» »

KKS > Triera > UPC > Telemach

KKS > Triera > UPC > Telemach

««
315 / 360
»»

hojnikb ::

kako meriš hitrost; preko wifi?
#brezpodpisa

miqro ::

Preko kabla, probal tudi preko wifi, in je okrog 20mbps

HappyPills ::

Men deluje da maš mrežno 100mbitno al pa kable kakšne stare cat5. Možno da ima router samo 100mbit izhode.
Za začetek probaj priklop pcja direkt na modem pa test.

alesp56 ::

Po tem ko sem sicer že pisal na Telemach sem šel še malo Googlat. EPC 3208 bi naj v teoriji znal preko 8 kanalov navzdol letet max do 440 Mbit in preko 4 kanalov navzgor max do 120 Mbit. Vsaj v teoriji modem nebi smel bit bottle neck.
in to je to...

webmaher ::

no tak modem imam jaz in mi preko 357 ni šel pa sem testiral tudi ob 2 in 3 zjutri....osebek s Tehnične pomoči mi je danes rekel da je to OK in da bo 500 letelo B.P. ko bo modem zamenjan... ta teorija s 440 je podobno kot moj Sony TV s 100Mb mrežno... spustim strim, kjer seka od 20 do 113 Mb/s in ta že pri nekaj čez 50 počepne...

Fsegula62 ::

Moj rekord z EPC 3208, še čakam na Ubee
283.36 / 14.68 Mbps

https://www.speedtest.net/result/d/2e1f...
FiLiPiNKO (Fsegula62) | IT storitve www.linkomp.si | LinKomp |
Kontakt Discord - FiLiPiNKO#7826 | Na voljo za pomoč vsem. |
" Zapomnite si geslo za Google račun in privarčujte 5€! :) "

miqro ::

Hmm.. kaj ta 500mbps nadgradnja je že v efektu? Ali še je trenutno 300mbps?

Sem malo menjal kable, in pridem do 277mbps, kar je veliko boljse, tako da thx :D

Fsegula62 ::

Je že aktivno, ne vem če povsod mi je pa s pomočjo MikroTik bandwidth testa uspelo privihrati do 321Mbps samo hitrost ob tej uri zelo niha, bom poskusil okoli 3. ure ponoči.

 Mt Test

Mt Test

FiLiPiNKO (Fsegula62) | IT storitve www.linkomp.si | LinKomp |
Kontakt Discord - FiLiPiNKO#7826 | Na voljo za pomoč vsem. |
" Zapomnite si geslo za Google račun in privarčujte 5€! :) "

HappyPills ::

Dela 500 rabiš Ubee...

Zgodovina sprememb…

-JM- ::

Sedaj ko so spremenili hitrost, je to vidno tudi na portalu Moj Telemach ? Ker pri meni je zapisana še vedno stara hitrost...

HappyPills ::

Ja mora biti vidna nova hitrost. Popravit morajo profil.

hojnikb ::

a se da sedaj na ubiju nastavit bridge mode, da lahk maš svoj router?
#brezpodpisa

Fsegula62 ::

hojnikb je izjavil:

a se da sedaj na ubiju nastavit bridge mode, da lahk maš svoj router?

Se da ja, tehnik sicet ne more, jih moras poklicat na tel in visji tehniko uredijo, enako je s prenosom staticnega ip
FiLiPiNKO (Fsegula62) | IT storitve www.linkomp.si | LinKomp |
Kontakt Discord - FiLiPiNKO#7826 | Na voljo za pomoč vsem. |
" Zapomnite si geslo za Google račun in privarčujte 5€! :) "

Han ::

Samo če nimaš IP TV (EON škatle).

hojnikb ::

torej morn ostat na epcju :/
#brezpodpisa

webmaher ::

