» »

KKS > Triera > UPC > Telemach

KKS > Triera > UPC > Telemach

««
173 / 360
»»

mtosev ::

mayne je izjavil:

Hahah res močna povečava hitrosti, nevem kaj sem pričakoval ampak pri Telemachu se zgleda res delajo norce iz folka.

NET S: prej 6mpbs/1mpbs 20€, zdaj 4mbps/768kbps 18€
NET M: prej 13mbps/1.5mbps 30€, zdaj 10mbps/1mpbs 25€
NET L: 20mbps/2mbps 40€, se ne spremeni
NET XL: prej 28mbps/2.5mbps 50€, zdaj 30mbps/4mbps 52€
NET XXL: prej 50mbps/5mbps 60€, zdaj 80mpbs/6mbps 65€
NET XXXL: 120/10 70€, se ne spremeni

moj paket. pridobil natančno nič.carsko
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

krispe ::

Nekaj bi vprašal glede teh novih MIX paketov..

cena za MIX XL je 60€, tu še ni zraven šteto teh 60% popusta ne?
Tak da bo za prve štiri mesece cena okrog 25€?
MSI Z97 MPower/i7 4790K + H110/GTX 970/8GB 1866Mhz/SSD 830/760T/LG 34"

plavko61 ::

Spc je izjavil:

Zakaj ima History HD hard code-ane ponapise ?

8-O


? x2
Dvakrat preberi, nato pa blekni...

RockyS ::

Kam pa sedaj spada paket jackpot?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RockyS ()

Tero ::

Hm. Kje točno piše da se stari paketi spremenijo v nove?
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

plavko61 ::

Jaz bi dal tem TELEMACH tržnikom samo nasvet da poskušajo pridobit nove naročnike,
ne pa da še stare poskušajo odgnat z takimi inkasantskimi fintami...
Dvakrat preberi, nato pa blekni...

KuntaKinte ::

RockyS je izjavil:

Kam pa sedaj spada paket jackpot?


med posebne pakete ki se ne bodo spreminjali,pa tudi sam ne moreš spreminjat paketa,brez da bi plačal pogodbeno kazen, mislim da 270 eur

PARTyZAN ::

Plavko: glede na to, da ni nobene boljše alternative (razen optike, ki jo imajo pa itak redki) si to lahko privoščijo.

TechBeats ::

mayne je izjavil:

Hahah res močna povečava hitrosti, nevem kaj sem pričakoval ampak pri Telemachu se zgleda res delajo norce iz folka.

NET S: prej 6mpbs/1mpbs 20€, zdaj 4mbps/768kbps 18€
NET M: prej 13mbps/1.5mbps 30€, zdaj 10mbps/1mpbs 25€
NET L: 20mbps/2mbps 40€, se ne spremeni
NET XL: prej 28mbps/2.5mbps 50€, zdaj 30mbps/4mbps 52€
NET XXL: prej 50mbps/5mbps 60€, zdaj 80mpbs/6mbps 65€
NET XXXL: 120/10 70€, se ne spremeni

Prokleta nategovalska banda.

Sramota.

Nej dajo rajš 20/2 paket za 20/10, ali pa vsaj 20/5 za isto ceno, ne pa ta pos.
AciD TriP

Zgodovina sprememb…

GrimReaper ::

Kako zdaj poteka če greš iz trojčka L (13/1,5 povezava) na MIX L (20/2)?
Podpišeš novo pogodbo za 24 mesecev, s tem dobiš še eno Conax kartico in router, je tako?
Modem pa za tako hitrost najbrž ostaja isti (tut ne vem če bi ga vzeli nazaj, ker sem ga že odprl, da sem zamenjal piskajoča kondenzatorja).
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Spc ::

Trenutna napaka je, da frekvenca 538MHz nima DVB ponapisov in da ima HD History TV hard code-ane ponapise v samo sliko. Tako, da se ponapisi ne dajo izklopit ali pa pomajnšat, za druge programe v tej frekvenci pa podnapisov sploh ni kar me niti malo ne moti.
Motijo me hard code-ani podnapisi ker mi 30% slike požerejo.

