» »

Captain Marvel (2019)

Captain Marvel (2019)

Temo vidijo: vsi

BigWhale ::

49106 je izjavil:

BigWhale je izjavil:

Zdej gres pa lahko dokazovat, da je vecina tistih, ki so dali CM oceno 1 kaj vec kot trollov. Izvoli.



A imas kaksno statistiko, ki tole podpira? Prosim, na dan z njo.


Seveda. Ze iz grafa je razvidno, da gre za anomalijo, ce tega ne vidis, se delas mal neumnega. Pri drugih filmih v MCU ni taksnih odstopanj. Te ocene so tam zato, ker se en kup ljudi pocuti osebno prizadetih zaradi izjav, ki so jih inceli vzeli iz konteksta in ker so ene dvakrat slisali rect eno zensko 'girl power'.

Otrocje, nedozorelo in nic kaj mosko.

Mato989 je izjavil:

Isto kar govoriš za 1 lahko rečemo za 10... A lahko dokažeš da je vsem z 10tko film subjektivno tako všeč in niso samo SJW army trolli? Kot pri 1kah? Ne moreš torej?


Ze to, da je teh desetk manj pove dovolj. Vse zenske, ki so glasovale z 10 niso SJW army trolli. Vecina moski, ki so glasovali z 1, pa so. :) Zanimiva bi bila statistika koliko je taksnih, ki sploh filma niso pogledali in ze kar glasujejo. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

Mato989 ::

BigWhale je izjavil:

49106 je izjavil:

BigWhale je izjavil:

Zdej gres pa lahko dokazovat, da je vecina tistih, ki so dali CM oceno 1 kaj vec kot trollov. Izvoli.



A imas kaksno statistiko, ki tole podpira? Prosim, na dan z njo.


Seveda. Ze iz grafa je razvidno, da gre za anomalijo, ce tega ne vidis, se delas mal neumnega. Pri drugih filmih v MCU ni taksnih odstopanj. Te ocene so tam zato, ker se en kup ljudi pocuti osebno prizadetih zaradi izjav, ki so jih inceli vzeli iz konteksta in ker so ene dvakrat slisali rect eno zensko 'girl power'.

Otrocje, nedozorelo in nic kaj mosko.


Ker izjave glavne igralke so bile pa čisto sprejemljive napram drugim igralcev in igralk ki so igrali v Marvelovih filmih =)

Vse smo krivi "mi", nikoli in nikdar pa slučajno ne more neumne izjave izrečt oseba na katero se zgrinja gnev...

Filmska industrija rabi ljudi ne pa Brie Larsonko... tu je bistvo...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: chokolino ()

Bwaze6 ::

Me zanima, če večina Brie Larson haterjev sploh razume, kaj je ona povedala, in v kakšnem kontekstu? A je sploh važno, in gre pač za še eno pretegovanje mišic anti-SJW nazadnjakov?

Patetično.

Mato989 ::

Bwaze6 je izjavil:

Me zanima, če večina Brie Larson haterjev sploh razume, kaj je ona povedala, in v kakšnem kontekstu? A je sploh važno, in gre pač za še eno pretegovanje mišic anti-SJW nazadnjakov?

Patetično.


Sploh nas ne zanima več, dejansko želimo propad vsakemu ki uporablja besedo white men v kateremkoli kontekstu... po drugi strani se pa hvalite kako smo vsi ljudje, razen takrat ko pride to na vrsto kajne?

Upam da jo Marvel odpusti, ker jo je kreiral White guy =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: chokolino ()

BigWhale ::

Mato989 je izjavil:


Ker izjave glavne igralke so bile pa čisto sprejemljive napram drugim igralcev in igralk ki so igrali v Marvelovih filmih =)
Vse smo krivi "mi", nikoli in nikdar pa slučajno ne more neumne izjave izrečt oseba na katero se zgrinja gnev...
Filmska industrija rabi ljudi ne pa Brie Larsonko... tu je bistvo...


Ja, ce vzames izjavo iz konteksta, jo napihnes in delas potem propagando na podlagi tega, potem si kriv neumnega hujskanja in zavajanja za propagando svoje resnice.
Ce pa samo ponavljas to napihnjeno izjavo in ne preveris koliko je resnice na njej, si pa kriv samo tega, da si neumen. No, pa hujskanja in zavajanja.

