» »

Captain Marvel (2019)

Captain Marvel (2019)

Temo vidijo: vsi

scipascapa ::

#CaptainMarvel scores the biggest ever opening for a female-led film and sixth highest all time with $455M at the global box office

ahac ::

FTad je izjavil:

BigWhale je izjavil:

Linko je izjavil:

... nisem še gledal filma, kako so pojasnili kje je bila CM v vseh prejšnih avangers filmih? Glede na to, da se CM film dogaja pred vsemi avangers filmi??



[spoiler alert]
CM prihaja iz enega X planeta in prebivalci tam imajo ful dolgo zimsko spanje.



To pa mislim, da ne bo držalo...

To res ne drži.
Ampak ima dobre razloge, da je ni, razlaga zakaj pa spoila cel film. :P
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Truga ()

FTad ::

ahac je izjavil:

FTad je izjavil:

BigWhale je izjavil:

Linko je izjavil:

... nisem še gledal filma, kako so pojasnili kje je bila CM v vseh prejšnih avangers filmih? Glede na to, da se CM film dogaja pred vsemi avangers filmi??



[spoiler alert]
CM prihaja iz enega X planeta in prebivalci tam imajo ful dolgo zimsko spanje.



To pa mislim, da ne bo držalo...

To res ne drži.
Ampak ima dobre razloge, da je ni, razlaga zakaj pa spoila cel film. :P


Predvidevam pa, da je Thanosov finger snap prezivela, pac 50/50% moznosti in ne na kak podoben nacin kot Antman.

T-Back ::

Se splača it gledat 3D?

BigWhale ::

T-Back je izjavil:

Se splača it gledat 3D?


Jaz sem gledal v 3D samo zato, ker je bila predpremiera v 3D. Nisem se nic kaj bolj vzivel zaradi tega. No, ne vem! Mogoce sem se, morm it se enkrat gledat v klasiko in primerjat. :>

T-Back ::

Zanima me, če so kakšni posebni 3D efekti ali je pač vseeno, če greš pogledat v 2D.

Vazelin ::

Pozabil podati opis...

Film mi je bil sicer boljši od Aquamana, vendar slabši tako od zadnjih Avengerjev, kot tudi od Black Pantherja. Očitno nisem najbolj fan teh "pravljičnih bitij" iz vesolja, ki so tudi v Captain Marvel. Film je za pogledat, mi ni pa nič takšnega, da bi movie gledal še enkrat. Je par referenc na 90s (komad od Nirvane je zelo sedel ;)), sem mislil da jih bo še več. Overall je za pogledat, na žalost nič zelo zapomljivega. Sedaj pa čakat na End Game.

A je bil še komu lik od Jude Law-a precej bled in brezvezen? Wtf

* enkrat sem se zalotil, da sem gledal naravnost rit od kapitanke, ko ste tule 100x omenjali lol:))

ps: od Marvela še vedno Infinity War in Winter Soldier svoja liga. je pa res, da so si njihovi filmi med sabo precej različni
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

M-XXXX ::

Tudi jaz ravno kar iz kina.
Film mi je bil tako tako... Za pogledat ja (ker sem fan serije), mi je pomoje pa od vseh Marvel filmov (v zadnjem času) najslabši... Zgodba sicer OK, o tem kako je dobila svoje moči (vse skupaj) povedano premalo. 2x po 30s dobesedno...
Par prizorov mi je bilo cool (manj kot v ostalih filmih), vizualno neka nora poslastica ni bila... OK film, meni osebno slabši od ostalih v seriji...

Razen prizor kako Fury uč izgubi je pa epski :D

FTad ::

M-XXXX je izjavil:

Tudi jaz ravno kar iz kina.
Film mi je bil tako tako... Za pogledat ja (ker sem fan serije), mi je pomoje pa od vseh Marvel filmov (v zadnjem času) najslabši... Zgodba sicer OK, o tem kako je dobila svoje moči (vse skupaj) povedano premalo. 2x po 30s dobesedno...
Par prizorov mi je bilo cool (manj kot v ostalih filmih), vizualno neka nora poslastica ni bila... OK film, meni osebno slabši od ostalih v seriji...