@hojnikb zgleda da bom jaz imel isto sranje... danes sem jih klical kje je obljubljeni tehnik, ki ga čakam že od torka... in čudežno izvem, da so včeraj nalog preklicali oz. zaključili kot rešen :))
Odprejo mi kao novi nalog, če jim je sploh še kaj za verjeti... povem, da bi rad vse fural preko svojega ruterja in dobim odgovor, da tehnik tega sam ne more.... pravim OK, tehnik naj pride takrat, da bo po priključitvi lahko takoj priklical nekoga, da vse postavi v bridge način.... in ja statični IP se bo s5 spremenil ampak OK, bom to že pol sam uredil...
Telesmeh v vsej svoji veličini...za nagrado sem dobil celo klasično pismo v katerem se hvalijo z novimi svetlobnimi hitrostmi :))
To so mi poslali kljub temu, da vse dobivam samo še po e-mailu v pdf obliki... Telesmeh res nikoli ne razočara :))

misek ::

Za tako hude primerke konfiguracij zahtevajte level 3 podporo. 1 in 2 sta samo za navadne smrtnike :)

webmaher ::

a level 3 si ti...ne ne ti si level 10...daj usmili se me lepo prosim in mi pošlji uni čudežni addon :)

misek ::

Nisem zaposlen na Telemachu (kar je lahko slabo ali pa dobro :) ). Sicer pa sem ta predlog slišal pred kratkim na enem predavanju.

alesp56 ::

Naredil en test na Mikrotiku... Sicer ne vem če je bandwidth test server kej throttlan ampak očitno se tud pri naši hiši da it čez 150. Hitrost je pa kr sumljivo proti maximumu modema.
 Mikrotik

Mikrotik



A pravilno razumem kaj se zgodi če menjam za Ubee:
1. Ker imam EON Box mi ne morejo nastavit bridge mode? (Ne razumem sicer zakaj, ker ko je tehnik prišel sem ga direktno v Mikrotika zadegal in je delal bp, zdej je pa itak odklopljen in v škatli :D )
2. Zakaj bi se statični IP s tem spremenil?
in to je to...

HappyPills ::

1. Ja in ne. Če imaš priklop še vedno na anteno pomoje nebi smelo bit težav. Če pa bi se antene rad znebil potem bo treba priklop direktno na modem na tv izhod.
2. Statični IP je vezan na MAC modema in ko se le tega zamenja gre z njim tudi IP vezan nanj.

alesp56 ::

1. Zaenkrat uporabljam še conax na main tv-ju (tako, da coax za tv ostaja), za drug tv pa kao coax+lan na EON Box , ki ga sicer trenutno ne uporabljam. Sej kolker js razumem njhov web page in tehnika, ki je box prinesel EON Box vedno zahteva obe zadevi priključeni, če hočeš full experience.
2. Ah seveda, čist logično. :facepalm
in to je to...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: alesp56 ()

webmaher ::

sem šel zdajle preverit kako točno gre to pri meni:

Iz Cisca EPC 3208 gre mrežni kabel v moj ruter, na katerega imam priključene vse PCje vključno z EON boxom...
Torej vse kar je potrebno je v to novo čudo Ubee EVW327N vtakniti RF koaksialec iz Cisca in en LAN vhod povezat z mrežnim kablom na moj ruter potem, ko bodo majstri z višjega nivoja postavili MOST... in to bi bilo to...

P.S. Ta bridge oz. most v navodilih omenjajo kot Subscriber Network Extensions, ki ga mora omogočiti tvoj ponudnik...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: webmaher ()

Han ::

A ti bi imel potem povezana kar dva telesmeh modema - UBEE in Cisco? :))

alesp56 ::

@Han Troll :D

@webmaher to je v teoriji to, kar bi nas več potrebovalo ja. Kolk časa in komu tečnarit za ta upgrade je večje vprašanje.
in to je to...

Han ::

Heh, pa sem res Troll - sem malce površno prebral. :P

webmaher ::

mal heca ne škodi :)
se bojim, da bom čakal namesto 48 ur 480 ur... zdaj cepec sem jim pa včeraj še zabičal, da naj serviser pride takrat, ko bo potem nemudoma lahko poklical Level 3 pa da mi takoj vse dela... :)

Madonca @misek res kompliciramo s hudimi primerki konfiguracij... vse kar bi radi je samo obljubljena hitrost, vse ostalo ostane isto... ma ja, če dobro premislim bi bil tudi Level 3 lahko premalo :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: webmaher ()

HappyPills ::

Za vklop statičnega ip naslova nazaj so pri meni rabli 3 dni. Za bridge še čakam...