Bwaze6 ::

Sej izjava sploh ni vzeta iz konteksta - sploh nihče ne citira izjave, ker je očitno premalo "edgy":

Larson told Marie Claire interviewer Keah Brown, a disabled journalist the actress handpicked for the gig:

"About a year ago, I started paying attention to what my press days looked like and the critics reviewing movies, and noticed it appeared to be overwhelmingly white male. So, I spoke to Dr. Stacy Smith at the USC Annenberg Inclusion Initiative, who put together a study to confirm that. Moving forward, I decided to make sure my press days were more inclusive. After speaking with you, the film critic Valerie Complex and a few other women of color, it sounded like across the board they weren't getting the same opportunities as others. When I talked to the facilities that weren't providing it, they all had different excuses."

Mislim, kdo se pa bo postavil na stran filmskih recenzentov in novinarjev? Koga pa briga zanje? Je veliko bolje, če namiguješ, da Brie Larso "sovraži bele moške" vobče, instant publika s pripravljenimi vilami v rokah (tudi na Slo-techu, zgleda).

BigWhale ::

To njeno izjavo so spremenili v "Brie noce imet belih moskih na interview-ih!" Kako to ni zavajanje z izjavo strgano iz konteksta?

Ampak ja, ljudje vidijo tri besede, ki se jim zdijo napacne, to pograbijo in letijo s tem. Neumna mnozica pa sledi.

T-Back ::

bambam20 je izjavil:

Slabi filmi imajo vedno ogromno postov na S-T-ju , medtem ko dobri nimajo. Zanimivo a ne :).

A to sodiš na podlagi dve treh uporabnikih, ki so si ogledali film. Kako sploh lahko hodiš ven s takimi neumnostmi, če pa filma sploh še nisi-te pogledali.

BigWhale je izjavil:

Zanimiva bi bila statistika koliko je taksnih, ki sploh filma niso pogledali in ze kar glasujejo. :)

Točno to, kot pa tukaj.

vostok_1 ::

Saj bi kaj komentiral, ampak je BW v temi.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

bambam20 ::

T-Back je izjavil:


A to sodiš na podlagi dve treh uporabnikih, ki so si ogledali film. Kako sploh lahko hodiš ven s takimi neumnostmi, če pa filma sploh še nisi-te pogledali.


Film je štartal po slovenskih kinih 6.3.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: T-Back ()

gendale2018 ::

brez spoilerjev pa kreganja glede o politiki

film je v kinih, a je vsaj priblozn ok in se ga splača it gledat če ne drugo zato, ker je predhodnik avengers 4 in naj bi bla captain marvel tam dost pomembna
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

Bwaze6 ::

Film pogledal. Noben presežek, ni mi prav blazno všeč ne zgodba, ne igra. Seveda v primerjavi z uspešnejšimi Marvel filmi, ki so mi povečini kar všeč, tole pa bi bolj primerjal z Black Pantherjem in Ant-Manom.

Mi je pa še kar všeč lik "stotnice", bo kar zanimiv dodatek v Endgame.

Tr0n ::

gendale2018 je izjavil:

brez spoilerjev pa kreganja glede o politiki

film je v kinih, a je vsaj priblozn ok in se ga splača it gledat če ne drugo zato, ker je predhodnik avengers 4 in naj bi bla captain marvel tam dost pomembna

Se strinjam. Ostalo lahko moderatorji komot zbrisejo, ker so nepomembne kvake. :D

oo7 ::

Captain Marvel Spoiler Free Review! OH NO!


Captain Marvel MOVIE REVIEW...


Captain Marvel Movie Review: This is Criminal

Bwaze6 ::

Kako se vam pa kaj zdi (tistim, ki ste si film ogledali) digitalno "peglanje" igralcev v mlajše različice sebe?

Meni je na momente še vedno izgledalo "uncanny valley", sploh ker je kar precej približanih kadrov Coulsona in predvsem Nicka Furyja.

KAVINSKY ::

In sama se tega verjetni ni spomnila, tako da bi morali jezo itak stresati na Marvel.


Že v preteklosti je imela več takih izjav;

I don’t need a white dude to tell me what didn’t work for him in ‘A Wrinkle In Time.’ It wasn’t made for him.