Dokaz:


 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

DIGITel ::

GrimReaper je izjavil:

Kako zdaj poteka če greš iz trojčka L (13/1,5 povezava) na MIX L (20/2)?
Podpišeš novo pogodbo za 24 mesecev, s tem dobiš še eno Conax kartico in router, je tako?
Modem pa za tako hitrost najbrž ostaja isti (tut ne vem če bi ga vzeli nazaj, ker sem ga že odprl, da sem zamenjal piskajoča kondenzatorja).

Tako je.

PARTyZAN ::

Meni samo ni všeč, da se ljudi posiljuje z raznimi pop non stopi, HBOji in ostalimi plačljivimi programi, ki jih večina verjetno noče. Enako je z D3GO.

Hitrejši internet pa rabim...

PrimozR ::

Spc je izjavil:

Trenutna napaka je, da frekvenca 538MHz nima DVB ponapisov in da ima HD History TV hard code-ane ponapise v samo sliko. Tako, da se ponapisi ne dajo izklopit ali pa pomajnšat, za druge programe v tej frekvenci pa podnapisov sploh ni kar me niti malo ne moti.
Motijo me hard code-ani podnapisi ker mi 30% slike požerejo.

Hardcodani podnapisi FTW, vsaj delajo na CI modulu, ko spreminjaš glasnost. Na našem Philipsu se lahko prikazuje samo eno, overlay podnapisov ali pa overlay TV-jevega UI-ja.

Spc ::

Sej DVB subtittles delajo vsipovsod če pa je philips tako noro narejen pa nevem.
Mene moti ker se črke ne dajo pomajnšati in so zelo velike.
Kaj ti pomaga "HD" če pa so črke preko napisane.
Zelo grdo to zgleda.
 

Spc ::

DVB Viewer PRO Lista telemachovih programov, 6.6.2012:

http://www.netsky.org/telemach/telemach...
 

RockyS ::

Da bi lahko to gledali kak drugače kot preko DVB-C bi še blo =)

GrimReaper ::

V petek podpisana pogodba, od zdej dela 20/2:

7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

PARTyZAN ::

Jaz pa novega paketa nočem vzet, ker pač ne rabim pop non stopa v trojčku, vsi ostali paketi bi bili pa downgrade na hitrosti interneta.

Also, ali ni bilo rečeno, da bodo zvišali hitrosti nekaterim obstoječim paketom? Takrat ko je bilo obvestilo o višji naročnini?

psychoshorty ::

Ja ves da bodo, hehe. xD To bi bil cudez. :)

j3rn3jk ::

Mogoče kdo ve, kateri so novi digitalni spremniki, katre dajejo k novim paketom ?

Spc ::

j3rn3jk je izjavil:

Mogoče kdo ve, kateri so novi digitalni spremniki, katre dajejo k novim paketom ?

Mislim, da tega:
http://info.telemach.si/pdf/navodila_ci...
 

PARTyZAN ::

Upam da niso enak crap kot stari Ciscoti.

Spc ::

Po vsej verjetnosti je.
 

j3rn3jk ::

Zgleda obetavno :)

RockyS ::

Kako bi prišel do HD sprejemnika brez dodatne najemnine? Sedaj imam handan 5000 ... da bi ga nekak zamenjal al pa kaj =)

mtosev ::

lahko kupiš tudi svoj dvb-c HD sprejemnik
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Tero ::

Danes mi je zgleda crknil modem. :(
Na telemach je bilo klicano in čakam da pride tehnik da vidim kaj bo naredil. Modem se sicer prižge ampak se noče sinhronizirat. Je že kdo kdaj rabil tehnika? Kak dolgo rabijo da pridejo?
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

mtosev ::

mislim, da pridejo v roku 1-2 dni.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

RockyS ::

mtosev je izjavil:

lahko kupiš tudi svoj dvb-c HD sprejemnik


100€+ ? No thanks, bi raje nagnil telemach če se da.

ombre ::

http://www.bigbang.si/slika/dodatki-in-...

