» »

KKS > Triera > UPC > Telemach

KKS > Triera > UPC > Telemach

««
308 / 360
»»

Alexius Heristalski ::

XS!D3 je izjavil:

harvey je izjavil:

Filipko je izjavil:

Tega, da imamo video klub brezplačen od 15.12. do 15.1. pa nisem vedel, sem mislil, da je na voljo samo odprta shema. Ostali so dali samo do 2.1.

Lastniki se ravnajo po svojem koledarju - julijanskem do 15.01.2019 ko je pravoslavno novo leto:)

Lastniki so angleži :)

Potem pa bivši lastniki - sedanji menedžement. To so kot babuške. Saj se po EPG vidi, malo po naše, malo po srbsko. Kakor se jim sprdne tisti dan.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

ETI3n ::

Alexius Heristalski je izjavil:

XS!D3 je izjavil:

harvey je izjavil:

Filipko je izjavil:

Tega, da imamo video klub brezplačen od 15.12. do 15.1. pa nisem vedel, sem mislil, da je na voljo samo odprta shema. Ostali so dali samo do 2.1.

Lastniki se ravnajo po svojem koledarju - julijanskem do 15.01.2019 ko je pravoslavno novo leto:)

Lastniki so angleži :)

Potem pa bivši lastniki - sedanji menedžement. To so kot babuške. Saj se po EPG vidi, malo po naše, malo po srbsko. Kakor se jim sprdne tisti dan.

Srbija do Tokia, mar ne? ;) Se vidi kdo je lastnik :D

Anney ::

31.3.2015 je bil račun za Gold Trojka Extra 54,35 € (ne vem kakšen peket je bil), danes zadnji isti paket je 60,51 €, s 1.2 2019 + 2€. Žal starši nimajo druge, ampak draži se pa lepo, v štirih letih za dobrih 8€. Najbolj na živce mi pa gre ker računajo dodatni digitalni sprejemnik (3€), čeprav se ga ne uporablja in je v sobi za goste in ga je potrebno vedno aktivirat ponovno, se da tukaj kaj ukrepat?
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

mitko25 ::

Da se, da ga neseš nazaj in privarčuješ 3 EUR. ;)
lahko pa naročiš nov paket EON Premium za isto ceno 61EUR. V paketu pa ti pripada 1x EON Licenca, 1X EON BOX in 1x D3 sprejemnik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mitko25 ()

Daniel ::

Dva sprejemnika sta tako bila v paketu, torej si lahko imel enega za ogled nazaj in npr. kartico. Če ti ni važen ogled nazaj nabaviš SmartWi in razdeliš 1 kartico na dva sprejemnika pa je. Ni pa SmartWi poceni.

Han ::

Kolikor se spomnim, si lahko pri Gold Trojka Extra izbiral med dvema Conax karticama ali 1 kartico in 1 D3 sprejemnikom, v obeh primerih brez doplačila.

alesp56 ::

KAR 12 MESECEV PLACUJTE PAKET EON PREMIUM PO CENI
VASEGA PAKETA GOLD TROJKA EXTRA (55,50 EUR)!

Zdej smo pa tam. :D
in to je to...

Han ::

Kje?

alesp56 ::

Če te zanima od kje informacija. :D Uporabljam e-račun (direkt v banko in na mail) in je bil ta PDF zraven v mailu. Predvidevam, da ga ostali dobijo tudi po pošti v kuverti. Če pa samo trollaš potem pa bi reku, da so dali "mamljivo" ponudbo za menjavo starega paketa na novega - večjega (v dveh letih, glede na februarsko podražitev bi bila razlika +18 €, če vzameš to ponudbo).
in to je to...

Han ::

Sem presenečen, ker z njimi nisem prišel do tega po skoraj mesecu dni debatiranja. Očitno jim je kapnilo, da bodo le tako zadržali obstoječe naročnike... Za cenejše pakete ponujajo popust na naročnino le pol leta.

jernejl ::

Ali ni to nekaj podobnega tej akciji (z razliko, da je v enem primeru nižja cena 6 mesecev, v drugem pa 12 mesecev)? https://telemach.si/Binary/12333/Akcija...
Po teh pogojih sicer piše, da bo cena enaka redni ceni obstoječega paketa, kar je ta mesec res 55,50EUR, z naslednjim mesecem bo pa 2EUR več.