Očitno je, da je nastrojena proti belim moškim. Za manjšinske temnopolte ženske bi lahko več storila, če bi jih sama poiskala na družbenih omrežjih in jim nudila intervjuje in medijsko izpostavo. Moje 2 centa.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Bwaze6 ()

FormerUser ::

Film sem si ogledala in bi mu dala oceno 8/10. V kino sem se podala brez kakšnih posebnih pričakovanj, ker superhero movies niso ravno my cup of tea in je bil glavni vzgib za ogled ženska superjunakinja in kontriranje šmirkampanji, ki jo je bila deležna Brie Larson.

Film me je prijetno presenetil saj je zelo gledljiv, zabaven in gladko teče, vmes niti enkrat nisem pogledala na uro in tudi občinstvo, v glavnem mladi moški, se je dobro odzivalo, bilo je veliko smeha, zato mu napovedujem tudi finančni uspeh. Užaljeni cepetalčki bodo s svojo anti-kampanjo gotovo naredili določeno škodo, vendar je imo film predober, Marvel pa prehuda znamka, da bi Stotnica Marvel lahko flopnila.

Priznam pa, da me je po prvih 10-15 minutah zaskrbelo, da bo film brezbarven in dolgočasen, nato pa Carol pristane na Zemlji in dogajanje lepo steče. Kemija med Carol in Furyjem je odlična in ena boljših zadev v filmu, potem je tu še skrivno orožje - mačka z nadnaravnimi močmi in pa zadnji del, kjer stotnica dokončno razvije svojo moč in raztura vse po vrsti. Skratka, priporočam ogled, tudi tistim, ki do sedaj niso gledali Marvelovih filmov, mene to ni nič motilo, da ne bi razumela vsebine.

Sem pa naredila to napako, da sem prekmalu zapustila kinodvorano in tako nisem videla scen, ki so menda med odjavno špico. Bi bila vesela, če mi lahko kdo pove, kaj se je dogajalo, če je prehud spoiler, pa potem izbriše. Sicer pa sploh ne vem, kdaj se je tukaj dovoljeno/vljudno razgovoriti oz. debatirati o podrobnostih filma.

Bwaze6 ::

Heh, kdo gre iz kina v Marvelovih filmih pred koncem napisov?

Težko karkoli napišem, da ne bo spojler, zagotovo boš opise našla z googlanjem. Prvi prizor je v povezavi s pagerjem Nicka Furyja iz konca zadnjih Avengerjev, drugi pa je z "mačko".

jype ::

Js sm prpravlen zato da bodo nacisti jezni kupit karto, da bi si ogledal predstavo mi pa na kraj pameti ne pade.

Vazelin ::

Kdaj Fury dobi samostojen film?:D
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

FormerUser ::

Bwaze6 je izjavil:

Heh, kdo gre iz kina v Marvelovih filmih pred koncem napisov?

Saj sem povedala, da sicer ne hodim gledat Marvelovih filmov, pač nisem vedela.

Bwaze6 je izjavil:

Težko karkoli napišem, da ne bo spojler, zagotovo boš opise našla z googlanjem. Prvi prizor je v povezavi s pagerjem Nicka Furyja iz konca zadnjih Avengerjev, drugi pa je z "mačko".

Če se ti ljubi, napiši v par stavkih, pa mi pošlji po zs. Hvala.

FormerUser ::

Da se ne boš zjokal.

Vazelin je izjavil:

Kdaj Fury dobi samostojen film?:D


Boljše vprašanje je, kdaj Goose (mačka), dobi svoj film :)

Zgodovina sprememb…

RegulusDraco ::

Kul, zabaven film s povprečno zgodbo, ki pa se ne vleče.

Gledljiva reč. Samuel Motherfucker Jackson je bil fajn, glavna igralka bi lahko bila malenkost drugačna ampak je bila vseeno čisto ok. Grafični efekti so bili super.

Priporočam ogled za kratkočasenje.


ps.: ja, film je malo drugačen od preostalih MCU filmov ampak hej....če bi bili vsi isti, bi se jih že zdavnaj naveličal.
Ocena...dejmo rečt 7 od 10. Mogoče še malenkost več.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

49106 ::

RegulusDraco je izjavil:

Kul, zabaven film s povprečno zgodbo, ki pa se ne vleče.

Gledljiva reč. Samuel Motherfucker Jackson je bil fajn, glavna igralka bi lahko bila malenkost drugačna ampak je bila vseeno čisto ok. Grafični efekti so bili super.