MrStein ::

alesp56 je izjavil:


2. Ah seveda, čist logično. :facepalm

Ni logično, pač neka "posebnost" Telemach-a.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

HappyPills ::

Vbistvu ni posebnost. Oni furajo omrežje na DHCP in tu se da statiko dodelti po MAC naslovu, kot bi to naredil npr v lokalnem omrežju. Ostali, kjer furajo omrežje vezano na username (npr PPPoE) se lahko ip veže na user.

MrStein ::

Komot bi lahko ohranil isti naslov. Če temu rečemo "posebnost", "muha", "lenoba" ali "poslovna odločitev" je vseeno. Jaz sem komentiral izjavo, da je "logično".
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

HappyPills ::

To bi moglo bit avtomatsko seveda :)

XS!D3 ::

HappyPills je izjavil:

1. Ja in ne. Če imaš priklop še vedno na anteno pomoje nebi smelo bit težav. Če pa bi se antene rad znebil potem bo treba priklop direktno na modem na tv izhod.
2. Statični IP je vezan na MAC modema in ko se le tega zamenja gre z njim tudi IP vezan nanj.

Meni EON box čisto brez problema deluje na lastnem routerju, pa tudi statika je vezana na MAC routerja (oz karkoli že imaš na drugi strani) in ne modema (seveda v primeru all in one škatle je modem tudi router).

alesp56 ::

No sej js sem pa komentiral, da je logično za njih oz. njihov pristop. Važno je to, da se lahko v praksi isto obnaša Ubee kot se EPC 3208, le dogovoriti se je treba, ter seveda čakat.
in to je to...

Veron ::

Spomnim se nekaj časa nazaj, da je rekel Telemach tehnik, da edino Cisco epc3928 podpira "bridge" mode. Torej da moj ruter dobi direkten zunanji ip.

Je to res?
Namreč sedaj je to omejitev, 100mbps LAN eth, ampak ne želim pa njihovega "ruterja".

alesp56 ::

Včeraj sem še pogruntal, da sem imel rahlo zafurana pravila na firewallu (shit happens). Zdej so hitrosti dost večje na EPC 3208, 250 mbit zvečer z lahkoto. Bo pa treba še mal potweekat vseeno.
in to je to...

webmaher ::

še vedno čakam tehnika...preteklo je Another 48 hours...kaj naj pokličem Eddya Murphya in Nicka Nolta :))
Meni Cisco 3208 šiba v glavnem konstantno preko 300...zdejle 322, 6ms pinga in skoraj vedno 15 uploada...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: webmaher ()

Han ::

Mi že 3 tedne čakamo na novo pogodbo za prehod na EON Premium... Naj bi bila s 25% popustom za prvih 6 mesecev, a če danes vprašaš, kakšen popust dobiš kot dolgoletna stranka, ti punudijo zgolj ceno starega paketa za prvih 12 mesecev (7% popust), medtem ko novim naročnikom dobesedno šenkajo več kot 50% naročnine. Banda pokvarjena! ;(

alesp56 ::

Jah tako je pri nas (in verjetno še kje drugje), zveste stalne stranke za takšne storitve nismo vredne nič. Bil Telekomov mobile naročnik cca. 15 let in ko sem jih vprašal če mi lahko kot zvesti stranki ponudijo kakšen ekstra popust na paket, so gladko rekli, da ne. Verjetno ni treba ugibat kaj sem naredil.
in to je to...