Drugače ga sam imam. Ni bogve kaj, predvaja pa hd kanale... Pa omogoča snemanje na zunanji disk.
OmbreMan - Galaxy of knowledge

kljukec87 ::

tanov cisco al kaj je majo v mercator centru v mb zraven novega. dal sem roko gor, pa se mi je skor koza prijela na ohisje, tak se greje.

lahko vzames svoj receiver, samo bos moral lih tak placat 2€/mesec za kodirno kartico zraven

RockyS ::

Kartico že imam, ker na starejšem TVju uporabljamo handana 5000, ker tv nima MPEG4 podpore.

Pa še to, kdaj lahko na HD kanalih (predvsem discovery,ngc,animal itd) pričakujemo podnapise?

Spc ::

RockyS je izjavil:

Kartico že imam, ker na starejšem TVju uporabljamo handana 5000, ker tv nima MPEG4 podpore.

Pa še to, kdaj lahko na HD kanalih (predvsem discovery,ngc,animal itd) pričakujemo podnapise?

Upam, da bodo DVB ponapisi in nebodo hard code-ani v program.
 

PrimozR ::

V to sploh ni treba dvomiti, ker je HD nekako bolj svetovna izdaja, kot ti lokalni NGC-ji in Discoveryji, torej se bo podnapise zraven dajalo lokalno. POP, A Kanal, RTVSLO pač sami vkodirajo podnapise v svoje oddaje ane, ker jim ni treba skrbeti za druge jezike.

barocco ::

GrimReaper je izjavil:

V petek podpisana pogodba, od zdej dela 20/2:


COOL. Tud mene orenk matra menjava.
A pa,Si na sveže podpisal pogodbo ali zamenjal paket?
Sprašujem zato ,ker bi sam menju paket iz digitalnega trojčka L + in imam željo zamenjat ,v isti paket kot ti MIX L .

flipflop ::

Berem, da je od junija dalje TV Slo 1&2, v HD? Je to tud pri telemachu, že v osnovnem paketu, al je treba naročat kak posebni paket? Ker jaz tistega znaka HD pri številki v kotu ne vidim. Al je ta HD pač drug kanal in je treba še enkrat preiskat kanale? Mam pa tv preko Kabel-TV.

RockyS ::

Je v osnovnem paketu, osveži seznam.

Saintek ::

S cenami in hitrostmi Inet paketov so res smešni kabeljski operaterji. Ruški krs je isti šmorn. Sem presedlal na t-2 iz krs 25-2 za 50€ na 20-4 za 31€.

ameba ::

Ne morš primerjat kabelskega interneta pa xDSL tehnologije .....
Tehnično gledano je kabelsko omrežje boljše...
Če si pa mahnen na internet oz. UPLOAD je pa xDSL boljša ....

PrimozR ::

Ne, ravno pri uploadu je tehnološko gledano kabel boljši, ker načeloma podpira simetrijo s spodobnimi hitrostmi. Samo dopovej ti to Telemachu...

kronik ::

PrimozR je izjavil:

Ne, ravno pri uploadu je tehnološko gledano kabel boljši, ker načeloma podpira simetrijo s spodobnimi hitrostmi. Samo dopovej ti to Telemachu...


Na Docsis 3.0 imaš na 4 kanale 100 Mbit upload in 200 Mbit download. To deliš z uporabniki na določen otok in ti takoj postane jasno, da so že zdaj paketi na mejah trenutnih zmožnosti. Do 10/10 bi še morda lahko ponudili pakete, odvisno od povpraševanja. Da bi vsakemu kekcu ponujali simetrijo za mali denar je ekonomsko neopravičljivo, za primerno ceno pa lahko dobiš tudi gigabitni link do doma.

RockyS ::

Saintek je izjavil:

S cenami in hitrostmi Inet paketov so res smešni kabeljski operaterji. Ruški krs je isti šmorn. Sem presedlal na t-2 iz krs 25-2 za 50€ na 20-4 za 31€.


Aha, in na xDSL imaš priklopljene tri HD televizije in telefon a ne? Malo morgen.

TechBeats ::

Da bi vsakemu kekcu ponujali simetrijo za mali denar je ekonomsko neopravičljivo, za primerno ceno pa lahko dobiš tudi gigabitni link do doma.


A da je, zakaj pa potem T-2 ponuja 50/50 praktično za drobiž 39€ vs pri telemachu za isti keš 20/2 40€?

