» »

KKS > Triera > UPC > Telemach

KKS > Triera > UPC > Telemach

««
257 / 361
»»

OttoParts ::

Kje lahko pri Telemachu preveriš možnost priklopa preko optike?
Na njihovi strani sem našel samo možnost, kjer ti napiše kateri paketi so možni na določenem naslovu, ne pa tudi ali gre za običajno (kabelsko) ali optično povezavo.
Je sploh možen zgolj optični priklop - glede na to, da je TV signal DVB-c in ne IPTV - ali je optika mišljena kot TV preko kabelske ob internetu preko optike?

Izaso ::

OttoParts je izjavil:

Kje lahko pri Telemachu preveriš možnost priklopa preko optike?
Na njihovi strani sem našel samo možnost, kjer ti napiše kateri paketi so možni na določenem naslovu, ne pa tudi ali gre za običajno (kabelsko) ali optično povezavo.
Je sploh možen zgolj optični priklop - glede na to, da je TV signal DVB-c in ne IPTV - ali je optika mišljena kot TV preko kabelske ob internetu preko optike?


Kar na http://chat.telemach.si/ jih vprašaj za možnost priklopa optike na tvojem naslovu.

Orias ::

hojnikb je izjavil:

očitno so povečal hitrosti..

http://telemach.si/paketi/paketi-v-kabe...

25->70->150->220Mbit
Upload je še vedno gnil;((


Po pričakovanjih seveda. Še mal pa bomo imeli paket 1000/6 :D :D :D.

Sade ::

OttoParts je izjavil:

Kje lahko pri Telemachu preveriš možnost priklopa preko optike?
Na njihovi strani sem našel samo možnost, kjer ti napiše kateri paketi so možni na določenem naslovu, ne pa tudi ali gre za običajno (kabelsko) ali optično povezavo.
Je sploh možen zgolj optični priklop - glede na to, da je TV signal DVB-c in ne IPTV - ali je optika mišljena kot TV preko kabelske ob internetu preko optike?



RF overlay gre po istem fibru, na drugi valovni dolžini 1550 nm in je še zmeraj DVB-C+analog , kot na kablu....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sade ()

Spc ::

hojnikb je izjavil:

očitno so povečal hitrosti..

http://telemach.si/paketi/paketi-v-kabe...

25->70->150->220Mbit
Upload je še vedno gnil;((

Čakam, da dobimo 10GbE / 10Mbit pakete.
:))
 

hojnikb ::

heh, to še za ack podatke ni dost :)
#brezpodpisa

mujek ::

Pri telemachu bo prej 10GbE / 1Mbit kot 10 Mbit/10 Mbit.

Ima še kdo težave s telefonijo preko telemacha?
Meni se kar pogosto dogaja, da prekinja prekinja zvezo (tako kot, da recimo ni dovolj bandwidtha).
Ker kličem samo v tujino nevem ali je problem pri meni, ali drugi strani.

Spc ::

hojnikb je izjavil:

heh, to še za ack podatke ni dost :)

Sej to ni pomembno, važno je, da je reklama.

Pa moraš malo razmisliti koliko navadnih 100mbit/s routerjev je sploh zmožnih route-at 220Mbit/s | 6Mbit/s .. nekateri ne vedo, da imajo 100mbit mrežno ampak se vseeno odločijo za 220Mbit/s downloada, poznam par takih kolegov v Mariboru...

mujek je izjavil:


Ima še kdo težave s telefonijo preko telemacha?
Meni se kar pogosto dogaja, da prekinja prekinja zvezo (tako kot, da recimo ni dovolj bandwidtha).

Telefonijo imam doma, ampak je še v 4 letih niti enkrat nisem uporabil ker je zanič.
Pač vse to je del "paketa" ker ne moreš imeti paketa brez telefonije... uprabljal pa je nikoli ne bom.
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

seminal ::

A tisti ki imamo stari paket se nam nič en zviša. 80/4 samo nevem keri paket imam hjo.

BorutK-73 ::

Meni so tudi dvignal hitrost, iz 16 na 24, ampak tisto kar najbolj rabim je pa še vedno neuporabno (upload) 1Mbps.;(
Mislim da imam paket silver.


(-0,10Mbps pri uploadu je vklopljen torrent)
ps
Kdo kaj ve zakaj je mrknil HBO3 in Discovery World?
Well, so vsaj popravili EPG, sedaj kaže za 5 dni, seveda ne na vseh programih.

Zgodovina sprememb…

BorutK-73 ::

Nove frekvence
202MHz - QAM256
Cinestar Premiere 1
Cinestar Premiere 2
Cinestar Premiere 1 HD
Cinestar Premiere 2 HD
History 2 HD
IDJ TV
Test 143

194MHz - QAM256
Test 144

Zgodovina sprememb…

strom_15 ::

Jaz mam kar dober upload

 speed

speed

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: strom_15 ()

MrStein ::

Dajte no uporabljat preview (administratorji pa: enablajte ga).