Sam sicer zaradi podražitev razmišljam o racionalizaciji, Gold trojka extra -> EON Light + dodatni TV modul + višji TV paket. Kar pomeni, da bi trenutno ceno (55,50EUR oz. 57,50EUR od februarja naprej) znižal na 47,50EUR, bi pa imel zato nekaj manj TV programov in nekaj nižjo hitrost interneta.

Telemachova "kazen" (50EUR), kolikor razumem, velja ob preklopu Gold trojka extra -> EON Full, ne pa v primeru preklopa na EON Light. Tako da bi se temu v mojem primeru izognil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jernejl ()

EdoK ::

Sem si dal duška in starše danes odjavil od Telesmeha. Uporabnika sta bila od samega začetka kabelske v MB, torej od 1985. Položnica bo nižja za cca. 30 eur. Čakam odgovor za mojo naročnino. Če se lojalnost ne splača, vazava pa izpade kot kazen, pol bomo pač skakali vsake dve leti od operaterja, do operaterja. Pa ne da se mi da ukvarjati s tem. Ko jih...

KuntaKinte ::

tudi sam čakam,da nam telekom,t2 ali a1 priključi optiko do stanovanja,napeljava do bloka je že urejena in zviz

Han je izjavil:

Kolikor se spomnim, si lahko pri Gold Trojka Extra izbiral med dvema Conax karticama ali 1 kartico in 1 D3 sprejemnikom, v obeh primerih brez doplačila.


če je napeljava dopuščala si lahko priklopil 3 interaktivne boxe,za zamenjavo bi naj plačal mislim da 28 eur,samo si lahko podpisal podaljšanje za eno leto,ki je teklo vzporedno z naročnino

Zgodovina sprememb…

zitrus ::

Eno začetniško vprašanje: kje se spletni strani Telemacha lahko najde hitrost uploada za optiko?

Han ::

Za EON pakete je hitrost enaka tako na koaksu kot na optiki. Če se odločiš za EON Premium in doplačaš za 1Gbps paket, dobiš 50 Mbps upload.

zitrus ::

Hm, trenutno imam paket Gold Trojka Extra Optika z internetno hitrostjo 150/150 torej upload 150 Mbps brez doplačila.

Han ::

Vsi novejši paketi na optiki imajo zdesetkan upload.

hansmayer ::

Hm sem 3 tedne lastnik eon premium!prvo 29+61 drugo leto!2 boxa,1 Smart tv ter 5 pc,tablice ,telefona in kocke!Android kocka še kako uporabna na 4 tv!S giroskop komanderjem za 7 eu!Dela 290/39 na siol optiki!V treh tednih niti enega izpada!No upload je kar je samo vseno 300 boljše vse kot prej na siol!Je pa res da se splača sisteme menjavat na 2 leti!Pa še pri 5 mobilniki v družini kar nekaj prihranka!

dejanslo ::

V petek grem kenslat Telemach. Zanima me, ali zdaj, ko govorimo o spremembi pogojev in cenika, velja ta njihov "1 mesečni odpovedni rok", ali so me primorani odklopit do februarja?
There`s More Than One Way To Do It

Veron ::

Od objave obvestila o spremembah do njihove uveljavitve dne 1.2.2019, imajo naročniki-potrošniki, druge osebe pa, v kolikor ravnajo v skladu s 129. členom ZEKom-1, v skladu z določili 2. odst. 129. člena ZEKom-1 pravico brez odpovednega roka, brez plačila stroškov prekinitve naročniškega razmerja in brez pogodbene kazni odstopiti od naročniške pogodbe, če se s predlaganimi spremembami ne strinjajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Veron ()

Malcolm_Y ::

dejanslo je izjavil:

