» »

vprašanje za pravnike - prijava stalnega prebivališča v najemniškem stanovanju

vprašanje za pravnike - prijava stalnega prebivališča v najemniškem stanovanju

1
2
»

McMallar ::

Selil sem se 2x - prvic iz Slovenije v Avstrijo in potem v Svico. Glavna razlika je to, da si s podpisom pogodbe odgovoren za placevanje racunov in stanovanje. Se pravi, sam moras urediti zavarovanje, sam urediti elektriko in vodo. Ce ne placujes terjajo tebe in ne lastnika.

Je pa zanimiv podpis najemne pogodbe v Svici (Zenevski kanton, ne vem kako je drugje). Podpisal sem EN A4 dokument na katerem so osnovni podatki in visina stroskov. Kot priloga je pa cca. 1cm debel sop papirjev - kopija zakona ki ureja najem kar pomeni, da se vse ureja po zakonu in se najemodajalci ne morejo izmisljevati kaksnih svojih for. V mojem primeru gre za daljsi najem, kako je z kratkorocnimi ne vem.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

AndrejO ::

MrStein je izjavil:

AndrejO je izjavil:

MrStein je izjavil:

Invictus je izjavil:

Problem je zblojen najemniški trg v Sloveniji, ko najemniki pričakujejo popolnoma opremljeno stanovanje.

Če bi bilo v štartu prazno, se najemodajalec ne bi sekiral, če rubežniki kaj odnesejo ...

Bi se pa sekiral trenutni najemnik.

Ve kdo, kaki imajo v ci.. tujini to rešeno?

Za Irsko velja, da so stanovanja za najem do enega leta polno opremljena (vključno z jedilnim priborom in malimi kuhinjskimi napravicami), kar je pa najema nad enim letom, pa dobiš delno neopremljenega ali delno opremljenega (npr. vgrajene omare se štejejo pod delono opremljeno).

Mislil sem na birokracijo z uradnimi naslovi.

Irska in UK: Kaj je to "uraden naslov"?

Če rabi kdo vedeti, kje živiš, potem s seboj prineseš račun za kakšno elektriko ali plin (utility bill) iz katerega je razviden naslov in to je to. Država tega ne obdeluje in je ne briga, razen za obveščanje o bližajočih se volitvah. Če ji želiš pomagati pri tem obveščanju, ji sporočiš naslov, če pa ne, potem pa pač ne.

elson2k ::

Update, potem pa over and out; od danes naprej imam spremenjen naslov stalnega prebivališča. Sva z najemodajalcem pogovorila, dogovorila in postopek realizirala, ker izbire ravno nisva niti imela. Ko zagrabi kolesje birokracije je samo vprašanje tega, kdo bo prej popustil, ko si zakone vsaka stran razlaga po svoje. Pa groženj z globami sem se rešil, tudi to je nekaj, ker jih trenutno res ne potrebujem. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: elson2k ()

AndrejO ::

Konec dober, vse dobro. Odlično tudi, da si naletel na najemodajalca, ki si je bi pripravljen vzeti svoj čas za to, da ugotovi, kakšno je dejansko stanje.

elson2k ::

Res je. Se pa vseeno ne morem znebit občutka "prisile". Ok, zadeva zaključena, sem zadovoljen. Najemodajalec pa tudi, čeprav je malo nergal. :)

McMallar ::

Sam sem dozivel to kolobocijo z zacasnim/stalnim/... prebivaliscem samo v Sloveniji. Drugje je pac tvoj naslov pac... naslov. Isto kot je napisal AndrejO.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

urli ::

Smo pač na mnogih področjih še krepko na balkanu, kaj češ...

elson2k ::

Sem ravno danes od uslužbenke na UE izvedel da je "tik pred zdajci" v procesu sprejemanja nova zakonodaja, ki naj bi urejala tudi to področje. Upam da res.

Mare2 ::

elson2k je izjavil:

Sva z najemodajalcem pogovorila, dogovorila in postopek realizirala, ker izbire ravno nisva niti imela.


Jaz bi mu častil en pir. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

AndrejO ::

elson2k je izjavil:

Sem ravno danes od uslužbenke na UE izvedel da je "tik pred zdajci" v procesu sprejemanja nova zakonodaja, ki naj bi urejala tudi to področje. Upam da res.

Karkoli se bo spremenilo, bo osnova ostala ista: registracija "stalnega naslova" bo še obvezna, ker se bi 99% javne uprave in 80% zasebnega sektorja sesedlo samo vase, če bi ta podatek izginil.

Tudi ni to nek "balkan", glede na to, da Wiki pravi, da je tako tudi v državah severno in zahodno od Slovenije.

Je pa prekleto tečno, potem ko si enkrat izpostavljen kulturi, kjer tega preprosto ni, ker so se pri njih stvari razvijale drugače. "Razvijale" je seveda ključna beseda.

elson2k ::

Mare2 je izjavil:

elson2k je izjavil:

Sva z najemodajalcem pogovorila, dogovorila in postopek realizirala, ker izbire ravno nisva niti imela.


Jaz bi mu častil en pir. :)


Je dobil sixpacka :D

Mavrik ::

AndrejO je izjavil:


Karkoli se bo spremenilo, bo osnova ostala ista: registracija "stalnega naslova" bo še obvezna, ker se bi 99% javne uprave in 80% zasebnega sektorja sesedlo samo vase, če bi ta podatek izginil.

Tudi ni to nek "balkan", glede na to, da Wiki pravi, da je tako tudi v državah severno in zahodno od Slovenije.

Je pa prekleto tečno, potem ko si enkrat izpostavljen kulturi, kjer tega preprosto ni, ker so se pri njih stvari razvijale drugače. "Razvijale" je seveda ključna beseda.


Tako je, na severu (konkretno Danska, Švedska pa verjento tudi Islandija) rabiš za praktično kakršnekoli postopke njihov ekvivalent "Social security" številke, ki jo pa dobiš samo ko državi jasno poveš kje živiš in moraš ustrezno tudi spreminjati. Ni to neka huda specifika Slovenije glih. So pa čudne kazni :)

urli je izjavil:


No no, gleda na to, da so v Sloveniji najemniki zaščiteni kot kočevski medvedje, da je zakonodaja zapisana v njihov prid, da lahko pridejo v stanovanje rubežniki, poberejo precej stvari potem pa je na najemodajalcu, da dokazuje, da je to njegovo, da v primeru, da ti najemnik ne plačuje stroškov/najemnine, da traja mesece in mesece, če ne leta, da ga lahko po uradni poti zabrišeš ven, ni potrebe po tem, da nezaupljive najemodajalce nazivaš z debili.



Za človeka, ki se vtika v življenje drugih in pri tem ne zna pri najemni pogodbi na njo napisati seznam stvari v stanovanju (ki jih bolj pametni prilagajo že samo zaradi tega da potem ni kreganja okoli vračanja varščin), pač nimam boljšega izraza.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najemnina

Oddelek: Loža
262686 (1645) BuDi79
»

Odjava stalnega prebivališča

Oddelek: Loža
3611557 (6721) St753
»

Stalni naslov bivanja?

Oddelek: Loža
153622 (3094) AndrejO
»

"Oddaja" stanovanja sorodnikom

Oddelek: Loža
296958 (5432) St235
»

Selitev

Oddelek: Loža
205241 (1065) zuz3k

Več podobnih tem