Sade ::

webmaher ::

imam nek čuden občutek da bo to bolj FHD kot pa 4k.... Nagradno vprašanje se glasi:
Koliko Mb/s bo imel na voljo Eurosport 4K kanal :D

Za pomoč povejmo, da ima SK 4k baje samo 16, recimo precej manj zahtevni filmski Netflix pa do 30Mb/s...
Po mojih praktičnih in teoretičnih tehnološko visokozahtevnih matematičnih izračunih bi ob uporabi tehnološko najbolj zmogljivih kodekov to število moralo biti nekje minimalnih 40Mb/s ... v tem primeru bi skoraj upal iti staviti, da moje oči z razdalje 3,3m na 65 inčnem zaslonu ne bodo uzrle nobene omembe vredne pomanjkljivosti :))

hamurabi ::

Kako pa je kaj z internetno hitrostjo? Pri nas ne duha ne sluha o oglaševanih 100/5 na eon mini. Še vedno smo na 75/5.

vinkop ::

Sade je izjavil:

https://telemach.si/a50077/Pomoc/Novost...

skoda da to reklamirajo, ce pa niso zmozni spustiti preko EON Smart TV....T-2 jih v tem pogledu prehiteva s pol moci...

webmaher ::

še 7Mb/s ne znajo gladko sfurat bodo pa 23Mb/s :))

Daniel ::

Meni se slika ne zdi kaj posebnega, ampak gledam na majhnem ekranu, tako, da težko sodim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

XS!D3 ::

Daniel je izjavil:

Meni se slika ne zdi kaj posebnega, ampak gledam na majhnem ekranu, tako, da težko sodim.

Na 65" 4K OLEDu je ogromna razlika napram Eurosportu HD. Sicer vrjamem, da bi bila tudi na HD lahko boljša, če bi bil bitrate višji (se v konkretnem primeru vidi kar nekaj več popačenje zaradi kompresije na HD kot na 4K kanalu), ampak se pozna tudi resolucija. Že tam iz 3,5m, kjer običajno gledam, je kar razlika, s tem da je slika za razliko od HD še vedno zelo dobra tudi recimo pri 1,5m razdalje. Mam pa občutek, da jih pri določenih kadrih malo zeza svetloba.

Da bi le bilo več kanalov in prenos v takšnih kvaliteti.

webmaher ::

@XS!D3 se popolnoma strinjam s tvojimi ugotovitvami...svetloba jih precej webe pa se samo čudiš ko gledaš odjavne špice, koliko enih zaposlenih ljudekov in se še bolj čudiš kam gledajo, da ne vidijo absolutno nič :))
Samo una glavna kamera prikaže pesek v približno pravi barvi vse ostale kamere mixajo, da to ni res... tak režiser bil bi tudi jaz lahko :D
Res me zanima kakšna bi bila razlika če bi tudi navaden HD šibal tam okoli 23Mb/s :P

msmlj ::

A je kdo vzel 1gps dodatek na optiki in kakšne hitrosti dosega? Jaz dobim največ 850/50mbs. Pa čudi me, da vas toliko hvali eon box, meni pa na njem konstantno trza slika ob dinamiki, medtem ko mi na smart tv eon aplikaciji teče gladko. Tudi ostale aplikacije so bolj boge v primerjavi s smart tv, recimo youtube thumbnail-i so za zjokat, tako da sem na koncu eon box kar odklopil. Edina prednost je podpora za 4K kanale (ko bo enkrat kaj pametnega na voljo), čeprav me čudi da te podpore ni tudi v web os ali apple tv eon aplikaciji (ne vem, kako je z ostalimi non-android platformami).

webmaher ::

tebi se je pa očitno nekaj zmešalo :)
Slika preko DVB C (EON box ali CAM) je neprimerno boljša kot preko EON IPTV... resnično ne vem kaj ti dogaja :))

msmlj ::

Pismo, pa res. Sem priklopil box nazaj in na večini kanalov slika teče gladko, brez tistega opaznega stutteringa. Še vedno se zatikajo 4K streami v youtube aplikaciji, ampak za to imam druge opcije. Ne vem, kaj je bilo krivo, testiral sem takoj po prehodu na EON paket, par mesecev nazaj. Očitno še ne bo za v kanto. :)
««
315 / 360
»»