V petek grem kenslat Telemach. Zanima me, ali zdaj, ko govorimo o spremembi pogojev in cenika, velja ta njihov "1 mesečni odpovedni rok", ali so me primorani odklopit do februarja?
Pazi - najprej si pri ta novem uredi vse potrebno - jaz sem naročil 3.1., pa mam priklop 23.1. Tako da bom šele s tistim datumom skenslal Telemach. Pa še to bom počakal do par dni prej, če slučajno novi zatajijo.

vofra ::

EdoK je izjavil:

Sem si dal duška in starše danes odjavil od Telesmeha. Uporabnika sta bila od samega začetka kabelske v MB, torej od 1985. Položnica bo nižja za cca. 30 eur. Čakam odgovor za mojo naročnino. Če se lojalnost ne splača, vazava pa izpade kot kazen, pol bomo pač skakali vsake dve leti od operaterja, do operaterja. Pa ne da se mi da ukvarjati s tem. Ko jih...


kam si presaltal?

Han ::

Telesmeh si v vsakem primeru vzame cel mesec po prejemu odpovedi, predno te dejansko odklopi.

Veron ::

Ne more, zakonsko nima podlage za to. Torej na dan, ko prineseš odpoved in opremo v poslovalnico, te mora odklopit (vsaj kar se tiče računa).

MrStein ::

Saj fizično te tak ne odklopi.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

EdoK ::

vofra je izjavil:

EdoK je izjavil:

Sem si dal duška in starše danes odjavil od Telesmeha. Uporabnika sta bila od samega začetka kabelske v MB, torej od 1985. Položnica bo nižja za cca. 30 eur. Čakam odgovor za mojo naročnino. Če se lojalnost ne splača, vazava pa izpade kot kazen, pol bomo pač skakali vsake dve leti od operaterja, do operaterja. Pa ne da se mi da ukvarjati s tem. Ko jih...


kam si presaltal?

A1. Pojma nimam kakšna je kakovost njihove storitve, staršem je vseeno, sta še vedno na katodi. Pa še vsi željeni programi so v začetni shemi.
Velik plus A1 je, da ob vezavi ugodnost traja celotno obdobje vezave in ne 6 ali 12 mesecev. Kakorkoli, občutno ceneje.

Han ::

Veron je izjavil:

Ne more, zakonsko nima podlage za to. Torej na dan, ko prineseš odpoved in opremo v poslovalnico, te mora odklopit (vsaj kar se tiče računa).
Sklicujejo se na splošne pogoje. Na odpovednem pildku lahko navedeš datum, kdaj želiš, da izvedejo odklop, a to mirno ignorirajo in te odklopijo točno po enem mesecu od prejetja odpovedi. Zato dobiš račun še za to obdobje + plačaš še 10 eur za sam odklop.

Kekec ::

Veron je izjavil:

Ne more, zakonsko nima podlage za to. Torej na dan, ko prineseš odpoved in opremo v poslovalnico, te mora odklopit (vsaj kar se tiče računa).

Kako nimajo če si podpisal pogodbo v kateri je to pisalo potem imajo.

Malcolm_Y ::

Han je izjavil:

Veron je izjavil:

Ne more, zakonsko nima podlage za to. Torej na dan, ko prineseš odpoved in opremo v poslovalnico, te mora odklopit (vsaj kar se tiče računa).
Sklicujejo se na splošne pogoje. Na odpovednem pildku lahko navedeš datum, kdaj želiš, da izvedejo odklop, a to mirno ignorirajo in te odklopijo točno po enem mesecu od prejetja odpovedi. Zato dobiš račun še za to obdobje + plačaš še 10 eur za sam odklop.
Če meni to naredijo, grem v medije. Od T-2 imam rok za priklop 23.1. Par dni prej še pokličem T-2, da potrdim da datum drži, potem pošljem odpoved Telemachu s tem datumom.

Kdaj bojo dejansko odklopili mi je malo mar, ko T-2 priklopi imam tako T-2 naprej, če bo Telemach še kar pošiljal signal po
žici v prazno, pa je to njihov problem, plačal jim ne bom niti centa za odklop - "brez odpovednega roka, brez plačila stroškov prekinitve naročniškega razmerja in brez pogodbene kazni".