Razen prizor kako Fury uč izgubi je pa epski :D


Meni je bil pa nekako butast ta prizor :)

M-XXXX ::

Saj ne rečem, da je pameten... sam je bil pa tako nepričakovan, da najbrž lahko trdim, da je presenetil praktično vse... zdaj če preseneti čisto vse... pa nekaj more biti na njem :D

BigWhale ::

Men je bil tisti prizor cisti WTF. Povsem nepricakovan, smesen in precej out of the box. Pac, niso vse bojne rane enake. :D

M-XXXX ::

Točno tako... in vsaj po mojem mnenju ne rabi biti "pameten" da je dober :D

BigWhale ::

Pa v bistvu je ful realen, sploh ko se spomnim na opozorila mam in babic. :D

WallSreet ::

CAPTAIN MARVEL Passes $550 Million Worldwide; Should Cross $700 Million Over The Weekend

According to the latest box office updates, Carol Danvers' first big-screen outing has now taken in $550.2 million worldwide, which means it should easily pass $600M through Friday and will be banging on $700M's door by Sunday.

Marvel Studios' latest is now virtually guaranteed to join the billion dollar club, but on its way to that milestone it'll be knocking a few of The MCU's previous single-character adventures out of its path. The Brie Larson-starrer has already topped the worldwide gross of Ant-Man, and is zeroing in on Doctor Strange.

https://www.comicbookmovie.com/captain_...

BigWhale ::

Zdaj bi si skoraj upal trditi, da so bile zacetne ocene filma na IMDB predvsem od tistih, ki filma sploh niso gledali. :>

KAVINSKY ::

Ta film je bolj zanimiv za spremljati, kot pa za gledati. Nova drama, kina poročajo o ogromno prodanih vstopnicah preko spleta, nihče pa ni prišel gledati:

https://boundingintocomics.com/2019/03/...




Reddit, twitter sta polna objav in fotk.

https://twitter.com/BoundingComics/stat...

Bwaze6 ::

Studio sam kupuje karte, da film ne bi zgledal flop?

Social justice warriors na veliko kupujejo karte, gledati pa se jim ne da?

Ali pa pretiravanje o tem, kako "ni nihče" prišel gledat, slikce praznih sedežev na online bookingu zlahka najdeš za vsak film (sploh če gledaš za neke bizarne ure ali čez dva tedna...), skorajda prazno ali celo popolnima prazno kinodvorano tudi vsak lahko fotka... Se pravi fake news?

ahac ::

LOL, spet nek conspiracy!

Ampak, a ni za vsako film možno najdt "prazno" dvorano, če greš na pravi dan v pravi kino?
Ko sem šel jaz gledat je sicer bilo več ljudi kot sem pričakoval glede na dan in uro...
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

yayo ::

ja, gamergateovci so šli v kino ob urah, ko nihče, ne hodi, ker jih je bilo sram, da jih kdo vidi na projekciji "feminističnega" filma. :))

WallSreet ::

Marvel's first comic-book tentpole to spotlight a female superhero surpassed $265 million in ticket sales domestically. Overseas, "Captain Marvel" crossed $494 million for a massive global haul of $760 million.

Mislim da je milijarda zagotovljena.

T-Back ::

BigWhale je izjavil:

Zdaj bi si skoraj upal trditi, da so bile zacetne ocene filma na IMDB predvsem od tistih, ki filma sploh niso gledali. :>

+1
Moja ocena, mogoče za eno preveč, ker sem fan tega žandra 8-9/10
Kdaj bomo tukaj lahko začeli spoilat film?
Film je zunaj že kar nekaj časa tako da to ne bi smel bil več problem?

FTad ::

T-Back je izjavil:

BigWhale je izjavil:

Zdaj bi si skoraj upal trditi, da so bile zacetne ocene filma na IMDB predvsem od tistih, ki filma sploh niso gledali. :>

+1
Moja ocena, mogoče za eno preveč, ker sem fan tega žandra 8-9/10
Kdaj bomo tukaj lahko začeli spoilat film?
Film je zunaj že kar nekaj časa tako da to ne bi smel bil več problem?



Ravno isto sem tudi jaz zelel vprasati. A recemo, da lahko konec tedna zacnemo konkretno govoriti o vsebini oz konkretnih prizorih iz filma?

Wrop ::

Včeraj sem si ogledal film. Za nek Marvelov film bi mu dal oceno 6. Pod povprečjem. Nekatere scene so mi bile kar nekaj.

bambam20 ::

FTad je izjavil:

[



Ravno isto sem tudi jaz zelel vprasati. A recemo, da lahko konec tedna zacnemo konkretno govoriti o vsebini oz konkretnih prizorih iz filma?


Tako kvalitetnega filma se ne sme spoilat sploh.

Nick Fury izgubi oko zaradi mačka. :))

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: FTad ()

T-Back ::

ahac je izjavil:


Ampak ima dobre razloge, da je ni, razlaga zakaj pa spoila cel film. :P

Jaz ne vem niti enega razloga, da je ni bilo. A sedaj je pa lahko takoj prišla.