Rajš bojo še mal pocuzal te coaxialce ane, ne pa da je predrago, dej dej..


In ne hvalim T-2 samo povem dejstva, če bi mel možnost bi takoj vzel optiko samo kaj, ker je ni na našem koncu.. Telemach mi spelje optiko do hiše, a potem pa po bajti podturi coaxialce in te smešne hitrosti. Cel žur!
AciD TriP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: TechBeats ()

SmeskoSnezak ::

Toti telemach ma take smesne , da res znoris zravn. Paket za 63€ , digitalni trojcek XL+ ob katerem si dobil 2000 minut (HBO paket 2 leti zastonj, ki so ga promovirali propade ob menjavi paketa) so zamenjali in ti sedaj podtaknejo POP NONSTOP sranje, bolj bogo delujoc D3 GO in povisajo hitrost (vsaj nekaj pametnega) iz 28/2,5 na 30/4... edino kar je še dobro je (kao) 20 HD kanalov v tem paketu...

vse to za reci in pisi , ker se podrazijo vsi paketi za 1,5 eura, za 61,5 evrov... ce toti niso flikjeni. Ce ze dajo nek popust pa nove pakete, naj vsaj dajo resn popust, kakih 10 evrov recimo... pa bi dobli tolko strank, da bi meli guzvo v poslovalnicah. ne pa -60% za stiri mesece, pa za to se morš vezat vsaj 2 leti...
@ Pusti soncu v srce... @

PARTyZAN ::

Pop non stop je svinjarija. Draga svinjarija.

kronik ::

TechBeats je izjavil:

Da bi vsakemu kekcu ponujali simetrijo za mali denar je ekonomsko neopravičljivo, za primerno ceno pa lahko dobiš tudi gigabitni link do doma.


A da je, zakaj pa potem T-2 ponuja 50/50 praktično za drobiž 39€ vs pri telemachu za isti keš 20/2 40€?

Rajš bojo še mal pocuzal te coaxialce ane, ne pa da je predrago, dej dej..


In ne hvalim T-2 samo povem dejstva, če bi mel možnost bi takoj vzel optiko samo kaj, ker je ni na našem koncu.. Telemach mi spelje optiko do hiše, a potem pa po bajti podturi coaxialce in te smešne hitrosti. Cel žur!


Poglej si finančno stanje t-2 pa ti bo vse jasno.

Telemach mi spelje optiko do hiše, a potem pa po bajti podturi coaxialce in te smešne hitrosti.


Če imaš optiko do hiše je koaksialec uporabljen samo za TV, internet pa dobiš preko UTP/FTP kabla, oboje se zaključi na OCGju. Na optiki se ponuja simterija, ker ni tehničnih omejitev kot na docsisu.

TechBeats ::

^
Oprosti ampak mene ne zanima finačno stanje nekega podjetja.


Uglavnem nima veze, samo upam da se bo kmalu to nategovanje spremenilo.
AciD TriP

Tero ::

Končno mi dela internet. Dela pravzaprav zelo dobro :)

Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

PrimozR ::

kronik je izjavil:

PrimozR je izjavil:

Ne, ravno pri uploadu je tehnološko gledano kabel boljši, ker načeloma podpira simetrijo s spodobnimi hitrostmi. Samo dopovej ti to Telemachu...


Na Docsis 3.0 imaš na 4 kanale 100 Mbit upload in 200 Mbit download. To deliš z uporabniki na določen otok in ti takoj postane jasno, da so že zdaj paketi na mejah trenutnih zmožnosti. Do 10/10 bi še morda lahko ponudili pakete, odvisno od povpraševanja. Da bi vsakemu kekcu ponujali simetrijo za mali denar je ekonomsko neopravičljivo, za primerno ceno pa lahko dobiš tudi gigabitni link do doma.

A, nekako se je oglaševalo, kao da ima DOCSIS 600 Mbit prepustnosti, ni bilo pa pojasnjeno, da je to do otoka. Če je temu tako, potem valda da je težko zagnjati 20/20 simetrijo vsakemu, sploh po mestih.
««
173 / 360
»»