Pravilen link: http://www.speedtest.net/my-result/5597...

Piše pa:

Download : 176.10Mb/s

Upload : 173.16Mb/s

Ping : 1 ms
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

BorutK-73 ::

Ali še bolje


Malo je treba v linku iskat pravi tekst. Mi tudi ni uspelo v prvem, pozabil na .png na koncu.

Zgodovina sprememb…

Sade ::

SPC a mi pogledaš prosim bitrate za Cinestar-ja HD?

Hvala!

Spc ::

Sade je izjavil:

SPC a mi pogledaš prosim bitrate za Cinestar-ja HD?

Hvala!





Sortirano po PIDih.
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

Sade ::

SPC: Hvala ti.

Zato pa je slika tok boljsa tut od HBO HD-jev.....

Spc ::

Tako izgleda:



 

Sade ::

kot rečeno že prej, zato me je zanimu bit rate, ker je much better slika kot na hbo-jih ( sramota za HBO, da tok škrtari)

tiborrr ::

hojnikb je izjavil:

očitno so povečal hitrosti..

http://telemach.si/paketi/paketi-v-kabe...

25->70->150->220Mbit
Upload je še vedno gnil;((

He, ni delalo, sem moral modem resetirati, pa je šlo iz 120- na 150Mbps.


http://www.speedtest.net/my-result/5598...
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

PARTyZAN ::

Lepo, da se trudijo uporabnikom dajat več tistega, česar si največ želijo (a veš kao :>).

Kolk let se upload že ni spremenil?

tiborrr ::

Sama sreča, da torrentov ne zaganjem več sploh, drugače bi bil malo tečen verjetno. Važno, da Steam zdownloada Doom v dobrih 50 minutah :) Moraš razumeti moje navdušenje, ker sem prišel na kabel z VDSLja na 10/1 šele nedavno.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tiborrr ()

Spc ::

tiborrr je izjavil:

hojnikb je izjavil:

očitno so povečal hitrosti..

http://telemach.si/paketi/paketi-v-kabe...

25->70->150->220Mbit
Upload je še vedno gnil;((

He, ni delalo, sem moral modem resetirati, pa je šlo iz 120- na 150Mbps.


http://www.speedtest.net/my-result/5598...

Meni so začeli zaračunavat 15€ več "kar tako" zaradi lepega ampak se mi paket ni spremnil, še vedno sem imel enako hitrost in enake programe.
Ko sem klical na telemach mi ni znal noben obrazložiti zakaj moram sedaj plačati 15€ več kot pa je v pogodbi.
Potem sem "moral" skleniti novo pogodbo za 15€ majn, in sem dobil 200mbit/10mbit.
Se pravi sedaj plačujem "15€ Majn" po pogodbi in imam 80Mbit več downloada... upload pa ostaja enak že 11 let.


http://www.speedtest.net/my-result/5599...
 

tiborrr ::

Temu se reče umetno omejevanje gusarjenja. Taktika je kar dobra.

Se ne bi čudil, če bi to bila uradna politika lastnika podjetja, za katerega se ve, da prihaja iz države, kjer na to gledajo drugače kot mi, Balkanci :)
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Spc ::

tiborrr je izjavil:

Temu se reče umetno omejevanje gusarjenja. Taktika je kar dobra.

Meni je upload važen zaradi tega, ker dostikrat slikam kakšne poroke in kakšne zadeve.
Potem strankam dam link/ftp na e-mail in si lahko iz mojega strežnika prenesejo celotne slike + raw format, taka ena poroka recimo zasede 36GB pa še mogoče kakšen video zraven v 82mbit/s pa pride lepo do 50GB.

Na DVDje jim to žal ne morem posneti, edino če pridejo z diskom do mene.
Tako, da v tem primeru ni nobenega "gusarjenja".

Pravtako nekateri streamajo na twitch in še druge zadeve, ki porabijo vsaj 15mbit/s.
 

tiborrr ::

Takim uporabnikom, kot si ti ter ostali youtube- in twitch streamerji zapadejo pod kategorijo kolateralne škode.

Da ne boš mislil, da se Amerom godi pretirano bolje: Comcast Cable @ Wikipedia
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

hojnikb ::

comcast je čisto drug nivo zlobe napram telemachu. V primerjavi z njimi je telemach super ponudnik, ki skrbi za svoje uporabnike :)
Kr prečitajte si kake horror story na kakem redditu...