Priporočam ogled za kratkočasenje.


ps.: ja, film je malo drugačen od preostalih MCU filmov ampak hej....če bi bili vsi isti, bi se jih že zdavnaj naveličal.
Ocena...dejmo rečt 7 od 10. Mogoče še malenkost več.


7 od 10, mogoče še malenkost več, si ocenil gledljiv film s povprečno zgodbo, ki ga priporočaš za kratkočasenje?

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Truga ()

bambam20 ::

Disney is anticipating a debut around $125+ million, though tracking has been pushing higher all week and we're expecting something a bit higher as well.

oo7 ::

Film je menda dobro začel na predvečer v ZDA in Kitajski.
V Nedeljo zvečer se konča otvoritveni vikend takrat je zaslužek za film največji.
Potem pa je odvisno od drugega tedna kolikšen je padec.
Npr Wonder woman ni imela najboljšega štarta je pa imela dolge noge.

Bo pa za film Captain Marvel bolj znano že po 2 tednih ali bo film zaslužil dobro ali ne. Ponavadi MCU filme na Kitajskem začnejo predvajati 2 tedna kasneje kot drugje tokrat bo samo Japonska začela malo kasneje.

oo7 ::

Kar se tiče Box office gre filmu zaenkrat zelo dobro.

Trenutno je film zaslužil 188 mio $

Amerika četrtek + petek 61 mio $
Kitajska četrtek 2 mio $ + petek 31 mio + sobota 33 mio
Danes bo treba še prišteti večino Evrope in Amerika sobotni dan.
V ponedeljek zjutraj pa bo znano kakšen otvoritveni vikend je imel film.
Številka je tudi že zdaj tako visoka, ker je film štartal po celem svetu razen na Japonskem. Ponavadi Marvelovi filmi na Kitajskem in še kje drugje v aziji začnejo predvajati z zamudo dveh tednov ali več.

Jaz bi rekel , da bo v ponedljek zjutraj številka za cel svet tam okoli 350 mio $

Potem pa v nadaljevanju bo odvisno kako velik bo padec npr Infinity war je imel z prvega v drugi teden padec 55% v Ameriki medtem, ko je imela Wonder woman pa samo 41%.

FTad ::

Sem šel danes pogledati film v Cineplexx.

Bom dal vso to internet dramo z raznimi PC/SJW izjavami (upravičenimi ali ne) na stran in se koncentriral samo na film. Torej meni je bil film všeč. Dovolj akcije in humorja, kar se mi zdi da je tako prav. Verjetno toliko humorja siguno ne bo v End game-u, kar je za pričakovati. Rekel bi, da je film na nivoju Thor: Ragnarok-a. Si ga z veseljem še pogledam, ko bo na travniku.

Par stvari bi rad izpostavil in poudaril:
- komentarji, češ na vseh trailerjih in screenshotih je igralka videti vedno resna --> hja, v filmu je že na začetku poudarjeno, ko se je CM urila, naj ne kaže emocij, saj je to lahko voda na mlin sovražniku. Tako da bi rekel, da so bili internet komentarji v tem primeru neupravičeni

- prav tako sem večkrat pogledal (kjer se je pač dalo) tudi njeno rit, če je res tako flat, kot na tistih fotkah objavljenih prej....Je imela lepo zaobljeno, v glavnem definitivno ne flat.

- igralka se je tudi med filmom smejala in tudi jokala, torej ni igrala robotsko.

- origin story je bil kul in se lepo vmesti v vso dogajanje pred in med Infinity war, v podrobnosti pa zaenkrat ne bi šel, da ne spoilam

- kar se tiče predstavitvije, kakšno moč ima, bi jo primerjal spet s Thorom. Mi ne deluje, da bi bila deus-ex machina v Endgameu.

Prav tako se v filmu ne dogajajo nebuloze kot so ga pokvarili v Star Wars the Last Jedi, torej ni bilo nobene politike ipd neumnosti, prav tako ni Captain Marvel ni Mary Sue, tako kot je Ray

All in all, mi je bil film všeč. Tako da se res vprašam, ali je bil to vse skupaj, kar je na netu publicity stunt ali ne. V glavnem, če Brie v prihodnosti ne bo več mešala v intervjujih razne PC/SJW teme, bi lahko sprejel, da bo nosilec v Phase 4. My 0.02$

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FTad ()

jype ::

FTad je izjavil:

- prav tako sem večkrat pogledal (kjer se je pač dalo) tudi njeno rit, če je res tako flat, kot na tistih fotkah objavljenih prej....Je imela lepo zaobljeno, v glavnem definitivno ne flat.
Filmi stojijo ali padejo na tej kritični podrobnosti.

