» »

Katero likalno postajo ?

Katero likalno postajo ?

glistovje ::

Živjo!

Zanima me katero likalno postajo bi priporočali za +200€ , ne spoznam se na take zadeve. In nebi rad dal 200€ pa da ne vem kaj sem kupil. Likalnik je za ženo, kot darilo :)

Hvala vnaprej!

LP

Klemen86 ::

Za tak denar kar koli boš kupil v Merkurju, bo OK. Če boš pa še sam, kdaj namesto nje jo uporabljal, pa bo sploh + :)

Han ::

Merkur je med najdražjimi...

Philips GC9642 velja za zelo dobrega.

Pri tovrstnih likalnih sistemih moraš računati na zelo povečano vlago. Perilo sicer odlično zlika, a je še nekaj časa vlažno. Tudi pod likalno desko imaš ponavadi lužo.

Thunder wave ::

Zato pa je treba imeti desko z odsesavanjem zraka. Je pa res, da pride vsaj oz. skoraj toliko kot parna postaja.

bambam20 ::

Han je izjavil:



Pri tovrstnih likalnih sistemih moraš računati na zelo povečano vlago. Perilo sicer odlično zlika, a je še nekaj časa vlažno. Tudi pod likalno desko imaš ponavadi lužo.



Tega nisem nikoli zasledil? Pa imam likalno postajo. Perilo ni vlažno. NObene luže.

Han ::

Pri omenjenem Philipsu je tako kot sem napisal, ker se likalnik dejansko segreje le s paro. Če imaš likalno mizo s kovinsko mrežo in bombažno prevleko, skozi kaplja kondenzirana voda...

bambam20 ::

Han je izjavil:

Pri omenjenem Philipsu je tako kot sem napisal, ker se likalnik dejansko segreje le s paro. Če imaš likalno mizo s kovinsko mrežo in bombažno prevleko, skozi kaplja kondenzirana voda...



Potem je to slabo skonsturiran likalnik, saj se noben ne segreje zgolj skozi paro, saj je likalna postaja z vodo povsem ločena.

Sam imam likalno postajo znamke Apollo.

Han ::

Ta likalnik je pač tako narejen. S postajo je povezan s posebnim kablom, v katerem je cevka za paro...

Thunder wave ::

Verjetno gre poleg tiste cevke tudi kabel za elektriko, da greje likalno plošco. Ker na tak način kot ti praviš, da je, bi bila regulacija temperature zelo komplicirana oz. skoraj nemogoča.
No tudi mi imamo parno postajo (najboljše kar je Bosch mel pred enimi 5 leti), pa perilo ni po likanju nič vlažno. Glede likalne deske in lužice pa ne morem komentirati, ker imamo tako z odsesavanjem.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup likalnika

Oddelek: Loža
426951 (326) SonjaP
»

Povprečna poraba elektrike v Slo na gospodinjstvo

Oddelek: Loža
1239559 (39108) Reycis
»

Likanje po steklu

Oddelek: Loža
182895 (2433) Avenger
»

AEG ali Bosch sušilnik s toplotno črpalko?

Oddelek: Kaj kupiti
248655 (8344) Šimpanz

Več podobnih tem