BigWhale je izjavil:

Men je bil tisti prizor cisti WTF. Povsem nepricakovan, smesen in precej out of the box. Pac, niso vse bojne rane enake. :D

Mislim, da bo ta prizor dobil še kakšno ozadje in ne bo tako nedolžen kakor je izgledalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: T-Back ()

FTad ::

T-Back je izjavil:

ahac je izjavil:


Ampak ima dobre razloge, da je ni, razlaga zakaj pa spoila cel film. :P

Jaz ne vem niti enega razloga, da je ni bilo. A sedaj je pa lahko takoj prišla.



Ja kako da ni razlage? Pac sla je pomagat tistim vesoljcem nov home planet, predvidevam da far far away. In enostavno ni mogla vedeti dogajanja na Zemlji ipd. Furyju je pa dala tist pager za res res nujne situacije.

Sem pa mislil tudi, da bo razlog, da prezivi finger snap na podoben nacin, kot pri Antmanu, ampak je zgleda edini to, da je imela pac sreco pri finger snapu...

bambam20 ::

T-Back je izjavil:


Mislim, da bo ta prizor dobil še kakšno ozadje in ne bo tako nedolžen kakor je izgledalo.



Za otroke si bodo že zmislili kakšno bedasto ozadje. Mogoče si je oko potem spiral s kamilicami.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: T-Back ()

T-Back ::

FTad je izjavil:


Ja kako da ni razlage? Pac sla je pomagat tistim vesoljcem nov home planet, predvidevam da far far away. In enostavno ni mogla vedeti dogajanja na Zemlji ipd. Furyju je pa dala tist pager za res res nujne situacije.

To zame ni razlaga. Je bilo že veliko veliko nujnih situacij, recimo že v prvih Avengersih, kot tudi naprej, da ne govorim, da bi jo potem lahko poklical že v prvem delu Infinity War pa do tega sranja sploh ne bi prišlo. Ja full je bila zasedena z iskanjem in reševanjem po vesolju sedaj pa je lahko takoj priletela nazaj na domači planet. Kr neki. Samo ja potem ne bi bilo drugega dela in nadeljevanj. Itak.

FTad je izjavil:


Sem pa mislil tudi, da bo razlog, da prezivi finger snap na podoben nacin, kot pri Antmanu, ampak je zgleda edini to, da je imela pac sreco pri finger snapu...

Saj še ne vemo kako je Antman "preživel":D

@rupsi31 ti pa s takimi izpadi vseeno, če si tiho, ker pišeš same traparije in se vidi, da samo izzivaš. Da potem ne boš spet jokal, ko ti bo kdo povedal nazaj kakšno "krepko".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: T-Back ()

ahac ::

Med prejšnjimi Avengers filmi Fury preprosto ni našel pagerja. Kako naj se po tolikem času spomni kje ga je pustil?
Na koncu Infinity War ga je pa ravno našel v stari jakni, zato ga je pa imel v pravem trenutku pri sebi.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

T-Back ::

Hahaha. Ravno v pravem času ga potegne iz žepa preden ga upepeli. Pred 24 leti sta bila pa najboljša prijatelja in se ni mogel prej spomnit nanjo.

BigWhale ::

Po mojem je bolj fora to, da je tezko vedet, da bo vse skupaj tko zlo eskaliral in na konc je bil ze feeling, da bodo zmagal. :)

FormerUser ::

Ker se očitno sedaj že lahko govori o filmu in posameznih prizorih, bi še enkrat prosila, če mi lahko kdo pove kaj se dogaja v odjavni špici filma. Hvala.

gendale2018 ::

a ni na youtube?

jst še nisem gledal, samo do sedaj so vse te odjavne špice prišle na youtube zelo hitro
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

BigWhale ::

FormerUser je izjavil:

Ker se očitno sedaj že lahko govori o filmu in posameznih prizorih, bi še enkrat prosila, če mi lahko kdo pove kaj se dogaja v odjavni špici filma. Hvala.


Po prvih creditsih sta Black Widow in Captain gledala pager od Furyja, ki je nehal delat. Banner je rekel, da je dal gor neko super duper baterijo in bi se moral delat. V bistvu je nehal delat zato ker je prisla Captain Marvel. Vprasala je kje je Fury.

Cist na konc po credits pa pokaze macka, na Furyja kako se pripravlja, da bo naredil hairball in na konc zbruha tesseract.

FormerUser ::

Aha. Sem pa tudi že našla na YT. Hvala obema.