Veron ::

Han je izjavil:

Veron je izjavil:

Ne more, zakonsko nima podlage za to. Torej na dan, ko prineseš odpoved in opremo v poslovalnico, te mora odklopit (vsaj kar se tiče računa).
Sklicujejo se na splošne pogoje. Na odpovednem pildku lahko navedeš datum, kdaj želiš, da izvedejo odklop, a to mirno ignorirajo in te odklopijo točno po enem mesecu od prejetja odpovedi. Zato dobiš račun še za to obdobje + plačaš še 10 eur za sam odklop.

Tisti citat je iz njihove strani https://telemach.si/a39615/Pomoc/Novost...

In to "brez odpovednega roka" velja, ko prekineš razmerje, ker se ne strinjaš s podražitvijo.

starfotr ::

Splošni pogoji niso nad zakoni.

Han ::

To je potem "izredna odpoved" zaradi napovedane podražitve, pri čemer veljajo posebni pogoji...

Malcolm_Y ::


Odpovedano. Zbogom in hvala za vse ribe.

BTW, tole ima Telemah v autoreplyju - Zaradi povečanega obsega dela bomo za odgovor potrebovali nekoliko dlje časa.

A majo tolk novih naročnikov al odpovedi?

Han ::

Poleg omenjenega in hroščatega EON-a še izpade delovanja...

Izaso ::

Telemach znižuje cene paketov :) in dodaja neomejen internet (po porabljenih 100GB se zniža hitrost na sprejemljivih 1024/256 kbps)
https://telemach.si/mobilna/neomejeno-n...

strom_15 ::

Izaso je izjavil:

Telemach znižuje cene paketov :) in dodaja neomejen internet (po porabljenih 100GB se zniža hitrost na sprejemljivih 1024/256 kbps)
https://telemach.si/mobilna/neomejeno-n...


Hitrost po 100 GB ni ravno hvalevredna.

starfotr ::

Spet neomejen omejen paket. To kaže na to, kako so operaterji neomejeno omejeni.

Izaso ::

Speed decrease bo porabljenih 100 GB še vedno dokaj normalen za uporabo na telefonu, tako da če želiš pa lahko dokupiš 500 MB, 1 GB ali 3 GB.

luli ::

Malcolm_Y je izjavil:

Han je izjavil:

Veron je izjavil:

Ne more, zakonsko nima podlage za to. Torej na dan, ko prineseš odpoved in opremo v poslovalnico, te mora odklopit (vsaj kar se tiče računa).
Sklicujejo se na splošne pogoje. Na odpovednem pildku lahko navedeš datum, kdaj želiš, da izvedejo odklop, a to mirno ignorirajo in te odklopijo točno po enem mesecu od prejetja odpovedi. Zato dobiš račun še za to obdobje + plačaš še 10 eur za sam odklop.
Če meni to naredijo, grem v medije. Od T-2 imam rok za priklop 23.1. Par dni prej še pokličem T-2, da potrdim da datum drži, potem pošljem odpoved Telemachu s tem datumom.

Kdaj bojo dejansko odklopili mi je malo mar, ko T-2 priklopi imam tako T-2 naprej, če bo Telemach še kar pošiljal signal po
žici v prazno, pa je to njihov problem, plačal jim ne bom niti centa za odklop - "brez odpovednega roka, brez plačila stroškov prekinitve naročniškega razmerja in brez pogodbene kazni".