Škoda, da Kubrick v Strangelove nikoli ne pokaže zadnjice Petra Sellersa na vozičku!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: FTad ()

Prospekt ::

Po dolgem času spet okusen Marvel film. Thumb up.

Prospekt ::

oo7 je izjavil:

Kar se tiče Box office gre filmu zaenkrat zelo dobro.

Trenutno je film zaslužil 188 mio $

Amerika četrtek + petek 61 mio $
Kitajska četrtek 2 mio $ + petek 31 mio + sobota 33 mio
Danes bo treba še prišteti večino Evrope in Amerika sobotni dan.
V ponedeljek zjutraj pa bo znano kakšen otvoritveni vikend je imel film.
Številka je tudi že zdaj tako visoka, ker je film štartal po celem svetu razen na Japonskem. Ponavadi Marvelovi filmi na Kitajskem in še kje drugje v aziji začnejo predvajati z zamudo dveh tednov ali več.

Jaz bi rekel , da bo v ponedljek zjutraj številka za cel svet tam okoli 350 mio $

Potem pa v nadaljevanju bo odvisno kako velik bo padec npr Infinity war je imel z prvega v drugi teden padec 55% v Ameriki medtem, ko je imela Wonder woman pa samo 41%.

Ne razumem zakaj je to tako pomembno. A se pogovarjamo o filmu ali se pogovarjamo o finančnih tokovih studia. Transformers so profit pa so totalen drek.

Cruz ::

Prospekt je izjavil:

oo7 je izjavil:

Kar se tiče Box office gre filmu zaenkrat zelo dobro.

Trenutno je film zaslužil 188 mio $

Amerika četrtek + petek 61 mio $
Kitajska četrtek 2 mio $ + petek 31 mio + sobota 33 mio
Danes bo treba še prišteti večino Evrope in Amerika sobotni dan.
V ponedeljek zjutraj pa bo znano kakšen otvoritveni vikend je imel film.
Številka je tudi že zdaj tako visoka, ker je film štartal po celem svetu razen na Japonskem. Ponavadi Marvelovi filmi na Kitajskem in še kje drugje v aziji začnejo predvajati z zamudo dveh tednov ali več.

Jaz bi rekel , da bo v ponedljek zjutraj številka za cel svet tam okoli 350 mio $

Potem pa v nadaljevanju bo odvisno kako velik bo padec npr Infinity war je imel z prvega v drugi teden padec 55% v Ameriki medtem, ko je imela Wonder woman pa samo 41%.

Ne razumem zakaj je to tako pomembno. A se pogovarjamo o filmu ali se pogovarjamo o finančnih tokovih studia. Transformers so profit pa so totalen drek.

Glaven namen (teh) filmov je dobiček. Tudi prihodnost franšize in zlasti superjunakov je odvisna od dobička. Finančni vidik je še najbolj zanimiv topic pri Marvelovih(in podobnih) filmih, ker so preveč plitki za resni dialog/analizo.

Zaenkrat vse dobro kaže(kar ni presenečenje), vseeno pa mislim, da bo na koncu malenkost slabše od Wonder Woman. O filmu se veliko govori. Bo pa sigurno drugi del(tudi, če bo pod $650 mil worldwide), ker mislim, da bo pri ženskah bolj priljubljen lik od Wonder Woman(kar je bil cilj).