T-Back ::

BigWhale je izjavil:

Po mojem je bolj fora to, da je tezko vedet, da bo vse skupaj tko zlo eskaliral in na konc je bil ze feeling, da bodo zmagal. :)

Ja, Thor je vse zaje.

FormerUser je izjavil:

Ker se očitno sedaj že lahko govori o filmu in posameznih prizorih, bi še enkrat prosila, če mi lahko kdo pove kaj se dogaja v odjavni špici filma. Hvala.

Drugače pa do tega trenutka nobeden, vsaj jaz nisem odkril nič takega, kar se ne bi smelo.
No pa, če smo že pri tem pa mene zanima zakaj v nadaljevanjih ni nikoli omenjen Goose?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: T-Back ()

BigWhale ::

Aja, ce kdo ni gledal filma Top Gun, se ga splaca pogledat pred Captain Marvel. :>

FTad ::

T-Back je izjavil:

FTad je izjavil:


Ja kako da ni razlage? Pac sla je pomagat tistim vesoljcem nov home planet, predvidevam da far far away. In enostavno ni mogla vedeti dogajanja na Zemlji ipd. Furyju je pa dala tist pager za res res nujne situacije.

To zame ni razlaga. Je bilo že veliko veliko nujnih situacij, recimo že v prvih Avengersih, kot tudi naprej, da ne govorim, da bi jo potem lahko poklical že v prvem delu Infinity War pa do tega sranja sploh ne bi prišlo. Ja full je bila zasedena z iskanjem in reševanjem po vesolju sedaj pa je lahko takoj priletela nazaj na domači planet. Kr neki. Samo ja potem ne bi bilo drugega dela in nadeljevanj. Itak.



Ce se prav spomnim, se vsi eventi v Infinity waru zgodijo v roku nekaj ur. Torej Thanos pride po kamne in naredi snap. Kot je nekdo zgoraj omenil, se nihce ni zavedal resnosti situacije, ker se je vse tako hitro zgodilo. Posledicno ni nihce pricakoval, da bodo rabili se enega avengerja.

Po drugi strani pa je Fury poklical C. Marvel because of the plot. Tko da si ne bi prevec belil glave zaradi tega.

predi ::

Men je bil pa tole eden izmed bolj gledljivih Marvel filmov. Manj akcije, več govorjenja in zgodbe. Nisem vedel, da grem gledat Avengers origin story.

Čeprav ene scene so res malo mimo in nimajo smisla. Recimo pogovor med njo in Fury-em, s katerim naj bi en drugemu dokazala, da nista changelinga. Bizarna je tudi njena čelada, ki jo včasih potrebuje, včasih pa ne.

T-Back je izjavil:

No pa, če smo že pri tem pa mene zanima zakaj v nadaljevanjih ni nikoli omenjen Goose?
Zato ker ga je posrkalo v drug universe (Men in black).:)

Nikec3 ::

Pogledal. !!!SPOILERS!!!

Film z veliko problemi in Brie Larson ni eden izmed njih. Zadeva se že začne zmedeno, vmes so se mi ene zadeve zdele ful premalo logično/slabo pojasnjene, pa sem se dejansko trudil dati možgane na off in se sprijaznit z enimi zadevami.

1. Vojna med Skrulli in Kreeji ni dejansko nikoli posebej pojasnjena.
2. Zadevo so peljali nekje vmes med tem, da vse pokažejo in tem, da je vmes "kao ful šok" ko zveš kaj novega o Captain Marvel. Ampak je na koncu vse tako mlačno in predvidljivo.
3. Ta light speed je premalo predstavljen, ker pač gledalec ne razume zakaj je tole tako pomembno za preživetje enega ljudstva. A oni kao rabijo light speed, da lahko gredo drugam? Trenutno pa potujejo v 22 urah preko galaksij preko portalov? Pač ni neke bistvene razlike, če bi si kot razlog za vojno izmislili nek kamen in je to-to. Ustvarjalci filma so računali, da bomo gledalci kar vse lepo požrli.
4. Večino filma je deus-ex machina reševanje vsega. Ona mačka je zabavna dokler direktno ne vpliva na plot? A mi nekdo razloži kaj sploh je s to mačko?
5. Captain Marvel je OP as fuck! Sproti si izmišljujejo vse moči, ki jih pač v tistem trenutku potrebuje.

V glavnem, en meeeeh.

