» »

Najboljši linux požarni zid?

Najboljši linux požarni zid?

mehk1mojster ::

Mene pa zanima kateri po vašem mnenju je najbojši linux požarni zid. Trenutno uporabljam untangle in mi je še kar O.K. vsaj ad-block ima in to filtrira samo sem pričakoval malo več.
Recimo pred leti sem enkrat imel možnost nastaviti nek router, ki je pokazal vse port scane na vhodnih vratih. Pa to niti ni taka stvar, ki bi me zanimala samo pravim, da se mi zdi, da imam zelo omejen vpogled v delovanje požarnega zidu.
Pred kratkim sem bral članek o tem kako naj bi prednjačil predvsem ClearOS in Nethserver. Se vam zdi, da bi bilo vredno to res poizkusiti?

pegasus ::

Linux ima samo en požarni zid, iptables. Vse ostalo je samo neka bolj ali manj smiselna navlaka okrog tega. Nauči se delati direktno z iptables in vse možnosti in želje ti bodo odprte.

Poldi112 ::

Kaj pa pfSense? Ni linux, je pa blizu. :)
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

espacious ::

PfSense je FreeBsd. Uporabljam ze vrsto let, odlicna zadeva.
LP, espacious

#000000 ::

čuhalev ::

Te zadeve v osnovi bolj ali manj uporabljajo iptables.

espacious ::

čuhalev je izjavil:

Te zadeve v osnovi bolj ali manj uporabljajo iptables.


Tako je. Je pa pfsense kar "močna" zadeva ni stvari da je nima.
LP, espacious

kunigunda ::

Jest uporabljam shorewall (lezi na iptables), ker nisem imel cajta studirati iptables sintax, lohk pa glih tko vse nardis preko konfiguracijskih fajlov.

#000000 ::

Ma teh namenskih je k listja eni so free ansi so samo na pol free oz, je treba plugine dokupit, ampak za domačo rabo je že ta ki ga imaš okay.

drugač pa snam dol par iso slik in lavfi live pa poglej kaj ima vse, čeprav to že vse lahko izveš v FAQ na spletni straneh izdajatelja, lahko pa tud mal ytube pogledaš kako se kaj nastavlja in boš dobu mal občitek kako zgledajo vmesniki in kako se kej nastavlja ter kake vse funkcije imajo, mislm da je bil snort na ipcop taka stvar da je pokazal kaj ti je kdo skeniral in kdaj ter od kje.

#000000 ::

aja sej snort lahko instaliraš tud na tvoj distro, vsaj ponavad se da

noraguta ::

Snort ni fajrvol.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

#000000 ::

ja ni res je, je plugin ki ga lahko uporabljaš zraven sej sem napisu.

noraguta ::

No prou poj pa fajrvol, čes tko napisu bože res.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

#000000 ::

ja ne on je iskal točno tole, zato sem se spomnu "leti sem enkrat imel možnost nastaviti nek router, ki je pokazal vse port scane na vhodnih vratih. " in snort dela revno to, sem pa pogruntal podobno zadevo že ima na svojem firewallu, samo ali ni vklopljena al pa je za plačat.

aja mišjenao je bilo JA NI, res je, je samo plugin :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

Ribič ::

Glas za pfSense tudi z moje strani.

Maximus ::

PfSense

espacious ::

Offtopic:
Heh, sem mislil da sem edini cuden ki poganja pfsense "tudi" doma.

Snort-u bi se lahko reklo lepše intrusion detection ...

Konc koncev sem tel tole povedat da ce ne zelis se prevec ubadat z nastavitvami, hardverjem (eni se mamo namesko 300 miljon vatno kisto ja :) ) Potem je navaden "ddwrt, opent wrt vrh glave".
LP, espacious

18Jerry18 ::

Poldi112 je izjavil:

Kaj pa pfSense? Ni linux, je pa blizu. :)

Seveda je Linux, FreeBSD. Pfsense je zakon!

Zgodovina sprememb…

Ribič ::

pfSense ni GNU/Linux ampak je FreeBSD oz. distribucija za namenski požarni zid. Oba sta pa POSIX operacijska sistema.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Moja domaca mreza

Oddelek: Omrežja in internet
466759 (4607) mahoni
»

IPS / IDS performance

Oddelek: Omrežja in internet
131750 (1470) harmony
»

pfsense (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7310000 (5706) SeMiNeSanja
»

pc-dhcp linux based server

Oddelek: Programska oprema
7804 (639) xyd1
»

Linux -povezava na Siol preko PPPoE

Oddelek: Operacijski sistemi
101354 (1110) jype

Več podobnih tem