Sam še nisem šel gledat film, bom šel za kakšna dva tedna, da bom v miru pogledal. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

FormerUser ::

Še kritika filma s feminističnega zornega kota:

Captain Marvel punches the patriarchy

Captain Marvel is an oddity by way of being the first solo-led superheroine movie produced by Marvel Studios. Eleven years and twenty movies on from Iron Man, they finally entrust a story entirely to a woman, and the result is, much like Black Panther, special by virtue of being different. It's not that Captain Marvel is breaking Marvel's house rules--it's not. This looks and feels like a Marvel movie, and it has many of the now-common narrative flaws we've grown used to accepting in these movies (the biggest one being a slow, exposition-heavy start. Like The Avengers, it takes about fifteen minutes for Captain Marvel to really get going. But also like The Avengers, once Captain Marvel takes off, it does not stop and it is one of a handful of Marvel movies to avoid the dreaded third-act superhero movie collapse). Is Captain Marvel perfect? No. (Is any superhero movie perfect?) But it's a lot of fun and it is genuinely thrilling to watch a hero whose entire journey revolves around breaking out of oppressive, dictatorial boxes to own her power. Captain Marvel is not just a movie starring a woman, it is a movie that is, at its core, about being a woman and the utter joy of finally abandoning the effort to make everyone else happy.

Carol Danvers (Brie Larson) doesn't know herself when the movie starts. She's living on Hala, home of the Kree empire, and believes herself to be a Kree warrior bestowed with a power she can't quite control--or rather, that she doesn't quite use in the exact way proscribed by her mentor, Yon-Rogg (Jude Law). Yon-Rogg has a lot of rules, self-control being chief among them. Carol--or as she is known on Hala, "Vers"--is mouthy and snarky and a little bratty, and her temper and wise-ass nature don't fit into the hive-like society of the Kree, who put themselves second for the good of the empire. "Vers" can't quite do that, and it's not because she's selfish. It's just that she has a lot of questions and the answers she's given don't quite add up and she just can't stop picking at the scab of her past. Something is WRONG, but everyone insists it's fine.

The gaslighting Carol is subjected to, the way every single person keeps telling her to control herself--echoing thousands of years of accusations that women are too hysterical to lead--the insistence that she shut up and do as she's told in order to get along, these things are intrinsic to the female experience, but anyone who has ever been told to be quiet, sit down, and get along can identify with Carol's dilemma. The amnesia plot is a clever way of shaking up the origin story format, allowing the audience to go on Carol's journey of discovery with her, but it also allows the whole narrative to be built around the concept of a woman struggling to stay in the place she's been put, who knows she has so much more to offer and so few opportunities to prove herself.

From the moment we meet her, Carol has superpowers, but she doesn't start literally exploding with power until late in the story, at the point that she realizes the rules are handcuffs and she's being held back. It's only when Carol has experienced true friendship, in the form of Earth-bound best friend Maria Rambeau (Lashana Lynch, absolutely wonderful), and equal partnership, courtesy pre-director Nick Fury (digitally de-aged Samuel L. Jackson), that she gets the perspective to finally see what is wrong, what wasn't quite falling into place for her on Hala. And then she starts dishing out fire-fist justice and more or less punching the patriarchy. The villain in Captain Marvel is not who you think, and really, the biggest villain is just the assumption that Carol, on her own, isn't good enough for, or worthy of, the opportunity she's been given. It's a thrilling moment when she realizes she IS worthy and has nothing to prove.

Captain Marvel has the punchy-punchy action we've come to expect from Marvel movies, and Carol's power is dazzling, especially in flight. But what makes Captain Marvel are the moments in between. This movie has a big heart, and an earnest belief that to try, fail, and try again is enough. Brie Larson is wonderful as Carol (I'm sorry I ever doubted her) but the whole ensemble is really stellar. Jackson is obviously having a ball playing a less-burdened Nick Fury, Ben Mendlesohn as the Skrull leader Talos provides one of Marvel's all-time best and most human villains, even if he is a shape-shifting alien, and Lynch is the heart of the film--much of the story depends on a friendship between two women, which is sort of amazing to see in a movie like this (not even Wonder Woman got to have female friends). And yes, Goose the cat is a total scene-stealer.

Marvel doesn't break their formula here, but writers Geneva Robertson-Dworet, Anna Boden, and Ryan Fleck (Boden-Fleck also direct) ground that formula in a story that can only be about a woman, about her frustrations and setbacks and the way the world works against her, and what happens when she stops trying to work with the world and just does her own thing. Captain Marvel is a lot of fun, but it's also cathartic to watch a story about a woman recognizing her own power, owning it, and then using it to literally face-punch the patriarchy holding her back.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: 49106 ()

oo7 ::

Prospekt je izjavil:


Ne razumem zakaj je to tako pomembno. A se pogovarjamo o filmu ali se pogovarjamo o finančnih tokovih studia. Transformers so profit pa so totalen drek.