Upload zna bit pomoje zato tak nizek, ker že docsis po designu ne omogoča simetričnega up/down, ampak je maks down dosti višji
#brezpodpisa

Spc ::

hojnikb je izjavil:

Upload zna bit pomoje zato tak nizek, ker že docsis po designu ne omogoča simetričnega up/down, ampak je maks down dosti višji


EuroDOCSIS 3.0 (vsi kanali):
Max Download: 1600Mbit/s
Max Upload: 216Mbit/s
 

hojnikb ::

s tem da je ta hitrost afaik porazdeljena po celem nodu, ne samo za enga uporabnika
#brezpodpisa

MrStein ::

Ja, samo je razmerje vseeno 1:8, ne pa 1:100* kot ima TM v paketih.

* 25-35 nekje, v dejanskih paketih

Plus, da upload "redko kdo uporablja" in je še več rezerve.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

hojnikb ::

mogoče pa nemorejo izkoristit vseh teoretičnih kanalov (analogne radijske postaje ?)
#brezpodpisa

MrStein ::

Tiste porabijo tam 2-3 kanala (in je trivialno za rešit - smo že debatirali, ni treba še enkrat).

DOCSIS 3.1 ---> 1Gbit/s upload.

Tehnologija ni problem.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

hojnikb ::

problem je marketing.. kako prodat velik uploada navadnemu janezu... :)
#brezpodpisa

MrStein ::

Ja, ker bo folk množično odjavljal TV, ker jih moti ta cifra... ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

KuntaKinte ::

kaj HBO3 je zaklenjen po novem?

Sade ::

MrStein je izjavil:

Tiste porabijo tam 2-3 kanala (in je trivialno za rešit - smo že debatirali, ni treba še enkrat).

DOCSIS 3.1 ---> 1Gbit/s upload.

Tehnologija ni problem.



Ha ha ha . dejte mal manj pretiravat in Telemach bo prvi v evropi ponuju Eurodocsis 3.1 v evropi...................


BTW: dans je po pol leta začel delat EPG ( še zmeraj na pol neuporaben, ne piše sezona in epizoda...) spet na večini programov! ČUDEŽ

Lp!

Orias ::

V tujini že višje uploade ponujajo na docsis 3.0 tehnologiji. To kakšne hitrosti bodo ponujali je stvar politike operaterja. Tist, ko pa ti tam en kekec iz TM naklada, da višjih upload hitrosti ne morejo ponudit zaradi analognega radia. Ko pa omeniš kak IPv6 pa jim že tak pokvariš dan do konca.
Na prejšni strani ste nekaj omenjali, da Telemach napeljuje optiko po Celju ? To bi pa res rad osebno videl, kje oni optiko napeljujejo. Ali je to bila bolj pozna prvoaprilska šala ? :)

Telemach se je že pred dvemi leti neki ven metal z docsis 3.1 tehnologijo, pa je vse potihnilo.

Keth Selhan ::

Tudi meni kaže čudežne hitrosti (pa imam 120/120 optiko), vendar moram kar naprej rebootati modem, ker mi dela ali ne dela internet. :)

Zgodovina sprememb…

Spc ::

KuntaKinte je izjavil:

kaj HBO3 je zaklenjen po novem?

Ja,
PowerVU + Conax.
 

BorutK-73 ::

Spc je izjavil:

KuntaKinte je izjavil:

kaj HBO3 je zaklenjen po novem?

Ja,
PowerVU + Conax.

Na FB pravijo da je konec 6 mesečnega promocijskega obdobja (čeprav je hbo3 prišel 25 marca;(()

ps
26 marca in ne 25
http://www.hbo.si/itshbo/

Zgodovina sprememb…

Spc ::

Spc je izjavil:

KuntaKinte je izjavil:

kaj HBO3 je zaklenjen po novem?

Ja,
PowerVU + Conax.

 

meho7 ::

Sade je izjavil:

kot rečeno že prej, zato me je zanimu bit rate, ker je much better slika kot na hbo-jih ( sramota za HBO, da tok škrtari)

Je slika na HBO tako obupna kot na satelitu? 6Mbps max ;((

Sade ::

Orias je izjavil:

V tujini že višje uploade ponujajo na docsis 3.0 tehnologiji. To kakšne hitrosti bodo ponujali je stvar politike operaterja. Tist, ko pa ti tam en kekec iz TM naklada, da višjih upload hitrosti ne morejo ponudit zaradi analognega radia. Ko pa omeniš kak IPv6 pa jim že tak pokvariš dan do konca.
Na prejšni strani ste nekaj omenjali, da Telemach napeljuje optiko po Celju ? To bi pa res rad osebno videl, kje oni optiko napeljujejo. Ali je to bila bolj pozna prvoaprilska šala ? :)

Telemach se je že pred dvemi leti neki ven metal z docsis 3.1 tehnologijo, pa je vse potihnilo.


Ha ha sanjaš še naprej...

