» »

Pomoč pri centriranju

Pomoč pri centriranju

uro1001 ::

Pozdravljeni

Izdelujem spletno stran in sem prišel do naslednjega problema, ki ga neznam rešiti. Imam div širine 100% in v njem 3 dive fiksne širine. Zanima me, kako te 3 dive centriram na sredino?

Lep pozdrav

smacker ::

margin-left: auto;
margin-right: auto;

uro1001 ::

na kateri div dam margin?

smacker ::

na notranje 3, ki bi jih mel v centru

uro1001 ::

Sem poskusil, divi so se centrirali. Problem pa je sedaj, da so divi skočili eden pod drugega, rad pa bi, da bi bili v vrsti. Kakšna dieja kako to popraviti?

Sem uporabil display: inline-block; in deluje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: uro1001 ()

s1l3 ::

Dej se vertical-align:top, na notranje elemente

uro1001 ::

Hvala, deluje. Bi morda še vedeli kako narediti, da se pri določeni širini okna vsi divi razvrstijo eden pod drugega? Namreč sedaj pri določeni šrini v novo vrsto skoči samo eden, rad bi da bi se vsi razrvrstili eden pod drugega.

smacker ::

Delaš responsive design? Če delaš iz nule, priporočam da uporabiš za layout kak bootstrap css, z njihovimi gridi se da najenostavneje responsive rešit.
Drugače pa da se pri določeni širini nekaj zgodi lahko rešiš z media queryi - neke vrste pogojni stili, lahko nastaviš različne css-e za različne širine okna. Ampak bootstrap ti sam handla take finte.
Zgled za media query:
http://www.w3schools.com/cssref/css3_pr...
Da se vsak div vrže v novo vrsto, jim moraš nastavit "clear: both", da so pa skupaj v vrsti pa uporabi raje "float: left" kot "display: inline-block".
Res toplo priporočam, da se malo poučiš o CSS in različnih načinih pozicioniranja, se bo začetni trud povrnil ko boš kasneje reševal težje probleme.

Gandalfar ::

Fuks ::

Jaz bi te tri dive premaknil še v en "wrapper" div, katerega potem centriraš na sredino. Potem pa samo tem trem znotraj wrapperja razdeliš širino. Display: inline-block pa je.

Verjetno bodo še vseeno skakali v svojo vrstico ko zmanka prostora. Imaš min-width nastavljen na katerem od teh treh? Vsebina mora biti taka, da se lahko dovolj skrči.

EDIT: tudi priporočam bootstrap ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fuks ()

s1l3 ::

smacker je izjavil:

Delaš responsive design? Če delaš iz nule, priporočam da uporabiš za layout kak bootstrap css, z njihovimi gridi se da najenostavneje responsive rešit.
Drugače pa da se pri določeni širini nekaj zgodi lahko rešiš z media queryi - neke vrste pogojni stili, lahko nastaviš različne css-e za različne širine okna. Ampak bootstrap ti sam handla take finte.
Zgled za media query:
http://www.w3schools.com/cssref/css3_pr...
Da se vsak div vrže v novo vrsto, jim moraš nastavit "clear: both", da so pa skupaj v vrsti pa uporabi raje "float: left" kot "display: inline-block".
Res toplo priporočam, da se malo poučiš o CSS in različnih načinih pozicioniranja, se bo začetni trud povrnil ko boš kasneje reševal težje probleme.



Lahko das kaksen razlog oz zakaj rajsi float namesto inline-block?

smacker ::

inline-block spremeni obnašanje diva, da se ta obnaša kot span. To velja za slabo prakso, ker ko boš čez čas gledal kodo, ne boš pričakoval da se div obnaša kot inline-block, ampak kot normalen block. Pol lahko uporabiš span namesto div, ta ima po defaultu nastavljen display na inline-block. Display lahko nastaviš na none, če želiš skriti element in ga potem v določenem trenutku z Javascriptom prikazat, ostale spremembe pa niso ravno zaželjene. Včasih se jim pa ne da izognit, sem na primer že videl zelo eleganto implementirane responsive tabele, tako da je nekdo display: table-cell na mobile viewu (širina pod 600px) spremenil v display: block in jih potem floatal eno pod drugo. Primer teh tabel: http://codepen.io/anon/pen/QwPVNW
Float pa pove, naj se drži čimbolj levo, kjer je prostor. Če mu v vrstici zmanjka prostora, se bo avtomatsko pomaknil v spodnjo vrsto. Z clear left|right|both pa elementu nastaviš, da levo|desno|ne eno ne drugo od njega ne sme floatat kak drugi div in jih s tem prisiliš da skočijo v novo vrsto.

s1l3 ::

Kaksen link se mogoce?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako narediti to stran "resposive"?

Oddelek: Izdelava spletišč
5905 (796) zzbil
»

[HTML 5] + [CSS] inline-block in neželeni presledki

Oddelek: Izdelava spletišč
91617 (1358) technolog
»

meni razporejen po celotni dolžini

Oddelek: Izdelava spletišč
71990 (1858) XzupanX
»

HTML in CSS težava pri razporeditvi DIV elementov

Oddelek: Izdelava spletišč
14885 (705) RockyS
»

CSS dimenzije in pozicije

Oddelek: Izdelava spletišč
171252 (980) marjan_h

Več podobnih tem