Ne da ne bi delali. Ravno to delajo. Jaz sem lani decembra (ob najavi podražitev) nesel na Telemach podpisano izjavo o prekinitvi. Tam so mi rekli, da napisanih dokumentov ne sprejemajo, ter da imajo za to obrazec. Ponudili so mi predizpolnjen obrazec, kjer je bilo predizpolnjeno, da odstopam od pogodbe in napisan datum premaknjen za en mesec. Prečrtal sem vzrok odpovedi, ter označil, da odstopam v skladu s 129. členo ZE-kom. Nekaj dni kasneje sem prenesel tudi telefonske številke na A1
No pa se je začelo. Dobil sem februarsko položnico, na njej pa zaračunan kompleten januar in pogodbene kazni. Grem na Telemach, oddam reklamacijo, ob tem pa mi povejo, da sem dolžen plačati nesporen del. Ok si rečem. Poravnam neplačane obroke za telefon(ki sploh niso bili zaračunani), in postavko za nekaj dni januarja, ko so prenesli številke.

Potem me sredi poletja kontaktirajo, kjer jim znova povem, da so si zaračunali postavke, ki si jih zakonsko ne smejo, ter da sem od pogodbe odstopil v skladu z 2. odstavkom Ze-kom. Pošljejo mi, da to ni res, ter kopijo odstopne izjave (norci, sam sem svojo založil), kjer je to jasno označeno. Ko jim rečen, naj pogledajo, kaj je sploh označeno na dokumentu, ki so mi ga poslali nastopi znova tišina.

No ravno danes sem vložil ugovor na njihov npredlog izvršbe.

Malcolm_Y ::

luli - thanks, jim pošljem še njihov obrazec, za dobro mero.

luli ::

Bilo je predlani decembra - mater gredo leta.

stara mama ::

Izaso je izjavil:

Telemach znižuje cene paketov :) in dodaja neomejen internet (po porabljenih 100GB se zniža hitrost na sprejemljivih 1024/256 kbps)
https://telemach.si/mobilna/neomejeno-n...

Rad bi videl, kaj točno so oni znižali? Paket največ je že dve leti nazaj bil 20EUR za telemach naročnike!
Očitno po prehudih podražitvah zdaj krpajo z obliži, si mislim da mora kar dosti ljudi zdajle odhajat od njih ob tako lepih podražitvah.
Vsaj mene so konkretno razjezili in me iz principa ne bojo več videli.

Zgodovina sprememb…

Izaso ::

Znižali so ceno na 20 EUR - to je znižanje :). Verjetno želijo privabiti uporabnike na paket NAJVEČ in se je potreba uporabnikov po uporabi mobilnega interneta zvišala - zato neomejen internet. Še vedno če želiš neomejen internet in primerjaš ponudbo z ostalimi, je le T2 paket malo cenejši ampak ima 50GB interneta, Telemach pa 100 GB preden se zniža hitrost. Mene so v zadnjih letih prepričali.

Veron ::

Če te prepriča LTE hitrost 6/1 v Lj čez dan v Telesmeh LTE omrežju, potem srečno (upam, da nisi iz Lj).

Orias ::

stara mama je izjavil:

Izaso je izjavil:

Telemach znižuje cene paketov :) in dodaja neomejen internet (po porabljenih 100GB se zniža hitrost na sprejemljivih 1024/256 kbps)
https://telemach.si/mobilna/neomejeno-n...

Rad bi videl, kaj točno so oni znižali? Paket največ je že dve leti nazaj bil 20EUR za telemach naročnike!
Očitno po prehudih podražitvah zdaj krpajo z obliži, si mislim da mora kar dosti ljudi zdajle odhajat od njih ob tako lepih podražitvah.
Vsaj mene so konkretno razjezili in me iz principa ne bojo več videli.


Jaz ostajam kjer sem pač zdaj. Sej je vedno tako, da ko začne en operater z podražitvijo, začnejo še ostali. Sedaj tak vse skupaj deluje vredu. Sem pa znorel še v času, ko je imel mobilno telefonijo čez solatjek. Tisto je pa bil res podn od podn, kjer še 200Mbytov kolikor sem imel takrat v paketu nisem mogel uporabiti, ker je nonstop telefon menjal med 2g in 3g. Če si pa dal samo 3G, še pa dosegljiv nisem bil več. Pa to nebi rekel, da bi živel na območju belih lis, ampak živim 1,5 km iz Celja in sem 700 metrov od bazne postaje. Jaz uporabljam mobilno telefonijo za službene namene je to čisto drugače, kot pri nekomu ko uporablja telefon za preganjanje dolgčasa. Je pa tak vse skupaj smešno "poceni". Kaj pa če bi plačevali glede na porabo, kot je bilo v časih kjer nisi imel v paketih zakupljenih enot, pa po možnosti še zaračunavanje storitev, ko si bil v tujini (roaming). Za potrošnike res niso podražitve dobre, ampak kaj si naj pomagamo. Ko se je pa po uvedbi € vse podražalo tudi po 100% in več, pa ni nikogar motilo. Pa to se je podraževalo, kar je življensko potrebno ( hrana, pijača).