Višji upload-i na 3.0 v tujini so ( samo zgolj) nekaj Mb, poglej nemški telecolumbus (20/1, 60/4, 120/6, 200/8 400/12), pa ni nek lokalc , ampak vec kot 3 milijone naročnikov , in pa še največji nemški Kabel Deutschland ( 32/2 100/6 200/12 400/25), sam ne morš pričakovat zdaj čudežov , komot bi ti lahka dal Telemach sicer komot dal trojček 200/10 , sam zakaj ne dajo vejo samo oni, lahk pa vzameš internet 120/10 ( cena je sicer svinjska (73 €), ne morš pa zdej čarat na tej tehnologiji ( to ni optika)



Optika(GPON) po Celju se trenutno vleče po blokih na v Celju( trenutno otok/šlander), tako, da lahk greš osebno pogledat ( sam ne iskat Telemach-ovcev, ker jim kable vlečejo podizvajalci), zunih jo bojo pol zakljućval Telemach-ovci, nimaš pa zunih skor 0 razkopanga , ker so bli kanali ( zunanji v zemlji) , in po blokih ( nadometni, v teh je ponekod že takrat bil not dan fiber) marsikje položeni do objektov pred leti ( v času Turnška ) , sam se pol ni optika potegnala not.....

Eurodocsis 3.1 nima še noben v evropi halo................ Čudno , da še kdo ne prbije zakaj nima še DVB-c2 tv-ja....

Orias ::

Kaj pa recimo UPC skupina v Evropi ? :D.

Pa kok nima v Evropi nihče docsis 3.1. Telemach, ga je uporabljal že leta 2014.
http://www.racunalniske-novice.com/novi...
Še na sejmu so se hvalili, da bodo prihodnje leto ponudili ... . Kaj imamo danes ?

Naj ponudijo kvalitetne modeme in ne nekih jajc, ko so bile popularne, ko je prišel ven docsis 3.0.

Sade ::

Ja UPC ma pakete odvisn od države, ampak nekje do 250/25 al pa 500/25. s tem , da pri 150 Mb DL--ja majo 10 Mb UL, tok kot ti ga ponuja telemach sam ne v trojčku kot sem ti napisu že gor. vpraši njih zakaj ne , če ti je pa UL tok pomembn ( oz. ga rabiš zarad narave dela itd) za DL ti pa " dol visi" tut če bo velik večji vzameš net gold diamant 120/10 ampak je žal 73EUR(samo internet, kot sem ti napisu že v zgornjem postu..........


IN POL POTEGNEŠ NEK STAR ČLANEK IZ RAČUNALNIŠKIH NOVIC....to bo to... lej veš kdaj so že testiral ponekod ( ne v slo) DVB-C2 pa ga tut nimaš nikjer....


Glede modemov: men osebno Cisco ne bi bil prva izbira , s tem , da daleč od tega , da bi bil kr nek jajc( sam modem je delu čist brez težav, router pa res ni bil glih najboljši sam za standard user-je čist ok), bili so povprečna zadeva, ni pa blo pa to neka x roba z ne vem koliko napakami... pri hitrostih mislim da od 100 Mb naprej se pa itaq devajo oz . so se UBEE-ji ( ubee evw327n),DELA BP 100 % cel čas!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! zdej pa če je to jajc tut ok, poglej mal kake jajce ti devajo drugi ponudniki v slo tko na optiki in na parici od telekoma, in kok je tam menjav, pa boš vedu pr čem si..... Razen če maš pač ti kake druge podatke....

Zdej dlake v jajcu lahka iščemo pr vseh ponudnikih.....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sade ()

meho7 ::

SPC lahko pogledas kak bitrate ima HBO HD ?

Na satelitu


;((

Spc ::

meho7 je izjavil:

SPC lahko pogledas kak bitrate ima HBO HD ?

Na satelitu

Kateri satelit in kateri transponder ?
 

meho7 ::

Spc je izjavil:

meho7 je izjavil:

SPC lahko pogledas kak bitrate ima HBO HD ?

Na satelitu

Kateri satelit in kateri transponder ?

Za kabelsko sem mislil :D
Na sat kot vidis je katastrofaa :(

Spc ::

8.2Mbit/s MPEG-4 4:2:0
384kbit/s AC3 Audio 5.1

Na satelitu je isto, odvisno kateri satelit gledaš, ker je HBO HDjev malo morje na satelitih.
 

meho7 ::

Spc je izjavil:

8.2Mbit/s MPEG-4 4:2:0
384kbit/s AC3 Audio 5.1

Na satelitu je isto, odvisno kateri satelit gledaš, ker je HBO HDjev malo morje na satelitih.

Cesk, Mađarsk ter Nizozemsk imajo podobn BR kot HBO iz Vipnet paketa. Mogoce ima TOTAL TV podobno sliko kot ta s kabelske vendar sem vseeno razocaran nad kvaliteto slike. Arena sport enak problem
««
257 / 361
»»