» »

HUAWEI P9

HUAWEI P9

4rg0 ::

Pozdravljeni,

V tem času se odločam za nakup novega telefona, pred parimi dnevi je bil predstavljen najnovejši Huawei in me zanima če kdo ve kdaj bo prišel v Slovenijo, kakšna bo cena, ali se splača kupit zaenkrat še nekakšno "neznanko", in pa če je slučajno imel kdo že kakšno priložnost testirat telefon. Sam sem dosti na telefonu in imam rad neko povprečje baterije, dober fotoaparat, hitro delovanje ter da je telefon v nekih merih normale velik, zato sprejemam tudi kakšne druge predloge za nakup novega telefona.

Lep pozdrav

R1710 ::

Telefon je bil komaj predstavljen, dvomim da sami vedo, kdaj bo stekla prodaja.

O kakšni neznanki je govora? Če misliš kot nov telefon, je pri vseh proizvajalcih v zgodnji fazi, če znamko, welcome to 2016, govorimo o trenutno tretjem največjem proizvajalcu v partnerstvu z Leico.

V kolikor so v novem EMUI porihtali GUI, zna bit odlična zadeva.

klinker ::

Ce bo na nivoju P8, bo super fon.
EMUI se meni zdi odlicen, ne vem pa koji k...c so vsi zaceli kopirat ta alu od iPhone-a?!! Res nimajo niti tolko domisljije za zdizajnirat nekaj svojega al kaj?
Pa ajde Huawei, ki ima tudi sam UI oblikovan po vzoru iOSa, da pa se ostali furajo iPhone design je pa bedno.

Twixz ::

Kakšne so kaj izkušnje s tem telefonom? :)

PowerofPeopl ::

Twixz je izjavil:

Kakšne so kaj izkušnje s tem telefonom? :)


Ne vem če ti veliko koristi, ampak imam dva dni v uporabi p9 lite in je mi zelo všeč, tako da je p9 morda malo slabši glede baterije, ki pa z lahkoto zdrži skozi cel dan, najverjetneje tudi p9 , tudi kamera je dobra pri mojem, tako da lahko pričakuješ, da bo zelo dober.
je pa doakj težko ga dobiti pri naročnini(simobil)

slitkx ::

Je pri 9 Lite 'selfie' kamere auto ali fixed focus?
Selfie-ji so zadovoljive kvalitete, brez medlih barv in zameljenosti?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: slitkx ()

PowerofPeopl ::

slitkx je izjavil:

Je pri 9 Lite 'selfie' kamere auto ali fixed focus?
Selfie-ji so zadovoljive kvalitete, brez medlih barv in zameljenosti?

Za selfije imaš tako imenovano opcijo perfect selfie, lahko pa tudi koristiš beauty opcijo, lahko pa nastavljaš ISO, white balance, pa tudi kompenzacijo, kontrast, saturacijo, svetlost manually.
Meni se zdijo fajn ti selfiji, še posebej ob vklopu beauty+perfect selfie, ker ti dejansko naredi slike različnih pogledov obraza in anrdi potem "popolno" skupno.
ne vem pa če je auto ali fixed focus. Kakšna je razlika?

slitkx ::

Auto fokus sledi objektu fotografiranja ter sliko izostri na njem.
Fiksni fokus je pa nastavljen na neko razdaljo. Če je objekt fotografiranja pred ali za to razdaljo, je slika medla.

Sem opazil, da auto fokus na sprednjih kamerah še zdaleč ni standard. Naletel sem tudi na bistveno dražje telefone, kot je P9 Lite, pa nimajo auto fokusa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: slitkx ()

PowerofPeopl ::

slitkx je izjavil:

Auto fokus sledi objektu fotografiranja ter sliko izostri na njem.
Fiksni fokus je pa nastavljen na neko razdaljo. Če je objekt fotografiranja pred ali za to razdaljo, je slika medla.

Sem opazil, da auto fokus na sprednjih kamerah še zdaleč ni standard. Naletel sem tudi na bistveno dražje telefone, kot je P9 Lite, pa nimajo auto fokusa.


Torej je najverjetneje fixed focus, ampak za to ceno mislim da autofocusa ni pričakovati
morda le high end naprave, pa še to redke
Ima pa P9 plus autofocus

Zgodovina sprememb…

slitkx ::

Menda celo iPhone 5 (ali celo 6) nima autofocusa. Zanimivo.
(To samo za intermezzo.)

PowerofPeopl ::

slitkx je izjavil:

Menda celo iPhone 5 (ali celo 6) nima autofocusa. Zanimivo.
(To samo za intermezzo.)

