resitev.

bombicar ::

andy2k13 je izjavil:


Si bom drznu ugibat, da nimas najmanjsega pojma o 'kapacitetah' Telemacha in nasploh infrastrukture.
V teh izrednih razmerah je popolnoma normalno, da v spicah precej narocnikov na HFC, ne dosega max hitrosti. To je blo moje sporocilo parim uporabnikom tle gor. Ne, SNR ni problem. Najedanje tehnicni pomoci, pa ne resitev.


Njihov HFC sistem prepušča cca. 1.4Gbps, kjer je vključenih vseh 32 downstream frekvenc. Povprečna uporaba aka downstream utilization na parih njihovih node-ih je okoli 60% v prime time-u. Za vse FN pač res ne vem. Kjer je več kot 75% utilizacija pa morjo segmentirat, če še sploh je prostor na cmts-u.

V peak time-u je večja možnost pojava šuma, ker več folka začne bulit tv-je. Ta šum je lahko kritičen in ti začne nabijat CER. V kolikor imaš cer-a več kot 1% je ves promet na temu fn-u okrjen.

But hey ex telemachovc nima pojma o teh stvareh a ne. :)):))

flisko ::

evo mal za videt en node obremenjenost ,
 node

node

,se pa bo ta node ta teden razbremenil,ker je zraven še en,trenutno na tem nodeu je 800 modemov

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: flisko ()

hojnikb ::

ne dela..
#brezpodpisa

2dark ::

hojnikb je izjavil:

ne dela..

Naj ti tehnika pošljejo na dom.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

hojnikb ::

slika zgoraj ne dela :)
#brezpodpisa

flisko ::

ka pa zdaj
 node

node

2dark ::

flisko je izjavil:

ka pa zdaj
 node

node




Na forumu slika ni vidna. Je potrebno na ikonco kliknat, potem sliko pokaže v novem zavihku.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Veron ::

bombicar ::

Veron je izjavil:



Ne dela ti slika. Napaka 403.

MrStein ::

Slik z google drive ne gre vključevati v druge spletne strani.

Edino kot IFRAME, kar pa vprašanje če slo-tech podpira.

Test: nope, ne dovoli
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Veron ::

 zdej pa dela

zdej pa dela

misek ::

Že nekaj dni ali pa morda zadnji teden opažam velike težave z mojim internetom. Wget poljubne datoteke včasih deluje na polno (13 MB/s), včasih se vmes prenos ustavi (stalled), včasih pa se prenos sploh ne začne. Ima kdo idejo kaj gre narobe? Modem je Ubee, naj priključen računalnik z Windows 10. Enako se dogaja na vseh napravah, tudi na linuxu.

Sem edini s tem problemom? Očitno bo potrebno kontaktirati Telemach :(

bombicar ::

misek je izjavil:


Sem edini s tem problemom? Očitno bo potrebno kontaktirati Telemach :(


Brez kakršnihkoli podatkov ti bo težko kdo kaj pomagal.
Povej zadnje 3 pare(torej 6 črk in številk, ki jih loči ':') mac naslova. Imaš na nalepki na modemu.

misek ::

bombicar je izjavil:

Povej zadnje 3 pare(torej 6 črk in številk, ki jih loči ':') mac naslova.
In kaj ti bo to povedalo? A delaš na Telemachu? Očitno se pa to ne dogaja samo pri meni ampak poznam vsaj še 3 primere z istimi simptomi (sem včearaj malo povprašal naokoli).
Tu sta dva wireshark trejsa (en dober, en slab) https://filesender.arnes.si/?s=download...

XS!D3 ::

Očitno gre za bolj lokalno težavo (če se ti dejansko dogaja to z različnimi viri), ker v LJ na dveh koncih (fiber in coax) zaenkrat vse BP. Če ni napaka ravno pri tebi doma, ti bo vrjetno drug kot Telemach težko pomagal.

Sicer pa kak traceroute/mtr vmes polaufaš, pa bi moral vsaj približno videt kje se zatakne.

bombicar ::

misek je izjavil:

Očitno se pa to ne dogaja samo pri meni ampak poznam vsaj še 3 primere z istimi simptomi (sem včearaj malo povprašal naokoli).


In so ti ljudje klicali na telemach? Ker 80% časa vsi pljuvajo po telemachu ko greš pa gledat zgodovino njihovih klicov pa že najmanj 5 let brez kakršne koli prijave 8-).

Fiber Celje
Ping statistics for 8.8.8.8:
Packets: Sent = 1313, Received = 1313, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 1ms, Maximum = 3ms, Average = 1ms

misek ::

bombicar je izjavil:

In so ti ljudje klicali na telemach? Ker 80% časa vsi pljuvajo po telemachu ko greš pa gledat zgodovino njihovih klicov pa že najmanj 5 let brez kakršne koli prijave

Torej očitno delaš na Telemachu ali pa vsaj pri kakšen drugem operaterju.

In ne, nisem klical na Telemach. Ker tako kot marsikateri drugi na forumu raje vprašam Slo-tech za pomoč :)
Ok, šalo na stran. Preden jim pišem mail (ker klicanje je ponavadi waste of time) sem raje zbral kakšne dodatne informacije. Ampak glede na to, da zadeva sedaj deluje, bom zaenkrat ta korak počakal. Po resetu modema sem samo dobil drugi IP naslov, stanje pa se ni izboljšalo. Po obnovitvi konfiguracije je IP naslov ostal isti, težav z internetom pa več ni. In ja, vsaj na še eni lokaciji zadeva tudi deluje dobro.

flisko ::

napiši mac modema,pa preverim stanje

bombicar ::

misek je izjavil:


Torej očitno delaš na Telemachu ali pa vsaj pri kakšen drugem operaterju.


No comment :D

V kolikor se boš le odločil poslati mail pripni zraven točen datum in čas prekinitve ter lokalni IP naprave na kateri prekine. Je lažje potem po logih scrollat 8-)

Ali pa če pripneš svoj mac modema pa ti lahko flisko pogleda v grafe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bombicar ()

misek ::

Je že pogledal. Hvala flisko.
««
330 / 360
»»