Pomebno ali nepomebno box office je sestavni del filma. Ni pa box office merilo ali je film kvaliteten ali ne kot si napisal Transformerji.

GRT ::

Cruz je izjavil:


Glaven namen (teh) filmov je dobiček.

Pa nas tukaj ne zanima dobiček. Vsak si lahko pogleda-poišče te podatke, ne pa smetnje teme s tem sranjem.
Men prov dol visi kolk bo film zaslužil. Itak pa ta dobiček ne pove ali je film dober ali ne, ker si ga gre polovica ogledat samo zaradi firbca. Kakšen je pa izveš šele potem, ko si ga pogledal.

oo7 ::

GRT je izjavil:


Pa nas tukaj ne zanima dobiček.


Govori v svojem imenu, ker mene zanima >:D

Linko ::

... nisem še gledal filma, kako so pojasnili kje je bila CM v vseh prejšnih avangers filmih? Glede na to, da se CM film dogaja pred vsemi avangers filmi??

FTad ::

Linko je izjavil:

... nisem še gledal filma, kako so pojasnili kje je bila CM v vseh prejšnih avangers filmih? Glede na to, da se CM film dogaja pred vsemi avangers filmi??


Ja je razloženo. Če ti povem, je spoilanje.

WallSreet ::

Ravnokar prebral članek kjer so zapisali:

- Captain Marvel je dosegel $302 milijona Box Offica WW (5 največji vseh časov)
- V Severni Ameriki so debitirali z $153 milijoni
- Global opening weekend je končal pri $455 milijoni (oziroma 6 največji debi vseh časov ter največji debi v tem letu)
- Kitajski Box Office je znašal $90 milijonov (CM je končal samo za "Avengers: Infinity War" and "Captain America: Civil War.")
- Box Office v Južni Koreji je znašal $24 milijonov (največji marčevski debi vseh časov, 22% več kot Black Panther)
- V Veliki Britaniji je Box Office nanesel $17 milijonov dolarjev (tretji največji debi v mesecu marcu)
- V Braziliji je box office dosegel $13.4 milijona dolarjev kar predstavlja drugi največji opening weekend vseh časov, 66% več od Black Panterja.
- Mehiški Box Office je nanesel $12.8 milijona dolarjev in je peti največji opening weekend na njihovem trgu.

FormerUser ::

WallSreet je izjavil:

Ravnokar prebral članek kjer so zapisali:

- Captain Marvel je dosegel $302 milijona Box Offica WW (5 največji vseh časov)
- V Severni Ameriki so debitirali z $153 milijoni
- Global opening weekend je končal pri $455 milijoni (oziroma 6 največji debi vseh časov ter največji debi v tem letu)
- Kitajski Box Office je znašal $90 milijonov (CM je končal samo za "Avengers: Infinity War" and "Captain America: Civil War.")
- Box Office v Južni Koreji je znašal $24 milijonov (največji marčevski debi vseh časov, 22% več kot Black Panther)
- V Veliki Britaniji je Box Office nanesel $17 milijonov dolarjev (tretji največji debi v mesecu marcu)
- V Braziliji je box office dosegel $13.4 milijona dolarjev kar predstavlja drugi največji opening weekend vseh časov, 66% več od Black Panterja.
- Mehiški Box Office je nanesel $12.8 milijona dolarjev in je peti največji opening weekend na njihovem trgu.


VAU! IMPRESIVNO! Upajmo, da dobi noge in potegne proti miljardi.

oo7 ::

CM ima to srečo, da ta mesec nima nobene hude konkurence + zadnji MCU film pred velikim finalom End game.

Mato989 ::

oo7 je izjavil:

CM ima to srečo, da ta mesec nima nobene hude konkurence + zadnji MCU film pred velikim finalom End game.



Tako je... če bi CM bila po Infinity warom, bi dobila 30% manj prihodka... Saj to je itak načrtovano da se bodo hvalili kako dobra je kot ženska junakinja... Ampak End Game in Infinity bosta/sta garant dosti boljša kot je ta film.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

WallSreet ::

oo7 je izjavil:

CM ima to srečo, da ta mesec nima nobene hude konkurence + zadnji MCU film pred velikim finalom End game.


Ampak promo za CM je bil pa najboljši do zdaj. Dobra premiera!