Redki mid range in low end imajo, tudi vsi high end nimajo.
ima pa mislim da motorola G4 nekaj podobnega, no vsaj HDR ima. Kar je uporabno ane

Aar2rk ::

Bom poskusil obuditi to temo, da ne delam nove z skoraj enakim imenom.

Torej, iščem nasvete bolj izkušenih uporabnikov Huawei preobleke Andorida.
Moj Nexus 5 je umrl (upam, da še ne dokončno) in včeraj sem dobil novega P9. Generalno sem kar zadovoljen, čeprav se mi kolca po čistem Androidu.
Kar mi zdaj najbolj para živce je, da so vsi appi direktno na screenu. Potem ko sem naredil restore z Googla in mi je instaliral 50+ appov, se mi je nabralo polno strani.
Vprašanje: Kaj ni nobenega načina, da nimam vseh ikon na 5+ screenih? Ali je edina možnost, da združim appe v folderje (kot sem zaenkrat naredil za vse sistemske appe, ki jih ne mislim uporabljati?)

hvala vnaprej za pomoč, A.

Maxl ::

Naloži si Google Now launcher in boš imel app drawer in meni, kot na Nexusu.

Aar2rk ::

Jeej :D! Hvala Maxl.

Sicer se Huawei kar pošteno brani spremembe Launcherja (Če koga zanima, treba na roko menjat: settings/apps/advanced/default app settings/launcher).

Novo vprašanje: Ker sem navajen da imam jezik telefona v angleščini (UK), sem ob tem prisiljen tudi regijo nastaviti na neko agleško govorečo državo, trenutno na UK. Se to kakorkoli pozna pri uporabi telefona? (Sploh je pa seznam držav tako pri UK kot US english precej čuden... Beligija v UK, Kanada in Južna Afrika v US...)

hvala spet

klinker ::

To itak moras pol izbrat keri Launcher je default.
Drugace lahko poskusis se Nova Launcher. Jst ga ze nekaj let konzumiram na Nexusih, ker mi je dooosti boljsi od stock.

Ganon ::

Aar2rk je izjavil:

Vprašanje: Kaj ni nobenega načina, da nimam vseh ikon na 5+ screenih?


EMUI 5 in Android 7 bosta to spremenila.

Marek_ ::

Zdravo,
kupujem zamenjavo za svojega S6, potreboval bi malo večji zaslon, pa bi rad spet na Huaweia. Včeraj sem bil v Trstu in sem si ogledal P9, P9 plus in Mate S. P9 Plus mi je bil najbolj všeč, pa zdaj vidim, da se pri nas ne prodaja. A kdo ve če bo prišel?
Kako je pa z garancijo, če telefon naročim iz nemčije? Če ga pri nas ne prodajajo verjetno ga niti servisirajo ne.

Aar2rk ::

Še eno vprašanje za bolj izkušene uporabnike P9 in Huawei EMUI, ta glede varčevanja z baterijo in GPSja.
GPS mi je namreč ob dveh priložnostih zelo slabo delal (navigacija cca 30 km zadaj na avtocesti, 2 uri sprehoda kazal samo izhodiščno točko, uporabljeni 3 različni appi), nakar sem ugotovil, da mi je preklopilo nazaj na varčevanje z energijo, čeprav sem že takoj prvi dan preklopil na premium, brez varčevanja.
Hvala za predloge.

Bakfark ::

Prosim za pomoč - Huawei P9 pri povezavi s računalnikom se mi ne pojavijo možnosti za dostopanje do notranjega spomina oz. SD kartice in je na ta način oteženo upravljanje z datotekami, kot npr. glasbo. Inštaliral sem app. ki HiSuite, kjer mi prav tako ne ponudi možnosti za upravljanje z glasbo - video npr. obstaja. Kakšen nasvet?

Robertos664 ::

Na mojem p9, deluje normalno.. edino hisuit sem zbrisal kerje drek..
Intel Core i5 6500, 8GB DDR4, 240GB SSD, 1TB HDD,
GTX 1060 6GB, S340, 500W BeQuiet, Logitech G27

Zgodovina sprememb…

nightrage ::

Vklopiš USB kabl, iz zgornjega roba telefona prst pomakneš navzdol, da pridobiš drseči menu s tabom "Obvestila" in "Bližnjice". Aktiviraj "Obvestila", če ta niso vidna, nato na message-u "Pov. USB je vzp." izberi gumb "Fotografije" oz. "Datot." po lastni želji, glede na to kaj boš na računalniku počel.

Ganon ::

Hehe, to se je tudi meni zgodilo. Priklopim USB kabel in ne najde ničesar. Šele kasneje sem opazil, da na telefonu izbereš, do česa bi rad imel dostop.

hafo123 ::

Zdravo!