Dobra zadeva je bila kinematografija, efekti pa precej slabi. Od SJW zadev me je zmotilo samo to, da se nauk filma razumel nekako v smislu, da je "kariera bolj pomembna od materinstva". (Scena kjer hčera svojo mamo prosi, da le naj gre v vesolje tvega življenje, ker pač...). Pa da ne bo pomote, motilo bi me tudi, če bi tak moralni nauk uporabili pri očetu in sinu.

Samuel Jackson je kul, ni pa noben presežek.

5/10
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nikec3 ()

KAVINSKY ::

https://www.out.com/film/2019/3/04/marv...

"As it turns out, that future is nearly upon us as the studio searches for an actor, 30-49, who 'physically looks like a superhero' for one of the film's leads," reports The Hashtag Show. "While the studio is open to actors of all ethnicity, they would prefer the role to go to an openly gay actor."



https://www.joyscribe.com/brie-larson-w...

Considering Larson is set to replace Robert Downey Jr. and become the "new face" of the MCU, having an LGBTQ+ character at the forefront would mark a major milestone for the world's highest-grossing franchise.

It would also be another middle finger to trolls who slammed Captain Marvel ahead of its release and caused Rotten Tomatoes to change the way it works its rating system.

Cruz ::

Za pisanje spoilerjev kar prekopirajte
Tole.


Sem malo podcenjeval box office potencial, milijarda je tako rekoč zagotovljena. Trenutno $911 mil. Super dosežek. :)

Mehmed ::

Sem bil malce skepticen kaj pricakovati zarad vseh feministicnih reviewov ampak na koncu je cisto navaden marvelov origin film. Kot predzgodba endgameu in filler obenem je imel uspeh zagarantiran ampak so se vseeno potrudili. Ce kdo okleva z ogledom, ker ga skrbi da je nek zenski film ga lahko potolazim, da bi izgledal cisto enako, ce bi bil glavni lik moski. Tiste metafore, ki so jih nekateri nasli v filmu ti povejo samo kako malo filmov so njih avtorji videli v lajfu, da ne prepoznajo kliseja.
Nauci se kontrolirat custva ce hoces postati popolna masina za ubijanje je nekako stalnica, ni nekaj vezano na custvenost zensk. Tebi nimam kaj dokazovati je pa nekaj kar smo si verjetno mislili stokrat, vsakic ko je negativc premagan pa se junak vseeno zaplete v se en zadnji nepotreben pretep, cist tko zarad lepsega.

Je pa notri ena scena ki res spominja na finale buffy the vampire slayer za katero me cudi, da je niso izpostavili. Ampak razumem po drugi strani, ker potem bi priznali, da je ze 20 let nazaj obstajala zenska junakinja, bolj zajebana od te, ki je resila svet ene 7x pa ta naenkrat ne bi bila tako edinstvena.

FormerUser ::

Vsaka generacija rabi svoje junakinje/junake. In če je za junake to samoumevno so badass junakinje še vedno redkost ter posledično novica, to je razlog zakaj je bilo okoli Marvelice toliko hypa.

gendale2018 ::

gledal v kinu čisto ok film

pač dobro, ženske so dobile 'svojo' junakinjo tako kot črnci z black pantherjem

ampak je čisto gledljiv film

pa maček je zakon
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

Mehmed ::

Fair enough.
Bi pa vseeno tvoji generaciji priporocil ogled buffy serije. Ta stvar je vse kar si marvelca zeli biti in vec.

Gregor P ::

Sam bi film ocenil kot čisto povprečen, skratka za gledat, če ti je všeč ta zvrst oz. Marvelov svet. Tudi pod razno pa nisem opazil neke višje politične agende, zgolj običajne stvari, ki so v takšnih filmih.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

oo7 ::

Captain Marvel presegel 1 miljardo v Box office za kar je tudi veliko zaslužen prihajajoči End game.

Je pa vprašanje če bo film prehitel Aquamana.

oo7 ::

Nekaj zbrisani scen.

Captain Marvel Deleted Scene "Star Force Recruits"


Captain Marvel - "Heading to Torfa" Deleted Scene


Captain Marvel (2019) Deleted Scene - ''What, No Smile?"

oo7 ::

Včeraj zvečer sem pogledal tale film. Jaz bi mu dal oceno 6/10
Brie Larson sem mislilč, da mi bo šla bolj na živce, da ne bo pomote še vedno mi je šla zelo ampak ne toliko kot sem mislil.

Ko je bila pod vodo ali v vesolju tale maska :))


Hahahaha kaj bolj trapastega pa še nisem videl v MCU kot tole masko :))


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Spider-Man (2017) (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
5216179 (13102) oo7
»

Ant-Man

Oddelek: Sedem umetnosti
4112416 (10753) opeter

Več podobnih tem