MArkusPrimus ::

Res je, da skoraj vsi dražijo vsako leto pod pretvezo, da se zvišajo tudi stroški elektrike, medijskih pravic, pa nadgradnja omrežja jim prav pride ipd. Poleg tega hoče Telemach na vsak način zvišati prihodke na naročnike in ponuditi pod krinko NEOMEJEN PAKET (kar seveda ni) paket za 20 EUR. Če bi bil neomejen, jaz vse odklopim, fiksni internet in šibam samo ta paket. Ker temu ni tako, mi zadostuje HOT Maxi za 9.99EUR, kjer so klici pa smsji neomejeni, interneta 20 GB, pa še oblubo so dali, da ne dražijo. In res ne. No in še fer se mi zdi, da imajo paket wifi z 200 GB, pa ne napišejo, da je neomejen.

stara mama ::

Orias je izjavil:


Jaz ostajam kjer sem pač zdaj. Sej je vedno tako, da ko začne en operater z podražitvijo, začnejo še ostali.

Ne, da začnejo s podražitvijo in sledijo še ostali....
Podražitve so vedno decembra - januarja!
Najprej so bile po en evro... si misliš ok, zdaj pa kar za dva evra (v tolažbo ti višajo količino podatkov) in naenkrat imaš paket ki ga nikoli nisi naročil!
Ekvivalenta HoT-ovemu maxi pa itak nimajo (paket Več je brez dodatkov praktično neuporaben, z dodatnimi storitvami si pa že na ceni Še Več)
Mislim, zakaj pa bi plačeval, če ni treba?!

Zgodovina sprememb…

misso ::

Najprej ti ponudijo cenovno ugoden paket (internet + ip TV + mobilno št.) potem pa povišajo enkrat zaradi ip TV, drugič zaradi mobilne št. in tako naprej. Stem so me samo enkrat nategnil in nikoli več nebom imel vse v paketu. Trenutno sem na BOB-u in A1 ( čisto osnovna programska shema).

Spet je odvisno kako si zahteven uporabnik.

Ali je kateri razmišljal da bi imel eno naročnino za 2 hiši ali dva stanovanja v bloku? Stem lahko kar malo poceniš te storitve.

Dimnik ::

stara mama je izjavil:

Orias je izjavil:


Jaz ostajam kjer sem pač zdaj. Sej je vedno tako, da ko začne en operater z podražitvijo, začnejo še ostali.

Ne, da začnejo s podražitvijo in sledijo še ostali....
Podražitve so vedno decembra - januarja!
Najprej so bile po en evro... si misliš ok, zdaj pa kar za dva evra (v tolažbo ti višajo količino podatkov) in naenkrat imaš paket ki ga nikoli nisi naročil!
Ekvivalenta HoT-ovemu maxi pa itak nimajo (paket Več je brez dodatkov praktično neuporaben, z dodatnimi storitvami si pa že na ceni Še Več)
Mislim, zakaj pa bi plačeval, če ni treba?!


Bedarije....paket več je še kako uporaben (unifi,eon vključeno) in ga primerjaj z hot mini

XS!D3 ::

misso je izjavil:


Ali je kateri razmišljal da bi imel eno naročnino za 2 hiši ali dva stanovanja v bloku? Stem lahko kar malo poceniš te storitve.

Nimam dveh stanovanj niti dveh hiš :P
««
308 / 360
»»