» »

OneplusX trojanec

OneplusX trojanec

jaka006 ::

Pozdravljeni,

pred nekaj časa sem kupil Oneplusx preko Gearbesta. Najprej je delal normalno, nato so se začele težave. Nekaj aplikacij se je samo naložilo, potem sem ob zagonu antivirusa ugotovil, da je na njem trojanec (dexapp). Pojavile so se še ostale težave z delovanjem.
Skratka ko berem forume ugotavljam, da je tak pojav dokaj pogost (če ne paziš in ne kupiš direktno od njih, na kar sicer nisem niti pomislil). Na forumih berem, da je rešitev "flashanje" roma oziroma operacijskega sistema (če prav razumem).

Ker o tem sam nimam znanja, me zanima, če bi bila kakšna dobra duša pripravljena to storiti namesto mene. Sem iz Ljubljane.

Hvala vsem za pomoč.

Prilagam še "navodila".



The only way to fix this is to flash the official software yourself.

Here you can find the official, non edited ROM:
https://forums.oneplus.net/threads/mirr...

You'll need to flash TWRP to be able to install install it, here's a guide for it:
https://forums.oneplus.net/threads/...-custom-recovery-root-efs-backup-more.345478/

starboi ::

Dvomim da imaš virus , je prej kakšna reklama v igri . Je kakšen poseben razlog da nimaš naloženega Adaway-a ali kakšnega podobnega apa za blokiranje reklam ? Lahko pa poizkusiš tudi z ponastavitvami na tovarniške nastavitve in potem rootaš, naložiš Adaway in stvar rešena. Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: starboi ()

PINki ::

Ja pri kitajcih, se posebej retailerjih je mozno kaj skodljivega stakniti.

šernk ::

če imaš recovery odklenjen in dostop do njega lahko flashaš uradno verzijo pomojem da brez TWRPja.

drugi link ne dela, prosim popravi link da vidim točno zakaj se gre pol pa ti povem kaj naredit.

flashanje oneplus X ni noben bavbav, če te je pa res strah pa naj ti nekdo pomaga. možnost da telefon zakleneš če delaš pravilno je 1:1000 in če delaš pravilno je možnosti da telefon odkleneš če si že v tistega 0,1% 100%.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

jaka006 ::

Pozdravljeni,

hvala zaenkrat

@šernk tukaj je celotna stran iz foruma. Link zdaj preverjeno dela. https://forums.oneplus.net/threads/troj...

Ker sam nimam izkušenj na tem področju bi prosil koga, da opisani problem uredi namesto mene.

@šernk: hvala za odgovor

Lp

šernk ::

če nimaš volje sam oz. se zadeve res bojiš potem pa res priporočam da ti nekdo ki je blizu tebi pomaga. Moraš pa se zavedat da bo vsak to delal na tvojo odgovornost, ker pač na XYZ telefonov se enkrat kaj ponesreči, kar pa je danes res že redkost.

če imaš pa voljo pa upoštevat step by step navodila in predvsem ne ignorirat če se ne zgodi nič ali če kje vrže kakšen error ven, temveč odpravit error.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

OnePlus Two (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
34668079 (36791) Yossarian
»

One Plus one

Oddelek: Mobilne tehnologije
343630 (2326) Zaphod_B75
»

OnePlus One - ghost touches problem

Oddelek: Mobilne tehnologije
112314 (1835) kratos
»

OnePlus One bo na voljo brez povabil (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
5220417 (15272) kronik

Več podobnih tem