Me prav zanima kaj pripravljajo za End Game!

oo7 ::

Mato989 je izjavil:

oo7 je izjavil:

CM ima to srečo, da ta mesec nima nobene hude konkurence + zadnji MCU film pred velikim finalom End game.



Tako je... če bi CM bila po Infinity warom, bi dobila 30% manj prihodka... Saj to je itak načrtovano da se bodo hvalili kako dobra je kot ženska junakinja... Ampak End Game in Infinity bosta/sta garant dosti boljša kot je ta film.



Kolikor sem gledal odzive od tistih hardcore stirpovskih fanov na you tube niso bili prav preveč navdušeni nad filmom.

oo7 ::

WallSreet je izjavil:


Ampak promo za CM je bil pa najboljši do zdaj. Dobra premiera!



Me prav zanima kaj pripravljajo za End Game!



Ja ta film bo na koncu kar drag.
Budget je okoli 150 mio $
Disney je na polno reklamiral ta film po celem svetu.
Najem kinodvoran samo v ZDA več kot 4300 kinodvoran + kinodvorane po svetu, kjer Disney dobi od vstopnice manj kot v Ameriki. V Ameriki mislim, da gre studiju 60% od vstopnice drugje po svetu pa ravno obratno 40% od vstopnice ampak nisem 100%

WallSreet ::

oo7 je izjavil:

WallSreet je izjavil:


Ampak promo za CM je bil pa najboljši do zdaj. Dobra premiera!



Me prav zanima kaj pripravljajo za End Game!



Ja ta film bo na koncu kar drag.
Budget je okoli 150 mio $
Disney je na polno reklamiral ta film po celem svetu.
Najem kinodvoran samo v ZDA več kot 4300 kinodvoran + kinodvorane po svetu, kjer Disney dobi od vstopnice manj kot v Ameriki. V Ameriki mislim, da gre studiju 60% od vstopnice drugje po svetu pa ravno obratno 40% od vstopnice ampak nisem 100%


Najpomembnejše je to, da vsako leto zaslužijo več. Prejšnje leto so podrli rekord in letos bi ga lahko že sredi poletja. Mislim da bomo v bodoče videli še več rekordov in še boljše promocije ter premiere. Lepo je videti da vsaka premiera preseneti in da ponavadi preseže pričakovanja. Wonder Woman, Black Panther, Aquaman in sedaj še Captain Marvel so presegli vsa pričakovanja. Celo Venom je presenetil in presegel pričakovanja (to so filmi, ki mi trenutno padejo na pamet). Zanimivo bo videti kako uspešen bo "End Game"...Pričakovanja so velika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: WallSreet ()

oo7 ::

Ja samo Disney ne zasluži največ z filmi. Disney veliko več zasluži z prodajo igrač kot z filmi.

BigWhale ::

Linko je izjavil:

... nisem še gledal filma, kako so pojasnili kje je bila CM v vseh prejšnih avangers filmih? Glede na to, da se CM film dogaja pred vsemi avangers filmi??



[spoiler alert]
CM prihaja iz enega X planeta in prebivalci tam imajo ful dolgo zimsko spanje.

oo7 je izjavil:

Kolikor sem gledal odzive od tistih hardcore stirpovskih fanov na you tube niso bili prav preveč navdušeni nad filmom.


Velika vecina hardcore stripovskih fanov je starih prdcev, ki bi bili nezadovoljni z vsem kar bi izslo. :>

Prenos dela iz enega medija na drugega je v veliki vecini primerov zelo nehvalezno, ker se ze vnaprej ve, da bo en kup ljudi razocaranih ne glede na to kaj se naredi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

FTad ::

BigWhale je izjavil:

Linko je izjavil:

... nisem še gledal filma, kako so pojasnili kje je bila CM v vseh prejšnih avangers filmih? Glede na to, da se CM film dogaja pred vsemi avangers filmi??



[spoiler alert]
CM prihaja iz enega X planeta in prebivalci tam imajo ful dolgo zimsko spanje.



To pa mislim, da ne bo držalo...

BigWhale ::

A si gledal film? Nisi, ne? Si? Nehi se basat s kokicami in rajs glej film, ker ti pol detajli uhajajo!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Spider-Man (2017) (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
5216179 (13102) oo7
»

Ant-Man

Oddelek: Sedem umetnosti
4112418 (10755) opeter

Več podobnih tem