Dobil sem Huawei P9 in imam težave z obvestili za maile.
Ko dobim prvi mail se oglasi telefon ko pa dobim naslednjega pa ni nobenega glasu od telefona samo obvestilo na zaslonu, da je prispel mail.
To se mi dogaja za aplikacijo Inbox in Outlook.
Ali obstaja kakšna rešitev, da bi me telefon glasovno opozoril na vsak mail?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hafo123 ()

Scaramouche ::

P8 in P9, je razlike velika?

dj_uro ::

vw-klub.si

Scaramouche ::

dj_uro je izjavil:

http://www.gsmarena.com/compare.php3?id...


Se splača odštet 40EUR več?

Zgodovina sprememb…

dj_uro ::

to pa sam presodi...
vw-klub.si

Ganon ::

Scaramouche je izjavil:

dj_uro je izjavil:

http://www.gsmarena.com/compare.php3?id...


Se splača odštet 40EUR več?


Da.

Robertos664 ::

itak da ja, razlika je meni velika.. samo fotkič dost boljši, design tudi, pa nasplošno hitrost in odzivnost telefona..
Intel Core i5 6500, 8GB DDR4, 240GB SSD, 1TB HDD,
GTX 1060 6GB, S340, 500W BeQuiet, Logitech G27

Scaramouche ::

Robertos664 je izjavil:

itak da ja, razlika je meni velika.. samo fotkič dost boljši, design tudi, pa nasplošno hitrost in odzivnost telefona..


ja deluje cool, vidim da je xiaomi v istem cenovnem rangu zelo zanimiv,ne vem več kaj vzet...

Marix ::

V Februarju pa baje pride novi P8 Lite : http://www.gsmarena.com/huawei_p8_lite_...

Ganon ::

Je že kdo od vas prejel posodobitev?

Nihče?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ganon ()

Aar2rk ::

Včeraj prišel Android 7, samo 7 mesecev po prejšnjem vprašanju. Zraven še telekom smeti, v glavnem linki, ki pa se jih da normalno odinstalirat

DuleKrtola ::

Iščem nek alternativni Rom za huawei p8 lite 2017. Ker sem pred tem imel oneplus telefon sem že malo ven iz te scene unofficial Romov. Kateri je zdaj top shit? Se vedno cyanogenmod?

Veron ::

Bom uporabil obstoječo temo.
Torej oče in tast imata P9 Lite (2gb verzija). Obema je telefon postal dokaj počasen pa ne najdem pametne rešitve ("format" ni ravno zaželjena rešitev, ker bo s časom spet enako).

Se je kdo srečal s težavo in uspel rešit? Je Android 7 dejansko že na voljo (official)?

Dimnik ::

Drugo kot reset nebo pomagalo, to je to pri lite verzijah, naredi jima huawei accaunt in potem vse preneseš nazaj na telefon...

Veron ::

Samo čez 3-4 mesce bo zgodba potem enaka?

r3dkv1c4 ::

Dimnik je izjavil:

Drugo kot reset nebo pomagalo, to je to pri lite verzijah, naredi jima huawei accaunt in potem vse preneseš nazaj na telefon...

Pojdi v recovery in pobrisi cache particijo.
Bo kot nov

Ne pozrebujes factory reset-a.

Veron ::

To je za sprobat.

r3dkv1c4 ::

Veron je izjavil:

To je za sprobat.

Cimprej.

Veron ::

Ni razlike.

vinkop ::

kako pa se pride v recovery mode in pobrise cache?

yoco ::

Ko te nekdo kliče in je telefon zaklenjen, se ti pokaže tisti krogec, ki ga potem pomakneš v desno, da se lahko oglasiš. Se da to izklopit? Da bi samo pritisnil na slušalko in se oglasil?

r3dkv1c4 ::

Obema je telefon postal dokaj počasen


Kaj konkretno je počasno?

AnjaNja ::

Sposojam si tole temo. Mati ima P9 Lite in po novem mi več ne poveže s HiSuite. Hotle sem nardit backup kontaktov. Med tem ko moj P smart 2019 normalno zazna.

Je to fora v posodobitvah? Da nova verzija HiSuite ne podpira več EMUI 5.0.3.?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

P10 lite vs. P9

Oddelek: Kaj kupiti
154118 (3359) mojster_joni
»

Kateri telefon priporočate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7419806 (13081) sift
»

Božični teden: Apple pred Samsungom, phableti čedalje popularnejši

Oddelek: Novice / Rezultati
3214681 (12014) bela120
»

Dilema: Honor 7 lite ali Huawei P9 lite

Oddelek: Mobilne tehnologije
235692 (5186) Domobrancek

Več podobnih tem